Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

algor

Две добри думи за българската полиция

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се повторя и тук, че ако това беше станало в съседни нам държави, в Пирогов нямаше да им стигнат конците за кърпене на сцепени глави!!

Кабелния ми доставчик има опция за връщане на запис, стоп и т.н ...та внимателно гледах всичко по повечето ТВ и въпреки старанието на медиите да докарат работата до световна революция, мога да кажа, че имаше много голяма толерантност от силовото министерство!!!

П.П. Забравих да спомена, че от всички налични медии на протестите, май само OFFNews се представят актуално и без поръчкови изкривявания!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааа който си играе с огъня трябва да е напълно наясно че ще се опари ! Няма как да искаш да идеш на протест и да хвърляш павета и в същото време да минеш с издърпване на уши само. Само бой по главите и да си ходят по къщите тия провокатори. То винаги при едни избори ще има недоволни и сега заради някакви 5-10 хил човека провокатори щото не са доволни от резултатите пак на избори. Ми няма как да стане просто. Както се пееше в една песен от зората на демокрацията имитирайки Тато "а който не иска ще има и сопа ..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва ли е темата, в която можем да похвалим нашата полиция? Мнението ми е, че полицията е като всичко останало в държавата. Не говоря за момичетата и момчетата на улицата, които не са виновни, че началниците има са некомпетентни и некадърни.

Инак, всякакви ги има, както се вижда от ТОВА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както можеше да се очаква това :

http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=616026

беше бързичко затрупано като "остаряло" в част І-ва за протестите ! (бих се радвал ако наистина е случайно)

А то е същността , главната причина на вече 24 годишния и нескончаем "преход" - на непрестанната борба със следствията и никакво проглеждане за причините !

За това и горото е неудобно ! За това и с всички сили и средства стремежът е то да бъде неглижирано и потулено от съзнанието на народа !

И във връзка с постовете по-горе , на всички ни в същност се казва :

"Когато атовете се ритат , магаретата стоят на страни !" - да не се пречкат където не им е работата.

"Пък вие какво като се дърлите по площадите , медиите и форумите ! В същност така и трябва - за да не ви се отворят очите , че пази Боже сляпо да прогледа!" . .....

За това и (добрата) полицията ни пази от самите нас! Защото няма никаква опасност за статуквото - никой и не отваря дума за това ! Я , опитайте да посегнете на статуквото ! Тогава ще видите на полицията какво ще й разпоредят , без да ви бавят особено.... :)

Чудя се защо е толкова трудно да се види това което нахално бръмчи под носа ни ! Може би точно заради това , вперили поглед дълбоко напред в мрака !.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва ли е темата, в която можем да похвалим нашата полиция? Мнението ми е, че полицията е като всичко останало в държавата. Не говоря за момичетата и момчетата на улицата, които не са виновни, че началниците има са некомпетентни и некадърни.

Инак, всякакви ги има, както се вижда от ТОВА.

...И това

Има и полицаи, които съвестно изпълняват служебните си задължения и не са подкупни, но за съжаление са твърде малко, за да можем да кажем "Браво" и "Благодаря" на българската полиция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа добри думи за репресивен апарат, който действа като едно време - по партийно поръчение.

https://www.facebook.com/events/475048025915600/permalink/501210216632714/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както можеше да се очаква това :

http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=616026

беше бързичко затрупано като "остаряло" в част І-ва за протестите ! (бих се радвал ако наистина е случайно)

А то е същността , главната причина на вече 24 годишния и нескончаем "преход" - на непрестанната борба със следствията и никакво проглеждане за причините !

За това и горото е неудобно ! За това и с всички сили и средства стремежът е то да бъде неглижирано и потулено от съзнанието на народа !

И във връзка с постовете по-горе , на всички ни в същност се казва :

"Когато атовете се ритат , магаретата стоят на страни !" - да не се пречкат където не им е работата.

"Пък вие какво като се дърлите по площадите , медиите и форумите ! В същност така и трябва - за да не ви се отворят очите , че пази Боже сляпо да прогледа!" . .....

За това и (добрата) полицията ни пази от самите нас! Защото няма никаква опасност за статуквото - никой и не отваря дума за това ! Я , опитайте да посегнете на статуквото ! Тогава ще видите на полицията какво ще й разпоредят , без да ви бавят особено.... :)

Чудя се защо е толкова трудно да се види това което нахално бръмчи под носа ни ! Може би точно заради това , вперили поглед дълбоко напред в мрака !.....

