Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vic7im

Какво смятате за следната компютърна конфигурация ?

Препоръчан отговор

Охладителя ще върши работа. Не очаквай екстремен клок все пак с него, ако вземеш 2500К. Ако ще клокваш, дъното става, по-специалното му е, че чипсета позволява клок на процесора. Оперативната памет ще работи по подразбиране на 1333. За 1600 ще и трябва клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителя ще върши работа. Не очаквай екстремен клок все пак с него, ако вземеш 2500К.

Ако ще клокваш, дъното става, по-специалното му е, че чипсета позволява клок на процесора.

Оперативната памет ще работи по подразбиране на 1333. За 1600 ще и трябва клок.

До колко % долу горе ще е възможно да се клокне процесора с това охлаждане ?

И за 1600 кое се клоква , процесора или нещо друго ? ( може да ти се стори тъп въпроса но не съм особенно запознат кои неща от пц могат да се клокват.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колко % долу горе ще е възможно да се клокне процесора с това охлаждане ?

И за 1600 кое се клоква , процесора или нещо друго ? ( може да ти се стори тъп въпроса но не съм особенно запознат кои неща от пц могат да се клокват.)

1600 е за рам-та , а иначе според мен изобщо не ти трябва да клокваш , щом изобщо хабер си нямаш от клок , вместо тия 50 лв. за охладител ги дай за по-хубава дънна платка,видео карта,HDD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1600 е за рам-та , а иначе според мен изобщо не ти трябва да клокваш , щом изобщо хабер си нямаш от клок , вместо тия 50 лв. за охладител ги дай за по-хубава дънна платка,видео карта,HDD

Тази как ви се струва вече линк ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/...r37187p1rf.html за 1503.86 лв. ето това за мен е максимума за 1500 лв. :) Хард диска е супер вече 3-та година ще съм с него и не е направил нито 1 път проблем !!!

Тази как ви се струва вече линк ? :)

по-добре вземи моето предложение , защото много е орязано това дъно което си избрал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/43611p1r43662p1r45551p1r1002096p1r1004p1r43523p1r43062p1r45532p1rf.html

ASUS P8H67 /H67/LGA1155 - 1 бр. - 163.24 лв.

I5-2500K /3.3G/6MB/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 387.69 лв.

750GB WD SATA 6GB/S 32MB 7200 - 1 бр. - 168.34 лв.

SAPPHIRE HD7850 2G GDDR5 PCIE HDMI DVII DUAL - 1 бр. - 458.49 лв.

Corsair 500W Builder Series CX V2 - 1 бр. - 122.30 лв.

CM ELITE 430 BLACK EDTN NO PSU - 1 бр. - 85.29 лв.

2X4GB DDR3 1333 A-DATA - 1 бр. - 76.35 лв.

LG GH22NS90 DVD RW SATA BLACK - 1 бр. - 28.81 лв.

Обща стойност - 1 490.49 лв. с ДДС

OK ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре хайде сега кажете кое дъно да е :D ? gb-та на Андрей или асуса на pandjabara ? Или трето решение ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното на Andrey е по-добро, кутията, която ти е предложил е уникална, но е доста скъпа, но при моята конфигурация имаш 12гб РАМ, с 250гб повече хард, по-добро захранване според мен. Избора е изцяло твой!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво са му 3 плочки памет, като дъното подържа само двуканален режим? Както и цялата платформа между другото. Или 4х4 или 2х8, ако иска повече памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени кутията с Colorful Raynon. Голяма е колкото предлоената CM,но се продава с 2 вентилатора и Fan Controler и е по евтина.

http://www.pokupkata...a-chervena.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gb-та на Андрей или асуса на pandjabara ?

И двете са хубави, така че което и да вземеш, е добър избор. Все пак, ако ти се дават 20 лева повече, си вземи това на Gigabyte.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре пичове последно остава това линк .

Смени кутията с Colorful Raynon. Голяма е колкото предлоената CM,но се продава с 2 вентилатора и Fan Controler и е по евтина.

Тази кутия която си предложил е наистина много добра и на супер цена . Но при положение,че я няма в никем а аз съм от Г. Оряховица и няма как да я поръчам от друг сайт и да им я нося, защото ще ми излезе бая солено .

Имате ли идея как може да стане ? Смисал да ги помоля тях да я закупят от друг сайт и после да ми я включат в цената или нещо такова дали ще може ?

Или да си поръчам частите от никем ( без да ми ги зглабят) и да се мъча сам да си ги сглобя в дома :D ?

Или нещо друго :?

Едит: А да ви попитам има ли смисъл от 4х4(16гб) рам ? или 2х4(8гб) ми е достатъчно ?Каква точно роля играе рамта и при какви условия 8гб може да не ми достигнат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не ти стигнат 8ГБ РАМ трябва да си еб*хти програмиста :) По-добре взимай това, което си избрал сега, че тъкмо си го нагласил в бюджета. По-натам ще мислиш за 16ГБ РАМ (към 2015-та може би, че и по-натам :D )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази кутия която си предложил е наистина много добра и на супер цена . Но при положение,че я няма в никем а аз съм от Г. Оряховица и няма как да я поръчам от друг сайт и да им я нося, защото ще ми излезе бая солено .

