Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, за първи път пиша тук и не знам дали това е точният раздел, но все пак ако съм сгрешил моля модератор да премести темата. Имам следният проблем: Взех си телефон китайски само заради навигацията. Телефонът работи много добре, но единственият проблем е, че не се свързва със спътник. Влизам в навигацията намира ме долу горе къде съм според клетката на мобилния оператор, но когато се движа не отчита нищо и постоянно пише търси се GPS и навигацията не работи. Къде може да е проблемът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето - ако си нагласил настройките, проблемът може да е в това, че е китайски телефон. Много често се случва като си поръчаш 3 телефона, поне единият да идва дефектен. Качеството или етиката в Китай не от всички е на най-завидно ниво.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, за първи път пиша тук и не знам дали това е точният раздел, но все пак ако съм сгрешил моля модератор да премести темата. Имам следният проблем: Взех си телефон китайски само заради навигацията. Телефонът работи много добре, но единственият проблем е, че не се свързва със спътник. Влизам в навигацията намира ме долу горе къде съм според клетката на мобилния оператор, но когато се движа не отчита нищо и постоянно пише търси се GPS и навигацията не работи. Къде може да е проблемът?

1. активирали ли сте GPS

2. софтуера за навигация открива ли подобно устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Андроид ли сте? Кой всъщност телефон сте си взел? С коя навигационна програма опитвате?

Понякога просто трябва да изчакате повече време и да сте на открито.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Android 4.1.1 използвам google навигацията. 

Пуснах някакво приложение GPS Status и ми пише GPS - ON Satellites -/- 

Редактирано от Николай Николов КоКо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GPS-a е активиран от настройките за местоположение на всичко има тикче.

какъв софтуер ползвате. И дали този софтуер разпознава GPS-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградената навигация на Google. А това дали тя ми разпознава GPS-a не знам, т.е. не знам как да разбера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква марка е телефонът?Китайците правят качествени телефони и то на доста добри цени,особено като Lenovo,ZTE и Huawei.Проблемът е,че софтуера им е китайски,и е направен  предимно за Азия.Така,че GPS-a си работи но липсват два файла които трябва да се добавят и да им се зададат rw-r-r права.Ако искаш на лични ще ти пратя темата от друг форум,да прочетеш и да си го направиш(защото не знам дали е редно да я публикувам тук).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква марка е телефонът?Китайците правят качествени телефони и то на доста добри цени,особено като Lenovo,ZTE и Huawei.Проблемът е,че софтуера им е китайски,и е направен  предимно за Азия.Така,че GPS-a си работи но липсват два файла които трябва да се добавят и да им се зададат rw-r-r права.Ако искаш на лични ще ти пратя темата от друг форум,да прочетеш и да си го направиш(защото не знам дали е редно да я публикувам тук).

Добре, пратете ми на лично. Марката на телефона е Feiteng. Когато си го избирах намерих един познат на мой приятел, който има абсолютно същият телефон. Хареса ми как се държи и точно заради това се доверих на тази нечувана от мен марка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с тая Гугъл навигация,изтегли си някоя програма за GPS, инсталирай и ползвай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползването на навигацията и картите на Гугъл изисква да има включена мрежа за данни от настройките на телефона.GPS-а не може да се активира без това.

Много е полезна и точна за големите градове. Картите и изгледа от улицата също.

Но съвета от пишещите да си качиш друга навигация с обновяващи се карти е най-доброто решение.

iGo Primo за Android.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми ги пратите и на мен файловете или линк към форума, защото и аз имам същия проблем с GPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:help wanted2: Аз си купих Privileg MH5000 Китайски имам същият проблем с GPS и ми показва само в Китай  не може да останови место положението ми. :brick wall: 

Моля ви пратите ми ги и на мен тези файловете или ми покажете от къде мога да си ги изтегля.

Благодаря ви предварително. :help wanted3:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте как може да си пуснете GPS-а на Китайски телефон,http://www.youtube.com/watch?v=MrG-kIRDEJ0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз изтеглих Oruxmaps от Google play магазин безплатно и работи много добре.

Един приятел с подобен проблем се принуди да си купи Блутут GPS приемник зя 20-30 лева и сега и той вече има навигация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И аз имам проблем с  GPS  на китайски телефон.Постоянно търси сателити и нищо не намира.Телефона е Land Rover A8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И аз имам проблем с  GPS  на китайски телефон.Постоянно търси сателити и нищо не намира.Телефона е Land Rover A8.

Трябва да имате инсталирана и активирана програма за GPS...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам програма за GPS,но не намира сателити.Телефона е от Сингапур и е възможно да иска някакви настройки....?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам програма за GPS,но не намира сателити.Телефона е от Сингапур и е възможно да иска някакви настройки....?

Опитахте ли при включен интернет (wifi/3g) ? Тогава би трябвало да се ползва AGPS и откриването на сателити да е по-бързо.Ако и така не се получава. може да опитате да root-нете телефона и след това да използвате програма от типа на:https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps&hl=bg

Която презаписва gps.conf- файла с адресите на AGPS-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз имам проблем с GPS на едно китайче(JIAYU),ако някой има решение на проблема моля да помогне.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз имам проблем с GPS на едно китайче(JIAYU),ако някой има решение на проблема моля да помогне.

Благодаря предварително.

Инсталирай си приложението от поста над твоя и избираш  България или Европа мисля ,че беше ,и пробвай така.Трябва да ти е рутнат телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.