Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

didro75

Проблем с външен хард диск Toshiba и TV 3D Led Samsung D6000

Препоръчан отговор

Привет! Външния хард диск е 1 ТБ, с автономно захранване и USB 2 изход. Когато го купих беше форматиран на система Fat 32, но за да мога да качвам файлове по-големи от 2 GB го конвертирах на NTFS. Телевизора е 32" Samsung 3D smart D6000 купен преди 2 месеца. Подкачвах хард диска към букса USB1 (HDD) и нямаше проблеми четеше си всичко. Филми, 3D, снимки ... В един момент обаче след поредното качване на филм в харда, при закачането към телевизора спря да отчита, че има включен външен хард. :( Просто спря да го разпознава. Пробвах на букси USB 2, но пак без резултат. Флашките си се отварят и на USB1 и на USB 2. Хард диска си работи към компютъра без проблем, но телевизора не го отчита. Опитвах дефрагментация на диска, сканиране с фикс за секторите, но уви към момента няма никакво развитие на проблема. :no-no: Последната ми надежда е да сменя USB кабелар но пък ако беше от него не би ли следвало и компютъра да не го разпознава. Чудя се дали няма някакъв лимит и като се надхвърли, телевизора да не разпознава външния хард диск. Моля дайте ми съвет какво да правя и какво може да се е объркало! :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да закачиш друг хард диск към телевизора, за да видим дали ще го разпознае. Има вероятност портовете на телевизора да са изгорели, или да има друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай изчистване на кеша на телевизора, фабрични настройки... пробвай на диска затриване на usn journal (на кoмpютъра пускаш

fsutil usn deletejournal /d f:

и забраняваш индексирането и компресиятта ако си активирал тия простории на m$)

@Emokostov

човекът е написал че флашки бацат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен Самсунг но U600 и до сега с него нямам никакъв проблем. Щом ти отваря флаш памети и харда не иска, пробвай с друг кабел. Може леко да е пречупен някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм , не съм много сигурен , но имаше май някакво ограничение в броя на файловете - 500 ? :( Ако можеш , изтрий малко инфо от него и пробвай .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във упътването пише ли какъв максималния размер на външния хардиск (има ли ограничение на файловете) който разпознава и коя файлова система трябва да е.

П.П. Както казаха колегите, върнете фабричните настройки на телевизора и опитайте пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързата реакция. Изпълних препоръката на Професора за затриване на журналите на харда (не че ми е ясно ;) ) Благодарение на линка на Ieenso ъпдейтнах фирмуера на ТВ до последната версия - 1016, но пак няма промяна. Ето какво пише в упътването:

●● Не се поддържа протокол MTP (Media Transfer Protocol).

●● Файловата система поддържа FAT16, FAT32 и NTFS.

●● Определени видове USB цифрови камери и аудио устройства може да

не са съвместими с този телевизор.

●● Мултимедийно съдържание поддържа само устройства от клас USB

Mass Storage Class (MSC). MSC е устройство с външна памет с

възможност само за групово пренасяне на данните. Примери за MSC

устройства са пръстови устройства, четци на флаш карти и USB твърди

дискове (USB концентратор не се поддържа). Устройствата следва да се

свързват директно с USB порта на телевизора.

●● При неподдържани или повредени файлове се показва съобщение

“Неподдържан файлов формат”.

●● Ако файловете се сортират по Вид на папка, до 1000 файла могат да

бъдат показани в една папка.

●● Ако броят на файловете или папките, записан на USB устройството за

съхранение е приблизително над 8000, файловете и папките могат да

не се появят и някои папки могат да не се отворят. - Боя се да не е това причината че имам много снимки, но пък пише че някои папки може да не се отварят а не да не го разпознава изобщо като включено устройство.

Утре ще взема кабел и ще пробвам с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Не се оправи и със смяна на кабела. Пробвах и форматиране и пак не помага. Незнам вече какво да правя и кое е криво телевизора или хард диска. И двете работят безупречно - хард диска с компютъра, телевизора с флашки, но като ги закача едно за друго не се разпознава HDD :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.