Имате ли идея как може да стане ? Смисал да ги помоля тях да я закупят от друг сайт и после да ми я включат в цената или нещо такова дали ще може ?

Или да си поръчам частите от никем ( без да ми ги зглабят) и да се мъча сам да си ги сглобя в дома :D ?

Или нещо друго :?

Всички пазаруват или от Мост, или от Солитрон и ако кутията я няма налична, то и другите "сайтове" я нямат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай моето предложение и не му мисли ! Това дето искаш от никем да ти я закупят 1-во те тази кутия после да ти я продадат няма да стане , да наистина кутията е уникална (Colorful Raynon) с 2 вентилатора и фан контролер , но Cooler Master Elite 430 изобщо не изостава , аз съм с нея и съм изключително доволен ! Така че както ти е казал pandjabara взимай го така както си е ! Тъкмо ти е точно 1500 лв. (все пак ако има нещо неясно за какво говоря: говоря за тази конфигурация http://nikem-bg.net/cart/43662p1r1002096p1r43523p1r41989p1r45532p1r1001p1r44869p1r37187p1rf.html ) както каза също pandjabara ти трябва да си еб*ти и програмиста за да не ти стигнат 8 гб ! 8 гб ще са ти пре-пре достатъчно ! Не го мисли , а направо поръчвай ! И като си я получиш може да споределиш мнението си !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора казвайте бързо ако може hd radeon 7850 ще се сабере ли в

Едит: И погледнете това линк до вчера беше 453 лв а днес е 416 ( и в предния конфиг ми я показва като "не налична" тази същата ли е ? И просто заради цената ми показва тази от 453 като не налична ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора казвайте бързо ако може hd radeon 7850 ще се сабере ли в

Едит: И погледнете това линк до вчера беше 453 лв а днес е 416 ( и в предния конфиг ми я показва като "не налична" тази същата ли е ? И просто заради цената ми показва тази от 453 като не налична ?

Ако е картата от снимката, то тя не е чак толкова дълга, а кутията по спецификации, изглежда сериозно голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е картата от снимката, то тя не е чак толкова дълга, а кутията по спецификации, изглежда сериозно голяма.

Благодаря !

Дайте сега заместител за това дъно,че го нямат налично вече :(

GIGABYTE GA-Z68AP-D3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация е от sky.bg и също е много добра. Разгледай внимателно компонентите и помисли и над нея.

ASROCK Z68 PRO3 GEN3

INTEL CORE i5-2500K

THERMALTAKE Frio OCK

CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600MHz

SEAGATE 320GB 7200 16MB SATA III

SAPPHIRE 2048M HD7850 DDR5 PCI-E 3.0 LITE

THERMALTAKE V3 Black

CORSAIR Захранване 500W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като махнеш охладителя от горната конфигурация и го смениш с този: COOLER MASTER Hyper 612s - 80 лв. и хард диска с този: SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA III - 140 лв. и ще стане работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация е от sky.bg и също е много добра. Разгледай внимателно компонентите и помисли и над нея.

ASROCK Z68 PRO3 GEN3

INTEL CORE i5-2500K

THERMALTAKE Frio OCK

CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600MHz

SEAGATE 320GB 7200 16MB SATA III

SAPPHIRE 2048M HD7850 DDR5 PCI-E 3.0 LITE

THERMALTAKE V3 Black

CORSAIR Захранване 500W

Благодаря ти , но смятам да се придържам към никем .

Това дъно добър заместител ли е на това което беше в досегашната конфигурация линк

На мен лично ми изглежда добре но Andrey_96 по-горе мисля ,че беше казал ,че било много орязано :? с какво е по-зле от това линк ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели дали ще клокваш със сигурност поне в скоро време и ако не парите за охлаждането ще отидат за по-хубаво дъно.Процесора е много добър и няма да ти се наложи в близко време клок.Бокса си е хубав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели дали ще клокваш със сигурност поне в скоро време и ако не парите за охлаждането ще отидат за по-хубаво дъно.Процесора е много добър и няма да ти се наложи в близко време клок.Бокса си е хубав.

Ами скоро не , ако ще клоквам то ще е след 6/7 месеца минимум . Да речем ,че отпада охлаждането какво дъно ще прдложиш ?

Едит: Това е за в момента конфига линк + кутията вече съм си я поръчал . Значи с този конфиг който показвам и дъното което ще добавите нетрябва да е повече от 1400/1420 лв .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти , но смятам да се придържам към никем .

Това дъно добър заместител ли е на това което беше в досегашната конфигурация линк

На мен лично ми изглежда добре но Andrey_96 по-горе мисля ,че беше казал ,че било много орязано :? с какво е по-зле от това линк ?

Аз не съм казал , че дъното Asrock pro3 gen3 е излязано !!! казах , че ASROCK Z68 PRO3-M е изрязано много , не Asrock z68 pro3 gen3 :)

Това е моето предложение: http://nikem-bg.net/cart/43662p1r45532p1r1001p1r37187p1r45825p1r1004p1r45301p1rf.html имаше още една на гигабайт малко по-скъпа с 20 лв. но е изчерпано количеството вече ... все пак изслушаи и другите какво ще ти кажат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.