Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не знам дали това е точният раздел, но може ли да ми дадете по обширна информация за псеводоефедрина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за теб гугъл няма ли а

Псевдоефедрин:

(стереоизомер на ефедрина) е орално ефективен симпатикомиметичен агент с алфа-агонистично действие. Псевдоефедринът се използва като съдосвиващо на мембраната на лигавицата на носа. Периферното съдосвиващо въздействие на псевдоефедрина е подобно на това на ефедрина, но не толкова силно (-25%).

При дозите, оказващи подобно съдосвиващо действие, псевдоефедринът е наполовина толкова силен, колкото ефедрина като бронходилататор. При препоръчваната орална доза той обикновено оказва незначителен или неповлияващ кръвното налягане ефект при възрастни с нормално кръвно налягане. Няма данни за пациенти, които са изпитали подновяване на конгестията, проявяваща се понякога при често повтаряща се употреба на актуални деконгестанти.

http://www.sopharmatrading.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Псевдоефедрин"(Psedoephedrine Hydrochloride) е лекарство за бронхиални заболявания.

В домашни условия от "Псевдоефедрин" може да се произведе метамфетамин.

Скандал: Най-голямата верига аптеки в САЩ продавала масово суровина за метамфетамини, отнася рекордна глоба

У нас се продават следните продукти, съдържащи псевдоефедрин:

http://www.medicine....seudoephedrine/

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много повече ме интересуваше общото с амфетамин, метамфетамин и екстази..., дали води до пристрастяване и колко е опасно ако се приема по-дълго време... защото на тези листовки които се дават с лекарствата не става много ясно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много

повече ме интересуваше общото с амфетамин, метамфетамин и екстази..., дали води до пристрастяване и колко е опасно ако се приема по-дълго време... защото на тези листовки които се дават с лекарствата не става много ясно

По принцип тези лекарства се приемат до 4 пъти дневно през 4 часа, но не повече от 3 поредни дни.

Доколкото знам, не водят до пристрастяване, но прекомерната им употреба може да доведе да увреждане на черния дроб.

Хипертониците трябва да ги избягват, защото повечето от тях увеличават кръвното налягане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много

повече ме интересуваше общото с амфетамин, метамфетамин и екстази..., дали води до пристрастяване и колко е опасно ако се приема по-дълго време... защото на тези листовки които се дават с лекарствата не става много ясно

Не, не води до пристрастяване.

Действието му върху носната лигавица е да я отбъбне и да спре секрецията ( сополите ти).

Едно време се употребяваше ефедрин, който води до пристрастяване и който лесно се превръща в амфетамин. Поради това беше забранен, и се измисли песевдоефедрина.

Но и той се превръща в метамфетамин, тъй че файдата от забраната е доста съмнителна.

При всички случаи ти трябва голямо количество за производство, не можеш да го получиш от един-два флакона спрей или капки за нос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип тези лекарства се приемат до 4 пъти дневно през 4 часа, но не повече от 3 поредни дни.

Доколкото знам, не водят до пристрастяване, но прекомерната им употреба може да доведе да увреждане на черния дроб.

Хипертониците трябва да ги избягват, защото повечето от тях увеличават кръвното налягане.

ясно...

пия в момента лекарства с псевдоефедрин и в листовката пише, че водел до злоупотреба което за мене означава, че води до пристрастяване :D мерси много за информацията :]

Действието му върху носната лигавица е да я отбъбне и да спре секрецията ( сополите ти).

Едно време се употребяваше ефедрин, който води до пристрастяване и който лесно се превръща в амфетамин. Поради това беше забранен, и се измисли песевдоефедрина.

Но и той се превръща в метамфетамин, тъй че файдата от забраната е доста съмнителна.

При всички случаи ти трябва голямо количество за производство, не можеш да го получиш от един-два флакона спрей или капки за нос.

нямам и намерения да отварям лаборатория за метамфетамин :D благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ясно...

пия в момента лекарства с псевдоефедрин и в листовката пише, че водел до злоупотреба което за мене означава, че води до пристрастяване :D мерси много за информацията :]

нямам и намерения да отварям лаборатория за метамфетамин :D благодаря :)

Какви лекарства пиеш, ако не е тайна?

Знаеш, че в този форум пишат лекари и те биха могли да ти дадат точна информация за действието на лекарствата.

Това, което аз написах се касае за противопростудните и противогрипни продукти, съдържащи псевдоефедрин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш, че в този форум пишат лекари и те биха могли да ти дадат точна информация за действието на лекарствата.

Това, което аз написах се касае за противопростудните и противогрипни продукти, съдържащи псевдоефедрин.

Те почти всички комбинирани препарати за настинка в момента съдържат псевдоефедрин.

Нищо няма да му стане, нито пък ще тръгне дрогиран от тях :D

той не, че не си ходи постоянно като дрогиран де :) още малко няма да му навреди на имиджа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Люта чушка отопена в шарена солчица и 100г гроздова опита ли ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aerinaze пия в момента за алергия

Те почти всички комбинирани препарати за настинка в момента съдържат псевдоефедрин.

