Премини към съдържанието
Black Power

Как да премахна следите от самозалепващи се етикети

Препоръчан отговор

Всеки се е сблъсквал с лепкавата следа след сваляне на самозалепващ се етикет или стикер. Тази следа трудно се премахва и е доста дразнеща. Купих някакъв препаран уж за тази цел, но???

Дайте някакъв съвет, моля?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С топла вода и тел за миене на съдове. В кухнята все имаш наличен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки се е сблъсквал с лепкавата следа след сваляне на самозалепващ се етикет или стикер. Тази следа трудно се премахва и е доста дразнеща. Купих някакъв препаран уж за тази цел, но???

Методи много,но зависи от това каква е повърхноста,върху ,която е било залепено.Най сигурното почистване е с коресилин,но ако повърхноста е пластмасова може да се повреди.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

C2HCl3 - трихлоретилен, но много внимателно и с гумени ръкавици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам обезмаслител "Медикс" 2-3лв е и върши чудесна работа,пръскаш лепката периодично за около 3-4-5 мин целта е да е постоянно мокра и след това с един парцал старателно забърсваш и тя се маха.Процесурата може да бъде повторена многократно.Ако е на прозорец можеш да опиташ ВНИМАТЛНО със ножче за бръснене ама от старите или със специални пособия предназначени принципно за премахнване на стикери от стъклото на колата има ги по бензиностанциите. :) Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дааа, не уточних за което се извинявам.

Става въпрос за странични и лицеви панели на електроника, която разбира се е пластмасова. Пробвал съм с ред домашни почистващи препарати, но пак остават лепкави следи Почистване с ацетон, короселин или абразив ще доведе до плачевни резултати. Ако знаете някоя хитринка, то моля споделете я Ще бъда благодарен

Даниел1

C2HCl3 - трихлоретилен, но много внимателно и с гумени ръкавици.

Не съм запознат, но това приложимо ли е за моя случай

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за странични и лицеви панели на електроника, която разбира се е пластмасова. Пробвал съм с ред домашни почистващи препарати, но пак остават лепкави следи Почистване с ацетон, короселин или абразив ще доведе до плачевни резултати. Ако знаете някоя хитринка, то моля споделете я Ще бъда благодарен

Номера с ножчето за бръснене ще свърши работа, но трябва да се работи внимателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Номера с ножчето за бръснене ще свърши работа, но трябва да се работи внимателно.

На електроника с лице направено от пластмаса - хладка вода и вълнено парцалче, за да не се развали лицето на апаратурата. Това следва да го правиш продължително време, а не с два опита. Ще се маха по- малко, но без никакви трайни следи. Химикали, не се препоръчват, защото апаратурата в края на краищата остава "вечно твоя" . Успех от мен! Проверено е с течение на годините!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат, но това приложимо ли е за моя случай

Често се налага да го правя, точно върху електронни платки най-бързо става  може и без ръкавици, но ръцете побеляват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спирт за горене, не разяжда и се разлепва без проблеми.Преди много време имаше завод Печатни платки .Та именно в този завод видях как почистваха платките със спирт.Спирта ,трябва да е син на цвят, другите не вършат работа.Успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"Става въпрос за странични и лицеви панели на електроника, която разбира се е пластмасова"

Ето за какво пита колегата, ако все някой още не го е прочел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрее!

Благодаря на всички които опитаха да помогнат и се включиха в темата.  

Това са олезни съвети, които ще бъдат от полза и на други.!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С обезмаслител,който се използва в автосервизите,за почистване преди самото боядисване.С него става,без да разяжда пластмасите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎24‎.‎7‎.‎2013‎ г. в 21:03, Black Power написа:

олио и памук. напояваш и бавно премахваш с търкане....на всички лепенки -  мазнината върши работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за лепкави остатъци върху повърхности - НИКАКВА! ама НИКАКВА ВОДА! Само мазна субстанция (олио, масло, машинно масло, смазка) и памук. Всичко се премахва без следа и без видимо изтъркване на повърхността... Премахвал съм лепкави структури върху пластмаса, метал и лакирано дърво. Внимателно намажете лепкавото и с памук бавно търкайте. Отнема време, но е без следа и без драскотини

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.