Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Трябва да нарисувам портрет по снимка, за възможно най-кратко време. Не искам да е шедьовър или нещо супер сложно, важното е да е красиво и да си личи кой е нарисуван и да е с молив само. Пробвах един път, но дори и като прекопирам контурите и после само да дооформя очите, носа и устата пак не се получава това което искам, не е зле, даже бих казал че стане добре като се има предвид опитът ми, но все пак нямаше нищо общо с човека който се опитвам да нарисувам. Не съм напълно неопитен, рисувам скици, графити и дори разни пейзажи стига да има от къде да гледам, но лицата винаги са ми били проблем, особено очите, и като цяло не мога да пресъздам чувството и емоциите от снимката. Идеята е да нарисувам добър (под добър има предвид достатъчно добър, колкото да се разбира кой е нарисуван и естествено да е поне малко красив) портрет от снимка, за възможно най-кратко време, с молив и гума (даже утре ще отскоча до книжарницата да си купя няколко молива), като затова ще са ми нужни няколко съвети, от къде първо да започна, кои са основните неща които трябва да знам, някакви уроци които може да ми предпоръчате и т.н. Благодаря!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е до талант и усет и не всеки човек го има. Разбира се трябва да се развие от специалист. Тук във форума ако има такива колеги нека да помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, талант трябва, но съм сигурен, че има някакви методи по които се рисува. Аз все пак няма да се занимава професионално, а ми трябва само да нарисувам един портрет. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Трябва да нарисувам портрет по снимка, за възможно най-кратко време. Не искам да е шедьовър или нещо супер сложно, важното е да е красиво и да си личи кой е нарисуван и да е с молив само. Пробвах един път, но дори и като прекопирам контурите и после само да дооформя очите, носа и устата пак не се получава това което искам, не е зле, даже бих казал че стане добре като се има предвид опитът ми, но все пак нямаше нищо общо с човека който се опитвам да нарисувам. Не съм напълно неопитен, рисувам скици, графити и дори разни пейзажи стига да има от къде да гледам, но лицата винаги са ми били проблем, особено очите, и като цяло не мога да пресъздам чувството и емоциите от снимката. Идеята е да нарисувам добър (под добър има предвид достатъчно добър, колкото да се разбира кой е нарисуван и естествено да е поне малко красив) портрет от снимка, за възможно най-кратко време, с молив и гума (даже утре ще отскоча до книжарницата да си купя няколко молива), като затова ще са ми нужни няколко съвети, от къде първо да започна, кои са основните неща които трябва да знам, някакви уроци които може да ми предпоръчате и т.н. Благодаря!

Отпусни се бе човек, сякаш си тръгнал на война , а не да рисуваш. Виж само колко препятствия си слагаш. Трябва това , това и това, че и срокове.... всичко това съвсем те гипсира и дори да имаш някакъв потенциал по този начин го убиваш.

Сега здравей,че от краката за главата.

Не съм специалист, но понатрупах опит в тоя вид рисуване. Сещам се за един начин, не съм го ползвала лично, но мисля че е подходящ за теб. Разграфяваш си листа на който ще рисуваш, съответно и снимката модел./ гледаш да са в един мащаб/, така ще се придържаш максимално близо до модела.Маркираш си съвсем леко къде ще ти бъдат разпределени основните части на лицето/ да не пада после голямо триене/.

И не мисли постоянно за приликата, тя ще си дойде от самосебе си.... ако дойде. :ph34r:

Ако го правиш без желание, а по - задължение, да знаеш,че вероятността да се случи рисунката е малка.

В днешно време имаме нет, можем да надничаме в хиляди галерии и да зяпаме как рисуват хората. ;) Успех.

Ако се сетя още нещо ще допълня.

пп Не е нужно да се занимаваш професионално за да се образоваш, дори в рисуването.

Редактирано от Уиш... (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отпусни се бе човек, сякаш си тръгнал на война , а не да рисуваш. Виж само колко препятствия си слагаш. Трябва това , това и това, че и срокове.... всичко това съвсем те гипсира и дори да имаш някакъв потенциал по този начин го убиваш.

Сега здравей,че от краката за главата.

Не съм специалист, но понатрупах опит в тоя вид рисуване. Сещам се за един начин, не съм го ползвала лично, но мисля че е подходящ за теб. Разграфяваш си листа на който ще рисуваш, съответно и снимката модел./ гледаш да са в един мащаб/, така ще се придържаш максимално близо до модела.Маркираш си съвсем леко къде ще ти бъдат разпределени основните части на лицето/ да не пада после голямо триене/.

