Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Включих в домашната мрежа един рутер TL-WR740N всичко е точно до момента в който започна да тегля нещо през торент и като достигна 100 мегабита скорост и забива и губя интернет на клиентския компютър, при проба от самия рутер от админ панела пускам пинг от рутера има пинг, но от компютъра не. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опиши малко по-подробно, че така не се разбира добре. Колко компютъра са зад рутера ? Имат ли пряка видимост ? От коя машина до коя пускаш пинг ? На коя сваляш торент ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи 2 машини са зад рутера, и за сега забелязвам че го прави на торент, там достигам 100 мегабита и забива и няма достъп до интернет машината от която съм пуснал тегленето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи 2 машини са зад рутера, и за сега забелязвам че го прави на торент, там достигам 100 мегабита и забива и няма достъп до интернет машината от която съм пуснал тегленето.

Това е вече друго.

Пробвай да намалиш конекциите на торент клиента и опитай отново да свалиш даден торент.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ограничете торент клиента до скорост не по-висока от 90% от цялата Ви възможна скорост на рутер-а (тоест около 90 мегабита) максимум. Иначе се претоварва мрежовия интерфейс на рутер-а и той не може да обслужи други заявки освен тези на торента.

Щом ще теглите торенти постоянно - трябваше да си вземете рутер с гигабитови локални портове - поне 1000 серия на tp-link.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвайте освен това да намалите и скоростта на теглене. Нали трябва да остане нещо и за другия

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни мрежовата ти карта с какъв капацитет ти е - 100 мегабита или 1 гигабит. Ако е 100 мегабитова трябва да я смениш. Нормално е да ти блокира.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни мрежовата ти карта с какъв капацитет ти е - 100 мегабита или 1 гигабит. Ако е 100 мегабитова трябва да я смениш. Нормално е да ти блокира.

4 10/100Mbps LAN Ports - това са му портовете на рутер-а - той няма накъде повече да мърда от 100 мегабита...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 10/100Mbps LAN Ports - това са му портовете на рутер-а - той няма накъде повече да мърда от 100 мегабита...

Значи сменя рутера тогава.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е вече друго.

Пробвай да намалиш конекциите на торент клиента и опитай отново да свалиш даден торент.

Проблема излиза когато включа защитата от DDOS на рутера май там трябва да променя съотношението на получени пакети за секунда.

Картата ми е гигабит но рутера е 150 мегабита.

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема излиза когато включа защитата от DDOS на рутера май там трябва да променя съотношението на получени пакети за секунда.

Напълно възможно е, но също така и се запълва 100 мегабитовия канал както казаха колегите, и от там маршрутзатора не смогва. :)

ПС: Имам същия маршрутизатор, и честно казано дори не съм удрял тавана от 100 мбита при торенти, FTP и т.н.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази DDOS  защита е за парлама само сложена и файда от нея няма голяма. Ограничаваш си  скоростта на торентите  и кънекциите  на торент клиента. Има специални рутери за торенти които са с двуядрени процесори и могат да понесат  трафика .  Този рутер още на 50  ще клекне камо ли на 100.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк със спецификацията на рутера. Там пише, че 150 мегабита може да поддържа безжично, но ако си с кабел може да използваш до 100 мегабита свързаност. Ще трябва или да смениш рутера или да си ограничиш торента до 90 мегабита на Download.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази DDOS  защита е за парлама само сложена и файда от нея няма голяма. Ограничаваш си  скоростта на торентите  и кънекциите  на торент клиента. Има специални рутери за торенти които са с двуядрени процесори и могат да понесат  трафика .  Този рутер още на 50  ще клекне камо ли на 100.

Чак пък на 50 да клекне... Абе едно около 80-85 максимум 90 си ги държи стабилни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеБе не знам аз и при другия доставчик само че на pppoe къртех с 100 мегабита без грижи, не знам тук какво става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Бе не знам аз и при другия доставчик само че на pppoe къртех с 100 мегабита без грижи, не знам тук какво става...

Ето ми да над 90 мбита си ги правиш от воле. Решението при торентите е да намалиш кънекциите както вече казахме, и да ограничиш малко скоростта поне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно този доставчик работи по друг начин... На Transmission не съм сигурен но не виждам настройка за брой връзки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно този доставчик работи по друг начин... На Transmission не съм сигурен но не виждам настройка за брой връзки.

Ами те тези 100 мбита са само на хартия. Останалото малко или много се губи, пък и не вярвам някой да ти осигури постоянен 100 мбита канал. Ако искаш пробвай да боднеш кабела директно в компютъра и тествай отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те тези 100 мбита са само на хартия. Останалото малко или много се губи, пък и не вярвам някой да ти осигури постоянен 100 мбита канал. Ако искаш пробвай да боднеш кабела директно в компютъра и тествай отново.

Ем до вчера бях без рутер, и никви грижи скоростта която ми иде от доставчика за БГ е около 13МБ/с стабилни.. а Средната около 10.5МБ/с Бе може да огранича малко торент клиента да тегли примерно с 8МБ/с

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно не са на хартия, особено ако е BG Peering. Така или иначе 90 мегабита са му напълно достатъчни да си свали каквото поиска. При 100 мегабита рутера ще клекне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем до вчера бях без рутер, и никви грижи скоростта която ми иде от доставчика за БГ е около 13МБ/с стабилни.. а Средната около 10.5МБ/с Бе може да огранича малко торент клиента да тегли примерно с 8МБ/с

До 8 мб/с не трябва да забива. Поне при мен през FTP не ми прави подобен проблем /максимум 8-9 мб/с вдига/. :)

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в рутера. Не може да поддържа на ЛАН портовете повече от 100 мегабита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роска я удари един пинг www.dir.bg -t -l 50000 да видим ше имаш ли  загубени пакети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се чудя как с предишния ми доставчик Видеосат нямах грижи.. А сега с Оптиспринт има. Онези бяха на PPPoE тези са просто DHCP 

Но да стига предоволно е.

А международния ми въри на около 60 мегабита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се чудя как с предишния ми доставчик Видеосат нямах грижи.. А сега с Оптиспринт има. Онези бяха на PPPoE тези са просто DHCP 

Но да стига предоволно е.

А международния ми въри на около 60 мегабита.

Не, в начина на връзка не е възможно да е проблема. Щом си достигаш скоростите без маршрутизатора, нещата стават по-ясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.