Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Хлебарки...

Препоръчан отговор

Здравейте... Абе от едно известно време... през нощта честичко си ставам до кухнята, за да ходя за вода и да хапна нещо и ги забелязвам чат-пат. Дразнят ме и и искам да ги махна. До колкото четох може и с подръчни средства да се убият. Та четох и в други форуми и споделят, че Сода бикарбонат (хлебна сода) и захар смесено по равно ги убивало. Захарта ги привлича и започват да ядат, а содата им прави нещо на стомаха и умират. Въпроса ми е верно ли е това? И ако е така за колко време горе-доло се решава проблемът? И споделете как вие се справяте с този проблем... ако желаете.. разбира се :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш една хлебарка и почваш да я храниш със сода и ще видиш за колко време ще се гътне. Мене ако питаш хлебарките ще надживеят хората и след милион години когато хората отдавна ще са изчезнали от земята пак ще има хлебарки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В канализацията постоянно се изливат всякакви почистващи и перилни препарати и хлебарките пак си оцеляват.Содата бикарбонат едва ли ще им предизвика язва на стомаха,от която да се споминат скоропостижно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По аптеките има разни препарати с различна ефективност. От години ползвам едни черни пластмасови кубчета ("Хлебомор", ако не греша) с отрова в тях и вече съм загубил визуална представа как изглежда тая пълзяща гадост. Подменям ги (кубчетата, а не хлебарките) всяка година в началото на пролетта. Една кутийка е достатъчна за средно голям апартамент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обади се на някоя фирма те наистина унищожават хлебарките завинаги. В нашия вход периодично пръскат мазетата и нямаме никакъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина се обади на фирма, ще изхарчиш много по-малко нерви и пари спрямо да се справяш сам.

Тези са добри - http://www.pestcare.bg/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...те наистина унищожават хлебарките завинаги.

Завинаги? Това и с ядрен взрив не може да стане, пак оцеляват гадините :eek: .

Авторът, ако живееш в блок, поставянето на която и да е отрова няма да е с кой знае колко голям ефект, ако го направиш само у вас. Организирайте се и направете масова акция по унищожаването на гадините - мазета, асансьорни шахти, мивки по етажните площадки, тавани и всякакви такива. Ние в блока направихме това преди 4-5 години и временно спечелихме войната с тая отврат. Сега само локално поддържам вкъщи с "Хлебомор".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И в моя блок и вход фирми пръскат периодично. Но дори когато нямаше такива фирми които да идват да извършат тази дейност пак нямах хлебарки вкъщи въпреки че доста от комшиите ми имаха. Където има котка хлебарки няма. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха, и аз се чудих дали скоро да не пусна тая тема, и то по същите причини като автора. Аз примерно живея в къща, не в блок. И вечер в кухнята съм виждал дори 3-4 хлебарки заедно, отделно още по 1-2 пръснати из останалата част на стаята. Този Хлебомор за какъв период от време действа? Предполагам трябва да се спазва някакъв цикъл на прилагането му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Този Хлебомор за какъв период от време действа? Предполагам трябва да се спазва някакъв цикъл на прилагането му.

Вече отговорих на това по-горе:

...Подменям ги (кубчетата, а не хлебарките) всяка година в началото на пролетта. Една кутийка е достатъчна за средно голям апартамент.

Лично според мен, RAID не прощава...

Ефикасен е при директно пръскане върху гада - един вид екзекуция, с извинение за сравнението, но това го пише и в упътването.

... Пробвал съм го, след това няма и следа от гадинките.

А след измиване на пода не остава и следа от препарата.

П.П. А може ли да попитам защо темата е пусната в раздела за домашните любимци?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Омнитокс,много го хвалят с действие три месеца.На прах е и не става за мокри помещения.Мисля,че има и за пръскане. Проблема е,че се катерят по балконите.Въобще не ги е страх от високото. :no-no: За каналните нафта.В тоалентата,в мивките. Що темата е в домашни любимци :scared:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що темата е в домашни любимци :scared:

Лично я преместих тук.

Мотивите ми са :

1.)хлебарката е представител на домашната фауна , тоест животно което се отглежда в домашни условия

2.)много са симпатични и доста хора (включително за автора на темата и комшиите му ) са си любимци, които си ги развъждат в къщи.

Е, като им писнат-хората са различни и се справят по различен начин с любимците си - едни ги пращат в приют ( кучетата), други ги гонят на улицата ( кучета и котки), трети ги давят ( кучета, котки, хамстери), трети пък използват отрова ..... Всеки човек си е различен -кой съм аз, че да съдя автора на темата как да се отърве от домашния си любимец ?

