Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, Искам да попитам по добре ли е да си взема конзола вместо нов комп? Защото един хубав компютър на който да се играят всички нови игри на max е около 900 лева а едно PS3 e 500-600. A и винаги игрите излизат първо за конзоли и после за PC и не всички излизат за PC. Примерно WWE игрите ги няма за PC само има няква от 2002  и всяка година я модифицират но няма нищо общо игрите за конзоли в който има почти всички видове мачове и кариера. И ако съм с PS2/PS3 няма да се притеснявам че някоя игра няма да ми тръгне, но искам и вие да ми кажете какво мислите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля, че сам си отговори на въпроса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конзолата е по доброто решение ако ще го използваш само за игри и ако имаш хубав телевизор разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PS2/PS3 първата е вече супер остаряла конзола втората също ако бях на твое място бих си взел конзола от новата генерация PS4 или XBOX ONE когато излезнат разбира се , но трябва да знаеш ,че игрите не са евтини ,а хак за новите конзоли едва ли ще излезне скоро при въпроса за ПЦ не знам доколко ще играеш игри на макс за 900лв особенно ако влиза и монитора.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За компютър за всички игри на максимум ти трябват МИНИМУМ 2000 лева. Само процесорът е 1000. Така че по-добре си вземи конзола. Xbox 360 е перфектният избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За компютър за всички игри на максимум ти трябват МИНИМУМ 2000 лева. Само процесорът е 1000. Така че по-добре си вземи конзола. Xbox 360 е перфектният избор.

Я малко посмали :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какви игри играеш.

Ако до сега си играл на конзола,и игри от сорта на WoW,Aion,Diablo .и т.н... не те интересуват ,вземи си конзола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я малко посмали :)

За всичко на максимум ще му свърши работа един i7 Extreme Edition. Я ми кажи колко според теб ще струва един компютър, който да подкарва Crysis 3 на Ultra с 40 фрейма долна граница?

P.S Не казвам, че i7 Extreme Edition са единствените, на които се играе всичко на максимум, просто го давам за пример - има и с 30-35% по-евтини алтернативи.

Редактирано от Sydie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всичко на максимум ще му свърши работа един i7 Extreme Edition. Я ми кажи колко според теб ще струва един компютър, който да подкарва Crysis 3 на Ultra с 40 фрейма долна граница?

P.S Не казвам, че i7 Extreme Edition са единствените, на които се играе всичко на максимум, просто го давам за пример - има и с 30-35% по-евтини алтернативи.

С 4 АА или 16 АА? А може би директно 32 АА на 2560х1440? Ами и 10 000 лева няма да ти стигнат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 4 АА или 16 АА? А може би директно 32 АА на 2560х1440? Ами и 10 000 лева няма да ти стигнат. 

Точно това се опитвам да кажа и аз - всичко е относително. Зависи много и максималната поддържана резолюция на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това се опитвам да кажа и аз - всичко е относително. Зависи много и максималната поддържана резолюция на монитора.

Ти се опита да кажеш, че трябва процесор за 1000 лева. За целта обаче са достатъчни и 400 лева с добра видеокарта.  Примерно две GTX760 са 900 лева, а са по-бързи от един Titan. процесор  400, дъно 170, кутия и захранване 250, хард диск 90, охлаждане 60, памет 50. Нямат даже и 1900 лева. И двете карти само заради един Crysis. Иначе и едната стига за всичко останало. На тоя етап аз не виждам смисъл да се дават повече от 1500-1600 лева, за да се играе всичко на макс с над 40 фпс с изключение на Crysis. Ама там за брой кадри ти трябват 2-3 видеокарти. Всеизвестно е обае, че SLI  и CF  не са изобщо за предпочитане и реално дават 35-40 % повече кадри с неудобството на калпавата картина заради неизобразяваните кадри. 

А ето и колко кадри дава един Titan  при тая игра. При максимални настройки при тестовете, дори не стига средни 40 fps, ти ми говориш за минимални. За минималните 40 fps  ще изчакаме някоя друга годинка, а дотогава една GTX760  за 450 лева.

Публикувано изображение

И за да не съм съвсем спам, лично аз съм за PC  или най-новите конзоли. 

ПП: и за да не ти търся другите две теми, ето директно тук нещо за 900 лева, което става за повечето игри на 1920х1080  и то с доста добри и дори максимални детайли:

Публикувано изображение

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно значи най-вероятно ще си купя PS3, но искам да попитам в телевизора ли се включва и от къде се купуват игри защото виждам че в prod@valnik доста хора продават оригинални игри и колко пари струва хакване? Благодаря преварително!! :)

Зависи какви игри играеш.