Питам простичко- като бутнете (не твръдя, че ще стане) това "нелегитимно" правителство, КОЙ ЩЕ ДОЙДЕ и как ще подобри положението в страната?

За сега, колкото и пъти да съм задавал този въпрос, и на когото и да съм го задавал- не съм получавал отговор! Тогава къде сме ръгнали правителство да сваляме???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Повдигнаха обвинения на банда от 15 души за убийства и грабежи

Прокуратурата е повдигнала обвинения на 15 души за убийства, грабежи и други престъпления във връзка със специализираната полицейска операция срещу организирана престъпна група, каза зам.-главният прокурор Борислав Сарафов на съвместна пресконференция с МВР в Съдебната палата.

„Работим екипно, и с МВР имаме общи цели и намерение за ликвидиране и намаляване на престъпността", добави зам.-главният прокурор.

„Работата не е спирала, не работим само по бюлетини и тефтерчета, а по тежки криминални дела. Това е сериозна група, със сериозни престъпления. Повдигнали сме обвинение на 15 души. Ръководители на групата са Валентин Седевчев и Мартин Антов", обясни Сарафов.

Обвиненията са за това, че на 22 януари 2009 г., в София е убит Йордан Цонков, по прякор Джиджи; на 10 април, 2 юни 2008 г. е извършен грабеж в Капитанци и убийство на Цветан Панков; 2012 г. в София - грабеж на 215 000 лв., 5 декември 2012 г. в София - 130 хиляди долара; на 7 срещу 8 октомври в Самоков - кражба от пощенска станция, отнети - 14 хил. лв.; обвинения за приготовление за грабеж, и други престъпления. Повдигнато е обвинение на Мартин Антов за притежание на 2 автомата "Калашников".

24chasa.bg

Браво!

Искрено се надявам, че след тази акция борбата с организираната престъпност ще става все по-активна, а не епизодична, каквато беше досега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увеличават агентите под прикритие в МВР

Разумно решение.

Браво!

на всички тези "агенти под прикритие" ще бъдат направени досиета , които след години ( да речем 20 ) ще бъдат изкарани на светло и ще сочим тези хора като "доносници" , нали ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на всички тези "агенти под прикритие" ще бъдат направени досиета , които след години ( да речем 20 ) ще бъдат изкарани на светло и ще сочим тези хора като "доносници" , нали ? 

Сигурно, но тези, които ще станат агенти под прикритие знаят това и ще поемат риска доброволно, за разлика от тези агенти по социалистическо време, които са били принуждавани да станат такива.

Никога няма да забравя как постъпиха навремето с д-р Петър Берон. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно, но тези, които ще станат агенти под прикритие знаят това и ще поемат риска доброволно, за разлика от тези агенти по социалистическо време, които са били принуждавани да станат такива.

Никога няма да забравя как постъпиха навремето с д-р Петър Берон. :(

А защо си мислиш, че тези, по соц.време са стави насила агенти ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо си мислиш, че тези, по соц.време са стави насила агенти ? 

Едни са ставали доброволно, други не.

Всеки, пребивавал в капиталистическа държава е бил длъжен да стане агент, агенти са ставали и всички, заемащи отговорни постове.

На мнозина не им е харесвало да бъдат агенти, но са знаели, че ако откажат ще бъдат репресирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обрали са дома на г-жа Фандъкова, но крадеца все още не е заловен.

Как да кажеш добра дума за българската полиция?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едни са ставали доброволно, други не. Всеки, пребивавал в капиталистическа държава е бил длъжен да стане агент, агенти са ставали и всички, заемащи отговорни постове. На мнозина не им е харесвало да бъдат агенти, но са знаели, че ако откажат ще бъдат репресирани.

Глупости на търкалета . Баща ми беше ходил два пъти в щатите през 60те години и никой не го е репресирал. Няколко пъти са идвали в къщи да махнем от стената в хола голямата картина на братя Кенеди понеже се виждаше и от улицата. Никога и не я махна. Дявола не беше толкова черен както го описвате. Агент никой на сила не може да те накара да станеш. Всички дето са били агенти са гонели аванти и привилегии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дявола не беше толкова черен както го описвате.

