Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В цял свят има сгради, които се смятат за прокълнати.

Те стоят необитаеми години наред поради вярването, че ако някой се нанесе да живее в тях, нещастието застигнало бившите стопани ще се случи и на него.

Според мен страхът от такива сгради не е безпочвен.

Къде да търсим причината за прокълнатите сгради - в мястото на което са построени или в нещо друго?

Има ли начин да се снеме проклятието?

Ето един пример за прокълната къща в с.Мусачево.

Къщата на мъртвите плаши бизнесмени край София

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В цял свят има сгради, които се смятат за прокълнати.

Има ли начин да се снеме проклятието?

Има разбира се... :D

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разбира се... :D

Това е вариант, когато нищо не може да помогне.

Дали няма друг начин да се свали проклятието?

Ето още една прокълната къща...

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екзорсист. Мургав,най-често жена,От типа"Бате,ш'ми даваш петстотин кинта да ти развалям магията." Или друг тип,добре изглеждаща.От типа "Виждам мъж с ботуши и тук се е разиграло убийство..." Мисля,че проклятията съществуват само в умовете ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих сравнила проклятията с компютърните вируси - някой умишлено или не вкарва в главите на хората мисъл, предизвикваща страх. Този страх с времето започва да определя и поведението на хората. Чела съм, че дом в който се е случило нещастие трябва да се освети от свещеник. Хора които са го правили твърдят, че помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един пример за прокълната къща в с.Мусачево.

Къщата на мъртвите плаши бизнесмени край София

Другото й име, с което е известна, е Къщата за 1 лев.

За толкова се продава, да.

Няколко пъти съм минавала покрай нея и винаги са ме побивали тръпки.

Душите на загиналите са още там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години в съседен блок почина от студ и глад стара и болна жена. Откриха трупа след няколко дни. :( Тъй като жената нямаше деца, апартамента го наследиха нейни роднини, които направиха луксозен ремонт и заживяха в него...но не издържаха повече от година. Започнаха да го дават под наем, но наемателите се сменяха през няколко месеца. От доста време апартамента е необитаем и непродаваем, независимо от добрия квартал, луксозния ремонт и приличната цена. Чудя се, защо е така? Дали пък преди смъртта си жената не е проклела дома си и тези, които ще го наследят? :speak: Причислявам себе си към трезвомислещите хора, но никога не бих купила такъв имот... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причислявам себе си към трезвомислещите хора, но никога не бих купила такъв имот... :(

Аз също.

Не ми стигат живите негативни ами и с призраци да живея

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джилиън усеща враждебни сили и в мезонета си в Лондон. Домът е не само пълен с духове, но и е и прокълнат. Докато обитава мезонета, артисичната й кариера е в застой, два пъти я ограбват, разваля сватбата с тогавашното си гадже Джулиън Озън.

Търпението й свършва, когато пада без причина от стълбата между двата етажа. В болницата си обещава да се избави от прокълнатия мезонет и го продава. След което нещата в живота й стремглаво тръгват нагоре.

Агент Скъли живее в прокълнати къщи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Била съм една нощ в такава къща е вярвайте ми едвам дочаках да се съмне и да се махна от там.

Все болни, един все иска да се самоубие, снаха му аборт направи, катастрофи, квото се сетите...

После разбрах че е построена върху турски чифлик с гробище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ги прокълнатите къщи, но...все пак, който го е страх: Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих сравнила проклятията с компютърните вируси - някой умишлено или не вкарва в главите на хората мисъл, предизвикваща страх.

Този страх с времето започва да определя и поведението на хората.

Абе, не е баш тей :D Сега сериозно - има изключително зли хора, които по всякакъв начин ще се опитат да ти навредят - това всеки го знае и съм сигурна, че почти всеки от нас се е срещал с човек, който е толкова негативен, че чак те отблъсква. Има много неща, извън предела на човечките възприята, които не могат да бъдят обяснения по научен или друг начин и затова са тема табу.

Чела съм, че дом в който се е случило нещастие трябва да се освети от свещеник.

Хора които са го правили твърдят, че помага.

Аз честно казано не съм сигурна колко помага.. особено, ако свещеника ти се появи пиян..

После разбрах че е построена върху турски чифлик с гробище.

В родния ми град, ако не се лъжа, цял квартал е построен върху турско гробище, даже и училище има.

Причислявам себе си към трезвомислещите хора, но никога не бих купила такъв имот... :(

Колкото и трезвомислещ да е човек - прекалено много случайности не са случайност ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Духове в палата на Мишо Бирата

След 9 септември измъчвали офицери от царския флот в къщата

Публикувано изображение

Странно трополене по стълбите, приглушени гласове, неясни звуци и вледеняващ страх. Да, това е шепот от отвъдното. И този шепот всяка нощ е витаел в къщата на злощастната фамилия Ева и Михаил Михови, твърди в. "Стандарт".

