Премини към съдържанието
Anarhista

Има ли проблем или лаптопа толкова си може

Препоръчан отговор

От 3 месеца съм притежател на това животно: http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=511397&scenario=&productarea=P11010101&detailScenario=Laptop-ASUS-G75VX-T4120HM ( ЗА ТЕЗИ НА КОИТО НЕ ИМ ОТВАРЯ ЛИНКА - МОДЕЛ ASUS G75VX-T4120HM ) и имам няколко проблема за които искам да попитам хора които разбират от тези неща.

Нормално ли е: FIFA 2011 да ми насича на моменти за 4-5 секунди и после се оправя,на повторенията също ми сече... FIFA 2013 ми насича малко на най-високите настройки ( повторенията ми засичат на абсолютно всички FIFI: 2011,2012,2013...),играта Crysis 3 ми сече дори на Low а в сайта Can u run it ми показва,че покривам препоръчителните изисквания,Battlefield 3 също ми насича на Ultra ... 

Има и други проблеми но засега само това ... Искам да знам дали е нормално да се случват тези неща или нещо не е наред с машинката ?

Взех го с инсталиран Windows 8 ! 

Редактирано от Anarhista (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти се отваря линка. Посочи точен модел. Но е лято, а ти искаш да играеш игри на лаптоп - не е кой знае колко добра идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка не се отваря,но модела му се вижда записан в него!http://old.pcstore.bg/laptopi/ASUS-6/ASUS-G75VX-T4120HM-8GB-5485?s

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваря се - ASUS G75VX-T4120HM с Core i7-3630QM и GTX670m. и проблема надали е прегряването, понеже това си е геймърски лаптоп и изработката на охлаждането наистина е добра. Най-вероятно омазани драйвери или нещо по операционната система, ама ще трябват повече подробности.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..  Има и други проблеми но засега само това ... Искам да знам дали е нормално да се случват тези неща или нещо не е наред с машинката ?

Машинката е добра.Не добре подържан софтуер , това е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези които не им се отваря линка - модела е този ASUS G75VX-T4120HM !

Досега не ми се е случвало лаптопа да прегрява или нещо такова ... Доколкото знам охлаждането му е добро и държи на натоварване ... нали уж го водят "геймърски" :D 

Относно подробностите: кажете кое,как,къде и ще ви дам информация няма проблеми! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операционна система - точния вид, от кога е проблема, какви драйвери са инсталирани и от къде са свалени, инсталирани ли са последните ъпдейти за DirectX, какъв друг софтуер е инсталиран, който евентуално би причинил проблеми със заемане на много ресурси, антивирусна и има ли съмнения за зараза и т.н. Всичко което се сетиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 8,64-битова операционна система,процесор,базиран на x64  Проблема със засичането мисля че е още от самото начало. Иначе по-бавната работа на самия лаптоп ( смисъл като цъкна с десен бутон върху някой файл понякога мисли 4-5 секунди,като пускам Контрол панела също,като натисна ctrl+alt+delete ми излиза прозореца чак след 5-6 секунди ... е от около месец и половина - 2,в началото като го купих мисля че това "забавяне" го нямаше. Какви драйвъри са инсталирани и откъде не знам защото взех лаптопа с инсталиран Windows 8 ( предполагам,че е оригинален  ама може и да бъркам ) Единствения драйвър който аз съм обновявал беше за видео-картата

nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Other hardware - NVIDIA GeForce GTX 670MX

Дата на инсталиране: ‎8.‎7.‎2013 ‎г. 3:29

Състояние на инсталирането: Успешно

Тип актуализация: По желание

nVidia Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Other hardware software update released in March, 2013

Още информация: 

Помощ и поддръжка: 
http://support.microsoft.com/select/?target=hub Преди това Windows е обновявал дефинициите на Windows Defender ( нещото което се използва вместо антивирусна програма,нямам антивирусна) и Security Update ... Всички обновявания предполагам,че си ги прави от сайта на Microsoft  С последната версия на DirectX съм... Софтуер който да товари системата или да я заразява мисля че нямам ... Пускам от време на време Professional Antispywere да сканира и открива само бисквитки които изтривам но това е всичко ...  Ако мога да ти дам повече информация чрез някаква програма само кажи как и ти я давам. Смисъл не знам точно какво те интересува,за да ти отговоря а не съм много наясно с тая система и източника на проблемите.... Но все пак питай ако има друго.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може проблема да е от това, че нямаш антивирусна. Сканирай с Malwarebytes Anti-Malware. А може да е от оригиналния Windows който идва с какви ли не "екстри" към него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nVidia Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Other hardware software update released in March, 2013

Като за начало свали и инсталирай следния драйвер - nVidia Graphics Driver Version V9.18.13.1100.02 Win 8 x64 . Akо в има инсталирана по-стара версия я деинсталирай предварително. Инсталирай и най-новите DirectX библиотеки посредством DirectX End-User Runtime Web Installer(внимавай и махни отметката на Bing bar в началото на иснталацията). После пусни някоя игра и кажи как е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко бавно се тегли защото съм на работа в момента а тук нета е много зле .... В деинсталиране не програми откривам nVidia Graphics Driver 311.44 - това ли трябва да премахна преди да инсталирам това което ти си ми дал. 

