Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нов монитор и стара видеокарта

Препоръчан отговор

Имам питане за доволно старичка машинка на приятел:

Gigabyte GA-P35-DS3L 

DualCore Intel Pentium E2160, 3000 MHz (9 x 333)

ATI Radeon Sapphire HD 3850 512MB GDDR3, 256bit 

2 x 1GB Super-T  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Seagate 250 GB, 7200 RPM, SATA-II

Сегашният монитор е LG Flatron L1750S. Има идея да се вземе Dell UltraSharp U2312HM. Въпросът е дали старата карта ще е достатъчна, за да се ползва монитора пълноценно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже имам същия въпрос, интересуваме дали с тази видеокарта на този монитор, ще мога да гледам филми на fullhd резолюция (без да запича) и 3D (пак без да запича) или примерно да играя цс 1.6 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

nVidia от 8 серия нагоре би трябвало да поддържат хардуерно ускорение демек с читави драйвери и подходящ плеар като MPC-HC (без нацвъкани кодеци)

ще облекчи работата на процесора при гледане на ХД видео. Това не означава обаче че ще върви непременно 1080p. Специално за 10b енкод имам съмнения. 

http://dox.bg/files/dw?a=cccc80863c]Тествай с тоя файл. Ако ти върви значи всичко ще ти върви. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

nVidia от 8 серия нагоре би трябвало да поддържат хардуерно ускорение демек с читави драйвери и подходящ плеар като MPC-HC (без нацвъкани кодеци)

ще облекчи работата на процесора при гледане на ХД видео. Това не означава обаче че ще върви непременно 1080p. Специално за 10b енкод имам съмнения. 

Тествай с тоя файл. Ако ти върви значи всичко ще ти върви. 

тоя файл върви на къде, къде по-слаба видеокарта... 8мбпс не е чак толкова много...

Intel P8700 / ATI 4650M

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпсурт, що се отнася до игри. Иначе НП. В крайна сметка добре е решил. 

Малко крайно изказване като се има в предвид цялата конфигурация. Бихте ли уточнили кои игри ще тръгнат на тази конфигурация и в какви детайли и резолюция че проблема да е между видеото и монитора?

Монитор се подменя доста по-рядко отколкото конфигурация, а въпросният е добър избор и спокойно ще може да се ползва с няколко следващи конфигурации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко крайно изказване като се има в предвид цялата конфигурация. Бихте ли уточнили кои игри ще тръгнат на тази конфигурация и в какви детайли и резолюция че проблема да е между видеото и монитора?

Монитор се подменя доста по-рядко отколкото конфигурация, а въпросният е добър избор и спокойно ще може да се ползва с няколко следващи конфигурации.

Че кой е казал друго? Аз казах само, че с тая HD3850  ще гледа слайдшоу на 1920х1080. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че кой е казал друго? Аз казах само, че с тая HD3850  ще гледа слайдшоу на 1920х1080. 

Така както сте се изказал с една дума "Ъпсурд" поне на мене ми прозвуча като "не купувайте монитора". А в действителност тя цялата конфигурация толкова си може и по нататъшна инвестиция само във видео не е особено разумна, ще е необходим и по сериозен процесор. Още повече говорим за IPS монитор и пълноценното му използване е за пор цели фотошоп и т.н. което автора едва ли ще направи в близко бъдеще. Въпреки това монитора е чудесен и дори да не се използва пълноценно ще дава невероятно картина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така както сте се изказал с една дума "Ъпсурд" поне на мене ми прозвуча като "не купувайте монитора". А в действителност тя цялата конфигурация толкова си може и по нататъшна инвестиция само във видео не е особено разумна, ще е необходим и по сериозен процесор. Още повече говорим за IPS монитор и пълноценното му използване е за пор цели фотошоп и т.н. което автора едва ли ще направи в близко бъдеще. Въпреки това монитора е чудесен и дори да не се използва пълноценно ще дава невероятно картина.

Е, точно това исках да кажа и аз, но явно прекалих с първия си пост :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На монитора предимно ще се гледат HD филми, ще се обработват снимки с Lightroom 4.3. Може да се разцъква чат-пат CSsource. Трябва ли да сменя конфигурацията или тази ще свърши работа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване