Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

MasterTroller2014

нова видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следния проблем, един мой приятел ще си взема видео карта понеже, той няма и кара на вграденото видео от процесора му intel celeron d352 3.2ghz. Дъното му е Asrock 775i945gz.

Та така да се върнем на проблема, дали ще стане да се сложи видео карта с pci-e 2.0. Прочетох ,че слота му за видео карта е AGI express slot(pci express slot x4) не съм запознат с този слот и заради това питам.

Ако не бихте ли предложили аналогична видео карта с точния слот за сумата от 50-60 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го прочетох преди да пусна темата, но налични ли са тези видео карти из българския пазар и къде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

например: X1900XTX

нова няма да намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая карта може и да му бутне захранването, ако е китайче, което е сметнато колкото да издържа слабата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 50-60лв може да се намери и 9600GT или AMD3870 DDR4, но с този слаб процесор и ограничението от към дъно (за слота говоря) направо обезмислят покупката на такава, а и двете видеокарти си дърпат около 90-100 вата, тоест и до захранване опираме, ако наличното не е читаво.Видеокартата за игри ли ще се ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина тази карта си е доста лакомичка. Трябва и това да се има предвид. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за игри ще се използва като ГТА 4 и някой от версийте на фифа. Захранването доколкото ми каза по телефона е 400W ходил сам на място при компа му но не сам го отварял да го видя. Неможе да ми даде снимка защото му е лошо качеството заради това не знам дали захранването му е някоя пиратка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за игри ще се използва като ГТА 4 и някой от версийте на фифа. Захранването доколкото ми каза по телефона е 400W ходил сам на място при компа му но не сам го отварял да го видя. Неможе да ми даде снимка защото му е лошо качеството заради това не знам дали захранването му е някоя пиратка.

Ако захранването е някой ментак, въобще няма смисъл от ъпгрейд (то не че ако не е има де...). Гледам доста хора с подобни конфигурации търсят ъпгрейд, но смисъла се губи - каквото може да се изтиска от тях като производителност е нищожно малко спрямо нещо по-ново..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам ,че няма смисъл от ъпгрейд ,но и нямал възможност да си вземе нов комп, понеже ще купуват на брат му лаптоп. Наумил си е да го купят от техно*олис. Като за бюджета който ми каза до 800 лева и да могат да се играят игри му предложих следния лаптоп цък и подробна информация за него цък.

Малко избягах от темата но.. само споменавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп за игри за тези пари-не!!! Готова конфигурация също не!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп за игри ... Има ли нужда да казвам за пореден път в този форум, че лаптопите не са за игри...

@Нико: За конфигурация пак може да се измисли нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за 150-ина лева може да се направи що годе някакъв ъпдейт който да го изкара още 1-2 години, в зависимост от мераците за ползване на компа.

Като цяло колегите са прави, че от един момент нататък е по-добре направо да се взима нещо на нова платформа.

Доколкото виждам след ъпдейт на биоса, дъното ще поддържа и този процесор

775 Core 2 Duo E4700 Conroe 2.6GHz 800MHz 2MB P2.00

Core2Duo E4700 2.60GHz/2M/800 Tray-Цена:60лв

което заедно с едно що-годе читаво захранване и видео картата, няма да надвиши 150лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Нико: За конфигурация пак може да се измисли нещо.

Имах предвид такава от техно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам ,че няма смисъл от ъпгрейд ,но и нямал възможност да си вземе нов комп, понеже ще купуват на брат му лаптоп. Наумил си е да го купят от техно*олис. Като за бюджета който ми каза до 800 лева и да могат да се играят игри му предложих следния лаптоп цък и подробна информация за него цък.

Малко избягах от темата но.. само споменавам.

тоя лаптоп не е лош, но не е за игри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам .че лаптопите не са за игри но какво да се прави, някой хора не са компютърно грамотни и не разбират но щом така са решили. Пък за конфигурация незнам и не съм говорил c него дали мисли да взема нова. Засега е решил да си земе отделно видео.

например: X1900XTX

нова няма да намериш.

Цитирам информацията написана за нея от продавача "Видео карта ATI Radeon Sapphire X1900 XTX 512MB, 256-bit ,GDDR3,PCI Express x16" Прочетох ,че agi express slot = pci express x4 не x16

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако захранването е някой ментак, въобще няма смисъл от ъпгрейд (то не че ако не е има де...). Гледам доста хора с подобни конфигурации търсят ъпгрейд, но смисъла се губи - каквото може да се изтиска от тях като производителност е нищожно малко спрямо нещо по-ново..