Освен това има и: nVidia 3D Vision Driver 311.44,nVidia HD Audio Driver 1.3.18.0,nVidia PhysX System Software 9.12.06.13,nVidia Update 1.11.3 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, деинсталирай тия преди да инсталираш другите. Дай и един скрийншот от диспечера на устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След инсталацията на драйвера отново ако Ви сече, опитайте с десен бутон- run with grapchical processor-high-perfomance nvidia processor. Но при известна игра едва ли ще има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж деинсталирах старите драйвъри но преди да инсталирам новите само да попитам нещо ... Тези файлове не искат да се премахнат напълно: nVidia Graphics Driver 311.44,nVidia PhysX System Software 9.12.06.13,nVidia Update 1.11.3 ,излиза грешка (качил съм снимката,на другите 2 файла ми излизат подобни грешки)

Ако файловете не са проблем ще инсталирам драйвърите ?

post-339506-0-23187300-1375026995_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж деинсталирах старите драйвъри но преди да инсталирам новите само да попитам нещо ... Тези файлове не искат да се премахнат напълно: nVidia Graphics Driver 311.44,nVidia PhysX System Software 9.12.06.13,nVidia Update 1.11.3 ,излиза грешка (качил съм снимката,на другите 2 файла ми излизат подобни грешки)

Ако файловете не са проблем ще инсталирам драйвърите ?

Някой софтуери не се деинсталират напълно. Слагай другия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може профилактично да почистиш с Driver Fusion, рестартираш и след това инсталираш другия драйвер.

rado, тоя модел не поддържа Optimus и само nVidia-та е активна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово! Инсталирах драйвърите които Людмил ми даде... сега какво следва? Искаше снимка от диспечер на устройствата? Къде точно беше това? ПС: Намерих къде се намира ...само че трябва ли да "разгъна" всички устройства там... ако са разгънати не мога да ги снимам всичките... много са

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, интересуваше ме дали няма някое устройство без драйвер или не работещо правилно. Тоест с удивителен или въпросителен знак. Ако няма, пускай игра и тествай как ще се държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма устройства с удивителен,явно всички са си наред.  Ще тествам и ще пиша малко по-късно. А относно проблема със забавянето - когато цъкна с десен бутон върху някой файл или просто искам да рефрешна докато ми излезе "Обнови" минават 4-6 секунди .... Това не се случва всеки път но доста често и е адски дразнещо. Малко по-голямо забавяне 5-10 секунди се получава като искам да вляза в контрол панела или натисна ctrl+alt+delete ... Там забавянето го има постоянно. Да се сещате за някакви решения ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би нещо да чегърта постоянно по харда? Обикновено такива забавяния са или от проблемен диск или от софтуер, който ползва интензивно харда. Торент клиент, вирус, или самата антивирусна ако сканира, или нещо такова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам представа ... И аз искам да разбера в следствие на какво е това нещо?! Торента си е спрян,антивирусна нямам по-принцип ... използвам Windows Defender но той не сканира без аз да го пусна ... За вирус също предполагам,че нямам защото сканирах с Windows Defender,Professional AntiSpyware,Malwarebytes и каквото намерих го изтрих ...  Как мога да разбера какъв е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай посети този форум и направи една профилактична проверка. Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове Без да си пуснал нищо има ли някаква активност по харда? Провери и енергоспестяващия режим и му задай да не гаси харда в idle.  След смяна да драйверите има ли промяна в игрите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да я направя тази проверка ... тоест с какво ?  Ето 2 снимки - това е докато не правя нищо на компютъра ( само Google Chrome работи ) ПС: Не знам защо искаше да проверя Енергоспесяващия режим ...предполагам,за да видя дали пак има забяване .... ДА,има ... 

post-339506-0-18881800-1375032794_thumb.

post-339506-0-72750700-1375032799_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BOINC гледам, че е активен. Като го спреш няма ли промяна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.