И не мисли постоянно за приликата, тя ще си дойде от самосебе си.... ако дойде. :ph34r:

Ако го правиш без желание, а по - задължение, да знаеш,че вероятността да се случи рисунката е малка.

В днешно време имаме нет, можем да надничаме в хиляди галерии и да зяпаме как рисуват хората. ;) Успех.

Ако се сетя още нещо ще допълня.

пп Не е нужно да се занимаваш професионално за да се образоваш, дори в рисуването.

Ами аз всъщност нямам краен срок, но искам да е възможно на бързо. И го правя по мое желание, не по задължение, също така нямам нищо против рисуването, даже обичам да рисувам, и вероятно ще отделя време и да се науча, някога, но просто в момента се концентрирам върху точно определени цел, а не върху това да се науча да рисувам като цяло. Понеже снимката е на компютъра, сложих листа на екрана и копирах контурите, после започнах да оформям останалите детайли, направих едното око, и стана по-добре отколко очаквах, после направих и другото, но като стигна до носа и устата, съм объркал нещо, дори не знам какво но изведнъж портрета загуби прилика с снимката. При мен пада яко триене, това е другият проблем, докато нацеля всяка линия, доста поправям. Само за едното око си играх околко час :) стана готино, но после не знам защо реших да го барам пак, и така го ус*ах, че гумичката не можеше да ми помогне, а и ползвам някви скапани моливи, дето се трият трудно. Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарежи тоя монитор. Първо си намери възможно по - твърд молив Н, НВ - среден, В - мек /обяснявам се, защото не знам дали си наясно/. Мисля че 2H, НB и 2B ще ти свършат работа Предвид,че триеш повечко, хартията също не е зле да е добра, гумата също- с нея може да се рисува с отнемане.. Не се засилвай в детайли , както в случая си направил с окото, преди да си нанесъл основните черти. Така се пилееш на вятъра. Действай на етапи, колкото и да е трудно и чак като си що годе доволен от общата картинка, тогава можеш да минеш с по- мек молив и да акцентираш. Опитай както ти казах, разграфи и ще видиш че ще ти е по- лесно. Мисля ,че набързо няма как да стане, по- добре се примири с това. ( ;

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, ето един съвет и от мен: ако гледаш постоянно снимката и пренасяш на листа може да се объркаш повече, по-добре по-рядко и след известно време ще започнеш да помниш образа. Също ако не ти се получават някои елементи така, както искаш, опитай се да ги нарисуваш на отделно листче докато се получат добре /не е задължително да правиш това/. Ако се затрудняваш с нещо, можеш да потърсиш клипчета в ютуб. Успех с рисунката!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, ето един съвет и от мен: ако гледаш постоянно снимката и пренасяш на листа може да се объркаш повече, по-добре по-рядко и след известно време ще започнеш да помниш образа. Също ако не ти се получават някои елементи така, както искаш, опитай се да ги нарисуваш на отделно листче докато се получат добре /не е задължително да правиш това/. Ако се затрудняваш с нещо, можеш да потърсиш клипчета в ютуб. Успех с рисунката!

Зарежи тоя монитор. Първо си намери възможно по - твърд молив Н, НВ - среден, В - мек /обяснявам се, защото не знам дали си наясно/. Мисля че 2H, НB и 2B ще ти свършат работа Предвид,че триеш повечко, хартията също не е зле да е добра, гумата също- с нея може да се рисува с отнемане.. Не се засилвай в детайли , както в случая си направил с окото, преди да си нанесъл основните черти. Така се пилееш на вятъра. Действай на етапи, колкото и да е трудно и чак като си що годе доволен от общата картинка, тогава можеш да минеш с по- мек молив и да акцентираш.

Опитай както ти казах, разграфи и ще видиш че ще ти е по- лесно. Мисля ,че набързо няма как да стане, по- добре се примири с това. ( ;

Това с моливите ми е ясно, проблемът ми са лицата, и понеже знам че има някакви трикове които помагат, помня едно време че ги учехме в училищи по изобразително, и затова питам. Нещото, което ме вбесява е, че когато нарисувам някоя част добре, а прецакам друго, трябва да почвам на ново. А под бързо, имах предвид колкото е възможно по-бързо, за да стане добър портрета, а не да го нахвърлям набързо. Благодаря за помощта, тия дни ще пада яко рисуване!

П.П. Защо не получих известие за двата нови отговора?

Редактирано от ToDiR0S (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази нетърпеливост от къде ли ми е позната? :D Аз да ти кажа трикове не съм ползвала, вероятно защото се уча сама или не знам и аз.... Давай, подостряй молива и действай. Неизбежно е това което те дразни, но без опит няма да стане. И това бързо го махни под всякаква форма, мисля че те подвежда.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази нетърпеливост от къде ли ми е позната? :D

Аз да ти кажа трикове не съм ползвала, вероятно защото се уча сама или не знам и аз....

