Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Lemondog

Конфигурация за игри (900-1100лв)

Препоръчан отговор

Здравейте ! След няколко седмици ще си взимам нов компютър и ще ми е нужна помощ при избирането му. Ето и малко информация към каква конфигурация съм се насочил :

1. Бюджет - 1000 +/-100лв.

2. За какво ще се ползва компютъра? - Главно за игри. В момента играя игри като : League of Legends , Fifa 13 , Diablo 3 , CS:GO , Assassins creed , World of Warcraft и т.н.  В бъдеще ще го използвам и за по-сериозни игри : ESO , Lost Planet 3 , Fifa 14 :D , GTA V .

2.1. Ще овърклоквате ли? - Не.

3. Какво включва конфигурацията - Само компютър , без монитор и периферия. Мониторът ми в момента е 21"(1680x1050). От миналия компютър единствената част която мога да оставя е видео картата (GeForce GTX 550 Ti). Относно видео картата искам да попитам дали ще е по-добре да оставя сегашната видео карта и да я сменя след време с по-добра (с цел да останат повече пари за останалите части) , или да си взема нова видео карта заедно с останалите части.

Това е всичко.

Благодаря предварително !

П.С. Ако може да ми предложите и сайтове от където мога да поръчам компонентите (възможно най-евтино и изодно :) ) ще съм много благодарен , понеже съм изключително неориентиран от къде точно мога да си го поръчам (досега съм работил с 2 фирми , от които съм изключително недоволен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asrock B75 PRO3, socket 1155
Intel® Core™ i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155
Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM
HDD Toshiba 1TB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0
Floston ATX, Midi Tower, EXCORDO
Cooler Master GX Lite Black, 500W + TUL AX7870 2GBD5-2DH/OC за около 1110 лева. всички компоненти с безплатна доставка, освен видеокартата. Може да се спести от твърд диск, за сметка на друг компонент. 

Поздрави и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asrock B75 PRO3, socket 1155

Intel® Core™ i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

HDD Toshiba 1TB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0

Floston ATX, Midi Tower, EXCORDO

Cooler Master GX Lite Black, 500W + TUL AX7870 2GBD5-2DH/OC за около 1110 лева. всички компоненти с безплатна доставка, освен видеокартата. Може да се спести от твърд диск, за сметка на друг компонент. 

Поздрави и успех!

Да разбирам , че сегашната ми видео карта е слаба и е по-добре да я сменя ?

И също да питам дали има смисъл да си взимам Haswell или няма голяма разлика между Haswell и Ivy Bridge ? Доколкото разбирам разликата в цената не е много голяма.

''Може да се спести от твърд диск, за сметка на друг компонент.'' - От това се сетих , че може да имам твърд диск , който мога да използвам. Ако го намеря ще го постна по-късно.

Hitachi HDP725050GLA SCSI (465 GB) ,това е хард-а. Дали ще стане ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да си запазите сегашната видеокарта с цел закупуването на по-качествени компоненти. Ето едно предложение от мен с Хасуел:

BB код:

Обща стойност - 1 121.83 лв. с ДДС

Всичко съм включил + запсвачка :) ! Всички компоненти са доста качествени, а ако трябваше да се включи и видеокарта щеше да има голямо рязане, което според мен е нежелателно!

П.П. Сигурен ли сте, че монитора ви е 1680x1050?

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам , че сегашната ми видео карта е слаба и е по-добре да я сменя ?

И също да питам дали има смисъл да си взимам Haswell или няма голяма разлика между Haswell и Ivy Bridge ? Доколкото разбирам разликата в цената не е много голяма.

Картата ви не  е много слаба,има още хляб в нея.

Хасуел-предимството е,че е изцяло нова платформа и малко по-добро вграденото видео.Иначе,в чисто производителен план,не печелите нищо осезаемо.

Вариантите ви са няколко.

Продавате картата си,добавяте към бюджета и се купува повече рам и по-добра кутия.и всичко ще е тип-топ.

Или пък,карате със старата карта,докато се задъха и тогава я сменяте.Само не съм наясно дали има ДиректХ 11,защото вече има игри,изискващи това.

Аз бих избрал първият вариант,гледайте напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето малко инфо относно вашата видеокарта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да си запазите сегашната видеокарта с цел закупуването на по-качествени компоненти. Ето едно предложение от мен с Хасуел:

BB код:

Обща стойност - 1 121.83 лв. с ДДС

Всичко съм включил + запсвачка :) ! Всички компоненти са доста качествени, а ако трябваше да се включи и видеокарта щеше да има голямо рязане, което според мен е нежелателно!