Ако до сега си играл на конзола,и игри от сорта на WoW,Aion,Diablo .и т.н... не те интересуват ,вземи си конзола.

Не това ще ми е първата конзола и се колебая м/у Xbox360 и PS3. И да игри от рода на WoW,LoL,DOTA не ме вълнуват никога не съм ги играл само Diablo II ме интересува него от време на време го играя. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно значи най-вероятно ще си купя PS3, но искам да попитам в телевизора ли се включва и от къде се купуват игри защото виждам че в prod@valnik доста хора продават оригинални игри и колко пари струва хакване? Благодаря преварително!! :)

Не това ще ми е първата конзола и се колебая м/у Xbox360 и PS3. И да игри от рода на WoW,LoL,DOTA не ме вълнуват никога не съм ги играл само Diablo II ме интересува него от време на време го играя. :D

Ако искаш да си хакваш конзолата, каквато и да е, значи не смяташ да играеш игри онлайн. В такъв случай те съветвам да си вземеш Xbox 360. Аз притежавам такъв и работи безотказно - контролерът е също много по-удобен. Пробвай да отидеш в някоя голяма верига магазини за техника и играй за по 30 минути и на двете - ще го усетиш! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами как да си купя хубава конзола имам предвид че сега гледам в eM@G Xbox360 + Black Ops II + още две игри не ги помня + джойстик за 450лв. И изобщо не съм запознат с конзолите как се свързват към телевизора? Има някакви примерно 4gb,12gb,250gb,500gb това нещо като харддиска на компа ли е ако може да ми обясни някой който разбира защото ако си купя PS3/Xbox360 не искам да се прецакам защото 500-600 са доста пари. Не ми се смейте че нищо не разбирам. Затова ако има някой който има PS3/Xbox360 ако може да ми обясни и да ми препоръча някаква конзола. За по лесно ако някой би бил така добър да ми обясни може да ме добави в Skype:lionel-_-messi-_-98 ще му бъда много благодарен  БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак аз бих предпочел PC, защото освен за игри може да се ползва и за много други неща за разлика от конзолата! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента Xbox 360 конзолите се предлагат окомплектовани с 250GB хард диск или 4GB вътрешна памет (аналог на 120GB при Elite и 512МВ при Arcade). Относно капацитета на паметите - може да възприемаш големите числа (250, 500) като HDD за PC т.е. може да съхраняваш игри, филми и музика на тях. Аз лично бих инвестирал в PS3 500GB, просто защото игрите, които играя са за него (Heavy Rain, Uncharted, Journey, The Last of Us). Ти даже не знаеш какво ще играеш, което според мен не е добър старт за инвестиране в конзола на първо време. Явно смяташ да я 'пиратваш', като в такъв случай или влез в 'продавалник' и купи вече 'хакната' или си вземи PC (и избери Intel и Nvidia, стига сте хранили това AMD). За това как да свържеш конзолата към телевизора ще изгледаш някой клип в YouTube и си готов. Няма смисъл някой да ходи да ти дава частни уроци по това.. Друго мисля, че не си питал. И накрая, аз също бих предпочел PC, както се предлага горе, тъй като за мен избора на конзола пряко зависи от заглавията, които не можеш да играеш на PC-то (казах такива). Като изключим това, 95% от игрите, които са и за конзоли и за PC - се играят по-добре на PC. Просто самата архитектура го позволява. Тук не говорим за останалите 5% лошо портнати игри, като Dark Souls или конкретно ориентирани към джойстици, като Street Fighter и Mortal Kombat (не че няма джойстици и за PC)..

Редактирано от An0n (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента Xbox 360 конзолите се предлагат окомплектовани с 250GB хард диск или 4GB вътрешна памет (аналог на 120GB при Elite и 512МВ при Arcade). Относно капацитета на паметите - може да възприемаш големите числа (250, 500) като HDD за PC т.е. може да съхраняваш игри, филми и музика на тях. Аз лично бих инвестирал в PS3 500GB, просто защото игрите, които играя са за него (Heavy Rain, Uncharted, Journey, The Last of Us). Ти даже не знаеш какво ще играеш, което според мен не е добър старт за инвестиране в конзола на първо време. Явно смяташ да я 'пиратваш', като в такъв случай или влез в 'продавалник' и купи вече 'хакната' или си вземи PC (и избери Intel и Nvidia, стига сте хранили това AMD). За това как да свържеш конзолата към телевизора ще изгледаш някой клип в YouTube и си готов. Няма смисъл някой да ходи да ти дава частни уроци по това.. Друго мисля, че не си питал. И накрая, аз също бих предпочел PC, както се предлага горе, тъй като за мен избора на конзола пряко зависи от заглавията, които не можеш да играеш на PC-то (казах такива). Като изключим това, 95% от игрите, които са и за конзоли и за PC - се играят по-добре на PC. Просто самата архитектура го позволява. Тук не говорим за останалите 5% лошо портнати игри, като Dark Souls или конкретно ориентирани към джойстици, като Street Fighter и Mortal Kombat (не че няма джойстици и за PC)..