не виждам разлика между кучетата, котките, хамстерите, мишките, плъховете, канарчетата, паяците, змиите, гущерите, листните въшки, главовите и срамните въшки, бълхите, мухите , мравките и хлебарите - това са все животни , които си отглеждаме в дома , само че всеки предпочита различна животинка :)

Хлебарките аз от сума ти и време се опитвам да ги развъдя, но нещо не ми се отдава ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ефикасен е при директно пръскане върху гада - един вид екзекуция, с извинение за сравнението, но това го пише и в упътването.

А след измиване на пода не остава и следа от препарата.

Не,не пръска се около местата, където обикалят, откъдето излизат, по разни процепи, дупки и т.н. около тях. Умират за секунди, на сутринта гледаш само трупове. И след това ги няма никакви, нищо не остава от тях. Пробвано с един и същ резултат 2 пъти през година-две.

Уместен въпрос :D Може би няма раздел за домашни вредители ? Или пък всеки си ги възприема по различен начин :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да не ми разпънеш сега някоя теория за това как по крачетата им има по малко бактерии от сапунерката,щото лично ще ти донеса някое семейство,да си направиш ферма. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите и не не живея в блок ми съм в къща и то старичка, но през 19 годишният ми живот не съм срещал такива гадини... Това се случва последните месеци, а от няколко дни и в мойта стая, която се намира на вторият етаж. Може би защото вечерта често си взимам храна и вода и ги привлича :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да не ми разпънеш сега някоя теория за това как по крачетата им има по малко бактерии от сапунерката,щото лично ще ти донеса някое семейство,да си направиш ферма. :D

достатъчно е само една оплодена женска - от яйцето, което ще снесе след около две седмици се излюпват няколко стотин малки :)

Преди време си имах, отглеждах си ги много успешно, докато един ден не отидох до ветеринарна аптека, взех циперметрин, направих разтвор 10 мл към 1 литър вода, напълних пръскачката догоре и не наръсих целия етаж+мазето, каналите и въобще всички тъмни , влажни и топли места ( е, оная работа на жена си не съм ръсил де) :ph34r: След две седмици ( когато се очакваше люпене на яйца) повторих процедурата, а след още две потретих. От тогава ги няма :sobbing:

p.s. карантинния срок на циперметрина е поне 24 часа - след наръсване не трябва да се влиза в помещанията - тоест трябва да си намерите къде да отидете.Удобно за процедурата е времето на отпуската -преди да излзете от дома си -наръсвате навсякъде, затваряте прозорците и ръсите.Като се приберете, проветрявате навсякъде и след две седмици повтаряте.

p.p.s "Райд", кубчетата и всичко останало ( с изключение на "неговон" и "омнитокс" - те са ФОС органика) , което се продава на пазара е с активно вещество циперметрин или перметрин.Всяка фирма слага в продуктите си различна концентрация и различни ароматизатори.Закупуването на чист циперметрин от ветеринарната аптека спестява доста пари, тъй като закупувайки флакона и ароматизатора плащаш нещо, което всъщност не ти трябва, а щом си вкъщи-площа, която трябва да обработиш е доста ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...но през 19 годишният ми живот не съм срещал такива гадини...

Е, в живота има и къде къде по-гадни неща от хлебарките...

Не отлагай и за миг войната, защото ще ти се качат на главата после и дори с бойни отровни вещества не е сигурно дали изходът ще е в твоя полза. В къща по-трудно ще се справиш, заради по-голямата площ за третиране, но имаш добри шансове, ако ги подхванеш навреме.

Ти се моли да не мутират, че тогава те ще ни пръскат с отрови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен най- сериозен ефект имаха тези http://www.marden-bg...es=11622&type=t , макар че бях доста скептичен и си мислих, че отровите ще са по- ефективни. Малко е гнусничко, ако имаш много хлебарки и се налепят здраво, но е доста ефективно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Завинаги? Това и с ядрен взрив не може да стане, пак оцеляват гадините :eek: .

:) Прав си, не е завинаги.

Те просто унищожават хлебарките до една :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично според мен, RAID не прощава. Пробвал съм го, след това няма и следа от гадинките.

Не знам какви са тия "глезени" хлебарки, но в ст. град като бях си бях купил РАЙД... Пръскам директно върху тях побеляват от напръсканото и си тичат без да ги е еня за моя РАЙД :)

Към автора: Фирма си повикай по - ефикасен начин няма особено за блок защото, за да има дълготраен ефект - трябва и съседите да се напръскат и общите помещени и мазета, тавански, гаражи и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какви са тия "глезени" хлебарки, но в ст. град като бях си бях купил РАЙД... Пръскам директно върху тях побеляват от напръсканото и си тичат без да ги е еня за моя РАЙД :)

Твойте са били генетично модифицирани :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...