Премини към съдържанието
Hanibal_Lektar

Сега пък в Пловдив! Барикадиран с газови бутилки

Препоръчан отговор

Сега пък в Пловдив! Барикадиран с газови бутилки !

Публикувано изображение

Мъжът, който се барикадира в апартамент с няколко газови бутилки, продължава да е в жилището си на улица "Скопие" в Пловдив.

Той вдигна на крак полиция и пожарна в града тази сутрин със заплахите, че ще се самовзриви в дома си.

Въпреки информацията от полицията преди часове, че мъжът се е предал и е арестуван, оказа се, че той е още в апартамента.

На място са пристигнали полицейски автомобили, линейки и пожарни коли. Районът около блока е отцепен.

Евакуирани са всички хора от блока, в който живее мъжът.

Освен тях е евакуиран и офис на банка, която се намира в блока.

По думите на съседи мъжът се казва Стоян Стоянов и е на 55 години. Има две деца, които живеят в чужбина.

Самият Стоян също доскоро е бил в чужбина, а преди дни жена му е съобщила, че иска развод.

По непотвърдена информация мъжът работи като охранител.

В късния следобед на място пристигна и отец Петър от църквата „Света Троица“.

"Искам да говоря с човека и да го връзумя, да не слага край на живота си“, отбеляза духовникът преди да влезне в сградата.

dnes.bg

Публикувано изображениеизперка тоз народ ! Той Док ни предупреди преди време !

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеизперка тоз народ ! Той Док ни предупреди преди време !

За съжаление това ми припомни един виц:

Един цар наредил да вдигнат данъците и после пратил доверен човек да види как живее народа. Върнал се съгледвача и казал на царя, че народа е притеснен и унил. След известно време царя пак вдигнал данъците и пак пратил човек да провери - народа бил по-притеснен и по-унил. Пак последвало вдигане на данъците и проверка - върнал се доверения човек и казал: "Царю, народа пие и се весели и не му пука за нищо" , а царят отвърнал: "Е ся вече ни се е*а майката!"

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз я знам за туския султан тая поговорка. Но е важно да се допълни, че след последните си думи султана наредил : Намаляй данъците !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпреки информацията от полицията преди часове, че мъжът се е предал и е арестуван, оказа се, че той е още в апартамента.

Сигурна полицаите са го върнали обратно за да може Бойко Борисов да "преговаря" и с него.
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно е къде са психолозите в този случай, защото е тяхна работа да се справят със ситуацията, а не на Отец Петър. :speak:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно е къде са психолозите в този случай, защото е тяхна работа да се справят със ситуацията, а не на Отец Петър. :speak:

Ако барикадираният е вярващ християнин,Отец Петър ще се справи по-добре от психолозите.
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако барикадираният е вярващ християнин,Отец Петър ще се справи по-добре от психолозите.

Може и да си права. Но последно време взе да става много често на някой да му изпушат нервите, което показва и липса на възможност за адекватна психологическа намеса. Ако някой има проблеми от такъв характер, не е много ясно къде може да намери компетентна психологическа помощ.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така е,за съжаление...

Чета новините от днешния ден и настръхвам. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Става все по-напрегнато и като че ли процесите на "изпушване" зачестяват.

Лошо е това,че хората таят в себе си проблеми,които или е срам да споделят с някого,или просто няма с кого.Никой не търси психолози,защото или не им вярва или няма пари.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така е,за съжаление...

Чета новините от днешния ден и настръхвам. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Става все по-напрегнато и като че ли процесите на "изпушване" зачестяват.

Лошо е това,че хората таят в себе си проблеми,които или е срам да споделят с някого,или просто няма с кого.Никой не търси психолози,защото или не им вярва или няма пари.

Всъщност всеки е сам психолог на самия себе си.

Стига да чуе верния глас-а не този на разрушението,на бягството от...

P.S.

Имах двама съученици,близнаци,бяха добри момчета,но и те не издържаха.

Първо се обеси Детелин,след него и Димитър-също се обеси.

Не това е решението,дано ме разберете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вярващите христяни не заплашват със самоубийства, щото това би ги пратило в ада...
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вярващите христяни не заплашват със самоубийства, щото това би ги пратило в ада...

Мда,в Чистилището ще стоят и то доста дълго.

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имах двама съученици,близнаци,бяха добри момчета,но и те не издържаха.

Първо се обеси Детелин,след него и Димитър-също се обеси.

Не това е решението,дано ме разберете.

Ми не те рзбирам мила, щото всички истории, които споделяш в този форум са все драми и трагедии. Как пък нещо хубаво не се случи около теб?

Мда,в Чистилището ще стоят и то доста дълго.

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Признавам, че този нюанс ми е неясен - в Чистилището или в Ада?
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бах мама му - във всеки блок - БАНКА (клон)! Кво стана бе... уж всеки компот щеше да бъде юмрук в лицето на капитализма, а то какво стана... във всеки соц-блок - клон на капиталова банка?! Към пича, дето се е обградил и ще се взриви: действай, щом си решил!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С щурм разбиха барикадата в Пловдив

Публикувано изображение

Въоръжени полицаи от специалните части щурмуваха сградата, в която цели 22 часа се беше барикадирал 55-годишният Стоян Стоянов. Мъжът от Пловдив беше заплашил, че ще взриви апартамента си на улица "Скопие" №47 с газови бутилки.