Напълно съм съгласна с това!

Глупости на търкалета . Баща ми беше ходил два пъти в щатите през 60те години и никой не го е репресирал. Няколко пъти са идвали в къщи да махнем от стената в хола голямата картина на братя Кенеди понеже се виждаше и от улицата. Никога и не я махна. Дявола не беше толкова черен както го описвате. Агент никой на сила не може да те накара да станеш. Всички дето са били агенти са гонели аванти и привилегии.

Баща ти заемал ли е висок пост и работил ли е в САЩ?

п.п. Под пребивавал имам предвид работил в капиталистическа държава, а не бил на гости или на екскурзия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едит. п.п От тоя телефон стана мазало. Та баща ми е ходил като турист при роднини които бяха забегнали вече. По късно посещаваха България като американски граждани. Постояно говореше че ако не са децата му и той е щял да остане. Голямата му мечта беше да ни закара в САЩ и още докато падна режима ни приготви задграничните паспорти. По него време обаче аз можех да вземам самостоятелни решения и америка не ми беше приоритет. Никога и не отидох и на карта не ща да я виждам. Поста който заемаше беше преподавател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обрали са дома на г-жа Фандъкова, но крадеца все още не е заловен.

Как да кажеш добра дума за българската полиция?!

200000 семейства приблизително живеят в София. Колко полицая са нужни за да няма обири,Мойра ?

Крадците едва ли правят обири,за да ги хванат за броени часове.

Знаеш ли колко свидетели,се отказват да свидетелстват,като ги викнат в полицията ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едит. п.п От тоя телефон стана мазало. Та баща ми е ходил като турист при роднини които бяха забегнали вече. По късно посещаваха България като американски граждани. Постояно говореше че ако не са децата му и той е щял да остане. Голямата му мечта беше да ни закара в САЩ и още докато падна режима ни приготви задграничните паспорти. По него време обаче аз можех да вземам самостоятелни решения и америка не ми беше приоритет. Никога и не отидох и на карта не ща да я виждам. Поста който заемаше беше преподавател.

Ясно е защо не са го натискали да става доносник.

Майка ми имаше доста познати, които по онова време работеха зад граница, предимно в посолства и търговски представителства.

Всички до един бяха партийни членове и агенти.

Такива бяха времената...

За тези хора мога да кажа, че бяха честни и почтени.

Гадни бяха натегачите, които сами си предлагаха услугите на ДС и топяха невинни хора само и само за да се сдобият с добра службица.

200000 семейства приблизително живеят в София. Колко полицая са нужни за да няма обири,Мойра ?

Крадците едва ли правят обири,за да ги хванат за броени часове.

Знаеш ли колко свидетели,се отказват да свидетелстват,като ги викнат в полицията ? 

Това не е обикновен обир, а обир в дома на кмета на София!

Обири винаги ще има и повечето ще остават неразкрити, както е било досега.

А причината не е само в работата на полицията и ти го знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Служител на ДС,Сътрудник по ДС и Доносник на ДС.

Има голяма разлика между тези категории хора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Служител на ДС,Сътрудник по ДС и Доносник на ДС.

Има голяма разлика между тези категории хора. 

Да.

За жалост мнозина бъркат сътрудник с доносник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

За жалост мнозина бъркат сътрудник с доносник.

Що тогава никой не си призна, а отричаха до последно и чак когато им лепнаха досиетата по вестниците, всички без изключение се оказаха, насила вербувани и не са предали никой близък.....Айде, айде.....то бива наглост, ама чак па толкова.....Ама явно има рибки, дето кълват още....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що тогава никой не си призна, а отричаха до последно и чак когато им лепнаха досиетата по вестниците, всички без изключение се оказаха, насила вербувани и не са предали никой близък.....Айде, айде.....то бива наглост, ама чак па толкова.....Ама явно има рибки, дето кълват още....

Убедена съм, че не всички досиета са истински, но това е част от мръсната игра, наречена политика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убедена съм, че не всички досиета са истински, но това е част от мръсната игра, наречена политика.

Разбира се ;) каквото е трябвало са го изгорили.....Иначе баси всемогъщото ДС, дето няма един доносник и убиец....Всички са някакви мили хорица, случайно попаднали в службите и са разигравали вербувалите ги :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.