Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Svet17

Компютърна конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде време да сменя старото пс, което стана на 8 години. Новата конфигурация ще се ползва за игри и филми. Бюджета е 1300 за компютъра и 340 за монитора. Записвачка не ми трябва, няма и как да ползвам старата защото е IDE. За харда и него няма как да ползвам стария. Изчаках малко за новите карти на амд :) . Няма да клоквам. Конфигурацията ще се закупи от никем. Ето примерна конфигурация от мен : дъно - ASROCK H61M-GS/H61/LGA1155 - 87 лв (може и дъното с usb3 ако стигнат парите) процесор- intel i5 2400 - 336лв ram- 4gb a data- 38 лв (знам че е малко но по нататъка може да взема още 4gb)\ hdd- seagate 7200/6bg/16mb - 140 лв. (тук може да предложите и друга марка защото незнам коя марка е по качествена) video- sapphire amd hd 7850 2gb-458.49 лв кутия - cm elito 430- 85 лв захранване- corsair 600w cx v2- 133 лв(исках seasonic но са свършили с 520 и 620 w) Общо 1280лв Монитор LG IPS235V-BN IPS LED 23" 1920x1080- 340лв. Монитора няма как да го видя, защото не съм от София а тука при нас всички монитори са завишени с 50 лв. Делла е по добър ама няма пари за него. Също да попитам ще има ли проблем с игрите(input lag-a), трябва ми ips заради филмите.Мислите ли че ще мога да играя игри поне 3-4 години даже и на low.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги са ми били интересни хората, които забиват процесор за 300 лв и видеокарта за 400 на дъно за 90лв... :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги са ми били интересни хората, които забиват процесор за 300 лв и видеокарта за 400 на дъно за 90лв... :ohmy:

Така ще се открояват по-ясно. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм малко против тази работа-възможно най-евтиното дъно на пазара ама айде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си е добре. То вече всичко е в процесора. Колко да струва едно дъно, като нищо не прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H61DE/S3 125лв

INTEL CORE i5-2320, 3.00GHz, 6M 324лв

ADATA 2 x 4GB DDR III 1333 78лв

Sapphire HD 7850 2G GDDR5 458лв

WD 500GB 7200 16MB SATA III Blue 147лв

SEASONIC SS-520GB Bronze 125лв

COOLER MASTER ELITE 430 BLACK 90лв

Към 1340лв

Нещо подобно бих си взел, ако се намерят частите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прав си и на мен, също важи и за захранване за подобна сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си е добре. То вече всичко е в процесора. Колко да струва едно дъно, като нищо не прави?

Аз това от кога го пиша, ама колегите по навика от предишни поколения сокети, когато всички контролери бяха в дъното продължават по навик да препоръчват излишно скъпи дъна за сметка на някой и друг компонент.

ASROCK H61M/U3S3 /H61/LGA1155 - 1 бр. - 112.12 лв.

I3-2120 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX - 1 бр. - 217.43 лв.

2X4GB DDR3 1333 A-DATA - 1 бр. - 76.28 лв.

750GB WD SATA 6GB/S 32MB 7200 - 1 бр. - 168.17 лв.

SAPPHIRE HD7850 2G GDDR5 PCIE HDMI DVII DUAL - 1 бр. - 458.49 лв.

PSU SEASONIC SS-430GB BRONZE - 1 бр. - 114.66 лв.

CM ELITE 431 PLUS/USB3.0 X-DOC - 1 бр. - 101.65 лв.

ASUS 23 LCD WIDE ML239H IPS - 1 бр. - 377.03 лв.

Обща стойност - 1 625.82 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Svet17 , във форума има доста теми за компютърни конфигурации. Посети ги и сам ще разбереш какво да си избереш за дадената сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Ако на предложената от мене конфигурация сменя дъното с ASROCK H61M/U3S3/H61/LGA1155 става ли? Бихте ли ми казали подходящо захранване и твърд диск(до 500gb), но от фирмата която съм посочил защото всичко ще се взима от там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като няма Сийсоник взимай корсара.И 500 вата ще ти5 стигнат но разликата е малка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Ако на предложената от мене конфигурация сменя дъното с ASROCK H61M/U3S3/H61/LGA1155 става ли? Бихте ли ми казали подходящо захранване и твърд диск(до 500gb), но от фирмата която съм посочил защото всичко ще се взима от там

Като гледам сайта на Никем, аз лично бих си взел при твоята конфигурация поне това дъно: http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-P67-PERFORMANCE--P67/picture.html . И ако толкова нямаше смисъл от хубави дъна то хората нямаше да ги произвеждат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам сайта на Никем, аз лично бих си взел при твоята конфигурация поне това дъно: http://nikem-bg.net/...67/picture.html . И ако толкова нямаше смисъл от хубави дъна то хората нямаше да ги произвеждат...