Ами аз си взех един P4 2.66GHz за 8 лева и в момента се занимавам да видя, колко ще стигне. Засега е на 3.32 GHz , но мегдан има още с новото охлаждане за 16 лева. Имам и една стара GF7600GT, a видимо щайгата стана много по-бърза от предния ми Celeron Northwood  на 2.7-3 GHz.  Та в случая с GTA 4  трябва не толкова видеокарта, колкото процесор. Хубаво е, че дъното поддържа и по-модерни процесори,които се намират за 10-15 лева в продавалника. Така, че заедно с видеокартата и един процесор. разбира се да се види и захранването. То май ще е най-големия проблемо. Моето старо китайче тия дни взе да сдава багажа най-сетне или поне аз така се помислих, защото се оказа, че имам проблм с тока от енергото. Все пак сложих стрия Chieftec  и клоквам с него колкото мога. Това е доста добре за старите игри, защото пустата му AGP  видеокарта 7600GT  се оказа доста бърза, а процесорите доста слаби за игри като NFSMW  и Far Cry 1,  с каквито тествам. Та моята препоръка е да се вземе най-дбрия процесор на разумна цена от продавалника, пък после видеокарта или направо с видеокартата. 

ПП: Ето например тоя E2180  за 25 лева се поддържа от дъното след ъпгрейд на BIOS. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наумил си е видео карта за 60 лева и нищо друго. Ще трябва да му кажа и ,че нов процесор ще трябва, той както не разбира от компове горкия  :D

AGI is not a standard slot type. It's an ASRock name for an AGP slot connected to PCI. AGI Express is their name for a PCI Express x16 physical slot with only x4 lanes.

Additional AGI Express slot to adopt 2nd PCI Express x 16 VGA card, and other PCI Express x4, x2, x1 interface cards

Това е информация за СЛОТА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави видеокартата. Процесорът в случая може да бъде доста важен. 25 лева са нищо за двуядрения E2180. И както казах, могат да се намерят P4 Prescott  за 10-15 лева, които да се опита да клокне. Не съм разглеждал доколко това е възможно с дъното, но това е една стара щайга със слаб процесор, която може да бъде забързана така, че да не я познае. Един E2180  няма да ограничава нито една от поддържаните от дъното видеокарти и ще може да ползва пълния и потенциал. А това е важно, след като мисли да хвърля 60 лева на вятъра. Само ще кажа, че моята GF7600GT  при FarCry  се товари около 50 % с тоя P4 И колкото по-голяма честота на процесора, толкова по-добре.  В случая няма да му трябва и честота, ако си вземе тоя E2180. А и кога не е давал 25 лева? Дава 25 лева за процесор и 35-40 за видеокарта. А и може да се пазари за малко отстъпка. Парите тук не са правопропорционални на бързината. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще го навия да вземе процесор и ще му го опрая, но това дъно е толкова прецакано ,че ако иска да земе някаква видео карта няма от каде защото този слот е рядкост и е само при АСРОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще го навия да вземе процесор и ще му го опрая, но това дъно е толкова прецакано ,че ако иска да земе някаква видео карта няма от каде защото този слот е рядкост и е само при АСРОК.

Е точно там е проблема и колегите ще се окажат прави, че не си заслужава. Щото процесор без видеокарта няма голям смисъл. Все пак, ако си намери видеокарта, нека има предвид, че има евтини процесори за неговото дъно, които ще вдигнат производителността на тая карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз си взех един P4 2.66MHz ...

off/Билдер, тия мегахерци за нищо ги нямаш/end off

Колега, за 800 пари може да се сглоби прилична настолна машина. Далеч ще е  от върха на сладоледа, но лесно ще бори и то с мноооого старата кошница на приятеля, заради който си направил темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

off/Билдер, тия мегахерци за нищо ги нямаш/end off

Колега, за 800 пари може да се сглоби прилична настолна машина. Далеч ще е  от върха на сладоледа, но лесно ще бори и то с мноооого старата кошница на приятеля, заради който си направил темата.

оф: Да бе, верно :)  Да взема да го оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма от каде да ги извади тия 800 говорил съм с него. Знам че може да се направи прилична машина, моята Computer 1: от подписа е за 813 лева и ми върши предостатъчна работа metro last light на high превъртях.. само кризата не сам пробвал но и тя няма да е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес говорих с него и ми каза ,че някакак приятел на баща му щял да му сложи дъно с по-хубав процесор и видео карта с "4гб" памет, за 100 лева, което на мене ми се вижда някак нереално и даже това с видеокартата също така ;). Викам му няма как да стане това за 100 лева, но той си е решил ще видим резултата след неизвестно време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.