Премини към съдържанието
Totalll

Какъв процесор и хард да си взема ?

Препоръчан отговор

Дъното ми е Biostar K8NHA-M /K8NHA Pro/nVIDIA nFORCE 3.Процесора ми е AMD Sempron 2500+, RAM 512 Mb, MSI ATI Radeon 9600 XT,HDD MaXtor 40 Gb, Socket 754. .Искам да знам какъв процесор ми препоръчвате, а аз лично съм мисли за Pentium 4 3000 MHz ,но незнам дали става на тази платформа Socket 754.Също искам да ми препорачате и HDD,нищо друго не искам да сменям на кошницата. Компа се ползва за всичко (игри,филми,интернет.....) . Поздрави :bye: :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не - не става

твоя процесор е Семпрон 2800+ или ако имаш 120$ - атлон 3000/512 кеш

моя съвет е да вземеш 2800+ и още една памет 512мб

относно диска - вземи си един 160гб като втори, ако ти предлагат сигейт не взимай

Редактирано от kirko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък за хард ще ти препоръчам Seagate.

Обемът вече по твой избор, но гледай да е поне 120 гига, защото ще ти се види тесничко. И да е с повечко кеш.

За процесора няма да казвам нищо, за да не те обърквам. Изборът на този компонент е сложна работа и нека някой по-компетентен те посъветва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@kirko би ли ми обяснил защо да не взема Barracuda

Поне една смислена причина

аз мога да напиша поне по 3 за всички останали хардискове , но не мисля че можеш да изкараш Смислена за Barracuda !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    не - не става

моя съвет е да вземеш 2800+

<{POST_SNAPBACK}>

Е само Това ли ми е избора за процесори?За Пентиум ново дъно ще ми трябва аз поне така го разбирам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    vincenzo  Публикувано на Днес в 16:47

Цитат (kirko @ 28.03.2006г. в 14:06)

не - не става

моя съвет е да вземеш 2800+

*

Е само Това ли ми е избора за процесори?За Пентиум ново дъно ще ми трябва аз поне така го разбирам

Да,точнотака трябва да го разбираш. За Пентиум ще ти трябва друго дъно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не се чуствай прекаран :)

за това дъно има таман 4 фамилии процесори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Дъното ми е Biostar K8NHA-M /K8NHA Pro/nVIDIA nFORCE 3.Процесора ми е AMD Sempron 2500+,  RAM 512 Mb, MSI ATI Radeon 9600 XT,HDD MaXtor 40 Gb, Socket  754. .Искам да знам какъв процесор ми препоръчвате, а  аз лично съм мисли за Pentium 4  3000 MHz ,но незнам дали става на тази платформа Socket 754.Също искам да ми препорачате и HDD,нищо друго не искам да сменям на кошницата. Компа се ползва за всичко (игри,филми,интернет.....) . Поздрави  :bye:  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Вземи си HDD 120GB Segate.За това дъно мисля че подходящият процесор е Athlon 3200+.Няма да е зле да инвестираш в по добро охлаждане ,за да не стане фал. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами тогава остава да питам и какво дъно ми препорачвате!!!!А бе то направо за нов комп май говорим . Ще одавя мъката,защото се чувствам прекаран. :drink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ами тогава остава да питам и какво дъно ми препорачвате!!!!А бе то направо за нов комп май говорим . Ще одавя мъката,защото се чувствам прекаран. :drink:

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей vincenzo

аз като ти гледам компютъра не си толкова за оплакване,

какво не ти стига не разбрах, май само хард диска ти е малък можеш само него :)

Този Семпрон с усилия може да му качиш мегахерците и да стане пушка cool.gif

Ако си решил да сменяш и процесора аз бих те посъветвал за Семпрон 3000+ или ако имаш малко повечко за Атлон 3000+ на с.754 без да сменяш дъното. По-добре стискай още зъбите пък по-нататък можеш да смениш целия при удобен момент и средства :)

Сега бих те посъветвал само за хард диск с два варианта:

Seagate 120-160 Gb SATA 8mb - според финансите; - 5 години гаранция

Maxtor 120-160 Gb SATA 8mb - според финансите;

3 години гаранция!

аре съз здраве :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравей vincenzo

аз като ти гледам компютъра не си толкова за оплакване,

какво не ти стига не разбрах, май само хард диска ти е малък можеш само него ;)

Този Семпрон с усилия може да му качиш мегахерците и да стане пушка cool.gif

Ако си решил да сменяш и процесора аз бих те посъветвал за Семпрон 3000+ или ако имаш малко повечко за Атлон 3000+ на с.754 без да сменяш дъното. По-добре стискай още зъбите пък по-нататък можеш да смениш целия при удобен момент и средства :down:

Сега бих те посъветвал само за хард диск с два варианта:

Seagate 120-160 Gb SATA 8mb - според финансите; - 5 години гаранция

Maxtor 120-160 Gb SATA 8mb - според финансите;

3 години гаранция!

аре съз здраве :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

:bye: kavalera .Мислил съм за Семпрон на 3000 и за Атхлон на 3200 и се чуда но ще реша някой ден.Само за твърдият диск съм сигурен че няма да е под 160 Гб и че ще е Seagate, защото много ги хвалят. :hush:

Редактирано от vincenzo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    :bye:  kavalera .Мислил съм за Семпрон на 3000 и за Атхлон на 3200 и се чуда но ще реша някой ден.Само за твърдият диск съм сигурен че няма да е под 160 Гб и че ще е Seagate, защото много ги хвалят. ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Ами защо не каза още в началото,че ти трябва хард диск по голям от 160 GB.С този капацитет и Hitachi имат добри предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз само минавам и съм за малко, но ще се включа с директен изтрел от тройката! cool.gif

Процесор --> K8 AMD64 Athlon 3000+ Socket 754, BOX

Твърд Диск --> 250GB, HITACHI, ATA/133, 7200, 8192k

Аз стартирам от същата позиция в която е твоят компютър и съм се ориентирал към това което ти предлагам!

Наслука cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди да смениш каквото и да е си дай ясен и точен отговор на въпросите:

Какво искам.Как да го постигна.

В случая:

Играеш игри,нет,филми.

Какво ти дава смяната на процесора -- в случая нищо.

Какво ти дава смяната на харда -- в момента имаш място за няколко големи игри,музика,20-тина филма.Значи смяната ще доведе до повече място за филми и музика и други данни.Плюс повече скорост защото в момента най-бавна ти е дисковата подсистема.

Примерното решение би изглеждало така:

--Сменям харда.Процесор и т.н ги отлагам за времето когато системата няма да отговаря на нуждите ми.Обаче отсега си взимам голям хард за да не го сменям 5г поне.Парите не ги бруля,така че засега толкова.Каква марка да е харда.Ами

Сийгейт баракуда.Има ли някаква алтернатива баракудата.Евентуално Хитачи

Взимам обаче предвид,че съвременните хардове са практически дело на Сийгейт и че са най-надеждни.Все пак мога да взема нещо друго при добро съотношение цена/качество.Най-много ще избягвам обаче Макстор защото от опит знам,че най-боли да ти се скапе харда.

Поздрави и успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.