Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Mike_Mayers

Хладилник Siltal...Не охлажда.

Препоръчан отговор

Имам един хладилник силтал.Като го включа,започва да охлажда до около 12-13 градуса,след това продължава да работи до без спир....Искам да знам какво му е тъй като не съм много запознат с хладилниците...

И друг проблем....

2 други руски хладилника спряха да работят при преместване.Една моя приятелка решила да ги мести без да им размрази камерите и спрели да работят..Единия въобще не му тръгва компресора , другия не замразява.Какво може да е станало?

Благодаря предварително и извинете за невежеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компресори,пробив,намалял фреон.Работата е за техник.За Силтала почти съм сигурен,че е заминал компресора-виж тръбичката на компресора,чиито продължение влиза в хладилника,дали е запотена и студена на пипане (гледай да не пипнеш самия компресор,защото е загрял яко от непрекъснатата работа).Моят съвет е да го изключиш и да викнеш техник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един хладилник силтал.Като го включа,започва да охлажда до около 12-13 градуса,след това продължава да работи до без спир....Искам да знам какво му е тъй като не съм много запознат с хладилниците...

И друг проблем....

2 други руски хладилника спряха да работят при преместване.Една моя приятелка решила да ги мести без да им размрази камерите и спрели да работят..Единия въобще не му тръгва компресора , другия не замразява.Какво може да е станало?

Благодаря предварително и извинете за невежеството.

По първия въпрос:Щом охлажда до 12-13 градуса и не спира,означава че все пак работи.Ще спре,когато падне още температурата.Нужно е почистване на топлата решетка отзад.Ако околната външна температура е голяма,при по-продължителна работа,ще влезе в режим и ще падне температурата вътре.Става въпрос за над 3-4 часа.Втория въпрос:Няма причина да не тръгне хладилник,поради изключване и не размразяване!Този дето не му тръгва компресора,го остави по дълго време включен,ако не сработи,нещо в електрическата верига се е прекъснало,при преместването.Последният дето не замразява,също му направи почистване отзад и го пробвай повече часове,дали ще тръгне да охлажда.Ако не проработи е възможно,при местенето,да е натиснат някъде по тръбите и да е останал без газ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да уточним , Siltal ,температурата в хладилната част ли е  / -13 / :shock11: ако е така и не изключва , то тогава му е заминал термостата , опитайте се да го намалите до край , ако не изключи - викайте техник и без това доста работа и по другите има :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тръбичката е на стаина темперетура,термостата като се завърти до наи-низката степен хладилника не реагира(продължава да работи),а за руските - прегледал съм ги отвсякаде,нямат нищо прекъснато или повредено.тук един приятел имал и той подобен проблем и сменил някаква пръчка и тръгнал.

Ще извикам техник и ще пиша по-подробно какво ще да му е на силтала.за руските не мисля да викам техник,ще си блъскам главата дано нещо роди. :brick wall:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силтал или е изпуснал или компресора няма дебит.Руските ако са с хоризонтален компресор работят изключително дълго.Приятел има една Бирюса произведена 1962г.В Пълна изправност.Качеството на руския е десетки пъто по-добро, но дизайна е извън от всякаква критика.

Единия ти е изпуснал, а на другия е прекъснато захранването, термостат или кабел.Също е възможно пусковото реле да излязло от контактите си.Намира се на самия компресор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силтал-ът е за компресор,ако прежалиш около 200 лв. си канап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.