И аз съм на това мнение ама людмил въведе тая мода и да няма дрязги я възприех.Не се е обосновал с ревю,където са еднакви частите без дъната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Съвсем спокойно вземай 430W Seasonic щом няма 520W. HD7850 е страшно икономична и студена видеокарта, а виждаш че цялата система и то с Core i7 920(ES) @ 4.0Ghz дърпа 247W при товар. Като сложиш и 85% КПД на захранването, то от самото захранване твоята система ще харчи не повече от 200W. Просто някои хора обичат да се презастраховат и предлагат излишно мощни захранвания на среден клас системи.

electroface, след като не се овърклоква, осветли ни моля те какво толкова ще му донесе това дъно пред такова за 110-120лв.

Ванко, няма нужда от ревюта. Дъното тук е една платка с интерфейси, а контролерите са в процесора и от него зависи как ще се държат паметите и видеокартите. Това не е 775, не е AM3, че да има значение дъното. Разликите са само в допълнителните неща като повече на брой слотове и портове, и евентуално вградените аудио и LAN карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Съвсем спокойно вземай 430W Seasonic щом няма 520W. HD7850 е страшно икономична и студена видеокарта, а виждаш че цялата система и то с Core i7 920(ES) @ 4.0Ghz дърпа 247W при товар. Като сложиш и 85% КПД на захранването, то от самото захранване твоята система ще харчи не повече от 200W. Просто някои хора обичат да се презастраховат и предлагат излишно мощни захранвания на среден клас системи.

electroface, след като не се овърклоква, осветли ни моля те какво толкова ще му донесе това дъно пред такова за 110-120лв.

Ванко, няма нужда от ревюта. Дъното тук е една платка с интерфейси, а контролерите са в процесора и от него зависи как ще се държат паметите и видеокартите. Това не е 775, не е AM3, че да има значение дъното. Разликите са само в допълнителните неща като повече на брой слотове и портове, и евентуално вградените аудио и LAN карти.

Колега, не ми се спори, защото от 4 години не се занимавам с компютри и не би било коректно да се правя на специалист. Но факт е, че има разлика между нан-скъпото и най-евтиното дъно. НЕ всичко е овърклок, някои хора обичат да им се държат стабилно машините. Някои дъна са с повече фази на захранването, други с по-малко. По-скъпите дъна използват по-качествени компоненти. А и доколкото знам в южния мост все още се намира САТА-контролерът. Едно нещо за да е по-евтино, значи е направен компромис с нещо.

Както и да е. Всеки може да си купува каквото иска, има си специалисти, те да дават акъл Аз просто си споделих мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз това от кога го пиша, ама колегите по навика от предишни поколения сокети, когато всички контролери бяха в дъното продължават по навик да препоръчват излишно скъпи дъна за сметка на някой и друг компонент.

Това, че северният мост е вече в процесора, изобщо не значи, че не трябва да се инвестира в дъно - точно обратното! Тъй като в процесора са интегрирани елементите на северния мост, много е важно дъното да има много добра стабилизация - така че инвестирането в едно качествено дъно винаги е нещо много хубаво, стига човек да има желание и възможност да си го позволи! :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтино рязано дъно си е за офис машина.Качеството на материала,проводимост,стабилизация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.hardwaresecrets.com/article/ASRock-H61M-U3S3-Motherboard/1287/9

The ASRock H61M/U3S3 is an interesting option for users that want to build an entry-level PC based on a second-generation Core i3 or even Core i5 CPU. It is very inexpensive and, at the same time, provides two SATA-600 ports (a feature not usually available on H61-based motherboards), two USB 3.0 ports, and one PCI Express 2.0 x16 slot.

The main drawbacks with this motherboard, in our opinion, are the shared audio connectors and the lack of an SPDIF header. The absence of overclocking features also can be seen as a drawback, however, this is a limitation imposed by Intel, not ASRock, as virtually all H61 and H67 motherboards have the same limitation.

След като се ползва i3 или заключен i5 процесор, пак питам - какво предимство ще донесе дъно за 200лв. освен някой и друг слот/порт повече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като се ползва i3 или заключен i5 процесор, пак питам - какво предимство ще донесе дъно за 200лв. освен някой и друг слот/порт повече?

