Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vic7im

Какво смятате за следната компютърна конфигурация ?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Реших да си закупя нова компютърна конфигурация с главна цел ,,игри,, както и за hd филми разбира се.

Та въпросът ми е как ви се вижда тази конфигурация линк ?

Пасват ли си всички неща? Ако смятате, че някоя част не е подходяща и мога да я заменя с друга с сходна цена споделете каква ! Лимита ми за пц е до 1300/1400лв

И каква е разликата между тези 3 видео карти( и трите са HD6870 ) ?

1. SAPPHIRE HD6870 1GB GDDR5 BULK

2. ASUS EAH6870 DC/2DI2S/1GD5

3. SAPPHIRE FLEX HD6870 1G G5 LIT

Също така видях няколко теми в които за конфигурация до 1300/1400 лв предлагат евтини дъна и процесори а скъпа видеокарта като SAPPHIRE HD7850 2G GDDR5 PCIE HDMI DVII DUAL която след сравнение от моя страна с тази която съм посочил в моята конфигурация се оказват почти еднакви(поне аз виждам съвсем малка разлика .. единствено годината на HD6870 е старичка)

Ето и сравнението линк

Също така и този монитор линк ще върши ли добра работа за игри и hd филми ? Ако не, кой ще ми предложите вие ?

Моля да се обърнете наистина сериозно и да предлагате и съветвате както сметнете за най-добре ! Лично за мен 1300/1400 лв са супер много пари и ще ги дам само веднъж , та искам да е възможно най-добрата възможна конфигурация за тази сума.

Кажете си мненията дали да дам повече пари за видео а по малко за дъно/процесор и така нататак или да са долу горе в "златната среда" както аз съм ги посочил в конфигурацията по горе !

Благодаря на всички които ще обърнат внимание и ще споделят мнението си !

ПС. Видях ,че съм объркал раздела но вече късно за което се извинявам, преместете темата в правилния раздел когато можете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK Z68M/USB3 165лв

INTEL CORE i5-2500K, 3.30GHz, 6M, BOX 387лв

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 95лв

SAPPHIRE 7850 2G GDDR5 458лв

WD 500GB 7200 16MB SATA III Blue 146лв

COOLER MASTER ELITE 431 BLACK SIDE WINDOW 90лв

SEASONIC SS-520GB Bronze 125лв

Към 1450лв!

Да отговоря на въпросите ти:

Разликата между видеокартите, които си показал е в производителя и охлаждането им, както и във фабричния овърклок.Разлика между 6870 и 7850 има иначе за какво да предлагаме 7850 пък и за какво да е произвеждат, пък и цената и е по-висока: http://www.guru3d.com/article/amd-radeon-hd-7850-and-7870-review/1 http://www.anandtech.com/show/5625/amd-radeon-hd-7870-ghz-edition-radeon-hd-7850-review-rounding-out-southern-islands и ред други ревюта.Почети малко повече още какви плюсове има спрямо 6870!Мониторът, който си дал го имам вече 2 години.Да голям е става за филми има хубава картина, никакви проблеми не ми е създавал, но вече си е остарял, има по-нови технологии.Виж този http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=18834 , а ако средствата няма да достигнат за него http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=19181 Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената ми забележка за твоята конфигурация е дъното. Слабичко ми се вижда, а и производителя Asrock не ми вдъхва доверие. Съвета ми е да налееш малко повече пари за дънна платка но да знаеш че всичко е наред, защото много хора подценяват ролята на дънната платка, а тя е най важният компонент в един компютър. Ако не ти достигат пари да го направиш, може да избереш малко по-евтин процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената ми забележка за твоята конфигурация е дъното. Слабичко ми се вижда, а и производителя Asrock не ми вдъхва доверие. Съвета ми е да налееш малко повече пари за дънна платка но да знаеш че всичко е наред, защото много хора подценяват ролята на дънната платка, а тя е най важният компонент в един компютър.

Ако не ти достигат пари да го направиш, може да избереш малко по-евтин процесор.

И какъв прираст ще получи в игрите ,като сложи по-скъпо дъно за сметна на процесора или видеото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко е добре без диска - избягвай боклуците на WDC... колкото до захранване SS-520GB дето ти препоръчват. това даже няма даже P4 сертификат. преработеnо p3/к7 е това захранване - не е изчислено да храни процесор от 12 волта, ами от 5. без товар 5 са около 5,2, а 12 са около 11,5 (така като се натовари с процесор дето взема от 5 волта, те падат на около 5, а 11,5 отиват на 12 и нещо. при натоварване с процесор от 12-те, тия 11,5 стават 11, а 5,2 отиват на 5,6 волта - и накрая ново дъно...)

