Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За 7 месеца си работих нормално със външен хард диск 500GB. Преди 2 дни си изключих компютъра и всичко си работеше както винаги. На следващия ден го пуснах отново и хард диска вече не работеше... Кабела е с нормално USB от единия изход и жак за самия хард диск на другия. Сега, когато го включа в компютъра, се чува звука от завъртането, но малко след това в продължение на няколко секунди се чува прещракване и въобще не го зачита за свързан. Използвам Windows 7. В долния десен ъгъл се появява иконата за това че USB свързването е било успешно(и всъщност тогава престава щракането), също така във Devices го виждам и ако му дам Properties дори пише "The device is working properly", но го няма във Computer... Пробвах и двата ми предни USB извода, както и тези отзад, но има същия ефект. Пробвах и с друг компютър, който е на Windows XP, но никаква разлика. Въпросът ми е дали има начин това да се оправи ? Дори и отговорът да е не, главното което ме интересува са данните на хард диска. Ако наистина е нещо от самия диск, ме интересува дали има начин да се прехвърлят файлове и въобще, да мога да ги спася някак защото са ми наистина важни. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако компютрите не го разпознават като хард диск значи си е заминал, Тези дискове не са предназначени за online работа. На тях просто се складира информация, след което се махат от компютъра.Не знам дали ще може да се спаси информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако компютрите не го разпознават като хард диск значи си е заминал, Тези дискове не са предназначени за online работа. На тях просто се складира информация, след което се махат от компютъра.Не знам дали ще може да се спаси информацията.

За първи път ползвам външен хард диск и не знаех че са толкова лесно повредими. Но като цяло, информацията която имам на него я ползвам за обработка във програми по доста часове на ден... =(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости на кубици.

Външен (преносим) хард диск е същия като в мобилен компютър. Едно към едно!

Излиза, че като имам няколко лаптопа следва да ги вадя всеки и път и да ги слагам щом оперирам с поредния файл и нищо повече?!

Разликата е в контролера и начина на захранване. Разглобява кутийката на диска. Изважда го и с познати кабели пробва отново към дъно на стационарен компютър.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега дали са глупости или не няма да коментирам. Факт е,че съм си имал работя с няколко външни хард диска и се развалят. Може да е случайност, може просто външните хард дискове да ги правят така, а може и постоянното включване и изключване да води до такъв тип повреди. Говоря от опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости на кубици.

Външен (преносим) хард диск е същия като в мобилен компютър. Едно към едно!

Излиза, че като имам няколко лаптопа следва да ги вадя всеки и път и да ги слагам щом оперирам с поредния файл и нищо повече?!

Разликата е в контролера и начина на захранване. Разглобява кутийката на диска. Изважда го и с познати кабели пробва отново към дъно на стационарен компютър.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ще пробвам да отворя кутията на външния диск и да го свържа към компютъра като го направя slave преди това и се надявам да стане работата със прехвърлянето на информацията. А колкото до самите външни дискове- каква марка са добри ? Този с който бях до сега беше на WD от My Passport Essential серията им. Тъй като ми трябва нов след като този се развали, бих искал този път да си купя някой хубав който да не се развали толкова бързо. Няма значение дали е USB 2.0 или 3.0, а колкото до големина- 500GB са ми достатъчни. Идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не те разочаровам ама на много от 2.5" дискове USB порта излиза директно от диска и нямат SATA куплунзи.

Публикувано изображение

Сравнен с нормален 2.5" SATA диск - Western Digital My Passport Essential е долния.

Публикувано изображение

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не те разочаровам ама на много от 2.5" дискове USB порта излиза директно от диска и нямат SATA куплунзи.

Публикувано изображение

Сравнен с нормален 2.5" SATA диск - Western Digital My Passport Essential е долния.

