Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам още една тема по въпроса от преди десетина дни, но там нещо се разводни дискусията, а и не си казах добре изискванията. Та, накратко искам следното:

1. Компютър без монитор. Имам си такъв, сравнително нов модел, Samsung Syncmaster T190. Не е най-доброто вече, но с него ще карам.

2. Компът да става за игри като Starcraft II, Mafia II, Civilization 5, Dragon Age II, Assasins Creed II, Crysis II; Fifa и сие няма да споменавам :-)

3. Да не е AMD (може да звучи ламерско, но не ги харесвам, а и имат по-слаби показатели)

4. ОК съм за хубава кутия, защото имам идея колко е важна, но искам нещо тихо и да не свети. Ще го ползвам в стаята си и не искам да оглушея и ослепея от ефекти. А и съм на 28, не върви да си турна нещо което крещи "аз нямам друг живот" :-)

5. Хард над 500/750 GB не ми е необходим

5. Blueray не ми е необходим, обикновено DVD-RW е достатъчно

6. Soundcard не искам на първо време, ако в последствие приритам, ще си купя отделно от Creative. А и повечето дъна си идват с добър звук така или иначе..

7. Бюджет: в заглавието на темата.

Много благодаря за мненията ви!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам още една тема по въпроса от преди десетина дни, но там нещо се разводни дискусията, а и не си казах добре изискванията. Та, накратко искам следното:

1. Компютър без монитор. Имам си такъв, сравнително нов модел, Samsung Syncmaster T190. Не е най-доброто вече, но с него ще карам.

2. Компът да става за игри като Starcraft II, Mafia II, Civilization 5, Dragon Age II, Assasins Creed II, Crysis II; Fifa и сие няма да споменавам :-)

3. Да не е AMD (може да звучи ламерско, но не ги харесвам, а и имат по-слаби показатели)

4. ОК съм за хубава кутия, защото имам идея колко е важна, но искам нещо тихо и да не свети. Ще го ползвам в стаята си и не искам да оглушея и ослепея от ефекти. А и съм на 28, не върви да си турна нещо което крещи "аз нямам друг живот" :-)

5. Хард над 500/750 GB не ми е необходим

5. Blueray не ми е необходим, обикновено DVD-RW е достатъчно

6. Soundcard не искам на първо време, ако в последствие приритам, ще си купя отделно от Creative. А и повечето дъна си идват с добър звук така или иначе..

7. Бюджет: в заглавието на темата.

Много благодаря за мненията ви!

Някой ми е изтрил предишното мнение :D .

Ето го отново моето предложение:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дъно - ASROCK P67 EXTREME4, P67 - 280 лв.

Процесор - INTEL CORE i5-2500К, 3.30GHz - 376 лв.

RAM - 4GB G.SKILL PC3-12800 DDR3 1600MHz / 8-8-8-24 - 150 лв.

Хард диск - WD 640GB 7200 64MB SATA III Black - 110 лв.

Видео карта - PALIT 1024M GTX560TI SONIC DDR5 PCI-E - 430 лв.

Кутия - COOLER MASTER HAF-912 Plus BLACK - 125 лв.

Захранване - 560W Seasonic X-560 SS-560KM Modular - 240 лв.

Общо: 1711 лв.

Ще трябва да питаш дали дъното е с B3 степинг.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям мненито на The_Reaver. Бтв за останалите пари можеш да му добавиш един охладител за процесора :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям мненито на The_Reaver. Бтв за останалите пари можеш да му добавиш един охладител за процесора ;)

Интересното е, че точно това търсих да добавя, но никъде не намерих охладител за 1155 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искате интел но мисля имат още проблеми по платформата.Попитайте там откъдето купувате конфигурацията ва В3 ревизия дали има. За последните модели на Gigabyte чувам лоши отзивизатова ще предложа ASUS. http://www.stealtech.org/24431.html ASUSP67 http://www.stealtech.org/24193.html Corei5 2500K http://www.stealtech.org/23228.html Corsair 2x4GB 1600 http://www.stealtech.org/22417.html WD Blue 1TB http://www.stealtech.org/23715.html Case Chieftec http://www.stealtech.org/12672.html Chieftec 750W Останаха 520лв. за видеокарта. Всяка една 256 битова карта с ДДР5 памет върши работа за всички игри.Ако имате предпочитания за Ати или Нвидия споделете.