Заради заплахата му днес полицията евакуира цял 8-етажен жилищен блок, училище, детска градина и банка в района.

„Колегите проведоха една успешна операция, задържаха мъжа и сега предстои окръжната прокуратура са реши дали да му повдигне обвинения“, това заяви минути след акцията шефът на пловдивската полиция Тодор Чонов.

По непотвърдена информация мъжът има психични проблеми. По тази причина не се знае какви обвинения ще му бъдат придявени.

В късния следобед на място пристигна майката на Стоян, която обясни, че синът й е в депресия, защото нямал работа.

„Услужих му със 100 лева, които взех на заем. Когато синът ми разбра това, се почувства много зле и реши да се барикадира", разказа притеснена майката на Стоян.

Кметът на Пловдив Славчо Атанасов, който живее зад блока на пиромана, обеща да намери работа на своя съсед, ако той излезе невредим.

Тепърва полицията ще изяснява какво е подтикнало 55-годишният мъж да иска да се самоубие.

Органите на реда разполагат със запис от телефонно обаждане на тел. 112, с което снощи около 22 часа Стоянов съобщил, че ще се самовзриви, защото жена му иска развод.

През целия ден психолозите на МВР се опитаха да убедят пловдивчанина да се предаде доброволно, но преговорите с него останаха без резултат.

След щурмуването на сградата предстои оглед на апартамента и изнасяне на газовите бутилки от сградата.

Към 20 часа всички семейства от блока продължаваха да стоят зад оградителните полицейски ленти и да изчакват приключване на полицейската акция.

Съседи от блока коментираха, че от утре започват подписка, в която ще настояват 55-годишният Стоян Стоянов да бъде изселен от блока, за да не им създава повече проблеми.

изт.

Приключи и този случай - за щастие без жертви и щети.

Дано утре ни чакат по-добри новини.

Редактирано от Moira (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доста работа им се насъбра последните дни на тези момци от специалните части.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

колко са били бутилките? Щото ако не са пет-шест си е направо несериозно. И как се взривява газова бутилка? Какво е направил - взел на заем от майка си 100 лева и си е купил газови бутилки ли? :P някой разбра ли в цялата тарапана, че Лукойл е вдигнал цената на горивата на едро?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Даже кмета на Пловдив е ходил да уговаря барикадиралия се да отвори вратата,а пък той щял да му осигури работа.

изт.

Ако всички безработни започнат да постъпват по този начин с цел да получат работа,каква ли част от България би останала небарикадирана?! :P

П.П. За цените на горивата разбирам сега от теб. :wors:

Редактирано от Moira (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Такива случки от битов характер с недоизяснени обстоятелства (особено набези на мангустанци по селата и изобщо) стават всеки ден. Сега обаче има криза с цените на горивата и съответно на всички стоки в последствие... затова отразявайки шокови "новини" като псевдо-банковия обир, желаещи да се самовзривят и подобни е добре за пуяка Валентин Златев да командва парада с горивата. Но като си помисля, че той пък е само една пешчица в руския гамбит... и ми става жал и за него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Даже кмета на Пловдив е ходил да уговаря барикадиралия се да отвори вратата,а пък той щял да му осигури работа.

Мдаа, жалката, крадлива мижитурка Славчо Атанасов, иска да трупа дивиденти. Боклук...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:) интересно ще е да пуснем всички кметове в лудниците -там ще могат да спокойно да увещават лудите :ph34r:

А сега сериозно - тази тема не е само за украшение :

С 25-30 на сто е намален бюджетът на 12-те психиатрични болници в сраната за 2009 г. Общото задължение на тези болници, разполагащи с 3000 легла, към доставчици на медикаменти и храни до 31 юли т. г. е 1 800 000 лева.

Публикувано изображение

Това съобщи на пресконференция в БТА днес проф. Вихра Миланова, национален консултант по психиатрия към Министерството на здравеопазването. Тя припомни, че бюджетът за здравеопазване е свит от 640 млн. лева през 2008 г. на 490 млн. лева през настоящата година.

Това недофинансиране ще доведе до тежки последици - както за пациентите, така и за обществото, посочиха психиатрите. Заради съкратения престой в болниците и ползването на по-евтини медикаменти болните ще излизат недолекувани. Проблемът е сериозен, защото ще доведе до рехоспитализация след месец - два, често наложена по съдебен ред.

Друг проблем заради липсата на пари е недостигът на лекари, квалифициран медицински и обслужващ персонал.

На този етап става въпрос за оцеляването ни, особено през зимата, тъй като реално сме изправени пред фалит, обяви д-р Цветислава Гълъбова, главен лекар в Държавна психиатрична болница - Нови Искър. Клиниката дължи 100 хил лева на доставчици. Ако днес или утре дойдат да си поискат парите, трябва да затворим и 200 пациенти да останат на улицата, каза тя и допълни, че чрез отпуснатия бюджет държавата осигурява 4 лв на ден за всеки болен, което е недостатъчно.

