Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, доста време се чудя какъв лаптоп да си взема и след дълго разглеждане на сайтовете стигнах до този:

http://pcstore.bg/la...-Champagne-1603

Мисля, че за цената си е чуден, обаче аз все пак не разбирам особено много, та исках да попитам дали си заслужава парите и като морално остаряване дали един вид ще си ги изплати, защото първоначалната сума ми беше по-малка, но търся нещо, което да не е вече старо, мисля, че може да разберете за какво говора. Освен това различни хора ми казаха, че HP в България имало прекалено много ментета та исках да питам въпросния сайт до колко може да се разчита на написаното, че работят само с официалните представителства на производителите и няма да си купя някой боклук? И това, че му е малко гаранцията означава ли, че не е читав? А и заслужава ли си да платя допълнително за удължаване на гаранцията на 2 години?

Моля ви, кажете ми дали си заслужава, защото аз ужасно много го харесах и нямам търпение, но все пак нямам кой знае какви възможности и трябва хубаво да преценя. Благодаря много предварително :):blink::beer:

А да забравих да спомена, че няма да го използвам за игри или някакви много тежки програми, за обикновени неща, работа, филми, скайп, видео разговори, интернет и разни по-леки игрички от време на време.

Редактирано от Life^Is^PaiN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като цяло ProBook серията са хубави лаптопи, но точно този модел е с леко морално остаряла платформа. Определено бих предпочел 4530s XX956EA с новия SB процесор и алуминиево шаси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това си е стар модел - новите са по-хубави като HP ProBook 4330s и HP ProBook 4530s .

Няма смисъл да наливаш пари в стари лаптопи - 4330 и 4530 са най-добрите за тези си пари :rolleyes:

Редактирано от mar7o7o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, доста време се чудя какъв лаптоп да си взема и след дълго разглеждане на сайтовете стигнах до този:

http://pcstore.bg/laptopi/HEWLETT%20PACKARD-11/HP-ProBook-4520s-XX752EA-Champagne-1603

Мисля, че за цената си е чуден, обаче аз все пак не разбирам особено много, та исках да попитам дали си заслужава парите и като морално остаряване дали един вид ще си ги изплати, защото първоначалната сума ми беше по-малка, но търся нещо, което да не е вече старо, мисля, че може да разберете за какво говора. Освен това различни хора ми казаха, че HP в България имало прекалено много ментета та исках да питам въпросния сайт до колко може да се разчита на написаното, че работят само с официалните представителства на производителите и няма да си купя някой боклук? И това, че му е малко гаранцията означава ли, че не е читав? А и заслужава ли си да платя допълнително за удължаване на гаранцията на 2 години?

Моля ви, кажете ми дали си заслужава, защото аз ужасно много го харесах и нямам търпение, но все пак нямам кой знае какви възможности и трябва хубаво да преценя. Благодаря много предварително :beer::rap::mad:

А да забравих да спомена, че няма да го използвам за игри или някакви много тежки програми, за обикновени неща, работа, филми, скайп, видео разговори, интернет и разни по-леки игрички от време на време.

Добър е. Единственият недостатък е малката гаранция. Поне 2 години да беше. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добър е. Единственият недостатък е малката гаранция. Поне 2 години да беше. :angry:

Точно това питах дали е проблем, защото има опция срещу 40 лева да се увеличи на две години.

Благодаря :)

А някой запознат ли е с въпросния сайт, може ли да му се вярва? Някакви отзиви? Доволни/недоволни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно, двама човека с опит ти казваме за 4530s, появява се едно необосновано и некомпетентно мнение, и ти му повярва. Е, парите са си твои и ти решаваш за какво да ги харчих. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно, двама човека с опит ти казваме за 4530s, появява се едно необосновано и некомпетентно мнение, и ти му повярва. Е, парите са си твои и ти решаваш за какво да ги харчих. :angry:

Аз, ако бях решила нямаше да питам, проблема ми с вашето предложение е видеото, адски много хора, които също имат опит ми казаха такава карта - Не!

