Премини към съдържанието
tatsu

Осъден за изнудване успя да стане лекар

Препоръчан отговор

Осъден за изнудване успя да стане лекар

Осъдените студенти по медицина, които преди три години изнудваха пациентка за пари, днес вече са лекари, съобщи bTV.

Пациент на пазарджишкото Спешно отделение сигнализира, че единият от лекарите там е осъденият Ангел Добрев. Емилия Петкова е жертвата на Ангел Добрев и неговия състудент. Бременната тогава млада жена се доверява на бъдещите медици, че ще й направят безплатна ваксина. Малко след това обаче, семейството получава SMS - инжектирана е отрова, а противоотровата струва 200 000 лева. За измамата студентите бяха осъдени и лежаха година и два месеца в затвора.

"Това бе един ужасен случай, за който понесох всички последствия", казва самият Ангел Добрев. След като излязъл от затвора Добрев завършил медицина и станал лекар. В Спешното отделение в Пазарджик всички харесват своя колега.

Пациентите обаче са притеснени. От лекарската колегия не се притесняват, че докторът е осъждан, защото решението на съда позволява на Добрев да упражнява най-хуманната професия.

Жертвата на доктора се опитва да забрави кошмара. Емилия обаче е категорична, че сега доктор Добрев трябва да работи двойно повече, за да изчисти името си.

Направил го е веднъж, и пак ще го направи след време.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От лекарската колегия не се притесняват, че докторът е осъждан, защото решението на съда позволява на Добрев да упражнява най-хуманната професия.

Има една много хубава приказка, че "Гарван гарвану око не вади"! :cool:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има една много хубава приказка, че "Гарван гарвану око не вади"! :cool:

Силно важащо за полиция, доктори, държавни служители и пр.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Силно важащо за полиция, доктори, държавни служители и пр.

Ами така е, след като в контролиращите органи работят техни колеги - това си е един вид конфликт на интереси. :cool:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази новина, честно казано, ме разтърси! Навремето при кандидатстване за работа представяхме свидетелства за съдимост. Споменатият хубостник е ефективно осъден, и то за изнудване чрез заплаха за здравето! Не вярвам да съществува друга държава, където би било възможно такъв изрод да бъде допуснат изобщо до медицински ВУЗ. А тук не само се дипломира, а дори започва да практикува! Все си мисля след всяка подобна информация, че не може да бъде по-зле, и всеки път бивам опроверган. Някой да издаде некролог на Българското Правораздаване!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази новина, честно казано, ме разтърси! Навремето при кандидатстване за работа представяхме свидетелства за съдимост. Споменатият хубостник е ефективно осъден, и то за изнудване чрез заплаха за здравето! Не вярвам да съществува друга държава, където би било възможно такъв изрод да бъде допуснат изобщо до медицински ВУЗ. А тук не само се дипломира, а дори започва да практикува!

Все си мисля след всяка подобна информация, че не може да бъде по-зле, и всеки път бивам опроверган. Някой да издаде некролог на Българското Правораздаване!

Не знам от кога те няма тук,но тук наистина е зле

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Всичко

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако беше съден за катастрофа, неплащане на данъци или нещо друго, което не е свързано с професията - проблем няма.

Но когато е човек е осъждан за нещо, което е пряко свързано с професията му си е чиста проба цинизъм да му разрешат да упражнява тази професия. Не е редно съден за педофилия да продължи да бъде учител, нотариус който е съден за измами с имоти да продължи да практикува...Да, но практиката показва друго. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Живеем в България...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако беше съден за катастрофа, неплащане на данъци или нещо друго, което не е свързано с професията - проблем няма.

Но когато е човек е осъждан за нещо, което е пряко свързано с професията му си е чиста проба цинизъм да му разрешат да упражнява тази професия. Не е редно съден за педофилия да продължи да бъде учител, нотариус който е съден за измами с имоти да продължи да практикува...Да, но практиката показва друго. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Живеем в България...

Максим Стависки, като беше съден за катастрофа(чисто убийство, при това почти двойно), какво му се случи? Да не би да не е бил в затвора, да не би книжката му да е на "трупчета" доживотно, да не би да не се пързаля или да не би нещо да го гложди съвестта?! Има хора, заради които съм 100% за връщане на смъртното наказание!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Максим Стависки, като беше съден за катастрофа(чисто убийство, при това почти двойно), какво му се случи? Да не би да не е бил в затвора, да не би книжката му да е на "трупчета" доживотно, да не би да не се пързаля или да не би нещо да го гложди съвестта?! Има хора, заради които съм 100% за връщане на смъртното наказание!

В темата става въпрос за практикуване на професия, когато си бил съден за престъпление свързано с нея.

Максим Стависки е професионален спортист, а не шофьор. Нещата са различни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Живеем в България...

цинизъм си е :love:

но -още преди години написах следното :

За Англия-знаем!

А най-тъпото е,че когато започнаха реформата в България,нашите умници взеха точно английската система за пример.

Резултатите ги виждаме и в момента.Тотален срив на всичко в България.Меркантилизация и липса на кадри.

Ще става все по-лошо,помнете ми думата.След 20 години,лекари в България ще са негри и араби, които точно така ще "лекуват" както в Англия :)

Е, засега негри и араби няма , които да идват да работят, защото за 200 евро месечна заплата и те не искат.Искат само потенциални ( и не толкова потенциални) престъпници.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Живеем в държавата на парадоксите все пак.Честно казано,няма какво да ме изненада вече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.