Нищо няма да му стане, нито пък ще тръгне дрогиран от тях :D

той не, че не си ходи постоянно като дрогиран де :) още малко няма да му навреди на имиджа :D

Аз съм си по рождение надрусан :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aerinaze пия в момента за алергия

Одобрявам :)

Един от най-добрите препарати на пазара е.

Верно, ч е скъп, но за сметка на това -железен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Одобрявам :)

Един от най-добрите препарати на пазара е.

Верно, ч е скъп, но за сметка на това -железен.

Надявам се вече да се оправя, че една година със запушен нос... от един месец сумати пари за лекарства дадох :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А имаш ли преглед и снимка на синусите? Че тази хрема от една година не е изобщо нормална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А имаш ли преглед и снимка на синусите? Че тази хрема от една година не е изобщо нормална.

имам преглед при УНГ лекува ме един месец и ми даде направление за алерголог... при който бях днес и ми прави тестуване и ми каза, че имам алергия към акари и най-вероятно от това ми е станал синозита поради липса на лечение на алергията...

каза ми че сега ще ми се отпуши носа но не разбрах дали синозита ще ми остане :clown:

понеже е хроничен май не се лекува??

и ми каза, че за алергията ще трябва да правя терапия около три години за да се махне... която излиза доста скъпо и не ми е оферта :(

снимка на синусите нямам

Редактирано от ПеЧеН ЛиГлЮ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и нито един от двамата не ти е направил снимка няма що

хроничен синузит се лекува, питай мен през какво ли не съм минала, но нямах алергия, както при теб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и нито един от двамата не ти е направил снимка няма що

хроничен синузит се лекува, питай мен през какво ли не съм минала, но нямах алергия, както при теб

е то алерголага ще ми лекува алергията :clown:

аз съм чувал ужасни неща за лечения на синузит... не искам да ми ги правят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trichocephalus написа на 29 ноември 2011 - 19:23 :

Докторе, до пристрастяване едва ли , може би с честота под 1/100 000 ... Хиляди хора са употребявали ефедрин преди години, но не знам случай на пристрастяване. И кокаиновата маз (10% май) се е използвала за дилатация на маточната шийка, ама не са станали кокаиномани :D

Редактирано от dr.dechev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се вече да се оправя, че една година със запушен нос... от един месец сумати пари за лекарства дадох :D

Какви капки за нос ползваш?

Запушване на носа се получава при прекомерна употреба на хлофазолин.

е то алерголага ще ми лекува алергията :)

Към какво ти е алергията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм чувал ужасни неща за лечения на синузит... не искам да ми ги правят...

мда, говориш за пункциите - е слава Богу при мен чак до там не се стигна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви капки за нос ползваш?

Запушване на носа се получава при прекомерна употреба на хлофазолин.

Към какво ти е алергията?

Ами някакви капки за очи ми бяха изписали за възпалението на синусите... и един спрей нео-ринактив ползвам в момента мисля че не съдържат това хлофазолин, нещо друго съдържаха май.

алергията ми е към акари

мда, говориш за пункциите - е слава Богу при мен чак до там не се стигна

Чувал съм нещо за чупене на нос... операция и тн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами някакви капки за очи ми бяха изписали за възпалението на синусите... и един спрей нео-ринактив ползвам в момента мисля че не съдържат това хлофазолин, нещо друго съдържаха май.

алергията ми е към акари

Нео-ринактивът е чист кортикостероид - будезонид.Ефекът му е локален, директно върху лигавицата на носа.Действието му е да отбъбва лигавицата и да отпушва носа при алергични ринити.

Ериназето, което пиеш, пък е комбинация между деслоратадин ( Ериус ) и псевдоефедрин.Тази комбинация цели същото като спрейчето, но действа системно, върху целия организъм и спира образуването на хистамин.

общо взето - стандартна, и добра терапия за сенна хрема.

Колкото до хофазолина на Moira- умрях от смях, като го прочетох, тъй като е имала предвид ксилометазолин, а не хлофазолин, който си е лекарство за кръвнои няма как да си го пъхнеш в носа

Чувал съм нещо за чупене на нос... операция и тн

на теб и пункцийка мога да ти направя, и кюртаж на лигавицата мога да ти врътна стига да поискаш :super:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ща :D ще пия илачите сега и ще се моля да се оправя :D така и така оспамихме темата :D това тестуване за алергии плаща ли се от здравната каса? защото на мене ми взеха 35лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до хофазолина на Moira- умрях от смях, като го прочетох, тъй като е имала предвид ксилометазолин, а не хлофазолин, който си е лекарство за кръвнои няма как да си го пъхнеш в носа

:shock11: За смях си е!

Правилно си ме разбрал какво съм имала предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това за ксилометазолина съм го чувал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...