Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Dietrich

Психолог в София

Препоръчан отговор

Здравейте! На 17г. съм и търся психолог в София. Ако може, дайте някакви предложения, или поне къде мога да търся. Също така ме интересува заплащането, горе-долу за какви суми става въпрос. Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 17г. съм и търся психолог в София.

И защо ти трябва психолог? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ти трябва психолог? :P

Сложно e за обяснение. Все пак, има ли значение? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложно e за обяснение. Все пак, има ли значение? :)

Може да се каже, че има значение - някак е по-типично човек да търси такъв тип специалисти по малко по-дискретен начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би проповедникът, да иска да се изповяда на медицинско лице? Тарифата на частно практикуващите, не е никак тънка, макар и да сме в България и да сме в криза. Гугъл-а, има какво да каже по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да потърсиш психолог трябва да внимаваш да не се окаже някой измамник. За съжаление аз не мога да ти препоръчам. Да отиде човек на психолог не е нещо срамно.Все пак това е психолог не трябва да се бърка с психиатър. Много хора си мислят,че след като един човек отиде на психолог едва ли не е побъркан,което е доста грешно. На автора му пожелавам успех в намирането на психолог и всичко да бъде наред. http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=5849

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко по-дискретен начин, от анонимно във форум? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това също е вид афиширане на проблема. ;)

Хората с подобен род проблеми често развиват защитна реакция, която се изразява в това да смятат, че всъщност нямат проблем и да отричат, че имат нужда от помощ от специалист.

Пък и не знам какво точно очакваш - някой да ти препоръча психолог, който му е помогнал, или нещо друго? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си осъзнал, че имаш нужда от помощ браво на теб. Но доколкото ми е известно този тип услуги, наистина излизат скъпо удоволствие...На твое място бих се разтърсила из чичо гугъл за мнения и препоръки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

На 17г. съм и търся психолог в София. Ако може, дайте някакви предложения, или поне къде мога да търся. Също така ме интересува заплащането, горе-долу за какви суми става въпрос. Благодаря предварително! :)

Защо не попиташ психотерапевта, който пишеше в този форум?

http://www.kaldata.c...а-психотерапия/

http://www.kaldata.c...851-орлин-баев/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, аз съм леко резервиран към особата на въпросния психотерапевт. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност на човека нищо му няма. Просто от възрастта е, да му избива да се бъзикне с нас. Здрав и прав е като кон, че и мозъчето щтрака. Обаче не му се учи много в университета, първата(истинска) любоФ( див хХх, стой та гледай) (не)го е напуснала и търси как да се скатае от дъртите, без да му отрежат издръжката.

Естествено, нищо не съм познал. :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли е психотерапевт, или просто пише за това?

Ако седна да напиша причините поради която ми нужен психолог, няма да ми стигне цяла нощ и е много вероятно максимумът на символите за един пост да е малко. От доста време, вече година, се опитвам да прикрия проблемите и да се правя, че не съществуват, но повече не става и трябва да взема мерки възможно най-скоро, защото започват да дават отражение върху животът ми и всичко в него. Все още няма никакви предложения, аз търся в интернет и намирам доста теми, но повечето са на по няколко години. Разбрах само, че тарифите са около 30лв. на час.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време, вече година, се опитвам да прикрия проблемите и да се правя, че не съществуват, но повече не става и трябва да взема мерки възможно най-скоро, защото започват да дават отражение върху животът ми и всичко в него.

Трябва да си отговориш на въпроса защо го правиш. ;)

И защо мислиш, че психотерапията ще ти помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си отговориш на въпроса защо го правиш. ;)

И защо мислиш, че психотерапията ще ти помогне?

