Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

andreas500

Първия проблем и на другия ми лаптоп :D

Препоръчан отговор

Здравейте. Сега и с другия ми лаптоп DELL LATITUDE E6400 възникна може би сериозен проблем. Значи, знаете, че обичам да играя Minecraft в сървъра си, за да помагам на играчите, но вчера както си играх дисплея ми стана на вълни. Не знам как точно да го обясня всичко стана на движещи се черти и се размърда самата картина / размаза се / глична се и т.н. за около 1-2 секунди. После се оправи. Това го бях забелязал 1-2 пъти и преди, но си помислих, че е лъжа на окото, защото се бях обърнал другата страна. Но този път тъкмо да се обърна и видях, че това стана.

Тъй, като това ставаше само докато играя играта (с други игри не съм пробвал играя само тази), веднага отворих еверест (Aida64) и гледам температурата на чипсета: 50-55 градуса. На 2-те ядра на процесора бяха на 45 - 50 градуса, a вентилатора беше на 5000 оборота (нормално, докато играя Minecraft). Е от какво може да е проблема - скапва се чипсета, прегрява, нещо с процесора (едва ли той не влияе на картината xD)?

Лаптопа е в гаранция още. Мога да го дам на сервиз да ми го видят или това е нормално (ей тука вече и аз не си вярвам :D)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на видеокартата каква е температурата? Може ли да я видиш? Доколкото виждам модела е с 2 видеокарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам. Може и да имам втора. Като компувах от магазина имаше 2 модела, като втория беше по скъп (със 150 лева) и имаше камера, подсветка на клавиатурата и Nvida Quadro. Реших да взема скъпия, но не бяха сигурни имаше ли карта. Сега ползвам интелската. Както казах температурата на чипсета - 50-55 градуса :)

Ако можете да ми кажете как да си пусна Quaro-то ще съм благодарен :D

п.п Използвам почти най-новия модел от GMA серията - Intel GMA X4500MHD. И най-новите игри тръгват на минимални, но с Nvidia и на средни ще тръгнат с 2-пъти повече кадри (сигурен съм!)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То причини много.

Дисплей

Кабел на дисплея

Драйвер 

и т.н.

След като е в гаранция няма какво да се притесняваш. Само трябва проблема да е по постоянен за да го видят хората а не да се появява на високосна година при пълнолуние. 

И един съвет продължи си гаранцията когато свърши. При Dell е възможно с доплащане да удължаваш колкото си искаш гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина когато свърши гаранцията тогава се появява истинския проблем точно тогава ще си я удължа и айде в сервиза :D. А колкото до този "кабел". Използвам вградения монитор и едва ли е от кабелите. Тествах като "клатя" дисплея нагоре надолу и проблема не се явява.

Ето точно какво стана (с подобни снимки от гугъл):

Първо това.

Публикувано изображение

След по малко от секунда премина в това:

Публикувано изображение

И накрая в това (в последната секунда от проблема):

%7Boption%7Dhttp://www.saurabhgombar.com/myMonitor.jpg[/img[

и се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина когато свърши гаранцията тогава се появява истинския проблем точно тогава ще си я удължа и айде в сервиза :D. А колкото до този "кабел". Използвам вградения монитор и едва ли е от кабелите. Тествах като "клатя" дисплея нагоре надолу и проблема не се явява.

Ето точно какво стана (с подобни снимки от гугъл):

Първо това.

Публикувано изображение

След по малко от секунда премина в това:

Публикувано изображение

И накрая в това (в последната секунда от проблема):

%7Boption%7Dhttp://www.saurabhgombar.com/myMonitor.jpg[/img[

и се оправи.

От снимките се вижда, че трябва да го носиш на сервиз. Така или иначе е гаранционен. Може да им ги занесеш като доказателство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.