Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vic7im

Какво смятате за следната компютърна конфигурация ?

Препоръчан отговор

Да, но защо да не даде 10лв. отгоре за 620 ватовото. После може да съжалява, както и в момента приятеля ми съжалява, че не взе 620 ватовото. Ако иска да слага втора видео карта или да прави някакъв ъпгреид след известно време в бъдеще по-добре да се осигури с малко по-мощно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но защо да не даде 10лв. отгоре за 620 ватовото. После може да съжалява, както и в момента приятеля ми съжалява, че не взе 620 ватовото. Ако иска да слага втора видео карта или да прави някакъв ъпгреид след известно време в бъдеще по-добре да се осигури с малко по-мощно.

Ами да си прецени скоро ще прави ли ъпгрейд, защото пък 620-ватовото при сериозно натоварване на посочената система едва ще се натовари на повече от 50% от мощността си - не е добра комбинация да има такова голямо разминаване между разхода на платформата и мощността на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без туй това 620 ватовото няма да издържи 2 видео карти (зависи какви де , но да имаш дъно за 2 видеа , а да сложиш 2 слаби видео карти не ми се вярва) Но все пак аз бих дал още там 10-20 лв. но да взема 100 вата отгоре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв прираст ще получи в игрите ,като сложи по-скъпо дъно за сметна на процесора или видеото?

В един компютър не е най важното прираста който ще получиш от едно дъно. Сега ще ти обясня защо:

- дъното е компонента който кара всичко останало да работи както трябва

- лошо дъно - непълноценен компютър с кратък живот на работа.

- скъпи компоненти и слабо дъно - ниски показатели за производителност

Аз лично предочитам едно хубаво и скъпо дъно с поносими други компоненти, отколкото двигател мерцедес с шаси на трабант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един компютър не е най важното прираста който ще получиш от едно дъно. Сега ще ти обясня защо:

- дъното е компонента който кара всичко останало да работи както трябва

- лошо дъно - непълноценен компютър с кратък живот на работа.

- скъпи компоненти и слабо дъно - ниски показатели за производителност

Аз лично предочитам едно хубаво и скъпо дъно с поносими други компоненти, отколкото двигател мерцедес с шаси на трабант.

Айде д апогледнем в дъната за платформа 1155/FM1 и да видим какво има вече на едно дъно... Все повече и повече неща се преместват в другите компоненти, а дъното все повече и повече представлява една пътека, в която се свързва всичко. Само за пример преди време как контролера на паметта премина в процесора и със съвременните слотове виждаме как видеото премина от дъното в процесора... Това са само два примера. Дъното все повече е "кошница",където се слага всичко останало. Аз лично не виждам смисъл от онвестиция в скъпо дъно, има къде повече неща, които биха дали повишена производителност в които да се вложат парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде д апогледнем в дъната за платформа 1155/FM1 и да видим какво има вече на едно дъно... Все повече и повече неща се преместват в другите компоненти, а дъното все повече и повече представлява една пътека, в която се свързва всичко. Само за пример преди време как контролера на паметта премина в процесора и със съвременните слотове виждаме как видеото премина от дъното в процесора... Това са само два примера. Дъното все повече е "кошница",където се слага всичко останало. Аз лично не виждам смисъл от онвестиция в скъпо дъно, има къде повече неща, които биха дали повишена производителност в които да се вложат парите.