Варненският бизнесмен Мишо Бирата се спомина преди година и половина от инфаркт. Болест покоси и съпругата му Ева. Погребаха я само преди седмица до него. Огромната старинна къща им донесе лош късмет, сигурни са варненци. Въпреки прекрасната архитектура и разкошния двор сградата има лоша слава. Тя е свързана предимно с последните години на собственика й - варненския индустриалец Асен Николов, и първите - на съветското консулство, в което къщата се превръща след 1944

Градските легенди говорят, че веднага след 9 септември там са разпитвани арестант, предимно офицери от царския флот. Някои от тях са били подлагани на мъчения. Асен Николов, един от най-заможните хора на Варна, известен като социалния индустриалец, пък бил принуден да изостави красивата си резиденция и да избяга само с дрехите на гърба и два куфара с пари. Какво и как се е наслоило в стените и подовете на сградата, могат да свидетелстват само собствениците. Но те и двамата вече са в отвъдното.

След смъртта на Мишо Ева искаше да извика свещеник, който да направи водосвет на къщата, за да изгони лошата енергия, разказват приятели на семейството. Тя се оплаквала, че нощем чува стъпки, които се изкачват по стълбите в едно от крилата на сградата. В една от стаите пък определено имало негативно излъчване. Тя била открита, когато жената, която се грижи за домакинството, влязла да чисти. След час я намерили припаднала, без да има явни болестни симптоми или видима причина.

Често и гостите, които оставали по-дълго в къщата, се жалвали от главоболие. Това обаче се случвало само в едно от крилата на огромната къща. Ева чувала гласовете нощем и пращала охраната да провери, дали не се е вмъкнал крадец. Оказвало се обаче, че няма никой. Дамата била куражлия и когато извиквала силно: "Има ли някой? Кой си ти?", гласовете притихвали. Ако си бяха вдигнали нов дом, прокобата на тази къща нямаше да легне върху тях, категорични са стари варненци. Близки до фамилията са убедени, че къщата на духовете им е въздействала съдбовно и ги е приближила до фаталния край.

blitz.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за пустия ми палат прокълнат да умреш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за пустия ми палат прокълнат да умреш

Винаги ми се е струвало странно желанието на някои хора да живеят в старинни сгради.

Може би защото мен ме е страх от подобни свърталища на...какво ли не...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги ми се е струвало странно желанието на някои хора да живеят в старинни сгради.

Може би защото мен ме е страх от подобни свърталища на...какво ли не...

и на мен са ми отблъскващи, пропити са при това с много негативна енергия пък призраците са им постоянни обитатели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В това, което ще прочетете и видите не става въпрос само за прокълнати сгради, а за цяло село.

Село Шишенци, Видинско.

Таласъми и полтъргайсти налазиха малкото село Шишенци

Цяло село е обхванато от истерия по полтъргайсти и необичайни явления. Жителите на малкото село Шишенци са убедени в съществуването на зли духове, таласъми, самодиви и призраци. Невидимите природни сили стряскали жителите на селото от десетилетия. Мръкне ли, местните хора залоствали здраво вратите на къщите си и не смеели да си покажат носа навън.

Цялата статия + видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В това, което ще прочетете и видите не става въпрос само за прокълнати сгради, а за цяло село.

Село Шишенци, Видинско.

Таласъми и полтъргайсти налазиха малкото село Шишенци

Цяло село е обхванато от истерия по полтъргайсти и необичайни явления. Жителите на малкото село Шишенци са убедени в съществуването на зли духове, таласъми, самодиви и призраци. Невидимите природни сили стряскали жителите на селото от десетилетия. Мръкне ли, местните хора залоствали здраво вратите на къщите си и не смеели да си покажат носа навън.

Цялата статия + видео

Толкова ли няма кой да направи едно клипче/видео на тези необичайни явления.Нека някой да ни направи съпричастни към случващото се там, пък можем и да влезем в топ-а на youtube.Така само с приказки от 1001 нощ....

P.S. Репортажа на Карбовски е интересен, но е сух матрял...

Редактирано от G DATA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

страшно си е, как живеят тия хора там

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зла прокоба превърна „Некрасов” в блок ковчег

Публикувано изображение

Зловещи трагедии превръщат жилищен блок в Русе в ковчег.

Хората от кооперацията „Некрасов” вече смятат че зла прокоба тегне над тях и със страх гледат в бъдещето.