едит:

асрок са номер 1 цена:качество - няма кой да ги бие. като съпорт също са много пред асус и гигабайт (при които просто няма съпорт) под съпорт има в предвид следното:

имам дъно на асрок и процесор с множител с половинка 12,5 последния биос обаче процесора бачка на фсб 200 и прави 2,4гхз... пиша им и след 3 дена имам писмо на пощата с прикачен работещ биос. имам друго дъно на което с 4 пинов конектор на вентилатора не си регулира оборотите - пак с последния биос, пиша и получавам нов биос...

при гигабайт - имам дъно с невалиден мак адрес (стана такув при флашване) и получавам отговор да инсталирам последните драйвери на ланкартата ??? пак им пиша че те не могат да оправят мак адреса и трябва ръчно да вкарвам тоя от лепенката на дъното и получавам отговор - ми значи няма проблеми??? ми да ама компа не е мой а на друг - като си преинсталира winима да се чуди що няма нет... за асус - там няма никакъв съпорт - даже регистрацията на сайта е невъзможна (даже искат при регистрация да пишеш от кой дилър си купил скапаното дъно, неговия сериен номер и дата на покупката...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко е добре без диска - избягвай боклуците на WDC... колкото до захранване SS-520GB дето ти препоръчват. това даже няма даже P4 сертификат. преработеnо p3/к7 е това захранване - не е изчислено да храни процесор от 12 волта, ами от 5. без товар 5 са около 5,2, а 12 са около 11,5 (така като се натовари с процесор дето взема от 5 волта, те падат на около 5, а 11,5 отиват на 12 и нещо. при натоварване с процесор от 12-те, тия 11,5 стават 11, а 5,2 отиват на 5,6 волта - и накрая ново дъно...)

едит:

Ще го изкоментирам това като пълна глупост и недей да ми отговаряш защото ме мързи да споря за глупости.Само те моля недей да подвеждаш колегите с тези изказвания!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK Z68M/USB3 165лв

INTEL CORE i5-2500K, 3.30GHz, 6M, BOX 387лв

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 95лв

SAPPHIRE 7850 2G GDDR5 458лв

WD 500GB 7200 16MB SATA III Blue 146лв

COOLER MASTER ELITE 431 BLACK SIDE WINDOW 90лв

SEASONIC SS-520GB Bronze 125лв

Добре daredevil но защо ми е тази рам 1600 ? До колкото виждам в описанието на процесора пише ,че работи на 1333 ? Не ми ли върши работа а-дата-та ?

До тук разбрах кои 4 неща ще ми бъдат в пц

1.INTEL CORE i5-2500K, 3.30GHz, 6M, BOX

2.SAPPHIRE 7850 2G GDDR5

3.CM HYPER 212+

4. Кутията не се кахърете каква да е тя е най малкия проблем, ще взема някъква там за 80/100 лв с добър въздушен поток !

До тук 990лв предлагайте другите неща като лимита да е 1400 лв ако може ( ако случайно смятате че нещо е по-добро но надвишава малко лимита ми до 1500 може да помисля от къде да търся още 100 лв ^^ )

Остана да ми обясните защо а-дата-та не ми върши работа а предлагате 1600мгх .

И да предложите добро дъно( ако може да е от никем и то налично защото от там ще си поръчам конфига след 2 седмици)

както и HDD и захранване ( пак по възможност да са наличните в никем )

Едит:

Както и забравих да попитам Daredevil тези монитори които ми предлагаш са съответно с 8 и 5 мс реакция(този който аз съм показал е с 2мс ) тези 5/8 мс не са ли много за игри или аз само така си мисля ? ( падам си леко цс маняк и ми е важно фпс да е на 100 незнам дали тези ,,мс,, на мониторите играят важна роля в това ? )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре daredevil но защо ми е тази рам 1600 ? До колкото виждам в описанието на процесора пише ,че работи на 1333 ? Не ми ли върши работа а-дата-та ?

До тук разбрах кои 4 неща ще ми бъдат в пц

1.INTEL CORE i5-2500K, 3.30GHz, 6M, BOX

2.SAPPHIRE 7850 2G GDDR5

3.CM HYPER 212+

4. Кутията не се кахърете каква да е тя е най малкия проблем, ще взема някъква там за 80/100 лв с добър въздушен поток !