А и никъде не видях наистина обоснован отговор, освен по-новата платформа, аз не разбирам и виждам цифри, рама е по-малко, видеото казах вече, процесора има разлика, която не разбирам и не знам колко е съществена в моя случай! Обяснете ми и може и да разбера :)

А и все пак Вие също казахте, че са хубави лаптопите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Писали сме многократно тия неща и ползването на търсачката няма да навреди. 2. Лаптоп за 900-1000лв. не е лаптоп за игри, а в такъв случай е много по-добре да се ползва вградена Intel HD Graphics, защото е много по-хладна, следователно лаптопа няма да загрява и няма да му бучи непрекъснато вентилатора, и пести много повече батерия от която и да е "външна" видеокарта. А ако все пак решиш да пуснеш някоя стара игра HD Graphics 3000 ще се справи. Не виждам нищо лошо да се ползва вградено видео, след като няма да се натоварва графичната подсистема. Който ти е казал тия неща явно го казва от гледна точка на модерните 3D игри, където една външна карта би се справила доста по-добре, но за сметка на повишени температури(в някои случаи дори рискови) и повишен разход на електроенергия. 2. Процесора също е по-бърз и с по-нисък разход от стария Arrandale 3. Не виждам за гореизброените дейности полза от 4-те GB RAM - така или иначе никога няма да ги ползваш всички, а ако все пак ти потрябват цените на DDR3 са безумно ниски и не е проблем да се ъпгрейтне. 4. Като цяло новата машина е макари малко по-лека, с повече портове между които и новия стандарт USB3.0, сензор, който спира твърдия диск при засичане на резки движения(за мен това е голяма плюс), алуминиево шаси 5. Казах, че като цяло Probook серията е хубава, но също написах, че модела който си избрал е остарял морално. 6. Ако избираш по цвят и външен вид не мога да помогна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честно казано цвета даже не ми харесва, просто някакви хора ми обясняват някакви неща според това го избрах, затова и попитах все пак за друго мнение, което сега го разбирам като ми го обяснихте, благодаря :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... проблема ми с вашето предложение е видеото, адски много хора, които също имат опит ми казаха такава карта - Не!

Моите уважения към "твоите хора", но какво с тези си изисквания какво предлагат да вземеш някоя видеокарта в кросфайър или ЕсЕлАй - хайде моля ви се :) HD Graphics 3000 e сравнително по-силно от старите вградени видеа - това един що годе запознат няма как да го отрече - а за в твоят случай е предостатъчно - за тези пари пак ти казвам няма по-подходящ от тези нови пробуци :)

Lyudmil ти е написал разликите, но има и още - просто новото си е ново, а говорим и за нова процесорна платформа, която "изцежда" от 6 клетъчните батерии поне още 2 часа живот. Добре че си пуснал/а тема тук че да те вкараме в правия път, защото иначе щеше да сгрешиш - не много, но стабилно :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А този:

http://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_dv6_new-hp_pavilion_dv63005eq_WR153EA

казаха ми, че охлаждането на Pavillion било много по-добро отколкото на Probook и като цяло по-ново поколение и тоя е по-добър, тва ми е последното питане, няма повече да ви занимавам обещавам. :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1-во: Прочети тази тема: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=180565

2-ро: Кажи точен, твърд бюджет за да предложим най-доброто за тези пари

3-то: Кажи точно за какво ще се ползва лаптоп-а, за да се направи отново адекватен избор.

4-то: Може да е с i5, но пак старият i5 процесор. Когато се взима нещо се гледа да е най-новото!