Все още, дънната платка, е достатъчно далеч от понятието "кошница". Има твърде много елементи, които на този етап не са на кристала на процесора, има и такива, които вероятно никога няма да бъдат там по ред причини. Поне що се отнася до персоналните компютри и от тях най-вече (традиционните) настолни системи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно инвестирането в качествено дъно ще цитирам нещо, което съвсем наскоро писах по повод на същата дискусия в една друга тема. :)

[Хубавото дъното носи] по-добра стабилност на системата. Например, ако има колебания в мрежовото напрежение и захранването не направи нужните корекции, едно хубаво дъно може да стабилизира напрежението, подадено от захранването, преди да е стигнало до процесора. Да не говорим, че няма такова нещо като напълно изправено напрежение - така че стабилизацията, която дъното дава, е много важна за всеки един компонент, който е свързан към него. Например, една Sandy Bridge система работи с много по-голям трансфер на информация от предишните поколения - съответно, дъното трябва да предостави по-голям комфорт за осъществяването на този трансфер. По-малката литография освен че е по-производителна, е и по-деликатна като технология, което отново опира и до работата на дъното. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! След няколко дена отивам за пц-то и се зачудих лан-карта трябва ли ми за нет или не е нужна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно лан картата е вградена в дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново на всички !

Съжалявам, че толкова време не писах по темата но точно когато се канех да ходя за компютъра, почина роднина и не ми беше много до това ...

Та вече мина известно време и отново се реших да си взема пц .

ASrock Z68 PRO3 GEN3 -180лв

Intel Core i5-2500k -414лв

Corssair Vengeance 2x4gb 1600mHz -103лв

Seagate 500gb SATA III -147

SAPHIRE 2048M HD7850 OC DDR5 PCI-E 3.0 /BULK/ -467

SEASONIC 520gb BRONZE -131

Общо около 1430лв ( кутия имам вече )

Смятам това да си остане конфига.Единствено ме притеснява това,че видеото е BULK(доколкото знам без кутия а с найлонова торбичка) губя ли нещо от това,че е булк или няма голямо значение дали е с кутията или без ?

Благодаря ви .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не губиш. Освен лъскавата кутия. Иначе конфигурацията не е лоша, може да се помисли за нещо с Ivy Bridge в този бюджет, но разликата няма да е кой знае каква в производителността, но все пак щом ще се взима нова система, защо да не е с най-новите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155 - 1 бр. - 137.16 лв.

I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 435.53 лв.

CM HYPER 212 EVO - 1 бр. - 57.52 лв.

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V - 1 бр. - 107.49 лв.

WD 500GB SATAIII AVGP 7200rpm 32MB - 1 бр. - 154.75 лв.

SAPPHIRE HD7850 2G GDDR5 PCIE HDMI DVII DUAL - 1 бр. - 431.08 лв.

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE - 1 бр. - 126.47 лв.

Обща стойност - 1 450 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не губиш. Освен лъскавата кутия. Иначе конфигурацията не е лоша, може да се помисли за нещо с Ivy Bridge в този бюджет, но разликата няма да е кой знае каква в производителността, но все пак щом ще се взима нова система, защо да не е с най-новите компоненти.

Ако може да кажеш какво точно имаш в предвид с този Ivy bridge защото не съм толкова навътре в нещата .

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155 - 1 бр. - 137.16 лв.

I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 435.53 лв.

CM HYPER 212 EVO - 1 бр. - 57.52 лв.

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V - 1 бр. - 107.49 лв.

WD 500GB SATAIII AVGP 7200rpm 32MB- 1 бр. - 154.75 лв.

SAPPHIRE HD7850 2G GDDR5 PCIE HDMI DVII DUAL - 1 бр. - 431.08 лв.

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE - 1 бр. - 126.47 лв.

Обща стойност - 1 450 лв. с ДДС

Тази която ти предлагаш по-добре ли е от моята по горе ? И може ли да мине без CM HYPER ако няма да клоквам ?

Това ще се клоква ли? Тогава това дъно: ASROCK Z77 PRO4-M /Z77/1155 поне.

Ами като за начало ще мине без клок но след време може да му направя .