Защото, като разказвам за проблемите си на родителите ми, те ми отговарят със "Стегни се!", и до там, проблемът е решен. Може би, защото цял живот съм се оправял сам, и никога не съм имал нужда от помощ, и сега когато наистина ми трябва, майка ми не може да повярва. И аз естествено се опитвам да се стягам и сам да се справя, но разбрах, че вместо да реша проблема аз просто го прикривам, но напоследък стана прекалено трудно да го прикривам. Също така 30лв. въобще не са малко пари, а като се има в предвид, че ще са ми нужни най-малко 5 посещения, работата става дебела. И все пак, не е толкова лесно да отидеш на психолог, с идеята, че трябва да разкажеш най-съкровените си мисли, на на практика непознат. Защо мисля, че психотерапията (в случая мисля, че на мен ми трябва по-скоро психолог, отколкото психотерапевт) ще помогне? Ами не знам дали ще помогне, но това е последната ми възможност. Както споменах проблема не е от скоро, и затова имах доста време да пробвам да го реша сам, дори чаках да отмине с надеждата, че е временен. Изчетох стотици теми и начини как да се преодолеят подобни проблеми, но нищо. Някои имаха ефект с продължителност от порядъка на минути, други от няколко дни а трети нямаха никакъв ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това ти е проблемът, не мисля, че имаш нужда от специалист. :)

Ахаха, надявах се да не направите връзка, но ето на, форумния дявол си върши работата. :)

Ами не, не е това проблема, въпреки че споменавам от части за него в темата. :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този скайп в Профила не е особено анонимно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! Принципно съм атеист, всъщност съм абсолютен атеист. Обаче авторе на тази поредна тема, ако парите са проблем и си правиш сметка, че някакъв определен брой посещения ще ти "излекуват" самовнушението. Е, предлагам да отидеш няколко пъти в църква и да се изповядаш, като потърсиш съвет. За предпочитане е в църква където попа е, така да се каже, ами от по-старото поколение, за да е човек с повечко опит, нищо че ти може да си мислиш, че само друг младеж би те разбрал. Така, ако парите са проблем си мисля че ще минеш по-евтино, макар че напоследък и отците да си имат тарифи за какво ли не и как ли пък не, все пак за изповед май не вземат. Гледай да не усереш положението отивайки в някаква секта, че проблемите, ако действително имаш такива, в което силно се съмнявам, може да се превърнат в съвсем реални. Да не са ти военни родителите, или пък полицаи, тайни агенти, босове от мафията, та толкоз държат да си стегнат? Бащичкото да не е(бил) в някоя размирна военна зона? Ти пък що толкова държиш да си разпасан и си мислиш, че омеквайки няколко пъти, като си казваш и майчиното мляко без да те изтезават, ще ти мине това което не те сърби. Както колегата е казал по-горе, излез в реалният живот, ако не си намериш разбирателство, с момичето в което си влюбен, плати един-два пъти, на някоя не от най-евтините(да не прокапе чучура, пък и да прокапе това едва ли ще ти свали доволството от физиономията)...компаньонки да изорете нивата и самочувсвието ти ще си порасне само - без да го стягаш насила. Гледай да не попаднеш на някаква доставяща нетрадиционни услуги, щото примерно някоя мистреска, може да те "смачка" допълнително, та съвсем конвенционална компаньонка вземи. Едит: Липсваха запетайки, което може все още да е така. Вулгаризмите в поста, нарочно са пълно размерни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! Принципно съм атеист, всъщност съм абсолютен атеист. Обаче авторе на тази поредна тема, ако парите са проблем и си правиш сметка, че някакъв определен брой посещения ще ти "излекуват" самовнушението. Е, предлагам да отидеш няколко пъти в църква и да се изповядаш, като потърсиш съвет. За предпочитане е в църква където попа е, така да се каже, ами от по-старото поколение, за да е човек с повечко опит, нищо че ти може да си мислиш, че само друг младеж би те разбрал. Така, ако парите са проблем си мисля че ще минеш по-евтино, макар че напоследък и отците да си имат тарифи за какво ли не и как ли пък не, все пак за изповед май не вземат. Гледай да не усереш положението отивайки в някаква секта, че проблемите, ако действително имаш такива, в което силно се съмнявам, може да се превърнат в съвсем реални. Да не са ти военни родителите, или пък полицаи, тайни агенти, босове от мафията, та толкоз държат да си стегнат? Бащичкото да не е(бил) в някоя размирна военна зона? Ти пък що толкова държиж да си разпасан и си мислиш, че омеквайки няколко пъти, като си казваш и майчиното мляко без да те изтезават, ще ти мине това което не те сърби. Както колегата е казал по-горе излез в реалният живот, ако не си намериш разбирателство, с момичето в което си влюбен, плати един два пъти на някоя не от най-евтините(да не прокапе чучура, пък и да прокапе това едва ли ще ти свали доволството от физиономията)...компаньонки да изорете нивата и самочувсвието ти ще си порасне само - без да го стягаш насила. Гледай да не попаднеш на някаква доставяща нетрадиционни услуги, щото примерно някоя мистреска, може да те "смачка" допълнително, та съвсем конвенционална компаньонка вземи.