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

V6, V8, V10 на Coler Master са съвместими със сокет 1155 :D

Coler Master

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сложете му по евтино захранване... машината няма да работи в SLI за това повече от 600W само я оскъпява излишно :D Примерно CoolerMaster Silent Pro 600

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    http://www.plesio.bg/svga-c-69977735/6950-pci-express-gddr5-1gb-p-286604.html Една много хубава карта Sapphire 6950 40лв. грубо останаха за записвачка LG или ASUS.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

V6, V8, V10 на Coler Master са съвместими със сокет 1155 :handshake:

Coler Master

Всеки охладител, правен за 1156, ще е съвместим с 1155 - по отношение на охлаждането има двустранна съвместимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля че това е достатъчно : Успех =]

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Харда си забравил и писачката.
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Харда си забравил и писачката.

Офф много съм щур бе :eek: добре значи захранването да е това: COOLER MASTER SILENT PRO M700, 700W , а за хард това - SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA II . Авторът е казал, че 500GB са му достатъчни. Записвачка може да вземе от най-близкия магазин. :rolleyes:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ОФтопик незнам кой те е излъгал че процесорите на АМД са бавни все пак са 45nm а Бридж 32нм с няколко думи,ново поколение процесори.Моят съвет към теб е да изчакаш новите процесори на АМД булдозер , който ще се преки конкуренти на i7 2600k Ще са по евтини и от там може да си вземеш топ видео карта. П.П с този коментар не искам да провокирам никого,това е моята гледна точка. :ph34r: На бай гроздан избора ми най-харесва.

Редактирано от Williams (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ОФтопик незнам кой те е излъгал че процесорите на АМД са бавни все пак са 45nm а Бридж 32нм с няколко думи,ново поколение процесори.Моят съвет към теб е да изчакаш новите процесори на АМД булдозер , който ще се преки конкуренти на i7 2600k Ще са по евтини и от там може да си вземеш топ видео карта.

П.П с този коментар не искам да провокирам никого,това е моята гледна точка. :ph34r:

На бай гроздан избора ми най-харесва.

Еми то освен да чака и DDR4,която преди месец,два беше анонсирана и така човек може вечно да си чака нещо ново.
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми то освен да чака и DDR4,която преди месец,два беше анонсирана и така човек може вечно да си чака нещо ново.

DDR4 В близките 1-2 години не я виждам на пазара.Пък и едва ли 2 месеца ще умре без пц.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Булдозерът да бие пясъчния мост се съмнявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искате интел но мисля имат още проблеми по платформата.Попитайте там откъдето купувате конфигурацията ва В3 ревизия дали има.

За последните модели на Gigabyte чувам лоши отзивизатова ще предложа ASUS.

http://www.stealtech.org/24431.html

ASUSP67

http://www.stealtech.org/24193.html

Corei5 2500K

http://www.stealtech.org/23228.html

Corsair 2x4GB 1600

http://www.stealtech.org/22417.html

WD Blue 1TB

http://www.stealtech.org/23715.html

Case Chieftec

http://www.stealtech.org/12672.html

Chieftec 750W

Останаха 520лв. за видеокарта.

Всяка една 256 битова карта с ДДР5 памет върши работа за всички игри.Ако имате предпочитания за Ати или Нвидия споделете.

