Премини към съдържанието
EasyThe

Мога ли да хвана цифрова ефирна телевизия с този телевизор? Crown 22132 DVB-T/C

Препоръчан отговор

http://zora.bg/crown/22132-dvb-tc-mpeg4/22666#!prettyPhoto

Въпроса ми е дали мога да гледам цифрова ефирна телевизия с този телевизор и нужна ли ми е антена?

Понеже си купих вече антена, питам дали всъщност имам нужда от нея или не?

Антената е NEO DVBT Antenna 5 Модел: NEO KE-1760

Като я свържа към телевизора и пусна търсенето не открива никакви канали? Но и в "упътването" на антената пише че за захранването трябва DCSV+/-10% (From Tuner/От тунера) 

"Свържете коаксиалния кабел на антената към антенния вход на тунера и включете от менюто на тунера захранване +5V"

И от къде трябва да намеря това меню???

Надявам се някой запознат с тези неща да ми помогне, че не му разбирам :D

Надявам се да не съм объркал и раздела, ще се радвам ако не ми изтриете темата а ако има грешка да я преместите на правилното място :)

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише "Цифров тунер: DVB-T/C/MPEG4 - значи може". Това за захранването е за някои SetTopBox-ове, моят има такава опция. Телевизорът - едва ли. Ако няма собствено захранване най-добре да ти я сменят с друга антена. Но пък чак да не хване нищо... сигурен ли си, че сканираш за ефирни цифрови канали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е важно автора да знае, че ако се намира в някое село (отдалечено от големите градове), може да не хване нищо с такава активна антена.

Ако е в някой по-голям град и с парче коаксиален кабел ще хване излъчване.

Иначе, да потърси в настройките (да погледнете от упътването на TV) опция за +5 V, на телевизора. Някой TV,  даже имат усилвател който може да се включва и изключва от менюто му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише "Цифров тунер: DVB-T/C/MPEG4 - значи може". Това за захранването е за някои SetTopBox-ове, моят има такава опция. Телевизорът - едва ли. Ако няма собствено захранване най-добре да ти я сменят с друга антена. Но пък чак да не хване нищо... сигурен ли си, че сканираш за ефирни цифрови канали?

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Много е важно автора да знае, че ако се намира в някое село (отдалечено от големите градове), може да не хване нищо с такава активна антена.

Ако е в някой по-голям град и с парче коаксиален кабел ще хване излъчване.

Иначе, да потърси в настройките (да погледнете от упътването на TV) опция за +5 V, на телевизора. Някой TV,  даже имат усилвател който може да се включва и изключва от менюто му.

Ами всъщност живея в село, но е близо до града на 7-8 км е. град Севлиево И сме на високо тук, мисля че не е проблем?? Или не зависи от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си истинска активна антена с усилвател:

http://www.technomarket.bg/products/09064943/philips-sdv-5120

и се надявай да си в зоната на покритието на цифровата телевизия защото е много ограничено и има вероятност нищо да не хващаш дори и с нея(това че си близо до град няма значение, може и в Севлиево да няма цифрова).

Скоро бях на село в северна България на границата с Румъния и нищо не можах да хвана.От друга страна пробвах с слабо тунерче за смартфон та може и проблема да е бил в него а да е имало покритие.

Между другото още се работи и спират от време на време сигнала - примерно сега проверих и в Пловдив пак няма.Може да си хванал такъв момент.

Редактирано от macsim29 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си истинска активна антена с усилвател:

http://www.technomarket.bg/products/09064943/philips-sdv-5120

и се надявай да си в зоната на покритието на цифровата телевизия защото е много ограничено и има вероятност нищо да не хващаш дори и с нея(това че си близо до град няма значение, може и в Севлиево да няма цифрова).

Скоро бях на село в северна България на границата с Румъния и нищо не можах да хвана.От друга страна пробвах с слабо тунерче за смартфон та може и проблема да е бил в него а да е имало покритие.

Между другото още се работи и спират от време на време сигнала - примерно сега проверих и в Пловдив пак няма.Може да си хванал такъв момент.

Ясно, ами дано да е това да съм улучил момент в който да няма :) 

Ако някой има още нещо да каже по въпроса моля да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой друг има ли? Ако не - чакаш 1 месец и 1 седмица и после ако пак няма почваш да се жалваш, трябва да ти осигурят "алтернативен" начин, демек поне безплатно сателитна приемане или да дръпнат жица :D

Е, не съм сигурен в успеха на начинанието, пък и на подобен въпрос към официалния сайт за цифровизацията чакам отговор поне от половин година :no-no:

Що се касае до антената, спрямо предишния пост бих препоръчал това, има ги и в други магазини. Освен че е външна (добре изолирана срещи влага), може и вътре да си я държиш, а като качество е добра, ползвам точно такава. С "пръчицата" от снимката ще е трудно в зона на слабо покритие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичкото написано: Антенката ти има усилвател, но за да работи тртябва да идва 5V захранване от тунера на телевизора. Дали той има такава възможност - не знам - виж книгата и менюто. Без нужното захранване вероятно антената няма да работи и ще получиш по-добър резултат с парче проводник или подобна пръчковидна антена, с която се комплектуваха някои стари телевизори. Пробвай с парче проводник за антена.

Не знам кое ти е селото.

Възможни предаватели, ти ще провериш:

1. Телевизионна и редиорелейна станция Ряховците -  26, 49 и 58 канали.

Станцията се намира над село Ряховците по пътя към местност Теккето. Оттук се излъчват програмите на националните телевизионни програми за град Севлиево, село Ряховците, село Богатово и Крушевския баир. Географски координати: 43°01'18''N / 24°59'18''E, надморска височина (кота терен): 473 м.

2. Радиорелейна и телевизионна станция Градище - 26, 49 и 58 канали.

ТВ кула източно от град Габрово, географски координати: 25°20'00"E / 42°53'00"N, надм. вис. (к.т.): 670 м. 

3. Недокументиран засега предавател на връх Ботев - 3 KW  - 41, 51 и 57 канали

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ами всъщност живея в село, но е близо до града на 7-8 км е. град Севлиево И сме на високо тук, мисля че не е проблем?? Или не зависи от това?

Ако беше потърсил какво сме писали тука на форума, нямаше да я купиш тази пръчица дето не лови нищо.

Тука гледам че големите разбирачи ти викат с коаксиален кабел да си бил плобвал или с пръчка тел, ха ха ха ...

Гледай сега тука какво ти трябва и работи без усилватели:

http://www.kaldata.com/forums/topic/189556-вътрешна-антена-за-dvb-t/page-2#entry2493069

на същата тема там един питащ като тебе си я направи и бачка супер готино, ето я неговата:

Публикувано изображение

Само трябва да изключиш 5 волта захранването от телевизора ти, ако има такова и е пуснато. Че иначе правиш късо съединение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.