П.П. Сигурен ли сте, че монитора ви е 1680x1050?

Поздрави :)

Записвачка имам :D . Забравил съм да спомена по-горе . Мерси все пак .

Да сигурен съм , че е 1680х1050 .

Може би не си видял , понеже го добавих по-късно , но за Харда , който изрових , може ли да се използва ? И ако може да се използва има ли смисъл да го използвам или е по-добре да го сменя , понеже може би наистина е добре да се спести от Хард за сметка на останалите компоненти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записвачка имам :D . Забравил съм да спомена по-горе . Мерси все пак .

Да сигурен съм , че е 1680х1050 .

Може би не си видял , понеже го добавих по-късно , но за Харда , който изрових , може ли да се използва ? И ако може да се използва има ли смисъл да го използвам или е по-добре да го сменя , понеже може би наистина е добре да се спести от Хард за сметка на останалите компоненти ?

Еми да, диска става и си спестявате около 170лв. от него и записвачката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ви не  е много слаба,има още хляб в нея.

Хасуел-предимството е,че е изцяло нова платформа и малко по-добро вграденото видео.Иначе,в чисто производителен план,не печелите нищо осезаемо.

Вариантите ви са няколко.

Продавате картата си,добавяте към бюджета и се купува повече рам и по-добра кутия.и всичко ще е тип-топ.

Или пък,карате със старата карта,докато се задъха и тогава я сменяте.Само не съм наясно дали има ДиректХ 11,защото вече има игри,изискващи това.

Аз бих избрал първият вариант,гледайте напред.

Видео картата със сигурност няма да я продавам , понеже дори и да купя друга , тази ще ми е нужна за друг компютър след време , така че тази опция отпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+ моята GTX 550 Ti и стария Хард

Последно тази конфигурация добра ли е ? Случайно видео картата и/или хард-а могат ли да ми създават някакви проблеми (и самата конфигурация като цяло) ?

Ако всичко е ОК , от сайта , който ми е предложил ли да поръчам частите (nikem) или можете да ми препоръчате някой друг сайт , от където мога да поръчам на по-добри цени ?

Благодаря за всички коментари до сега !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия скапани Корсари не знам защо се препоръчват при положение че разликата със Сеасоника е само 4 лв.? 

И вземи кита на GEIL вместо да даваш 15 лв. отгоре за тоя на Корсар.

От дъно също може да се спестят пари. Аз поне не разбрах защо е избрано дъно с H87 чипсет?

Виж в Емаг как са цените и ако са същите поръчай от там. Ще спестиш едно 30 лв. за доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия скапани Корсари не знам защо се препоръчват при положение че разликата със Сеасоника е само 4 лв.? 

От дъно също може да се спестят пари. Аз поне не разбрах защо е избрано дъно с H87 чипсет?

Виж в Емаг как са цените и ако са същите поръчай от там. Ще спестиш едно 30 лв. за доставка.

В такъв случай какво е по-добре да се вземе ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако държиш на последното поколение процесори за 943 лв. може да вземеш нещо със същата производителност но със сертифицирано захранване за Хасуел.

Количка VS Количка - Парите са едни и същи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да минеш и с G 360 на SS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да минеш и с G 360 на SS.

Ако автора успее да намери захранването налично из някой магазин екстра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто, колкото и да си ми симпатичен като съфорумец не мога да пренебрегна този твой коментар! Какъв е този генерален извод, че корсара са боклуци(що за непрофесионално изказване)?! Ако говорим след това за рам китове, то този на Корсар е признат за най-добрия в тази категория! За дъното защо е избрано това, еми явно не можеш да видиш логиката при избора, така че аз не се наемам да ти я обясня!

П.П. Нищо лично, струваш ми се голям пич, но понякога мненията ти са необосновани!

Бас държа, че автора вече не знае къде се намира - при толкова непремерени изказвания и аз бих се объркал!

А, и още нещо, да съпоставяш някакво пършиво дъно на Асрок с читаво такова на Гигабайт е пълна пародия!

Извинявам се за офтопика, но някои хора явно летят в облаците!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е с 4 лв. по-евтино от Сеасоника а е най-големия боклук от т.н. маркови. Корсар разчитат на наивността на хората та ти ако искаш им се радвай.

Паметта вече наистина е с малко по-добри тайминги не споря. Друг е въпроса струва ли си да дава 15 лв. за нещо от което няма да усети разлика.