WD Blue серията става за съхранение на данни, но що се отнася до това да се ползват като основен хард за ОС не съм съгласен.по бавни се при четене,копиране и тн.WD Cavier Black за мен са струна.500GB,7200rpm,32MB cashe.напълно достатъчно.а ако става въпрос наистина за нещо стойностно-само SSD e решението-64GB само за ОС и основните програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо всички му препоръчвате тези асроци? Открай време все лоши неща чувам за тях, а да не говоря колко са гърмели в ръцете ми. Един Sabertooth + i7 2600k си е едно от най-добрите предложения засега.

Редактирано от Hibernate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

WD Blue серията става за съхранение на данни, но що се отнася до това да се ползват като основен хард за ОС не съм съгласен.по бавни се при четене,копиране и тн.WD Cavier Black за мен са струна.500GB,7200rpm,32MB cashe.напълно достатъчно.а ако става въпрос наистина за нещо стойностно-само SSD e решението-64GB само за ОС и основните програми.

Black не е по-бърз,а е по издръжлив,здрав и така нататък.SSD а все още скъпи.Ако на питащия му се дават над 200лв. за 64 гигабайта,решението си е негово.Само да вметна,че в момента моето C: е 39GB без да имам програми като Photoshop.Хубаво ще е не само програмите,но и игрите да хакне там а една такава е 5-6GB.И какво става? Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И защо синята серия да не са подходящи? Аз бих казал- зелената серия е бавна, синята си е супер, черната по-здрава и по-шумна... Как реши, че сините са бавни. Дай поне 1 ревю, където да го пише... А за ССД, еми твърде скъпи са. В момента 10 GB за ОС, 3-4 ГБ заделени за програми, някой и друг филм с по-високо качество- поне 20-тина ГБ за тях и вероятно ще има и снимки, които да си пази мин 5 ГБ и малко музичка едно 2 ГБ и това прави до тука 41 GB и малко да му е по-свободно поне 64 ГБ му трябват. Най-евтиният във outmax е: Kingston 64GB SSDNow V100 SATA 2 - 216.40 лв. И за какво ти е такъв диск с почти никакво свободно място на него? На мен лично не ми се дават толкова пари, но ако автора има желание (което силно ме съмнява) да си взима.

По темата: Има хубави предложения, няма смисъл да се копираме, но АМД не са толкова лоши, колкото си мислиш. Особено новата им серия ще е пряк конкурент на i7.

Даже като помислих, 10 GB за ОС си е направо малко. Мин 20 ще трябват...

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо всички му препоръчвате тези асроци? Открай време все лоши неща чувам за тях, а да не говоря колко са гърмели в ръцете ми. Един Sabertooth + i7 2600k си е едно от най-добрите предложения засега.

Защото Екстърийм4 е страхотно дъно ( прочети специално за него ) иначе вярно че навремето Asrock се дъниха много но последните им дъна са на ниво. Sabertooth-а който си предложил е едно страхотно дъно но определено е насочено към ентусиастите а не към обикновеният гейм потребител и влагането на толкова много пари в дъно на което няма да се ползва капацитета е напълно излишно

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси за многобройните мнения и коментари. Виждам, че и дискусия стана, за което отново благодаря! :) Имам обаче следното питане - гледах повечето коментари, рових се и в нета и в моето ламерско съзнание изниква следния въпрос: Как ви се струва комбинацията ASUS P8P67 Pro (340лв от jarcomputers) и i5-2500k? Общо това ще ми излезе към 750 лв и отделно другите чаркове. Все пак доколкото виждам това е дъно и процесор за OC, а аз нямам намерение да го правя (нито разбирам как, честно казано), а и SLI не мисля да ползвам. В този случай тази комбинация ОК ли е? В смисъл, предполагам какво ще ми отговорите, но пък и не искам компа ми да го ползвам само година-две преди тотално да сдаде багажа. Тоест не искам и най-евтини и лишени от екстри и възможности за ъпгрейд компоненти, които към момента са ОК за ползване, но след някой и друг месец, ще са стари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.