Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет! Външния хард диск е 1 ТБ, с автономно захранване и USB 2 изход. Когато го купих беше форматиран на система Fat 32, но за да мога да качвам файлове по-големи от 2 GB го конвертирах на NTFS. Телевизора е 32" Samsung 3D smart D6000 купен преди 2 месеца. Подкачвах хард диска към букса USB1 (HDD) и нямаше проблеми четеше си всичко. Филми, 3D, снимки ... В един момент обаче след поредното качване на филм в харда, при закачането към телевизора спря да отчита, че има включен външен хард. :( Просто спря да го разпознава. Пробвах на букси USB 2, но пак без резултат. Флашките си се отварят и на USB1 и на USB 2. Хард диска си работи към компютъра без проблем, но телевизора не го отчита. Опитвах дефрагментация на диска, сканиране с фикс за секторите, но уви към момента няма никакво развитие на проблема. :no-no: Последната ми надежда е да сменя USB кабелар но пък ако беше от него не би ли следвало и компютъра да не го разпознава. Чудя се дали няма някакъв лимит и като се надхвърли, телевизора да не разпознава външния хард диск. Моля дайте ми съвет какво да правя и какво може да се е объркало! :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да закачиш друг хард диск към телевизора, за да видим дали ще го разпознае. Има вероятност портовете на телевизора да са изгорели, или да има друг проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай изчистване на кеша на телевизора, фабрични настройки... пробвай на диска затриване на usn journal (на кoмpютъра пускаш

fsutil usn deletejournal /d f:

и забраняваш индексирането и компресиятта ако си активирал тия простории на m$)

@Emokostov

човекът е написал че флашки бацат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен Самсунг но U600 и до сега с него нямам никакъв проблем. Щом ти отваря флаш памети и харда не иска, пробвай с друг кабел. Може леко да е пречупен някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм , не съм много сигурен , но имаше май някакво ограничение в броя на файловете - 500 ? :( Ако можеш , изтрий малко инфо от него и пробвай .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във упътването пише ли какъв максималния размер на външния хардиск (има ли ограничение на файловете) който разпознава и коя файлова система трябва да е.

П.П. Както казаха колегите, върнете фабричните настройки на телевизора и опитайте пак.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързата реакция. Изпълних препоръката на Професора за затриване на журналите на харда (не че ми е ясно ;) ) Благодарение на линка на Ieenso ъпдейтнах фирмуера на ТВ до последната версия - 1016, но пак няма промяна. Ето какво пише в упътването:

●● Не се поддържа протокол MTP (Media Transfer Protocol).

●● Файловата система поддържа FAT16, FAT32 и NTFS.

●● Определени видове USB цифрови камери и аудио устройства може да

не са съвместими с този телевизор.

●● Мултимедийно съдържание поддържа само устройства от клас USB

Mass Storage Class (MSC). MSC е устройство с външна памет с

възможност само за групово пренасяне на данните. Примери за MSC

устройства са пръстови устройства, четци на флаш карти и USB твърди

дискове (USB концентратор не се поддържа). Устройствата следва да се

свързват директно с USB порта на телевизора.

●● При неподдържани или повредени файлове се показва съобщение

“Неподдържан файлов формат”.

●● Ако файловете се сортират по Вид на папка, до 1000 файла могат да

бъдат показани в една папка.

●● Ако броят на файловете или папките, записан на USB устройството за

съхранение е приблизително над 8000, файловете и папките могат да

не се появят и някои папки могат да не се отворят. - Боя се да не е това причината че имам много снимки, но пък пише че някои папки може да не се отварят а не да не го разпознава изобщо като включено устройство.

Утре ще взема кабел и ще пробвам с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Не се оправи и със смяна на кабела. Пробвах и форматиране и пак не помага. Незнам вече какво да правя и кое е криво телевизора или хард диска. И двете работят безупречно - хард диска с компютъра, телевизора с флашки, но като ги закача едно за друго не се разпознава HDD :(

Редактирано от didro75 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.