Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Ще се радвам ако ми помогнете да си избера новата машина. :) 1.Бюджета ми е 1000 лева +/- 200. 2.Търся си конфигурация предимно за игри (все още не съм играл игри след 2008 година, заради старата ми такава). Пускам и малко джава скриптове и ще стой почти винаги пуснат. 3. Не мисля да овърклоквам 4. Търся си само компютър, но приемам и предложения с монитор. (нямам стари части) 5. Предпочитам компютъра да не е от "бакалията" Разгледах другите теми, но не съм много компетентен и ми е трудно да избера (пък и все нещо по-ново може да е излезнало). Поздрави! :)

Редактирано от Abuser (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв монитор разполагате какво трябва да се включи в бюджета може ли да се използва нещо от старата конфигурация (хард,кутия евентуално захранване) не сме врачки :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой хора Не се научиха да поглеждат следните 2 теми преди да пуснат запитване Важни правила при избора на конфигурация и Как правилно да питаме за конфигурация или компоненти.

съжелявам за offtopic-a!

Редактирано от yokohama..yms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата конфигурация е на 8 години и не мисля, че може да се ползва нещо от нея. За момента си търся само машина, имам един стар 19 инчов монитор, който мисля да ползвам до Kоледа (ще постна инфо за него по-късно) . Eстествено ще се радвам ако ми предложите и монитор.  Съжалявам ако темата ми е в разрез с правилата.

Редактирано от Abuser (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резнато от рам и дъно.Ще е хубаво следващия път да дадете по-подробна информация.С 20 лева над бюджета,надявам се да не е проблем.

500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200

PSU FD 500W INTEGRA R2

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

Thermaltake V4 Black Edition VM30001W2Z

PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5

4GB DDR3 1600 A-DATA

ASROCK B75M-DGS BULK 1155

Обща стойност - 1 220.40лв. - Щом разполагате с 19 инчов монитор,може да се мине и с по-евтина конфигурация,но ако се мисли за ъпгрейд на монитор,по-добре тази,защото ще върши чудесна работа и на FULL HD.

Поздрави!

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен предложение с повече РАМ и по-голям твърд диск.7850 е достатъчна за твоя монитор.След като купиш нов също няма да имаш проблеми на Full HD с леко намаляване на графичните настройки:

Обща стойност - 1 200.73 лв. с ДДС
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 196.75 лв. с ДДС

И от мен едно предложение, но с AMD платформа! Напълно достатъчно за съвременните игри! Всички компоненти са качествени, не съм рязал от нищо! Има и записвачка :)!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата конфигурация е на 8 години и не мисля, че може да се ползва нещо от нея. За момента си търся само машина, имам един стар 19 инчов монитор, който мисля да ползвам до Kоледа (ще постна инфо за него по-късно) . Eстествено ще се радвам ако ми предложите и монитор. 

Съжалявам ако темата ми е в разрез с правилата.

Провете хард диска ви на старата машина дали е САТА. Ако да ето конфигурация:

I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA1150

MSI Z87-G45 GAMING LGA1150

CORSAIR 1x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V

GB R785OC-1GD

CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 1 176.71 лв. с ДДС

Ако харда не е сата, можете да резнете от видеокартата и дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провете хард диска ви на старата машина дали е САТА. Ако да ето конфигурация:

I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA1150 MSI Z87-G45 GAMING LGA1150 CORSAIR 1x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V GB R785OC-1GD CM K280 W/ELITE 500W Обща стойност - 1 176.71 лв. с ДДС

Ако харда не е сата, можете да резнете от видеокартата и дънната платка.

А какъв е смисъла от това дъно,може ли да ми кажете?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е смисъла от това дъно,може ли да ми кажете?

Може да нареди до 3 видеокарти на 3.0 впоследствие, докато другите дъна доколкото знам нямат такава опция, а пък създателя на темата не казал изрично е че няма да се ъпгрейдва в бъдеще. Просто след време взема една I7 на старо, сменя видеокарта или добавя още една такава, добавя още една плочка РАМ и е готов за новите заглавия.

Редактирано от rado99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да нареди до 3 видеокарти на 3.0 впоследствие, докато другите дъна доколкото знам нямат такава опция.

Игрите все още не са оптимизирани за SLI/CrossfireX,така че,ако ще 5 карти да сложи,голяма разлика едва ли ще види,освен това с това бюджетно захранване SLI/CrossfireX?Малко трудно ще е.Няма никакъв смисъл да се даде 300 лева за дъно,ако сте имали предвид и овърклок,след като Haswell имат опцията No-Z клок,т.е може да се клоква и с евтино дъно,ако изобщо автора смята да клоква.

П.С - Сега видях,че авторът е редактирал поста си.Щом няма да се клоква,може спокойно да се мине с най-евтиното 1150/1155 дъно.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите все още не са оптимизирани за SLI/CrossfireX,така че,ако ще 5 карти да сложи,голяма разлика едва ли ще види,освен това с това бюджетно захранване SLI/CrossfireX?Малко трудно ще е.Няма никакъв смисъл да се даде 300 лева за дъно,ако сте имали предвид и овърклок,след като Haswell имат опцията No-Z клок,т.е може да се клоква и с евтино дъно,ако изобщо автора смята да клоква.

П.С - Сега видях,че авторът е редактирал поста си.Щом няма да се клоква,може спокойно да се мине с най-евтиното 1150/1155 дъно.

Благодаря че ме светна че автора си е ъпдейтнал поста. В такъм случай:

BB код:

ASROCK H87M /1150

CORSAIR 1x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V

HDD 1B SATAIII Caviar Black 7200rpm 64MB cache

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

CM K280 W/ELITE 500W

ASUS GTX650-E-1GD5

Обща стойност - 1 115.42 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eдно предложение с процесор на Интел и GTX 760 GB

Крайна цена
Изтрий
Публикувано изображение
Дънна платка Asrock B75 PRO3, socket 1155

Наличност: В наличност
12824лв.

Стара цена 14249лв.
Спести 1425лв.
[info]
Публикувано изображение
Публикувано изображение
30914лв.

Стара цена 34349лв.
Спести 3435лв.
[info]
Публикувано изображение
Публикувано изображение
HDD Toshiba 500GB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0

Наличност: В наличност
9314лв.

Стара цена 10349лв.
Спести 1035лв.
[info]
Публикувано изображение
Публикувано изображение
49184лв.

Стара цена 54649лв.
Спести 5465лв.
[info]
Публикувано изображение

Междинна сума eMAG:
1.02236лв.
Общо поръчка: 1.02236лв. + рам 4 gb -4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX -63.85 лв.
CM K350 W/600W PSU - 120.99лв.
Поставил съм само една плочка,заради по-добра видеокарта.На по-късен етап може да се поставят още 4.Кутията идва комплект със захранване,което не е от най-добрите,но гледах да се вместя в бюджета.С този процесор и видео GTX 760 Gigabyte ще играете новите заглавия без проблеми.Частите от Емаг са с безплатна доставка,единствено кутията и паметта са от Н....м и се заплаща на куриерска фирма.Ако старият ви хард е Сата може да се избере качествено захранване.Поздрави !
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само бих сменил кутията с Cooler Master Elite 334U, понеже не се знае нищо за Floston-a и не съм сигурен колко дълга видеокарта може да се сложи в нея, понеже Гигабайтската 760-ка е 295mm а доста от по-малките кутии събират карти до 275mm.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата се е справил перфектно !

Хубаво беше да се избере една плочка 4ГБ,рам ,ама понеже няма подходяща такава приблизително близка като цена на предложената ,ще трябва да кара с този кит!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се сложи i5-3550P(309лв.) може да се вземе направо 8GB RAM. Dual Channel Kingston 8GB (по 2 в комплект, с по 4096MB всяка) , DDR3, 2400MHz e 108лв. с ДДС и е на цената на 1600 и 1866 памети и предполагам, че на 1600 ще тръгне с прилично стегнати тайминги и ниско напрежение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само бих сменил кутията с Cooler Master Elite 334U, понеже не се знае нищо за Floston-a и не съм сигурен колко дълга видеокарта може да се сложи в нея, понеже Гигабайтската 760-ка е 295mm а доста от по-малките кутии събират карти до 275mm.

Floston Excordo - http://www.mygarage.ro/my-garage/156902-best-friend.html доколко ще са от полза снимките не знам. Ето как изглежда кутията отвътре :-)

ПП: малък проблем с ББ Кода...

Редактирано от Feel My Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност за да сме напълно коректни версията със стария охладител  Видео карта Gigabyte nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E  е дълга 275 мм.

Chipset GeForce GTX 760 Core Clock Base / Boost clock:1085 / 1150 MHz Memory Clock 6008 MHz Process Technology 28 nm Memory Size 2048MB Memory Bus 256 bit Card Bus PCI-E 3.0 Memory Type GDDR5 DirectX 11.1 OpenGL 4.3 PCB Form ATX Digital max resolution 4096 X 2160(via a single HDMI connector and not supported with two DVI connectors) Analog max resolution 2048 x 1536 Multi-view 4 I/O DVI-I*1

DVI-D*1

DisplayPort*1

HDMI*1 Card size L=275mm W=136.6mm H=43mm Power requirement 500W

Тази,която е с новата подобрена версия на охлаждането Публикувано изображение

Публикувано изображение
GV-N760OC-2GD (rev. 2.0) е с габарити -295мм.,широчина 129,височина 43мм.- Card sizeL=295mm W=129mm H=43mm
Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да се събере без проблем видеокартата. Все пак за 20лв. отгоре бих предпочел CoolerMaster-a.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност за да сме напълно коректни версията със стария охладител  Видео карта Gigabyte nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E  е дълга 275 мм.

Chipset GeForce GTX 760 Core Clock Base / Boost clock:1085 / 1150 MHz Memory Clock 6008 MHz Process Technology 28 nm Memory Size 2048MB Memory Bus 256 bit Card Bus PCI-E 3.0 Memory Type GDDR5 DirectX 11.1 OpenGL 4.3 PCB Form ATX Digital max resolution 4096 X 2160(via a single HDMI connector and not supported with two DVI connectors) Analog max resolution 2048 x 1536 Multi-view 4 I/O DVI-I*1

DVI-D*1

DisplayPort*1

HDMI*1 Card size L=275mm W=136.6mm H=43mm Power requirement 500W

Тази,която е с новата подобрена версия на охлаждането Публикувано изображение

Публикувано изображение
GV-N760OC-2GD (rev. 2.0) е с габарити -295мм.,широчина 129,височина 43мм.- Card sizeL=295mm W=129mm H=43mm

Колега , картата е точно 295мм. офицялния сайт

От доста време когато предлагам , видео карти или рам от емаг , проверявам чрез кода(пише го точно с/у СПЕЦИФИКАЦИИ с по-блед шрифт) точния модел - понеже те не си правят труда да напишат тояния модел на частите!

Такива случеи с:

МСИ 7750 - която е ОС модел -в саита си я пишат само 7750

Сапфира 7770(184лв.) тя е ГХз едишън , в саита е само 7770

МСИ 7790(260лв.) и тя е ОС версия!

И т.н

В самото описание има кода на картата и за това аз винаги поставям точния модел , защото разлика има!

Нека за всички бъде ясно и за напред да даваме точна информация!

Поздрави!

Floston Excordo - http://www.mygarage.ro/my-garage/156902-best-friend.html доколко ще са от полза снимките не знам. Ето как изглежда кутията отвътре :-)

ПП: малък проблем с ББ Кода...

Най-накрая някакви малко по-обективни снимки за тази кутия!

Не се разбира колко е мястото за видео карти(на снимката картата е дълга 207мм и като гледам 295мм ми се струва че идва дълга , предполагам с карти 275мм няма да има проблем) , ама както спорихме с един колега преди няколко месеца ясно вижда ,че има място за кабелите за разлика от КМ и ТТ масовите предлагани за до 100лв.

Надявам се някой, който притежава кутиията да даде подробна информация в съответната тема , ще е от голяма полза!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Колега , картата е точно 295мм. офицялния сайт "

Не искам да влизам в излишни спорове.От това няма никакъв смисъл.Информацията,която написах е от официалния сайт на Гигабайт.Ако човек обърне внимание има три версии на GTX 760.Едната е със стария фирмен охладител на предходното поколение GTX 670,680 - кода на продукта е Публикувано изображение

Публикувано изображение

GV-N760OC-2GD .Другата с охладителя поставен на на новите модели GTX 760,770,780  -е със код GV-N760 OC-2GD ревизия 2.0Публикувано изображение

Публикувано изображение

GV-N760OC-2GD (rev. 2.0 ).На описанието в Емаг кода е - N760 OC 2GD липсва  ревизия 2.0.

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Колега , картата е точно 295мм. офицялния сайт "

Не искам да влизам в излишни спорове.От това няма никакъв смисъл.Информацията,която написах е от официалния сайт на Гигабайт.Ако човек обърне внимание има две версии на GTX 760.Едната е със стария фирмен охладител на предходното поколение GTX 670,680 - кода на продукта е Публикувано изображение

Публикувано изображение

GV-N760OC-2GD .Другата с охладителя поставен на на новите модели GTX 760,770,780  -е със код GV-N760 OC-2GD ревизия 2.0Публикувано изображение

Публикувано изображение

GV-N760OC-2GD (rev. 2.0 ).На описанието в Емаг кода е - N760 OC 2GD липсва  ревизия 2.0

Правилно колега грешката е моя(за което се извинявам) , линка който ми излезе първи е бил на ревизия 2.0!

Знаеш мнението ми за теб , не съм искал да споря , а да бъда полезен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, няма за какво да се извиняваш.Не бих се засегнал от подобно нещо.Аз също допускам грешки,всичко е наред.На мен също винаги ми е приятно да общувам с интелигентни хора. :) Поздрави !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.