Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

От няколко седмици докато играя игри на компютъра захранването почва да шуми и е горещо. Видео картата е топла също, с новия монитор стана по-зле (старият беше стар CRT 1024x768, а новият е 1080p - разбирам защо грее повече GPU-то). Температурата на видео картата стига до ~ 70 градуса. Захранването е PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE, a GPU SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5.

Моля кажете какво да направя? Да сложа вентилатори, или просто нещо му става на захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създай добър въздушен поток .Или по точно топлия въздух от кутията да не се изкарва само от захранването.Каква ти е кутията с долно или със захранване от горе.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е от горе, кутията е стара и не беше повече от 40 кинта преди години когато я взех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе-долу атито е до 70 градуса,така,че не бери грижа,даже фановете няма да са на 100%.Захранването не е от най-хубавите,но не би трябвало да му е дерт.Погледни,ако имаш филтър под захранването.

Значи няма филтри,но горещият въздух минава през него.Бих ти препоръчал,ама е занимавка,да разпробиеш по шаблон тавана,да сложиш един филтър и да обърнеш захранването.Според мен проца и видеото се товарят повече и жегата минава през захранването.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително сложи допълнителен вентилатор на кутията отзад.Ако може 12mm ако не може 2x80 mm.

И си почисти компютъра от прах.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е лятото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се тревожи моята карта Galaxy GTX 285 1GB GDR3 под FurMark 90-92 градуса... :-OOO

ПП: добре ще е да подобриш въздушния поток и евентуално да изчистиш картата и смениш термопастата

Моята щайга не е чистена от 7-8 месеца но и термопастата от 3-4 години не е пипана... Просто при твоята няма за какво да се тревожиш... HD 7850 e пo топла от GTX 660 според ревюта

Редактирано от Feel My Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми препоръчате вентилатор.

@ johny01 филтър няма под захранването, утре ако имам време ще направя снимка на вътрешността на кутията

btw Преди седмица го носех да го погледнат в сервиз и казаха, че сигурно видеото товари захранването. Но пък това почна от няколко седмици, а компютъра е на 8 месеца. Също така почистиха малкото прах, който беше вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На баба им хвърчилото,я докараш 200 вата,я-не.Такова захранване не съм слагал,може да не е първа хубост,но не изглежда и кекаво.Пък и едва ли си ги напънал на клок видеото и проца.Колкото до пастите-стоковите са боклук,ама едва ли са запечени след половин-една година работа,не че е лошо да им капнеш една МХ-4.Не си мисли,че в жегите и лоша кутия няма да е тегаво.За мен едни температури,при 30 гр в стая и 3.8ГХз на проца с боксово охлаждане,от порядъка до 70 на видеото и 60 на проца са добре.Виж също дъното и харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми препоръчате вентилатор.

@ johny01 филтър няма под захранването, утре ако имам време ще направя снимка на вътрешността на кутията

btw Преди седмица го носех да го погледнат в сервиз и казаха, че сигурно видеото товари захранването. Но пък това почна от няколко седмици, а компютъра е на 8 месеца. Също така почистиха малкото прах, който беше вътре.

Температурата на видеото е нормална под товар. А захранването няма как да е студено. Откъде ви хрумват тия ... Или някой със 100 градуса на процесора се чуди защо му гасне компютъра, или някой с перфектни температури тепърва въздушен поток ще прави (не че е излишно) и термопасти ще маже, кутии ще сменява..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 броя 7850-ки на 100% натоварване при 28 градуса стайна температура:

Публикувано изображение

при това не са в кутия:

Публикувано изображение

Вчера след обяд като беше напекло слънцето най-топлата стигна до 78 градуса.

Температурата ти е повече от нормална, няма какво да се притесняваш. В тия жеги няма и как да е иначе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да играя с отворена кутия (без единия страничен капак) и температурите не стигнаха до 60 градуса. Явно вентилатор трябва да сложа.

Предложете ми моля някой добър и тих вентилатор, колко cfm е добре да поддържа вентилатора?