До тук 990лв предлагайте другите неща като лимита да е 1400 лв ако може ( ако случайно смятате че нещо е по-добро но надвишава малко лимита ми до 1500 може да помисля от къде да търся още 100 лв ^^ )

Остана да ми обясните защо а-дата-та не ми върши работа а предлагате 1600мгх .

И да предложите добро дъно( ако може да е от никем и то налично защото от там ще си поръчам конфига след 2 седмици)

както и HDD и захранване ( пак по възможност да са наличните в никем )

Едит:

Както и забравих да попитам Daredevil тези монитори които ми предлагаш са съответно с 8 и 5 мс реакция(този който аз съм показал е с 2мс ) тези 5/8 мс не са ли много за игри или аз само така си мисля ? ( падам си леко цс маняк и ми е важно фпс да е на 100 незнам дали тези ,,мс,, на мониторите играят важна роля в това ? )

Явно е, че Дявола е достатъчно напред с материала, че да му имаш пълно доверие! Това не пречи на твоя отговорност да орезилиш предложения от него асембъл :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни и този монитор http://technomarket.bg/products/09107440/lg-ips236v-pn-aeu - FULL HD , IPS , хубав дизайн , лошото е само , че не е от никем , но тован е ти пречи да си го вземеш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм... добре харесват ми предложенията ви но отиват много скъпи ... ;x

Значи направо да си го кажа за компа + монитора мога да дам максимум 1700(1750 в извънреден случай)

Хареса ми монитора който ми предлага Adrey_96 Който е 350лв (приблизително)Което ще рече,че остават 1400 лв точно за пц-то с всичко в него.

Ето как е до тук http://nikem-bg.net/...r43523p1rf.html

добавете останалите части според вас каквито ще е най добре до 1450 лв максимум !!!!

Пс. Още чакам някой да ми обясни за рамта защо 1600 а не 1333 ( не казвам,че не сте прави просто искам да знам защо да се науча и аз xD )

Благодаря ви отново за вниманието и помощта! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми с това дъно ще си баца на 1600. А това с времето на реакция си е реклама. Да не говорим че тия в техното си пишат секви глупости.

LG-то е с 5 ms както се вижда на официалната страница.

пс. Всъщност ако няма да има клок спокойно махай тия скъпи дънна, памети и охладители и вкарай парите във видеокарта.

Някво евтино дъно H61, евтината ADATA с i5-2400 и 500W Сеасоник или Корсар са ти достатъчни за HD7850(130W)/7870(175W).

http://nikem-bg.net/...r45532p1rf.html

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагат ти такава рам , защото е по бърза от а-дата 1333 , по добре ще върят игрите и ще може да работи в Dual режим (така работят мн. по-добре) (може да съм казал някоя глупост , но горе доло е това)

Ми с това дъно ще си баца на 1600. А това с времето на реакция си е реклама. Да не говорим че тия в техното си пишат секви глупости.

Да може да е така (може и да е грешка , защото някои път във сайта не го пишат точно,закоето са виновни) , но монитора си е супер (поне за мен) Ips , full hd , мн. добър дизайн , 23 инча , LED и на по-скромна цена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагат ти такава рам , защото е по бърза от а-дата 1333 , по добре ще върят игрите и ще може да работи в Dual режим (така работят мн. по-добре) (може да съм казал някоя глупост , но горе доло е това)

Да може да е така (може и да е грешка , защото някои път във сайта не го пишат точно,закоето са виновни) , но монитора си е супер (поне за мен) Ips , full hd , мн. добър дизайн , 23 инча , LED и на по-скромна цена

Всичко 6 но конфига дето си направил е без захранване xD демек още 100 лв отгоре xD опитай пак но и с захранване да не надвишава 1500 ;d

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко 6 но конфига дето си направил е без захранване xD демек още 100 лв отгоре xD опитай пак но и с захранване да не надвишава 1500 ;d

да видях :D ето ново:

това е моето предложение - http://nikem-bg.net/...r37187p1rf.html , но смятам че за първо време охладителя (212 evo) не ти е необходим , засега можеш да караш на боксовия охладител , апък по-нататък да вземеш друг. Без охладител цената ще е 1421.93 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да видях :D ето ново:

това е моето предложение - http://nikem-bg.net/...r37187p1rf.html , но смятам че за първо време охладителя (212 evo) не ти е необходим , засега можеш да караш на боксовия охладител , апък по-нататък да вземеш друг. Без охладител цената ще е 1421.93 лв.

Добре харда съм съгласен да е 500 ( не е кой знае какъв проблем ) но рамта искам да си е 8 гб !

