Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vic7im

Какво смятате за следната компютърна конфигурация ?

Препоръчан отговор

Не виждам избор в Никем.Pandjabara и The_Reaver хубаво са те посъветвали ама ти държиш да е от Никем и си поръчал кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам ама според мене до 1400лв (без охладител) това ще е най-добре пък ти каквото си направиш!

ASROCK Z68 PRO3 GEN3 - много добро дъно!

INTEL CORE i5-2500K - супер процесор!

ADATA 2 x 4GB DDR III 1600G - удобна рам памет без перца, които след време няма да пречат ако решиш да слагаш по-голям охладител!

SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA III - никак не са малко 500гб и е SATA III

SAPPHIRE 2048M HD7850 DDR5 PCI-E 3.0 LITE - no comment ;d

SEASONIC Захранване SS-620GB Bronze, 620W - аз съм със същото и нямам никакви проблеми!

Кутия - вече си поръчал.

LG DVD-RW GH22NS90 DVD RW SATA BLACK - нищо интересно ;d

ОБЩО: 1398.98лв

Вярно, че в момента в Nikem цените са малко по-ниски от sky.bg , но в sky има по-голям избор. Според мен е грешка, че си избързал с поръчката на кутията. Моя съвет е да не бързаш и да мислиш внимателно над всяка една конфигурация, която ти е предложена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам ама според мене до 1400лв (без охладител) това ще е най-добре пък ти каквото си направиш!

ADATA 2 x 4GB DDR III 1600G - удобна рам памет без перца, които след време няма да пречат ако решиш да слагаш по-голям охладител!

SEASONIC Захранване SS-620GB Bronze, 620W - аз съм със същото и нямам никакви проблеми!

Кутия - вече си поръчал.

ОБЩО: 1398.98лв

Вярно, че в момента в Nikem цените са малко по-ниски от sky.bg , но в sky има по-голям избор. Според мен е грешка, че си избързал с поръчката на кутията. Моя съвет е да не бързаш и да мислиш внимателно над всяка една конфигурация, която ти е предложена!

Хмммм... добре аз така или иначе кутията съм я поръчал от друг сайт и мислех да я нося до София до никема да ми я сглобят..... Не виждам голяма пречка да ида до Скай така или иначе ще се ходи до София ... Значи препоръчвате от там да взема нещата ?

На панджабара предложението ми изглежда доста добро ... Ако смятате всички ,че е добър избор нп ще бъде от Скай.

Едит: Кутията ми е 80 лв значи може до 1420 лв от скай да бъде ( а и да питам там дали ако им занеса кутията ще ми я сглобят с частите до няколко часа ? )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмммм... добре аз така или иначе кутията съм я поръчал от друг сайт и мислех да я нося до София до никема да ми я сглобят..... Не виждам голяма пречка да ида до Скай така или иначе ще се ходи до София ... Значи препоръчвате от там да взема нещата ? На панджабара предложението ми изглежда доста добро ... Ако смятате всички ,че е добър избор нп ще бъде от Скай. Едит: Кутията ми е 80 лв значи може до 1420 лв от скай да бъде ( а и да питам там дали ако им занеса кутията ще ми я сглобят с частите до няколко часа ? )

Едва ли ще стане за няколко часа,хората може да си имат и друга работа.

Защо не изгледаш няколко клипчета от тубата и не си сглобиш сам компа,не е сложно.Ще си спестиш разходите до София

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz - не харесвам рам памет с перца, но единствената без перца в скай е 4х4гб (не съм сигурен за моята по-горе и затова давам тази като втори вариант -

• tahumba мерси, че ме подсети ;d

Кутия - вече си поръчал.

ОБЩО:

1417.22лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще стане за няколко часа,хората може да си имат и друга работа.

Защо не изгледаш няколко клипчета от тубата и не си сглобиш сам компа,не е сложно.Ще си спестиш разходите до София

Добре , но дори да си го сглобя сам . Получавам ли си гаранция на отделните части ? и ако да,каква ?

+ от разстояние може ли да ги взема на лизинг защото не е сигурно дали ще събера всичките пари :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тук можеш да научиш доста за сглобяването на РС ЦЪК

Да! Получаваш гаранция на всеки един компонент!

Зависи. При мен беше около година - две, за три не помня.

Лизинг - обади им се и ги питай по-добре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че Nikem и Sky е равно на МОСТ. Т.е. ако нещо го няма в едната страница, а в другата го има, то това не означава, че е налично. По-скоро не е актуализирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я споделете SATA II хард ще ми върши ли работа ? В смисъл, бях чел някаде,че от сата 1/2/3 почти нямало разлика тези 3/6 гб . А сата 2 500 гб е сравнително по евтина от 3-ката ( та от към пестене на някой лев ми дойде на акъла ;d ) Кажете как мислите вие ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 320GB SATA II и нито съм имал проблеми, върши си ми работа. Разлика според мен можеш да откриеш само ако сравняваш SATA II vs SSD или SATA III vs SSD :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандартният хард диск с 7200 оборота в минута не можже да генерира такъв поток данни, който да запълни възможностите на SATA III... Реално разликата е малка м/у SATA II HDD и SATA III HDD. Да не вземеш да купиш някой Refurbished диск? Дай ко0нкретни модели, защото не е само до интерфейса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандартният хард диск с 7200 оборота в минута не можже да генерира такъв поток данни, който да запълни възможностите на SATA III... Реално разликата е малка м/у SATA II HDD и SATA III HDD. Да не вземеш да купиш някой Refurbished диск? Дай ко0нкретни модели, защото не е само до интерфейса.

Ето http://sky.bg/Details.aspx?ID=9603

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последна дата на обновяване на цената: 15/05/2010 ;)

ЛОл, хахах това не го бях забелязал ;D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛОл, хахах това не го бях забелязал ;D

Силно ме съмнява даже да го има налично! Но звънни и питай за цена и за бройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Z68!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aбе пич взимай - AsRock Z68 PRO3 GEN3 ! както ти каза quickJO ! Aз даже си мислих , че вече си го поръчал , а ти още се чудиш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aбе пич взимай - AsRock Z68 PRO3 GEN3 ! както ти каза quickJO ! Aз даже си мислих , че вече си го поръчал , а ти още се чудиш :D

Не,че толкова се чудя, а просто нямам парите още :D Иначе знам кое ще е що годе вече :P .

Докараха ми кутията колорфул рейнора мммм.... супер кутия !

Сега да посъбера парици и отивам до София да си сглобя и пц-то.Надявам се да имат налични всички части .

Само за захранването, ако може да ми кажете , има ли нужда от сеасоник 620 или 520 също става ? ( да знам да пестя ли тези 20 лева или да ги давам за 620 )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е за в момента конфига линк

Само за захранването, ако може да ми кажете , има ли нужда от сеасоник 620 или 520 също става ? ( да знам да пестя ли тези 20 лева или да ги давам за 620 )

520-ватовото е напълно достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

520 W са ти напълно достатъчни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.