Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте! Наскоро решиш, че вече е време да си взема нова видео карта, тъй като до сега карах само с тази, която е вградена. Харесала съм си видео карта - Palit NVIDIA GT 610, но нямам идея дали ще е съвместима с дъното.

Intel® Pentium® Dual CPU

E2220 @2.40GHz

2.40ГХц, 1,75ГБ RAM

Информация за дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата е съвместима с дъното,но кажи колко вата ти е захранването,китайско ли е или марково?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е целта на покупката?

Главно за игри, тъй като няма как да карам само с вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тоя случай тая карта ще дойде слабичка. Икономична е и не би трябвало да има проблем със захранването, но процесорът може да понесе и по-бърза видеокарта. Въпросът е, колко пари си готов да дадеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата е втора ръка, за съжаление в момента нямам възможност за нова.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре е от нищо, но е доста слаба за игри. Иначе харчи 29 вата и няма да е проблем за захранването. Но ако човека, дето ти я продава е твой познат, да не го псуваш после? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко по-мощна видео карта може да понесе? Като се има и на предвид, че повече от 50 лева не мога да отделя..

Още се колебая дали да я взема, тъй като ще я взимам малко на сляпо от сайт. Не съм много на ти с хардуерната част :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

50  лева са прекалено малко пари за карта с която искаш да играеш игри. Минимума трябва да е поне 80 лева. Ето аз какво намерих за тези пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко по-мощна видео карта може да понесе? Като се има и на предвид, че повече от 50 лева не мога да отделя..

Още се колебая дали да я взема, тъй като ще я взимам малко на сляпо от сайт. Не съм много на ти с хардуерната част :P

Гледай картата да е поне 128bit-а!Тази която си решил да взимаш е 64 бита и става за HD филми и CS 1.6.

Посъбери още някой лев!Според мен не трябва да бързаш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари трудно ще намериш карта, която хем да става за игри, хем за захранването ти. С GT610  ще играеш добре само доста стари игри като NFSMW примерно или Far Cry 1 и то с прилични детайли. 9600GT  е два пъти по-добра, но и доста по-лакома. Освен това стар модел и на доста годинки. Няма гаранция, че не е печена, колкото да се продаде. 

А това колко битова е картата важеше навремето, когато се продаваха видеокарти с различна широчина на шината под едно и също име. Сега може да се ориентираш за бързината по името и тестове в интернет. GT610  е слаба, но в сравнение с вградената ти ще е самолет. Още повече, че процесорът ти няма да я спъва и картата ще покаже максимума си. Но наистина 50 лева са малко за геймърска карта, та била тя и на старо. Вземай я, ако си доволен на игри отпреди 8-9 години. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Послушай колегата и спести малко финанси.След като искаш да играеш игри не си заслужава да купуваш карти от рода на GT 610,620,630.Разбира се зависи какви игри искаш да тестваш.За що годе нормален гейминг си струва карта като 7750,7770 с процесора,който имаш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ти къде го прати към HD7770. Даже и след клок на неговия процесор, пак половината пари ще ги е дал на вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питането е отправено от дама.

За педесетина лева само нещо втора ръка ново за тези пари просто няма как да става за игри.

HD3850,9600GT, HD3870 вървят по около 60-70лв и с някои компромиси подкарват повечето игри със задоволителна графика.

Разбира се не поддържат dx11=

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично ми трябва карта, с която да подкарам Симс 3, но вече брат ми има желания за по-мощни игри ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питането е отправено от дама.

За педесетина лева само нещо втора ръка ново за тези пари просто няма как да става за игри.

HD3850,9600GT, HD3870 вървят по около 60-70лв и с някои компромиси подкарват повечето игри със задоволителна графика.

Разбира се не поддържат dx11=

Стига бе, верно :) Аз малко като циганите, не ми правят впечатление родовете :P

A  за игрите се изказа малко крайно. Цял ден днес играя игри с P4  и 7600GT, Която според статистиката е два пъти по-слаба от GT 610. Леко спъваната 7600GT  дава предостатъчно кадри за стари игри и то с почти максимални детайли, като само са изключени филтрации и ако има някоя опция, която прекалено много товари видеокартата. Например при NFSMW  извадих 40 fps  средно на 1280х960 с повече от средни детайли. А системните изисквания за SIMS 3  са достатъчно ниски. Нещо от рода на P4 2 GHz  и FX5900, вероятно набор на някои от пишещите тук.