Давай, подостряй молива и действай. Неизбежно е това което те дразни, но без опит няма да стане.

И това бързо го махни под всякаква форма, мисля че те подвежда.

Почвам, само дето моливите ги купих подострени... :D

Идеята беше до 23.04 да направя поне един от тези които съм планирал, но явно няма да стане...

Редактирано от ToDiR0S (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха - ха - ха , аз съм ходил цели две години да рисувам баби и дядовци позиращи на живо. Обаче, сега има софтуери които от снимка правят портрет рисуван с молив.

Редактирано от Belge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така може да се изцепи само един ограничен комплексар.

Аз по твоя път съм минал още през миналия век.

И още тогава имах моливи които не трябва да се острят, защото са си с графитчета от по

0,3 мм

0,5 мм

0,7 мм

НВ

За разлика от теб, не говоря за рисуване на хартия.

Аз съм се учил на бял картон, които носи на триене с хлебна гума ( мека е , не е от твърд каучук).

Като те гледам какви найвни съвети му даваш и ми става ясно що са ти такиви твоите рисунки.

Рисуване на лице се учи, като се научи първо костната структура на главата, лицевите мускули какви са и как се свиват при различните настроения. Има анатомия на човешкото тяло за художници. Има в интернет книги по рисуване. Има много работи, ама то за една седмица не става да се усвои всичко необходимо.

Трябва да почне човека първо да се научи да визира и да рисува статуи ( щото не мърдат). От различни ъгли да ги рисува, за да почне да вижда триизмерно. Въпреки че рисунките са двуизмерни, трябва да пресъздаде на тях илюзия за релеф. Пък това става чрез използването на светлосенките. Ама и тука си трябват упражнения с геометрични триизмерни форми, за да му се изяснят основните принципи на падане на светлината и образуването на сенки. Освен това, ако си мисли да ги показва на някой който може да рисува, ще трябва да почне и от усвояване на перспективата, как се променят пропорциите, убежни точки и т.н.

Ми да, не става то по найвни "лесни" начини.

След като софтуерите ти правят от снимка да стане като чели е рисувано с молив, от къв зор да се мъчи да го прави на ръка ?

От рисуването има полза ако има за цел после да създава изображения които не може да ги снима например, защото не съществуват. Да речем че му се прииска да си нарисува най-красивото женско лице, според неговите вкусове. Лице което го няма в действителност.

Иначе ако иска да смая съседката че я е нарисувал с молив, по-лесно става със софтуер и после копира на ръка резултата от софтуера, за да се вижда че не е изкарано на принтер, ами молив го е рисувал. Като за такиви цели може да се изфука яко пред невежите. Ще го помислят за художник.

Редактирано от Belge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, добре, бях сигурна че ще те избие на любовна лирика. :D Аз като човек, който си остри моливите нямам какво да кажа по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, добре, бях сигурна че ще те избие на любовна лирика. :D

Eми няма друг начин душа.

Аз като ограничен комплексар трябва да избия комплекса за малоценност, които ти ми причиняваш с твоите 7032 точки, спрямо моите 3230.

Като си нямам вярна агитка като теб, да ми пише щедро точици и виж как изоставам. Ще трябва да пускам софтуерите да ми правят "рисунки" от снимки и после да ги деформирам нарочно софтуерно , за да изглеждат с недоуцелени пропорции ( като твоите), за да ти направя конкуренция. Щото ако са прекалено "перфектни" , завистниците няма да гласуват. Ми да, случва се на хората да не им харесва да похвалят нещо, което те не биха могли да направят. Примерче:

http://www.kaldata.com/forums/topic/179667-вашите-обработени-снимки/page__st__40#entry2284317

сенките от синджирите са изчистени чрез пренарисуване на ръка.

Ама е гласувал точно само един потребител, нали.

Пък на фотографския форум, въпреки че си "признавам" и там че целта е била да се избъзикам, пак са си направили труда да изкажат някакво мнение.

Значи ти душа, ако искаш да си му полезна на човека с нещо по темата, вземи та нарисувай с подострени моливи, ето това красиво дете.

Публикувано изображение

Този пример софтуерно няма как да се изчисти и после от него да се изкара за секунди все едно че е рисуван с молив.

Ако ти е ясно какво има под кожата на лицето, би трябвало да се справиш без особени трудности. Особено ако си разучила анатомията на човешкото око, нос, скули и женски вежди, въобще няма да ти пречи фейспейнтинга ( рисуваното по кожата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.