Публикувано изображение

не много, само на боклуците WDC... другите марки са с нормални... друга причина да чатка диска и да не тръгва - не му стига захранване (тоест в захранването може да има надути кондензатори) и най вероятната причина е дискът да си е заминал... това обаче може да се определи със сигурност само ако има възможност директно да се закачи към компютър (тоест е със стандартни сата изходи)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм отворил и компютъра и външния хард диск, само че имам малък проблем... Като гледам във компютъра нямам никакви кабели които да свършат работа за да мога да вържа хард диска. Също така видях че имам червен кабел който свързва хард диска на компютъра ми със платка и точно където се свързва с нея, пише SATА 1. Но проблема е там че е само един... Външния ми хард диск е WD MyPassport Essential. Така изглежда изваден от кутията си. Моля помогнете с информация за това какви кабели ми трябват, ако трябва да ходя да си купувам и дали въобще е възможно да се свърже.

Редактирано от SoulTrigger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С усмивка ви четох да си чешете професорските езици, а толкова ли никой не се сети да препоръча на човека да пробва с друг кабел ?! Например, нещо такова... USB Y-type cable : Ако авторът е от Варна и региона, съм готов да му услужа с такъв.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С усмивка ви четох да си чешете професорските езици, а толкова ли никой не се сети да препоръча на човека да пробва с друг кабел ?! Например, нещо такова... USB Y-type cable : Ако авторът е от Варна и региона, съм готов да му услужа с такъв.

Публикувано изображение

Нямам такъв кабел на разположение и не съм от Варна, но мерси за мнението въпреки това. Вече съм си отворил кутията и на външния хард и на компютъра, така че се надявам да стане работата със свързването директно към компютъра ако някой помогне със това което написах по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не много, само на боклуците WDC... другите марки са с нормални... друга причина да чатка диска и да не тръгва - не му стига захранване (тоест в захранването може да има надути кондензатори) и най вероятната причина е дискът да си е заминал... това обаче може да се определи със сигурност само ако има възможност директно да се закачи към компютър (тоест е със стандартни сата изходи)...

Ами нормални, и Хитачита и Самсунги има само с USB, само че не са криптирани за разлика от WD.

В момента съм отворил и компютъра и външния хард диск, само че имам малък проблем... Като гледам във компютъра нямам никакви кабели които да свършат работа за да мога да вържа хард диска. Също така видях че имам червен кабел който свързва хард диска на компютъра ми със платка и точно където се свързва с нея, пише SATА 1. Но проблема е там че е само един... Външния ми хард диск е WD MyPassport Essential. Така изглежда изваден от кутията си. Моля помогнете с информация за това какви кабели ми трябват, ако трябва да ходя да си купувам и дали въобще е възможно да се свърже.

Нямаш много късмет, точно този модел WD MyPassport Essential е с USB3.0 и с хардуерно криптиране. Има как да му се закачи САТА, но повярвай ми - дори и да го направиш - няма да ти помогне с нищо. По твоето описание което си дал - твърде е вероятно някоя физическа глава да е сдала багажа. Хубавото* или лошото в случая е че при възникване на подобна ситуация фърмуера на ВД е настроен така че директно изключва достъпа на потребителя до LBA зоната. Което поне ограничава възможността да се замажат нещата допълнително от грешни действия.

Как се действа в подобен случай: Закача се САТА към тази платка. Прави се диагностика за да се знае къде е проблема. Ако е възможно - прави се имидж по живите глави. Ако има нужда сме сменят главите и се четат само тези които не са прочетени. Понеже имиджа е криптиран - декриптира се. Ако всичко е изпълнено както трябва - има инфо.

Сега SoulTrigger ако не можеш да изпълниш поне една от по-горните точки -то тогава нищо не можеш да направиш сам. И по добре да не се захващаш въобще защото нещата само може да се влошат!!!!

Едит:

Публикувано изображение

Има резон, но ако диска (кутийката) му беше от по-старите с мини USB. Този за който за съжаление иде рече с micro USB 3.0.

Редактирано от Samo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нормални, и Хитачита и Самсунги има само с USB, само че не са криптирани за разлика от WD.

Нямаш много късмет, точно този модел WD MyPassport Essential е с USB3.0 и с хардуерно криптиране. Има как да му се закачи САТА, но повярвай ми - дори и да го направиш - няма да ти помогне с нищо. По твоето описание което си дал - твърде е вероятно някоя физическа глава да е сдала багажа. Хубавото* или лошото в случая е че при възникване на подобна ситуация фърмуера на ВД е настроен така че директно изключва достъпа на потребителя до LBA зоната. Което поне ограничава възможността да се замажат нещата допълнително от грешни действия.