Извинявам се на дамата, че не и обърнах достатъчно внимание ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига бе, верно :) Аз малко като циганите, не ми правят впечатление родовете :P

A  за игрите се изказа малко крайно. Цял ден днес играя игри с P4  и 7600GT, Която според статистиката е два пъти по-слаба от GT 610. Леко спъваната 7600GT  дава предостатъчно кадри за стари игри и то с почти максимални детайли, като само са изключени филтрации и ако има някоя опция, която прекалено много товари видеокартата. Например при NFSMW  извадих 40 fps  средно на 1280х960 с повече от средни детайли. А системните изисквания за SIMS 3  са достатъчно ниски. Нещо от рода на P4 2 GHz  и FX5900, вероятно набор на някои от пишещите тук.

Извинявам се на дамата, че не и обърнах достатъчно внимание ;)

Дамата вероятно е малолетна, така че си овладей мараците :shower:! Шегата настрана, но ето че ти сам доказваш, че процесора е доста преекспонирана величина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка няма много смисъл да се набутвам с тази карта? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дамата вероятно е малолетна, така че си овладей мараците :shower:! Шегата настрана, но ето че ти сам доказваш, че процесора е доста преекспонирана величина!

Кой за каквото мисли. А процесора никак не е преекспонирана величина. Как заключи това?Наясно ли си от коя година е 7600GT  и какво точно съм правил с тоя Пентиум, та да спъва леко видеокартата? Ако не си, питай, ще ти кажа ;). Всъщност, процесора е клокнат около 30 % и въпреки всичко в натоварени сцени не достигат може би още 20 % по-висока честота. Така, че никак не е преекспонирана величина още повече, че тая карта навремето струваше 200 лева като нова и бе нещо като днешната HD7750. А за твоя и на други информация ( много се извинявам, че разводнявам темата), тоя P4 Northwood  на 3.4 GHz  даде между 200 и 250 % повече кадри спрямо Celeron Northwood, клокнат на 3.2 GHz.   И това ако е преекспониране, здраве му кажи. тая карта може да даде и още, но нямам в момента подходящ процесор :)

А дамата неслучайно я попитах, какви игри ще се играят. Процесорчето и е добро за подобни евтини или стари видеокарти. Две идеи е над тоя Пентиум, който коментирах. И ми е интересно, как досега са играни игри с вградената видеокарта, която се оказва около 12 пъти по-слаба от GT610, ако мога да вярвам на PassMark

Публикувано изображение

Публикувано изображение

В първата колонка са дадени точките от теста, а във втората мястото, на което се намира в общата класация дадената видеокарта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да се пенсионира стария кошник в скоро време за 50 лв. и с това захранване картата е логичния избор. И за ХД филмите ще помогне. Видеото е 70 лв. ново та се спестяват 20 лв. и предполагам има оставаща гаранция? пс. Огледай и за HD6450 дали има за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да се пенсионира стария кошник в скоро време за 50 лв. и с това захранване картата е логичния избор. И за ХД филмите ще помогне. Видеото е 70 лв. ново та се спестяват 20 лв. и предполагам има оставаща гаранция? пс. Огледай и за HD6450 дали има за тези пари.

И аз съм горе долу на същото дередже и търся нещо прилично в диапазона 50-60лв втора ръка. Да не отварям нова тема -за какво става тази карта(HD6450) и за какво не? Интересува ме по-скоро гледането на филми с висока резолюция, и как стои въпроса с драйвърите за уиндоус и линукс в частност?

7750 мисля че е минимума като цена за 7-ма серия(по-удачния вариант дори и да не се играят игри) -но цената и е едно 100лв над посочената тук. Изобщо въпроса ми е има ли смисъл към минаването на 7-ма серия която е актуална в момента -ако не се играят игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъла на съвременна 64 бит. карта е точно за ХД видео при стари машини заради хардуерното ускорение. Разтоварва процесора като поема част от работата. Седма серия няма подобен род карти понеже предполагам от АМД са го сметнали за безсмислено поради наличието на вградено видео с подобни възможности в актуалните процесори. Та тая 7750 е наследник на 6750 и няма нищо общо със слабото 6450. Гледат се в следния ред 6450 -> 6570 -> 6670 -> 6750 (7750). пс. Както каза bildera_ става за някви много дърти и умрели игри от които се интересува момичето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тоя ред на мисли 6450 поне няма ли да е достатъчна за HD филми и неща изискващи по-лека графика? Виждам че по магазините точно такива карти са най-евтинити за закупуване в диапазона 50-80лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Според мен Наруто хубаво е предложил да се огледате за 6450! Съветвам ви да си вземете ето тази за 60лв. вярно 10лв. над бюджета, но е нова с 2 или 3 години гаранция(не съм сигурен колко точно)! И лично съм я пробвал за игри, няма да имате проблеми!

П.П. Билдер, въобще не съм обърнал внимание какво точно си тествал(объркал съм се с 9600GT) :)     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.