Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
georgi_petrov7

При първоначално стартиране компютъра работи, монитора не.

Препоръчан отговор

Здравейте, при първоначално стартиране на компютъра не излиза сигнал към монитора, стои на стенбай режим, компа работи. Задържам старт бутона докато изключи и при втория старт всичко е наред. процесора е АМД А10 5800к,  с вградени видео, дъно ASRock FM2A75M-DGS, ram geil evo corsa 2x4 gb na1866 MHz - и стар фортрон 400 вата. Мисля че е от захранването но нямам друго за проба. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш възможност за пробра просто го занеси на сервиз, за да не влошиш положението.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че няма и звуков сигнал , проверете за надути кондензатори по дъното и в захранването .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато имах подобен проблем (да не кажа същия) се оказа дъното и видеото. Все пак може да проверите за подути кондензатори по дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е вероятно проблема да е в кондензаторите по дъното, като гледам РСто е на по малко от година. Тоя процесор се е пръкнал октомври 2012. Може дъното да е малко по-старо но като гледам първата ревизия на биоса му е от край на август 2012. Та общо взето за толкова време и смотано китайско захранване трудно ще батише кондензатори да не говорим, че поне половината са солид капацитори.

Основните подозрения клонят към захранването. Вярно, че е фортрон но пък е на възраст а и те умират рано или късно. Ако автора има уменията нека го отвори и да погледне вътре каква е ситуацията. Подозирам, че там има умиращи кондензатори.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, ще отворя фортрона да видя за надути кондензатори и ще пиша, търся и захранване за проба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз едно време имах такъв проблем с един много много стар компак дескпро 4000, пускам го, но няма нищичко на монитора и нищо не се чуваше от спийкъра, смених му захранването и живна. :)

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най вероятно е от дъното при мен така беше 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най вероятно е от дъното при мен така беше 

Колеги!

Форума не е някакъв търг или еврофутбол да си играем на залагане кой на какъв проблем колко пари залага.

Когато се изказва мнение е желателно да се обоснове, а не да се стреля в тъмното.

По тая вашата логика ше дойде някой и ще каже аз залагам че пералнята на човека прави проблема или защото автора натиска пауър бутона с лявата, а не с дясната ръка.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворих захранването , няма надути кондензатори и нещо видимо да е проблемно, не съм намерил още захранване за проба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворих захранването , няма надути кондензатори и нещо видимо да е проблемно, не съм намерил още захранване за проба.

Я така и така ти е отворен компютъра свали батерията на БИОС и я измери с мултицет колко волта е. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи друго захр. и пробвай :) Прегледа ли добре активните елементи >> нагрели транзистори на захранването.

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги купих сийсоник 520вата бронз, но проблема си остана, вече всичко в компа ми е ново, в гаранция но не мога да установя неработещия компонент. Насочвам се към процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте само с една плочка рам.После опитайте с другата.Сменете местата на поставянето им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с рама с една с другата плочка,  ту работи ту не, няма логика всеки път е различно, тествах и рама с мемтест 86+ няма грешки, за мен или дъно или процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко по-горе ви питаха за звукови сигнали.По принцип,при правилно стартиране,се чува еднократен бип-кащ звук.Ако има някакъв проблем,се чува комбинация от звуци.При вас има ли такова нещо?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма бибкане, само завъртането на харда се чува. Ако изключа и включа  компа зарежда без проблеми. След като престои извесно враме 4-5 часа тогава не стартира /няма сигнал на монитора и клавиатурата- усб,  задържам бутона гасне и след това тръгва без проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема при мен беше в настройките за изключване на уина с други думи софтуерен, "умното "изключване трябва да се махне, тогава компа си се изключва напълно и стартира нормално, намерих решението в някакъв чужд форум. Вижте опции за включване и изключване на компа в настройките на контрол панела. Същия беше проблема-черен екран, ресетване и тръгва чак тогава. Успех.доста е стара темата, но за следващия да не търси хардуерни проблеми преди да провери това.:)))

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие да не сте некрофили, че пишете в тема от 2013 година???

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Радослав Матев написа:

Вие да не сте некрофили, че пишете в тема от 2013 година???

Добре че си признаваш че и ти си такъв !

:D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не забелязваш аз не пиша по темата. Само ви казвам да си видите грешката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от ProfessionalGamer_1997
      Здравейте трябва ми ново захранване максимум до 40лв за следната конфигурация: Процесор- AMD Phenom 2 x3 720, Видео карта- GTX 550Ti GDDR5 1GB, Рам памет- 2 плочки по 2GB 1333mhz !
    • от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
    • от Cyberforce
      Здравейте.
      От известно време забелязах, че лаптопа ми понякога се включва трудно. Първоначално проблема се оправяше чрез изключване на лаптопа от захранването и изваждане на батерията за няколко секунди и свързването и отново.. предположих че проблема е софтуерен и просто лаптопа не се изключва добре и седи включен във вид на хибернация.. От няколко дена ползвам лаптопа с извадена батерия и ако проблема се появи просто беше нужно да го изключа от захранването за няколко секунди и да го включа отново.. но днес лаптопа започна да влиза в режим Sleep и след опит за събуждането му трябваше да натисна Fn + F7 за да мога да включа и дисплея отново.. след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.. в това положение лаптопа е неизползваем.. Проблема го има дори когато лаптопа е в настройките на биоса. Имам чувството че все пак достига някакъв ток до лаптопа но той не е достатъчен.. дали проблема идва от захранването му ? Не мога да разбера защо първоначално се нуждаеше от изключване от захранване за няколко секунди за да се включи отново а сега дори докато е постоянно включен пак прави проблеми.. Батерията е все още здрава, но бях забелязал че не се зарежда до максимум ако това би имало някакво значение.. От къде все пак може да идва проблема ако не е от зарядното му? Някакъв проблем с дъното?
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.