Как се действа в подобен случай: Закача се САТА към тази платка. Прави се диагностика за да се знае къде е проблема. Ако е възможно - прави се имидж по живите глави. Ако има нужда сме сменят главите и се четат само тези които не са прочетени. Понеже имиджа е криптиран - декриптира се. Ако всичко е изпълнено както трябва - има инфо.

Сега SoulTrigger ако не можеш да изпълниш поне една от по-горните точки -то тогава нищо не можеш да направиш сам. И по добре да не се захващаш въобще защото нещата само може да се влошат!!!!

Едит:

Има резон, но ако диска (кутийката) му беше от по-старите с мини USB. Този за който за съжаление иде рече с micro USB 3.0.

Ами не, не мога сам да направя нито едно от нещата които ми каза защото по принцип не се занимавам с такива неща и не съм техник... В такъв случай ми казваш просто да го хвърля на боклука и да не се занимавам ? Наистина ли няма какво да се направи ВЪОБЩЕ защото информацията която имам на хард диска е НАИСТИНА важна... :( И да, като цяло се води че е с USB 3.0, само че компютъра ми е с USB 2.0 а винаги си е работел добре, така че се води нещо като USB 3.0/USB 2.0. Когато го купувах още ми казаха че единствената разлика между USB 2.0 и 3.0 е скоростта на прехвърляне на информацията, нищо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не, не мога сам да направя нито едно от нещата които ми каза защото по принцип не се занимавам с такива неща и не съм техник... В такъв случай ми казваш просто да го хвърля на боклука и да не се занимавам ? Наистина ли няма какво да се направи ВЪОБЩЕ защото информацията която имам на хард диска е НАИСТИНА важна... :( И да, като цяло се води че е с USB 3.0, само че компютъра ми е с USB 2.0 а винаги си е работел добре, така че се води нещо като USB 3.0/USB 2.0. Когато го купувах още ми казаха че единствената разлика между USB 2.0 и 3.0 е скоростта на прехвърляне на информацията, нищо друго.

Не си ме разбрал правилно!

Идеята на предния ми пост беше че сам не би могъл да си го поправиш. Не е нещо което да стане с програма и с натискането на 1 бутон. Иначе има какво да се направи! Описал съм бегло процедурата по която се действа. Тук има още нещичко по въпроса. Иначе това дали е 3.0 или 2.0 в случая няма никакво значение освен разликата в кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал правилно!

Идеята на предния ми пост беше че сам не би могъл да си го поправиш. Не е нещо което да стане с програма и с натискането на 1 бутон. Иначе има какво да се направи! Описал съм бегло процедурата по която се действа. Тук има още нещичко по въпроса. Иначе това дали е 3.0 или 2.0 в случая няма никакво значение освен разликата в кабела.

Всъщност, чак сега разбрах че това САТА което си написал е със български букви, и че всъщност имаш предвид SATA... Както казах- не съм техник и си мислех че е поредното нещо... :D В такъв случай може и да има какво да направя, само че имам два въпроса.

Точно поста ми на който си отговорил, бях написал че тези 2 изводчета които имам от ляво и от дясно на входа за кабела, който дойде с хард диска, са единствените неща където мога да включа нещо. И предполагам че точно там се включва за SATA, само че като си бях отворил компютъра и гледах вътре за свободни кабели които да паснат на тези входове- не намерих нищо. След като казваш че трябва да се свърже със SATA, може ли да ми дадеш наименование, картинка или каквото и да било за кабелите с които трябва да го свържа към компютъра ?

Втория ми въпрос е как по-точно да декриптирам хард диска след като го свържа към компютъра след като е криптирана информацията на него ?

Благодаря много за помощта предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, чак сега разбрах че това САТА което си написал е със български букви, и че всъщност имаш предвид SATA... Както казах- не съм техник и си мислех че е поредното нещо... :D В такъв случай може и да има какво да направя, само че имам два въпроса.