Редактирано от worms3d (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам на AC,CM,Tt,DC,като от последните съм много доволен,защото са евтини,тези без LED са 5 лв,с LED-7 лв.Ако става на кутията 120 мм фан-ето едно DeepCool 120 mm (оф.сайт).Слагаш един на предния панел-да вкарва и един на задния-да изкарва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

се тая ще е ... ще падне няколко градуса... моята GTX 560 като играя някоя игра с по-добра графика (например: Battlefield 3 , Crysis 3) почва да вой като гладен чакал :D ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да играя с отворена кутия (без единия страничен капак) и температурите не стигнаха до 60 градуса. Явно вентилатор трябва да сложа.

Предложете ми моля някой добър и тих вентилатор, колко cfm е добре да поддържа вентилатора?

Приятел, най-добре се замисли за нова кутия с долно разположение на захранването или направи това, което предложи johny01. Това захранване е добро като показатели, макар да е направено с по-евтини компоненти, за да се смъкне цената му. Има си и недостатъка, че става шумно при покачване на температурата. А при теб няма как да не се покачи, след като захранването засмуква топъл въздух от кутията. Или сменяй кутията или чакай зимата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е от горе, кутията е стара и не беше повече от 40 кинта преди години когато я взех.

Кажи модела на кутията или дай снимка за да видим може ли и как да се оптимизира въздушния поток за да не ти загрява захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи модела на кутията или дай снимка за да видим може ли и как да се оптимизира въздушния поток за да не ти загрява захранването.

Не се вижда много добре, но ето Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се вижда много добре, но ето Публикувано изображение

Е дай снимка на по-светло, защото не личи почти нищо, освен, че охлаждането ти е стоково и няма изкарващ вентилатор отзад. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам отзад има място за 2 X 80mm вентилатори! Отпред не е ясно?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общи линии (макар да не се вижда добре,но доста съм си рязал ръцете в такива тенекета) нямаш отвори нито отпред (с малки изключения-някой такива кутии имат в долния край,към дъното,отвор на лицевия панел и възможност за монтаж на преден фан),нито на дъното,нито на тавана.Хващаш една дрелка,намираш шаблон,пробиваш дъното за 120 мм фан до колоната за хардовете и на тавана;зачистваш стружките и шлайфаш отворите и боядисваш,слагаш 120 мм фан 1000-1300 об на дъното на кутията и два 80 мм 1800-2000 оборота под захранването;обръщаш захранването да смуче от направената горе перфорация (продават се филтри,не е лошо да сложиш) и си канап.Всичко това може да стане,ако знаеш как да си разглобиш стафа от кутията (проца и охлаждането му да си останат на платката) и да държиш дрелка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само тези 2-та отзаде са.

В общи линии (макар да не се вижда добре,но доста съм си рязал ръцете в такива тенекета) нямаш отвори нито отпред (с малки изключения-някой такива кутии имат в долния край,към дъното,отвор на лицевия панел и възможност за монтаж на преден фан),нито на дъното,нито на тавана.Хващаш една дрелка,намираш шаблон,пробиваш дъното за 120 мм фан до колоната за хардовете и на тавана;зачистваш стружките и шлайфаш отворите и боядисваш,слагаш 120 мм фан 1000-1300 об на дъното на кутията и два 80 мм 1800-2000 оборота под захранването;обръщаш захранването да смуче от направената горе перфорация (продават се филтри,не е лошо да сложиш) и си канап.Всичко това може да стане,ако знаеш как да си разглобиш стафа от кутията (проца и охлаждането му да си останат на платката) и да държиш дрелка.

По-добре ще е да взема нова кутия, нито съм рязал, нито съм достатъчно уверен, че ще направя нещо от кутията ако тръгна да режа.  

Редактирано от worms3d (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само тези 2-та отзаде са.

По-добре ще е да взема нова кутия, нито съм рязал, нито съм достатъчно уверен, че ще направя нещо от кутията ако тръгна да режа.  

Кажи бюджет за нова кутия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи бюджет за нова кутия!

Все още не знам, разглеждах кутиите в emag  и гледах охлаждането да е отдолу. За бюджета за кутия трябва да мисля по-късно, първо искам да взема HDD и т.н. Мисля, че Thermaltake Commander GS-II е добре...какво ще кажете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAIDMAX SUPER ALTAS ATX-295B за парите си е чудесна. Ако ще даваш повече пари виж ENERMAX OSTROG или скачай направо на FD CORE 3000 USB3

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.