Едит: Липсваха запетайки, което може все още да е така. Вулгаризмите в поста, нарочно са пълно размерни!

Уби ме! :lol6: Може да си спокоен, в секти няма да улазам. :D Сега отивам при един - Огнян Димов, и ще видя за какво става въпрос. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли е психотерапевт, или просто пише за това?

Наистина е психотерапевт. :)

И не е лъжец, което в днешно време е рядкост.

Влез в профила му, отвори линковете, които е дал и ще разбереш повече за него.

Но не ме разбирай погрешно - не ти го рекламирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина е психотерапевт. :)

И не е лъжец, което в днешно време е рядкост.

Влез в профила му, отвори линковете, които е дал и ще разбереш повече за него.

Но не ме разбирай погрешно - не ти го рекламирам.

Вече намерих, но все пак благодаря!

Току-що се върнах от сеанс, или там както се нарича, и съм доволен, човека е добър, но пък те оставя по-бели гащи накрая. Взима по 50 лева за 40мин., което се пада ако не се лъжа по 1,25лв., на минута. :shock11: ...зае*авам програмирането, и опъвам психологията. :D Както предполагах, ще трябва да отида още поне 1-2 пъти. Не ме разбирайте погрешно, бих ходил и по-често, но се ограничавам заради финансите. Всъщност човека е психоаналитик, учил и живял 15 години в щатите, и доколко успях да разбера за 40мин. е добър. А сега, заради тая реклама, ще му искам 50% отстъпка. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - сложната и все още неразгадана материя въпреки хилядите томове литература си остава човешкият мозък като действия над инстинктите... Ти не се оплаквай, че примерно ако отидеш на частен преглед дори за настинка е между 20-40 лева :) А прегледа трае не повече от 10 минути, Я да те видя сега как си със сметките защото аз съм давал 30 лева за под 10 минути преглед, просто ми се наложи и то от ДЖИ ПИ, което надали е залягал чак толкоз над литературата като въпросният психоаналитик който ако наистина е добър не спира да чете дори в момента не само тези въпросни 15 години ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - сложната и все още неразгадана материя въпреки хилядите томове литература си остава човешкият мозък като действия над инстинктите... Ти не се оплаквай, че примерно ако отидеш на частен преглед дори за настинка е между 20-40 лева :) А прегледа трае не повече от 10 минути, Я да те видя сега как си със сметките защото аз съм давал 30 лева за под 10 минути преглед, просто ми се наложи и то от ДЖИ ПИ, което надали е залягал чак толкоз над литературата като въпросният психоаналитик който ако наистина е добър не спира да чете дори в момента не само тези въпросни 15 години ...

...че кой ходи на частен преглед, за настинка? :ohmy: Тези пари ги нямат за нищо. :D Абе стига да помогне, няма значение, ще ме яд само ако няма ефект... ;) Може да питате Гугъл, оказа се по-известен от колкото си мислех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...