Какво ще ми обясняваш за дъното май не си много наясно а не на мен а на човека трябва да обясниш защо му е и какво повече предлага за парите си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, г-н Наруто! Кога за последно тествахте това захранване или което и да било друго?!  Наистина се исказвате непрофесионално, че корсар разчитали на наивноста на хората! А за дъната съм много повече наясно отколкото си мислите! Дайте ми примери от вашата практика за захранване, рам и дъна, които сте тествали и тогава ако ме уборите ще ви черпя каса бира! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако автора успее да намери захранването налично из някой магазин екстра...

G 360.Сисоник правят хубавите захранвания на Корсар,така че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При един бърз поглед виждаш че имаш CWT с 34A и Seasonic с 40A при разлика от няма и 4 лв. Това е напълно достатъчно да те откаже от покупки на Корсари.

Та кажете ми г-н Опитен с какво точно не сте съгласен? А бира не искам нито аз ще си харча парите ама ми е жал за момчето дето ще го направи.

Хубаво е да се спомене въпреки че не е болка за умиране и за енергоспестяващия режим и не сертифицираните захранвания щом препоръчвате Хасуел ама карай да върви.

пс. johny01 захранването е екстра и спестява едно 50 лв. ама е хубаво да има възможност за ъпгрейд след време. 

В крайна сметка с тоя i5-4670 може да бухне и карта за хиляда лева. Аз поне останах с впечатлението че идеята е да се смени след време?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При един бърз поглед виждаш че имаш CWT с 34A и Seasonic с 40A при разлика от няма и 4 лв. Това е напълно достатъчно да те откаже от покупки на Корсари.

Та кажете ми г-н Опитен с какво точно не сте съгласен? А бира не искам нито аз ще си харча парите ама ми е жал за момчето дето ще го направи.

Това не доказва, че вие имате реална представа за работа на даден компонент! Май не ви се пие много много биричка?! :)

А, видях, че после сте добавили, че не искате бира! Жалко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел това:

Дънна платка Gigabyte B85-HD3, Socket 1150
Dual Channel Kingston 8192MB (по 2 в комплект, с по 4096MB всяка), DDR3, 1866MHz
Захранващ блок Cooler Master Silent Pro M2, 620W
Процесор Intel® Core™ i5-4670, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box
Кутия Cooler Master Silencio 550, Черна

Общо поръчка: 97780 лв. - Всичко това ще е с безплатна ЕКСПРЕСНА ДОСТАВКА и компютъра ще е изключително тих.По нататък ви съветвам да вземете видео карта от сорта на gtx 760/770 и конфигурацията ще е супер , но за първо време GTX 550 TI си е хубава видео карта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще почна малко с офтопик, а след това ще продължа по същество. Ауто билд и други подобни списания, правят 100 000 км тестове на автомобили. дават своята оценка, вадят кардинални заключения и заблуждават читателите. Това да тестваш даден продукт, не е никакво предимство, що се отнася до мнението ти за надеждността на тоя продукт. Или с други думи, те тестват един автомобил, но са произведени 400 000 тая година. Тоя продукт може да се окаже добра бройка, а може да смени скоростна кутия на 20 000 км или да спука блок на 70 000. Като казах блок, днес точно това коментирахме с колеги - как се произвеждат тия блокове за двигатели на автомобили. Е, те се произвеждат при нас. Не в моята фирма, но в моя град. Та от първа ръка знам защо има шупли по блоковете. А когато има шупли, сещате се какво става. А сега да го приложа към спора за захранванията. Г-н Опитен, както се изрази г-н Наруто. Колко бройки от споменатите захранвания и дъна сте тествали от стотиците хиляди и милиони произведени? Това не е ли работа на статистиката? Толкова по тоя въпрос. Сега по темата.

GTX550Ti  е добра карта за тая резолюция, макар и не за всички игри. Затова има и клок, от който колегата може да се възползва. Та въпроса ми към него е, с какъв процесор е бил досега? Питам, за да съм наясно, дали тая GTX550Ti  е показала пълните си възможности без и със клок. Защото ако не ги е показала, ще ги покаже след покупката на нов процесор. Тогава и клока ще е ефективен. Казвам тия неща, защото моята видеокарта е 15-20 % по-бърза от GTX550 Ti,  та ми е от ясно по-ясно след хиляди тестове, как се влияе от всякакви процесори. Та моята препоръка е, ако предния процесор е бил слаб, да се вземе сега само процесор без видеокарта. Така хем ще има повече кадри, хем ще има основа за бъдещ ъпгрейд с мнго мощна видеокарта, например GTX760. Но за целта нека се забравят haswell  и B75  дъната. Тук вече едно Z77  с i5-3570K  ще свърши работа. Iли в другия случай, някакво евтино дъно с Xeon, който е на доста изгодна цена, а се представя като i7. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел това:

Дънна платка Gigabyte B85-HD3, Socket 1150

Dual Channel Kingston 8192MB (по 2 в комплект, с по 4096MB всяка), DDR3, 1866MHz

Захранващ блок Cooler Master Silent Pro M2, 620W

Процесор Intel® Core™ i5-4670, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box

Кутия Cooler Master Silencio 550, Черна

Общо поръчка: 97780 лв. - Всичко това ще е с безплатна ЕКСПРЕСНА ДОСТАВКА и компютъра ще е изключително тих.По нататък ви съветвам да вземете видео карта от сорта на gtx 760/770 и конфигурацията ще е супер , но за първо време GTX 550 TI си е хубава видео карта :)

Аз бих му препоръчал конфигурацията от твоя подпис,но с нисък профил рам CL9 1600MHz 1.5v,а не тази висока(от предложението),на 1.65v с тайминги едно към гьотере,че да не чуди какъв кулер да търси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще почна малко с офтопик, а след това ще продължа по същество. Ауто билд и други подобни списания, правят 100 000 км тестове на автомобили. дават своята оценка, вадят кардинални заключения и заблуждават читателите. Това да тестваш даден продукт, не е никакво предимство, що се отнася до мнението ти за надеждността на тоя продукт. Или с други думи, те тестват един автомобил, но са произведени 400 000 тая година. Тоя продукт може да се окаже добра бройка, а може да смени скоростна кутия на 20 000 км или да спука блок на 70 000. Като казах блок, днес точно това коментирахме с колеги - как се произвеждат тия блокове за двигатели на автомобили. Е, те се произвеждат при нас. Не в моята фирма, но в моя град. Та от първа ръка знам защо има шупли по блоковете. А когато има шупли, сещате се какво става. А сега да го приложа към спора за захранванията. Г-н Опитен, както се изрази г-н Наруто. Колко бройки от споменатите захранвания и дъна сте тествали от стотиците хиляди и милиони произведени? Това не е ли работа на статистиката? Толкова по тоя въпрос. Сега по темата.

GTX550Ti  е добра карта за тая резолюция, макар и не за всички игри. Затова има и клок, от който колегата може да се възползва. Та въпроса ми към него е, с какъв процесор е бил досега? Питам, за да съм наясно, дали тая GTX550Ti  е показала пълните си възможности без и със клок. Защото ако не ги е показала, ще ги покаже след покупката на нов процесор. Тогава и клока ще е ефективен. Казвам тия неща, защото моята видеокарта е 15-20 % по-бърза от GTX550 Ti,  та ми е от ясно по-ясно след хиляди тестове, как се влияе от всякакви процесори. Та моята препоръка е, ако предния процесор е бил слаб, да се вземе сега само процесор без видеокарта. Така хем ще има повече кадри, хем ще има основа за бъдещ ъпгрейд с мнго мощна видеокарта, например GTX760. Но за целта нека се забравят haswell  и B75  дъната. Тук вече едно Z77  с i5-3570K  ще свърши работа. Iли в другия случай, някакво евтино дъно с Xeon, който е на доста изгодна цена, а се представя като i7. 

DualCore AMD Athlon 64 x2 6000+ беше миналият ми процесор , доколкото си спомням.

Честно казано , вече отново не ми е ясно към какво да се насоча . Доста мнения се изписаха , за което ви благодаря , но от един момент нататък , съвсем се обърках за какво изобщо става въпрос. В крайна сметка за този бюджет , който съм посочил , към кое ще е най-добре да се насоча ?

Може би не съм уточнил някои важни неща свързъни с бъдещата конфигурация :

- Видео картата , която имам в момента (GTX 550 Ti) мисля да я сменям до 6 месеца ( максимум 1 година ) , през които мисля , че ще ми върши достатъчно добра работа. Или може би не ?

- Държа много на качеството на компонентите на бъдещия компютър , така че бих дал 10-30 лв. повече за еднакви като параметри , но с разлики в качеството части , понеже в миналото съм се набутвал , гледайки че някои компоненти са абсолютно еднакви като параметри , но различни като марки и цени.

- Ivy Bridge vs Haswell . Немога да дам абсолютно никакво мнение по този въпрос , но ми звучи по-логично да си взема Haswell , поради единствената причина , че Haswell са по-ново поколение и по пътя на логиката ( или поне на моята :D ) трябва да са по-добри ако не сега то за бъдеще. Че разликата в цената е до 50 лв , това не е от голямо значение. Или може би не съм прав ? Както казах не съм запознат много добре по-тази тема , има голям шанс и да греша .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.