Точно поста ми на който си отговорил, бях написал че тези 2 изводчета които имам от ляво и от дясно на входа за кабела, който дойде с хард диска, са единствените неща където мога да включа нещо. И предполагам че точно там се включва за SATA, само че като си бях отворил компютъра и гледах вътре за свободни кабели които да паснат на тези входове- не намерих нищо. След като казваш че трябва да се свърже със SATA, може ли да ми дадеш наименование, картинка или каквото и да било за кабелите с които трябва да го свържа към компютъра ?

Втория ми въпрос е как по-точно да декриптирам хард диска след като го свържа към компютъра след като е криптирана информацията на него ?

Благодаря много за помощта предварително! :)

С риск дори да прозвучи грубо....

SoulTrigger определено не се насочваш във вярната посока. Явно не не си обърнал внимание на всичко което съм написал: /Обърни внимание на всяка една думичка в това което съм ти написал до сега, а на подчертаните и удебелените - най-вече/

...SoulTrigger ако не можеш да изпълниш поне една от по-горните точки -то тогава нищо не можеш да направиш сам. И по добре да не се захващаш въобще защото нещата само може да се влошат!!!!

.........

Идеята на предния ми пост беше че сам не би могъл да си го поправиш.

И през ум не ми беше минавало че ще се опитваш да закачаш каквото и да е било към пиновете на платката на диска от дъното. И добре че не си успял!!!! И никъде не съм споменавал че диска се включва към компютър директно. Не знам колко ти е важно съдържанието на диска, но поне за мене ти всячески се опитваш да унищожиш всякакъв шанс да бъде възстановено! Лично аз не смятам повече да участван косвено или директно в тези опити!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте на всички надявам се да ми помогнете.моят външен хард диск ,Samsung model.HM252HX)vpk. 250gb за последно ми работеше до 2013 г оставихго във софия да го видят и го оправиха после след няколко месеца пак спря да работи и отново го оставям на съштото място и ми казват че дъната платка не работи но ми казаха че може да се вадят неща от него и ме попита дали искам да извадим нещо и аз отказах понеже ми излизаше скъпо и ми казва също за да  се оправи  ще трябва да се намери същия хард диск . и така всека година го търсих но не го намирах но накрая преди един месец във един сайт го намерих  и си го поръчах от франция и е запазен и първото нещо което ми влезна на ум си казах ще смена дъната платка да вида дали ще тръгне ноо не тръгна само свети и издава некакъв звук такаче момчета се нядявам нещо да ми кажете дали има некаква възможност или да се оправи или само да се извадат неща от него надявам се да ми отговорите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само със смяна на платката на диска не става. На тази платчица има флаш в който е записана информация за диска, която от старата платка трябва да се прехвърли на новата за да проработи. Това може да се направи от специалистите занимаващи  се с възстановяване на информация.

Ако си ентусиаст и информацията на диска не е ценна може да експериментираш. Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.11.2017 г. в 10:34, oavramov написа:

Само със смяна на платката на диска не става. На тази платчица има флаш в който е записана информация за диска, която от старата платка трябва да се прехвърли на новата за да проработи. Това може да се направи от специалистите занимаващи  се с възстановяване на информация.

Ако си ентусиаст и информацията на диска не е ценна може да експериментираш. Успех!

благодаря ти за информацията oavramov но аз държа много  за информацията да се извади и ще търся същия човек от софия 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от fresh_bones
      Значи проблема е следния преинсталирах си компа със win 7  слагам драйвери ,програми , инсталирам си и актулизациите и след 2 седмици почва при стартиране да ми забива целия компютър . И при всяко забиване чакам около 10-15 мин. и след това се рестартира .               http://dox.bg/files/dw?a=d36225c8bd     http://dox.bg/files/dw?a=493bfe933c    http://dox.bg/files/dw?a=88c8f3390f
      Ето и малко снимки. 
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от Stefan Nenchev
      Здравейте! Купих си обновен лаптоп, от сервиз, който е в отлично състояние. Изключение прави проблема ми с мишката, когато играя CS 1.6. Понякога започва сама да се движи спира и след малко пак. Смятам, че проблемът не е хардуерен, защото се появява само когато играя тази игра. Потърсих информация в интернет, но не намерих нищо. Някой знае ли как да премахна този досаден проблем? Благодаря предварително!
    • от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.