Не им помогна и отслуженият преди две години молебен от свещеник от близката църква „Свети Георги”. Многоетажният блок е построен преди около 40 години и в него тогава са се нанесли над 450 души. Днес са останали към стотина обитатели, предимно възрастни хора. Последната трагедия в прокълнатата кооперация е отпреди дни, когато силен вятър със скорост 50 м в час отнесе възрастна жена, излязла да прибира цветята си на топло. 74-годишната Пенка Атанасова полетяла от последния етаж надолу малко след 8 часа сутринта заедно с тежката саксия. Двамата свидетели на трагедията, които пушели цигари пред близкото заведение, ще сънуват кошмари цял живот.

Те разказали пред полицаите как на метри от тях тупнало тялото на пенсионерката, а зеленото сандъче за цветя с трясък се разчупило на многобройни парчета в близката площадка. По балконите наизлезли и съседите, които веднага разпознали комшийката си. Тя била облечена с блузата, с която обикновено ходела вкъщи. По-късно намерили и единия й домашен пантоф на терасата на десетия етаж, попаднал там, докато тялото се е удряло надолу в различни препятствия.

След като погребаха баба Пенка, обитателите на блок „Некрасов” за сетен път си припомниха зловещите трагедии, които ги съпътстват още от самото им настаняване тук. В първите години цяло семейство – майка, баща и дъщеря, загиват в автомобилна катастрофа. После още десетина души от кооперацията загубват живота си нелепо в пътни инциденти.

Черната серия е продължена от 6 убийства. Първото е отпреди години, когато пиян съпруг съсича с брадва жена си както лежала в леглото си. Съседите често чували скандали от семейното жилище, но не се намесвали, защото не предполагали, че ще се стигне до подобна трагедия.

Най-зловещото убийство е отпреди три години в апартамент на шестия етаж. 43-годишният тогава Мариан Атанасов се прибрал да живее при майка си, след като се развел със съпругата си. Мъжът трудно понасял самотата, липсвали му и двете му деца. Изпаднал в депресия и защото го мъчело безпаричие. Един ден се скарал с 64-годишната си майка, причерняло му пред очите и започнал да я души с кабел на зарядно устройство за мобилен телефон. Мъжът затягал примката, докато пенсионерката спряла да диша. После подпалил апартамента, за да прикрие престъплението. По-късно осъзнал какво ужасно деяние е извършил и се опитал да се самоубие, като пререже вените си. Смелостта обаче не му достигнала и слязъл да спи навън на скамейка. През деня отишъл при бившата си съпруга, за да плати издръжката на децата си, след което се върнал в апартамента в „Некрасов”. Там вече го чакала полиция. По-късно Мариан бе изправен за престъплението си пред съда и осъден на 10 години затвор, които в момента излежава.

През годините няколко обитатели на високата кооперация избраха да се простят с живота си след полет от високите етажи.

По зла ирония на съдбата точно от терасата под апартамента на баба Пенка преди 2 години се хвърли 81-годишен тежко болен мъж. Човекът не можел повече да търпи болките, страдал и от страхова психоза и предпочел смъртта. След като влезли в апартамента му, полицаите открили предсмъртно писмо, в което самотният мъж обяснявал защо е посегнал на живота си.

Смъртта е застигала ненадейно и други двама души в „Некрасов”. Една сутрин хората открили в мазето безжизненото тяло на свой съсед. Друг човек, потърсил подслон в кучешкия студ на междуетажна площадка, бе намерен сутринта вкочанен.

monitor.bg

Според ясновидката Николета Йорданова блокът е обладан от нечисти сили. Те нападали предимно немощни хора, със слаба психика. Пророчицата вижда как на мястото на сградата имало кладенци, в които били хвърляни бебета. По думите й в блока ще има още смърт, за това тя приканва хората да направят курбан.

За зли сили в “Некрасов” говори и екзорсистът отец Гелеменов. Той пък търси нещастието още от времето на готите преди 2 000 години, които убивали римски кервани, минавали на територията на блока.

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зла прокоба превърна „Некрасов” в блок ковчег

Ужас.

Може блокът да е построен върху геопатогенна зона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужас.

Може блокът да е построен върху геопатогенна зона?

Съгласна съм с Николета и с Гелеменов - и каквото и да се е случило много от духовете не са преминали.

И си отмъщават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с Николета и с Гелеменов - и каквото и да се е случило много от духовете не са преминали.

И си отмъщават.

Каквато и да е причината, да се живее в този блок е опасно.

Навярно хората се страхуват, а страхът оказва крайно негативно въздействие върху психическото и физическото здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навярно хората се страхуват, а страхът оказва крайно негативно въздействие върху психическото и физическото здраве.

а също така и подхранва нечистите сили

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...