пс. Всъщност ако няма да има клок спокойно махай тия скъпи дънна, памети и охладители и вкарай парите във видеокарта.

Някво евтино дъно H61, евтината ADATA с i5-2400 и 500W Сеасоник или Корсар са ти достатъчни за HD7850/7870.

Ами значи не съм напълно сигурен какво е клока ... ( смисал чел съм но не съм го правил и незнам дали ми е необходимо и за какво ? )

Но твърдо съм си решил да е i5-2500k(i5-2400 e s 30 лв по евтино няма смисъл ...)

с 8 гб рам яко видео и вече незнам до колко ми трябва добро дъно ( обяснете ако може в какви обстоятелства би ми се наложило и за какво да клоквам ? и предложете дъно съответно подходящо за клок )

И този монитор който казваш че действително е 5мс ще ми върши ли работа за цс с 100 фпс ? :D чесно казано това ми е най-важното в монитора ( след това за други игри и хд-филми ;d )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре харда съм съгласен да е 500 ( не е кой знае какъв проблем ) но рамта искам да си е 8 гб !

Ами значи не съм напълно сигурен какво е клока ... ( смисал чел съм но не съм го правил и незнам дали ми е необходимо и за какво ? )

Но твърдо съм си решил да е i5-2500k(i5-2400 e s 30 лв по евтино няма смисъл ...)

с 8 гб рам яко видео и вече незнам до колко ми трябва добро дъно ( обяснете ако може в какви обстоятелства би ми се наложило и за какво да клоквам ? и предложете дъно съответно подходящо за клок )

И този монитор който казваш че действително е 5мс ще ми върши ли работа за цс с 100 фпс ? :D чесно казано това ми е най-важното в монитора ( след това за други игри и хд-филми ;d )

абе :д в последното изречение ме разби :D то това да ти върви ЦС на 100 фпс не е да имаш хубав монитор :D aз играя с 100 фпс (зависи според настройките) на цс с 7 годишен монитор :D иначе аз сигурно скоро ще отида да си закупя това LG което ти предложих :) иначе сори незнаех че искаш 8 гб рам :) просто замени сегашната а-дата с 2x 4gb Corsair Vegeance - струва с около 50 лв. по-скъпо тоест ще ти излезе около 1472 лв. без охладителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ценовата разлика в процесорите е 51 лв. които могат да се вкарат в по-добра видеокарта която от своя страна е по-смислена покупка щом е за игри. Отделно се спестяват още над 100 лв. от дънно, охлаждане, по-яко захранване и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ценовата разлика в процесорите е 51 лв. които могат да се вкарат в по-добра видеокарта която от своя страна е по-смислена покупка щом е за игри.

Отделно се спестяват още над 100 лв. от дънно, охлаждане, по-яко захранване и т.н.

Добре но ако взема евтино дъно и захранване ще може ли да се клокне ако след време реша ?

Както и за какво може да ми се наложи този клок и скъсява ли живота на процесор/видео ако се клокнат ?

Както и проблем ли ще е ако процесора е без това HYPER 212 EVO ? Не съм много запознат има ли нужда от него ?

И това как ви се струва за евтино ? http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-P67-PRO--P67-LGA1155 и после на него ще може ли да се клокне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое от тези 3 захранвания да избера

1. PSU CM GX 550W APFC - 125лв

2. Corsair 600W Builder Series CX V2- 134лв

3. PSU FORTRON FSP600-80BPN 85+ - 99лв

Фортрона толкова ли са зле ,че не ги предлагате ? Като цена ми изглежда добре ;d

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пропуснал си вместо и5-2500к си сложил и5-2500 и вместо 1 плочка 8 gb рам може да сложим 2х4 гб да работят Dual chanell :) иначе вс друго е добре

Нищо не е пропуснал. Прочети какво е написал и ще ти се изясни.

Кое от тези 3 захранвания да избера

1. PSU CM GX 550W APFC - 133лв

2. Corsair 600W Builder Series CX V2- 134лв

3. PSU FORTRON FSP600-80BPN 85+ - 99лв

Фортрона толкова ли са зле ,че не ги предлагате ? Като цена ми изглежда добре ;d

Сеасоник или Корсар. Това КМ си е добро но е на същата цена та не виждам причина да се взима.

Мда хората масово недоволстват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този охладител ще върши ли работа за i5-2500k линк ?

Това дъно също ще свърши ли работа ако реша да клоквам линк или не е с нищо по специално от това което ми предлагат по горе за 77лв ?

И последно рамта 1600 или 1333 да е ? i5-2500k пише че работи на 1333 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.