Относно онзи съвет за картата- ДА, Intel да с калпави карти, но докато бяха вградени в дъното. Новите им карти, вградено в процесорите (най-новото поколение) са си много хубави, студени, енергоспестяващи! Аз лично бих взел HP лаптоп от предложените горе с новото поколение процесори, защото е добър избор. И не веднъж или два пъти съм ги предлагал в този раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Аз написах, че разни тежки игри не играя и не ми трябва, най-тежката игра, която играя сигурно е FarmVille :D 2. Максимума, който мога да си позволя е 1000 или както е този 1067 и то с голямо смукане от пръстите и събиране, така, че приемам и по-евтин вариант, просто се опитвам да намеря оптималния вариант за парите си това е и държа на HP или Dell. 3. Казах вече, за работа- документи, таблици, счетоводен софтуер, мейл, интернет, филми, музика, много интернет и от време на време игри от сорта на Sims 2, Heroes 3, FarmVille ей такива, нищо кой знае какво. 4. Тия истории с процесорите изобщо не са ми ясни, човека просто ми каза, че като дизайн е по-добро решение от гледна точка на охлаждането, защото не бивало да се гледа само техническите характеристики и честно казано за това, за което ми трябва ми се струва, че има право. Просто ми трябва добра и най-вече здрава машина, с която да си сътрудничим дълго време без проблеми ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Докато не се види на какво е способен лаптопът няма как да се повярва - просто моделите в България по някакъв начин се различават от тези в другите държави - защо ли ?! 4330s ти е много добър лаптоп - аз бих взел него от тук натам парите с си твои !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като цяло ProBook серията са хубави лаптопи, но точно този модел е с леко морално остаряла платформа. Определено бих предпочел 4530s XX956EA с новия SB процесор и алуминиево шаси.

Гласувам за този!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://hp-pro-book-4530s.hp.laptopi.notebook.bg/laptop-hp-pro-book-4530s-lh323-ea/specifications/

това ми звучи даже още по-добре?!??

Някой да е запознат с този сайт дали е читав, защото са по-евтини дори от уж най-евтините места и са ми малко съмнителни, а ми казаха, че hp имало много ментета на нашия пазар, таааа някой да знае нещо по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://hp-pro-book-4...specifications/

това ми звучи даже още по-добре?!??

Някой да е запознат с този сайт дали е читав, защото са по-евтини дори от уж най-евтините места и са ми малко съмнителни, а ми казаха, че hp имало много ментета на нашия пазар, таааа някой да знае нещо по въпроса?

Много е добър...процесор,рам,видео...всичко. ;) Един съвет от мен:никога не си купувай настолен компютър или лаптоп с видеокарта Intel - те са бъгани и не стават за нищо.Гледай да е NVIDIA GT220 < или ATI Radeon HD 5000 <. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много е добър...процесор,рам,видео...всичко. ;)Един съвет от мен:никога не си купувай настолен компютър или лаптоп с видеокарта Intel - те са бъгани и не стават за нищо.Гледай да е NVIDIA GT220 < или ATI Radeon HD 5000 <. ;)

По-голяма глупост от тази скоро не бях чел.Мислех си ,че хора с подобни знания са на изчезване, пък то се оказва, че даже дават и насоки!

Вградената видеокарта е за предпочитане във всички случаи със изключение на тези, когато ще се играят сериозни игри или лаптопа ще се използва за професионална графична работа.

Една от причините за това е , че вграденото видео не грее толкова много колкото външното и от там се удължава живота на елементите, които са чувствителни към високи температури, също така се удължава времето на работа на батерия.Останалите причини човек може да си ги потърси в мрежата.Има толкова много изписан материал за това.

Редактирано от shanto (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-голяма глупост от тази скоро не бях чел.Мислех си ,че хора с подобни знания са на изчезване, пък то се оказва, че даже дават и насоки!

Вградената видеокарта е за предпочитане във всички случаи със изключение на тези, когато ще се играят сериозни игри или лаптопа ще се използва за професионална графична работа.

Една от причините за това е , че вграденото видео не грее толкова много колкото външното и от там се удължава живота на елементите, които са чувствителни към високи температури, също така се удължава времето на работа на батерия.Останалите причини човек може да си ги потърси в мрежата.Има толкова много изписан материал за това.