Според доц. Соня Тотева - директор на Държавна специализирана болница за лечение на алкохолизъм и наркомании, около 300 абстинентни наркомани могат да излязат на улицата и това е реално заплаха за обществото. Болницата дължала 100 000 лева само за местното си парно и също е пред фалит. Могат да останат не повече от 20 легла, каза д-р Тотева. Голяма част от болните са хора без здравни осигуровки, социално слаби, хора, изгонени от домовете си. Това утежнява ситуацията и на практика вариантът те да доплащат за лечението си отпада, коментираха лекарите.

Според д-р Любомир Живков - главен лекар в Областен диспансер - София, общините все още имат възможност за компенсиране на дефицитите. Независимо от трудностите ще направим всичко възможно болните да не напуснат здравните ни заведения, каза д-р Живков. На въпроса на БТА какъв процент от хората с психиатрични проблеми у нас се лекуват, д-р Живков отговори, че до лечение прибягват едва 30 - 40 на сто от хората с депресии.

news.dir.bg

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=139726

ако някой от политиците се беше замислил върху тези предупреждения - сега нямаше да коментираме и този случай, и онзи, със заложниците ....

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Признавам, че този нюанс ми е неясен - в Чистилището или в Ада?

ОФФФ

Писах в другия раздел-няма Ад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако някой от политиците се беше замислил върху тези предупреждения - сега нямаше да коментираме и този случай, и онзи, със заложниците ....

Просто нямам думи. :clap:

Освен пари, се оказва, че липсва и квалифициран персонал. Аз по-горе засегнах леко и този проблем.

И още нещо, което смятам, че е много важно:

През целия ден психолозите на МВР се опитаха да убедят пловдивчанина да се предаде доброволно, но преговорите с него останаха без резултат.

Това показва единствено, че психолозите са се издънили много здраво. Предполагам, всеки може да си представи какво представлява полицейски щурм сред газови бутилки. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

^ по-скоро никой не го бръсти тоя пловдивчанин, а уж жена имал... любовница или просто приятел от женски пол - не стана ясно... но искал с тях да говори, ама явно не се е получило. Пича се е издънил яко в личен план... 100% има връзка с пари, ако няма заявявам, че ще се самоотлъча и ще ида да бера гъби и о това да преживявам в захлупена къщурка в Говедарци. Ни така, ни така... поне не заспа ли от изтощение тоя кандидат-камикадзе!? :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами това не е единичен случай, което показва, че нещо не е наред. Първо, психиатричната система у нас не е наред и човек не може да получи адекватна помощ, ако има някакъв проблем. След това, трудовата и социалната система също не са наред - мисля, че всеки е наясно какво представлява българската политика и икономика. И следствието е налице. Като за капак, вместо психолозите да си свършат работата, полицаи правят акция в апартамент с газови бутилки, където съвсем спокойно всички могат да си заминат от този свят. Аз не взимам страна, а просто обобщавам фактите, които показват една абсурдна ситуация, която обаче не е единичен случай. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

56-годишният Стоян Стоянов, който навръх Благовещение се барикадира в апартамента си в Пловдив с три газови бутилки и заплаши да се самовзриви, остава на лечение в психиатрията.

Той отива там доброволно, стана ясно при делото, което се гледа в Районния съд в Пловдив.

Магистратите отхвърлиха искането на Психиатричния диспансер 56-годишният мъж да бъде настанен принудително в клиниката.

Dnes.bg припомня, че Стоянов държа на нокти повече от 20 часа полицията и съседите си, които бяха евакуирани от жилищата си в квартал „Кючук Париж”.

След дълги преговори и отказ на Стоянов да се откаже от намеренията си, антимафиоти нахлуха през прозорците и задържаха мъжа.

Тогава прокуратурата разпореди да бъде извършена съдебнопсихиатрична експертиза. Тя доказа, че мъжът е в стабилно състояние и е вменяем.

"Това, че Стоянов остава доброволно в клиниката, не означава, че няма да му бъде повдигнато обвинение“, коментира пред Dnes.bg Гергана Мутафова, районен прокурор на Пловдив.

Все още се чака назначената техническа експертиза за това какво вещество е намерено в газовите бутилки и било ли е то годно да се възпламени.

Очаква се и записът от телефон 112, на който Стоянов първо се е обадил, за да съобщи, че ще се взривява.

"Сложната икономическа обстановка, в която живеем, може да провокира много хора да постъпят като мен“, заяви на излизане от съдебната зала мъжът.

Той е безработен, допреди месеци е живял при дъщерите си в Ирландия. Разведен е отскоро.

Когато се е върнал в Пловдив, Стоянов не е успял да си намери работа.

От днес защитата му поема адвокат, нает от едната от дъщерите му.

Адвокат Димитър Бозуков обяви, че се съмнява, че клиентът му е психически стабилен, затова той ще поиска на бъде извършена тройна съдебнопсихиатрична експертиза.

изт.

Предполагам,че никак не е лесно да преминеш от начина на живот в Ирландия към начина на живот в България...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.