Предложете най-доброто според вас до 1400лв ( кутия имам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ivy Bridge е кодовото наименование на Intel Core 3-то поколение процесорите, които бяха пуснати скоро в продажба. За бюджета можеш да се вместиш с клокърски чипсет и процесор, така че най-добре се възползвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK Z77 PRO4-M 184лв

INTEL CORE i5-3570K, 3.40GHz, 6MB, BOX 435лв

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 99лв

SAPPHIRE 2048M HD7850 DDR5 PCI-E 3.0 431лв

WD 1024GB 32MB SATA III Blue 180лв

SEASONIC Захранване SS-520GB Bronze 126лв

Към 1450лв!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеална е. Поръчвай и да се похвалиш после. ;) В някакъв бъдещ момент си заслужава да инвестираш в едно хубаво въздушно охлаждане, за да клокнеш процесора поне към 4.3 GHz. Ivy Bridge греят малко повече, така че не прави много екстремни експерименти с фабричния охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD 7850 или HD 7850 OC да си взема ? разликата им е 22 лв , ако OC( до колкото разбирам овър-клок) е по добре, да вземам направо такава ? А и при токов удар през интернет кабела ще изгори ли дъното ? Питам за да знам да си взема лан-карта ако тя предпазва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си я клокнеш сам не е кой знае каква философия, но ако не ти се занимава и имаш излишни 22 лв., вземи ОС версията. При токов удар може да ти изгори дъното, да. И външната ланка не е гаранция за предпазител. Ако искаш защита, си вземи lan protector и UPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7850 е мощна карта всичко, ще ти върви без проблем на нея ( ако и останалия хардуер е на ниво ). Излишно е да взимаш овърклокната версия. По този начин, ще и се качи температурата, шума и ще иска по-голяма мощност. Излишно скъсяване на живота и. А относно лан картата ако имаш късмет, ще те защити ако ли не ще ти изгори дъното. На мен лично ми е изгаряла два пъти лан картата чист късмет, че дъното е още наред ( проблема с кабела-гръмоотвод вече е отстранен ). Ако интернет доставчика ти е на оптични кабели би трябвало да нямаш проблем.

The_Reaver те е посъветвал правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Компютъра е взет !!! AsRock z77 PRO-4 M Intel i5-3570k Saphire HD7850 Seasonic 520gb 2x4 gb corsair RAM 1TB SATA WD BLUE Colorfull - Raynor Tower с два вентилатора които се надявам,че ще възпират достатъчно загряването на процесора( което се твърди,че е в повечко на ivy ) Та сега пц-то е до мен, но е без windows . Няма cd, защото не достигнаха средства и ще го инсталвам през флашка, но до сега винаги съм правил само презаписване на уин и никога за пръв път на нов комп и никога с флашка( надявам се не е по-сложно ) Та да ми помогнете,ако може разбира се.Как се инсталва през флаш? В смисъл записването по специфично ли е или хващам исо-то и го слагам в флаша ? Както и само уина ли трябва да е в флаша или не пречи да има и други работи ? И нещо друго, ако трябва да се прави, когато е ново пц, споделете моля ! Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та да ми помогнете,ако може разбира се.Как се инсталва през флаш? В смисъл записването по специфично ли е или хващам исо-то и го слагам в флаша ? Както и само уина ли трябва да е в флаша или не пречи да има и други работи ?

Не Уиндоус сетъпа, ще е на флашката само докато бъде инсталирана ОС на компютъра, освен ако не желаеш да го запазиш. Флашката след като се форматира, ще се ползува по нормалният начин. Но до тук беше помоща в хардуерно отношение. За софтуерната окомплектовка, си има раздел където колегите също са много компетентни, но специално тази секция, ще трябва да посетиш! Там има вече отворени теми по въпроса, в които доста обяснения са дадени.

И нещо друго, ако трябва да се прави, когато е ново пц, споделете моля !

Черпи се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито ! Без аварийна работа.

Ето тук има тема как става инсталацията:

http://www.kaldata.com/forums/topic/144708-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-windows-7-usbdvd-download-tool/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито ! Без аварийна работа.

Ето тук има тема как става инсталацията:

http://www.kaldata.c...-download-tool/

А какъв уин е най-добре да сложа, 64 или 32 битов ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване