Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Anne

Къде да подам оплакване срещу опасни кучета?

Препоръчан отговор

Така...... Преди два дни в парка в нашия град двама лумпени пуснаха цяла глутница - 4 немски овчарки, да се разхождат без каишка и намордник! Кучетата тичаха в различни посоки като бесни, изплашиха децата и възрастните в парка, едно от кучетата хвана едно коте и го уби. :(  Племенницата ми видя всичко и много се разстрои. Бяхме блокирани от четирите помияра и не можахме веднага да се махнем от парка.  Парка е единствен в града, там играят деца и се разхождат възрастни хора. Обръщането към полицията не би имало смисъл, тъй като никой не мое да направи нищо на тези хора. :angry22:  Собствениците тичаха слд кучетата си и не можеха да ги хванат.

Хората трябва да има къде да се разхождаме, а не кучкарите да ни плашат и да ни гонят от парка.  Щом едно от кучетата уби едно коте, значи е много агресивно.  Кжете къде да се обърна, за да бъдат поставени арогантните собственици на мястото им! Аз трябва да излизам на разходка, имам здравословни проблеми, 30 кг съм, в жегата излизам по къси панталонки. Тия зверове можеха да ме изядат!

Моля ви, кажете къде да сигнализирам за тези опасни кучета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Община Берковица град Берковица площад “Йордан Радичков” 4 Телефон за контакт и информация: 0953/88927 факс: 0953/88405 e-mail: ob@berkovitsa.com РАБОТНО ВРЕМЕ НА АДМИНИСТРАЦИЯТА от 8.30 ч. до 12.00 ч. и от 12.30 ч. до 17.00 часа, без събота и неделя

http://www.berkovitsa.bg/contacts/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти проблем е това. От една страна, и животинките са душички и искат свобода, но от друга не бива това, да е за сметка на хората. Имаше приет закон, които задължаваше собствениците на такива псета да ги водят задължително на каишка и с намордник, ама в БГ живеем все пак. Жалби подай в общината по район и в полицията. Не е лошо тази жалба примерно да е колективна, по биха и обърнали внимание. Събери още няколко човека от парка и пуснете жалба, ако тези кучета системно и безконтролно се разхождат там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така...... Преди два дни в парка в нашия град двама лумпени пуснаха цяла глутница - 4 немски овчарки, да се разхождат без каишка и намордник! Кучетата тичаха в различни посоки като бесни, изплашиха децата и възрастните в парка, едно от кучетата хвана едно коте и го уби. :(  Племенницата ми видя всичко и много се разстрои. Бяхме блокирани от четирите помияра и не можахме веднага да се махнем от парка.  Парка е единствен в града, там играят деца и се разхождат възрастни хора. Обръщането към полицията не би имало смисъл, тъй като никой не мое да направи нищо на тези хора. :angry22:  Собствениците тичаха слд кучетата си и не можеха да ги хванат.

Хората трябва да има къде да се разхождаме, а не кучкарите да ни плашат и да ни гонят от парка.  Щом едно от кучетата уби едно коте, значи е много агресивно.  Кжете къде да се обърна, за да бъдат поставени арогантните собственици на мястото им! Аз трябва да излизам на разходка, имам здравословни проблеми, 30 кг съм, в жегата излизам по къси панталонки. Тия зверове можеха да ме изядат!

Пуска се жалба в полицията. Въпросните кучета по закон трябва да притежават документи, да са им направени ваксини и собственика им носи пряка отговорност за тях, включително наказателна. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е приятно но след като е от теб темата съм 100 % си преувеличила доста от нещата ;)  Пък и немската овчарка не е ротвайлер или питбул които ги имат за страшни че чак наморик да им слагат не мисля че попадат в групата от рискови кучета 

Редактирано от <------------------ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кучета ли, мам* им долна да е** песове гадни, толкова ги намразих от една случка, че видя ли още 1 пат някво псе да ми лае кълна се ще го разпоря!!!!!!!!!!!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е приятно но след като е от теб темата съм 100 % си преувеличила доста от нещата ;)  Пък и немската овчарка не е ротвайлер или питбул които ги имат за страшни че чак наморик да им слагат не мисля че попадат в групата от рискови кучета 

Ахахаха, ми да - те спадат към групата на малките сладички пуделчета ^^ Като не знаеш - не говори. :)

Редактирано от sando99 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, първо. Кои са тези хора, че никой нищо не може да ѝм направи? Това не го решаваш ти, стига си ги вади от гъза тия заключения. Второ, тва, че едно куче е пречукало котка, не значи, че ще пречука и човек, пак от гъза си ги вадиш. Моето куче тежи 7-8 кг и като види котка полудява. Заложено ѝм е в ДНК-то на всичките, тва не ги прави зверове. Много агресивно било.. вижте се вие бе хора, кой ви даде право на вас да определяте. Вие сте ш*баните животни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахахаха, ми да - те спадат към групата на малките сладички пуделчета ^^ Като не знаеш - не говори. :)

Не съм казала нищо подобно ;) пък и само прочети други теми от авторката и овчарките ще ти се сторят като йоркита 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом едно от кучетата уби едно коте, значи е много агресивно.  Кжете къде да се обърна, за да бъдат поставени арогантните собственици на мястото им! Аз трябва да излизам на разходка, имам здравословни проблеми, 30 кг съм, в жегата излизам по къси панталонки. Тия зверове можеха да ме изядат! 

омг куче да убие коте  :( как може куче на направи подобно нещо? това са зверове!

да се обадиме на природозащитните организации ли? на полицията ли? на федерацията за борба с кучетата които убиват котки!?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учудващо колко агресия и нападки има в изказванията. Тук в тия раздели така ли е..., аз хубаво ги бях скрил и веднъж да реша едно мнение да напиша извън техн. раздели и глей к'во виждам. То подигравки, то от 9 кладенеца вода се носи. Дано на никой не се случва най-лошото, че чак тогава почваме да мисли. Ако бях мод щеше да локна темата, авторката си получи отговорите. Трябва да знаете, че проблема е доста спорен и деликатен около кучетата. Не можем да ги затрием от света, но и не можем да стоим и да гледаме безучастно как убиват хора. Не казвам, че точно тези кучета биха убили човек, но има и доста агресивни помяри, на които собствениците им подхождат доста безотговорно и ги пускат да се разхождат свободно. Хайде на мен не ми дреме особено, защото не ми се вярва какъвто и да е пес да ме убие, ако трябва ще му извадя червата, но има малки деца, жени и възрастни хора, които не биха се справили. Белята става веднъж и връщане назад няма. Ако на един такъв безотговорен собственик песа убие дете, после каквото и да се прави, детето няма да се върне. То верно, че всеки баща би отвърнал с най-лошото, но както казах, детето няма да се върне. За това трябва да се вземат превантивни мерки и да не се допуска това. Тези мерки трябва да са балансирани и хуманни и спрямо животните разбира се, но трябва да има и строги правила, които да се спазват и за неспазването им нарушителите да търпят съответните санкции иначе няма как да се научим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужасна случка наистина. Наистина е имало опасност за малките деца. Подай жалба в общината като начало. После може да извикаш и някоя телевизия да направи репортаж та да се размърдат малко общинарите ви в Берковица.

Не вярвам да си 30кг. Възможно ли е голям човек да тежи толкова и да е жив в горе-долу добро здраве?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кучета ли, мам* им долна да е** песове гадни, толкова ги намразих от една случка, че видя ли още 1 пат някво псе да ми лае кълна се ще го разпоря!!!!!!!!!!!!!

Върви в Индия или друга източна държава и ще заобичаш кучетата .Но пък ще намразиш маймуните , нашите джепчийки са нищо пред тях.Човек не трябва да е краен в преценките си.Има хора по жестоки от животните , пример убитата стюардеса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

омг куче да убие коте  :( как може куче на направи подобно нещо? това са зверове!

да се обадиме на природозащитните организации ли? на полицията ли? на федерацията за борба с кучетата които убиват котки!?

Ама ти шегуваш ли се?То е им заложено в кръвта да го правят.Ами ние като обиваме животни и ги ядеме?Що не плачеш за прасето което изяде вчера?  :D

Редактирано от KaldataX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти шегуваш ли се?То е им заложено в кръвта да го правят.Ами ние като обиваме животни и ги ядеме?Що не плачеш за прасето което изяде вчера?  :D

Не виждаш ли, че проявява сарказъм :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждаш ли, че проявява сарказъм :D

Да,да видях. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааааааа сега ще дойде защитника на кокошките,дето искаше да съди едни кучета,които не спазвали правата им. :lol6: 

Пък сега като види тази тема ще лудне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало може да направите забележка на собствениците като обясните, че в парка се разхождат хора и малки деца и е хубаво в по-посещаемите часове кучетата да бъдат вързани. Това, че кучето е убило котка не означава, че е агресивно и към хора. Разбира се, не е хубаво децата да стават свидетели на такива сцени, но в крайна сметка кучетата не са нападнали никого. Не знам къде може да подадете оплакване, но ви съветвам преди това да говорите със собствениците им, които може да се окажат разбрани хора и да не срещате проблема повече. И още нещо - на оплакването ви биха обърнали внимание ако става дума за нападение над човек или ако е събрана подписка от повече хора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направете забележка на хората,напсувайте ги,но гледайте да не изречете на кучето-чиба,помияр защото закона е против вас!глоба от три до шест минимални работни заплати!съветвам ви да изчакате да има смъртен случай на човек или дете нахапан от кученцата,тогава собственика го чака  при такова деяние  лишаване от свобода до 5 години и глоба до 10 000 лв.!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.