По-добра стабилност на системата. Например, ако има колебания в мрежовото напрежение и захранването не направи нужните корекции, едно хубаво дъно може да стабилизира напрежението, подадено от захранването, преди да е стигнало до процесора. Да не говорим, че няма такова нещо като напълно изправено напрежение - така че стабилизацията, която дъното дава, е много важна за всеки един компонент, който е свързан към него. Например, една Sandy Bridge система работи с много по-голям трансфер на информация от предишните поколения - съответно, дъното трябва да предостави по-голям комфорт за осъществяването на този трансфер. По-малката литография освен че е по-производителна, е и по-деликатна като технология, което отново опира и до работата на дъното. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че е евтино не означава, че дъното не може да подсигури стабилна работа на процесора - инженерите, които проектират дъна са достатъчно умни, че да изчислят кое как да се направи, а аз никога не съм виждал или чувал за нестабилна работа на системата дължаща се на това дали дъното е нисък, среден или висок клас. Вземи за пример марковите машини и разгледай OEM дъната с какви захранвани схеми са. А ако се ползва гадно захранване и дъно за 400лв. с 12-фазна схема няма да може да се оправи с пулсациите и да подсигури стабилна работа на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че е евтино не означава, че дъното не може да подсигури стабилна работа на процесора - инженерите, които проектират дъна са достатъчно умни, че да изчислят кое как да се направи, а аз никога не съм виждал или чувал за нестабилна работа на системата дължаща се на това дали дъното е нисък, среден или висок клас. Вземи за пример марковите машини и разгледай OEM дъната с какви захранвани схеми са. А ако се ползва гадно захранване и дъно за 400лв. с 12-фазна схема няма да може да се оправи с пулсациите и да подсигури стабилна работа на системата.

Просто на по-скъпите и хубави дъна работата е по-стабилна. Лошото е, че ако дъното не осигурява нужната стабилизация, проблемите могат да се появят след време и да не могат да се установят пряко. Аз мога да дам един пример, който съвсем наскоро ми се случи на един компютър - имаше за момент много неприятни колебания в мрежата, които единствено това, че компютърът имаше хубаво дъно, не доведоха до проблеми, тъй като последваха няколко ресета на системата и изключване, но след това компютърът си тръгна без никакви проблеми и си работи чудесно. Така че, който иска стабилност, си взима добро дъно и добро захранване - тази комбинация е най-добра, защото едното не може да компенсира работата на другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия процесори са 32нм и са по 60-80W - не им трябва никаква суперяка захранваща схема, че да работи стабилно и безпроблемно машината. Не са ламите Nehalem или дъртите Core 2 Quad, дето даже беше задължително да се ползва дъно с добра захранваща схема и 8-pin 12V конектор. Виждал съм 4-pin 12V конектор направо заварен за дъното, понеже човека беше клокнал леко Q6600. Ето ти един Dell XPS 8300, който го продават и с Core i7-2600 - http://shop.retrevo....22/t/1-2/?rt=sp Разгледай дъното и как са реализирани фазите към процесора. Погледни едно дъно Intel - Публикувано изображение

Ето ти и листа с поддържаните процесори - http://processormatc...oardName=DH61ZE

Или инженерите в Intel са малоумни да продават дъно за 100лв. с официална поддръжка на Core i7-2700K и да дават, и три години гаранция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия процесори са 32нм и са по 60-80W - не им трябва никаква суперяка захранваща схема, че да работи стабилно и безпроблемно машината. Не са ламите Nehalem или дъртите Core 2 Quad, дето даже беше задължително да се ползва дъно с добра захранваща схема и 8-pin 12V конектор. Виждал съм 4-pin 12V конектор направо заварен за дъното, понеже човека беше клокнал леко Q6600. Ето ти един Dell XPS 8300, който го продават и с Core i7-2600 - http://shop.retrevo....22/t/1-2/?rt=sp Разгледай дъното и как са реализирани фазите към процесора. Погледни едно дъно Intel - Публикувано изображение

Ето ти и листа с поддържаните процесори - http://processormatc...oardName=DH61ZE

Или инженерите в Intel са малоумни да продават дъно за 100лв. с официална поддръжка на Core i7-2700K и да дават, и три години гаранция?

Колега, тия от DELL все пак са сложили дънце H67, а не Н61, а и това не е компютър за ентусиасти все пак.

Аз съм с i5 и дъно за 300 лв + качествено захранване, и виждам как се държи компа при премигване на тока например. Аз ако съм геймър и точно на най-напеченото ми премигне тока и се рестартне компа - просто ще хвърчат псувни... :ph34r:

ПС: Сега като се сетя, НР-тата в нашата фирма са с Н57 чипсет, та се чудя що не са си спестили малко кинти да ги наблъскат с Н55?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъркаш чипсета с изработката на самата дъна платка. А примигването на тока не се усеща при качествено захранване, а не е заради дъното. п.п. Аз съм с H55 дъно и си работи като слънце без проблем, даже с клокнат процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.