Един съвет от мен

Казах СЪВЕТ,не казвам да не си купува на Intel GPU,ако иска да ме слуша.А замисляш ли се защо гледа към лаптопи от 1000лв.Защо не си вземе за 700-800лв. и да му върши работа за офис,снимки,facebook и т.н.,а решава да вземе по-хубав?Просто питам защо да дава така или иначе тези пари и то за Intel GPU (видеокарта)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казах СЪВЕТ,не казвам да не си купува на Intel GPU,ако иска да ме слуша.А замисляш ли се защо гледа към лаптопи от 1000лв.Защо не си вземе за 700-800лв. и да му върши работа за офис,снимки,facebook и т.н.,а решава да вземе по-хубав?Просто питам защо да дава така или иначе тези пари и то за Intel GPU (видеокарта)?

Съвет или не, глупостта си остава глупост.

На въпроса защо взема лаптоп от 1000 лв, а не от 700-800 лв, ами отговори много:

1.Може да си няма понятие от лаптопи и да е решила да изхарчи толкова.

2.Може да си мисли, че има голяма разлика в качеството на лаптоп от 700 лв и такъв от 1000 лв.

3.Може някой да й е дал такъв съвет

4.Може да не знае кога е необходимо да се прибягва до външно видео

.......

и така до зори.

Между другото има много модели на лаптопи с вградено видео над 1500 лв, даже могат да се открият и над 2500 лв, например като това Fujitsu.

Хайде отговори си на въпроса защо е така.

Редактирано от shanto (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

0.о Ти май нещо не схващаш... Къде дава повече пари за видео на интел??? Какво общо има цената с видео картата, от къде реши, че 800 лв ще го оправят. Изкажи една смислена теза, защото не схващам идеята ти. А колегата горе има ПЪЛНОТО право да ти опонира, защото: 1. Когато даваш съвет, той трябва да е компетентен. Никого тук не го интересува мнението на бай Благой или чичо Пешо. Всеки потърсил помощ иска да чуе компетентно мнение и съвет и когато даваш такъв, трябва да застанеш зад него с доказателство, а ако си в грешки- всеки един тук е длъжен да те поправи с цел питащият да получи най-пълна и точна информация. Все пак не трябва да сме като едни консултатни в едни магазини и бакалийки дето и идея си нямат какво говорят или просто искат да пробутат нещо по-бързо... 2. Говориш глупости! Intel действително не произвеждаха качествени видеа дълго време, но новите Intel HD2000 и HD3000 вградени в процесорите от поколение Sandy Bridge са чудесни видео карти, съревноваващи се с мобилните AMD карти и то много успешно. Още повече няма нищо по-добро от такова видео в лаптоп, но няма да ти обясня защо, а ще ти кажа да прочетеш за мобилните видео карти от серия 64** на AMD както и новото поколение карти на nVidia и "опцията" условно наречена Optimus. Така че горното мнение е не само некомпетентно и бе покритие, ами и подвеждащо. Да не говорим, че в половината изказване ми се губи смисъла и не мога да разбера какво искаш да кажеш!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

така в крайна сметка реших да отделя малко повече бюджет и сега избора е следния:

http://laptop.bg/lap...k_4530s_LH306EA

http://laptop.bg/lap...63160eq_XE061EA

не приемам други предложения, само кой от двата! Като всичко и параметри, температура, дисплей, гаранция, просто вие кой бихте си взели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Без съмнение от тези двата HP ProBook 4530s. Другият е с по-лош екран, по-стар процесор, по-кратък живот на батерията, по-слаб корпус. Ако беше за мен нямаше да се колебая и щях да взема 4530s.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много благодаря, а като температура как е пробука? и може ли да ми препоръчате подложка, както и рутер, че и там нищо не разбирам - в общи линии да покрива 64-те крадрата у нас, много солиден панел, повече желязо от обикновените, не знам дали има значение, интернета ми е 100mbps

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има значение. Дали може бюджет, че иначе ще препоръчам моят рутер- TP-Link 1043 WD, но той е около 80-90 лв... 100 mbps ще рече, че теглите торенти от замундата с 25 MB/s? Висока скорост е това за БГ стандартите, сигурни ли сте в тази скорост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.