Ами ако не го 'хаквам' от къде най - изгодна мога да си купувам игри ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз редовно пазарувам от озон или пулсар ,но можеш да си немриш игри и по - стари игрички втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ивайло П., PS3 - по-добра графика, ефекти и по-добра физика на игрите - това всичкото заради уникалния процесор на PS3.

Но, тук има едно голямо и опасно "НО", ако решиш да я хакнеш! За повече инфо - ТУК.

Заради това, май по-безопасния вариант е - Xbox 360.

За новите PS4 и XBOX ONE не се надявай, защото в началото ще са доста скъпи и с години нехакваеми.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно, някои игри ги няма за PC,  но и обратното е вярно. А колко от вас са играли всичко, което са искали да играят? Онлайн имам предвид, защото една нова игра почва да кажем от 70-80 и минава 130 лева като нова. За PC игрите по мои наблюдения без да задълбавам, са по-евтини. Явно защото навсякъде по света се нахвърлиха на скапаните конзоли. Е, мен пък ме кефи за PC  да купя евтина игра. Ей миналата седмица си взех DIRT III  за 20 лева. Същата игра за PS3 и XBOX 360 е 40 лева. И къде е далаверата да дадеш 600 лева за конзола и след това по два пъти повече пари за всяка игра? Виж, от хакване не разбирам и който може, нека се занимава с това. Реално обаче едно PC  излиза доста по-евтино. Освен това подлежи и на голям ъпгрейд. Да не говорим, че и игрите могат да вървят доста по-добре и са по-красиви като графика. Ако направят нещо със следващото поколении конзоли, ОК.С тая конфигурация дето предложих горе, повечето игри ще се играят на максимални или почти максимални настройки на fullHD и спокойно ще може да се пусне вертикалната синхронизация при игри като GRID2, DIRT III  и така нататък. А тия игри са гадни без включена вертикална синхронизация. Сори, ама конзола на 6 години за 600 лева пред чистак бърсак ново PC  с компоненти 2013 за 900 и по-етини игри в последствие...избора е ясен. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ейсега гледах един клип и до колкото разбрах Xbox360 controller-а е с батерии. Вярно ли е ? или не съм разбрал правилно. :)

Ако искаш да си хакваш конзолата, каквато и да е, значи не смяташ да играеш игри онлайн. В такъв случай те съветвам да си вземеш Xbox 360. Аз притежавам такъв и работи безотказно - контролерът е също много по-удобен. Пробвай да отидеш в някоя голяма верига магазини за техника и играй за по 30 минути и на двете - ще го усетиш! ;)

Ами коя от двете конзоли(PS3/Xbox360) е с по-добра графика 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xbox 360 контролерите са "wired" и "wireless". "wired" идва от "кабелен" т.е. с кабел т.е. той се зарежда от самата конзола. "wireless" съответно - безжичен. Тези контролери използват батерии. По принцип това ще получиш :  

Безжичен контролер Xbox 360 Wireless Controller: Обхват до 10 метра Живот на батериите до 30 часа Работи с 2 AA батерии

Ами коя от двете конзоли(PS3/Xbox360) е с по-добра графика

Ивайло П., PS3 - по-добра графика, ефекти и по-добра физика на игрите - това всичкото заради уникалния процесор на PS3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава тези wireless controller-и батериите купуват ли се ?? Щото ако се купуват предпочитам controller-a да е wired нали се зареждал от конзолата. И имам един въпрос у дома имаме 3 TV-та но не са някви много големи по 22" са и трите и не са HDTV та искам да попитам това проблем ли е ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да използваш такива батерии :

Публикувано изображение

Иначе контролера може да използва "Rechargeable Battery Pack", което е една голяма батерия, която може да се презарежда (на теория lol). Тук може да видиш супер ламерско разопаковане на един такъв пакет: Xbox 360 Play and Charge Kit unboxing

Някой хора си правят и така нареченото "Super Capacitor Battery", където реално безжичния контролер става жичен, но не си свързан към Xbox'а с него, а към ел. мрежата. Това е в случай, че конзолата ти е далеч, а до теб в близост има контакт и не ти се занимава с батерии и презареждане постоянно.

Но това са вече някакви алтернативни неща, които знам само на теория. Лично аз харесвам "жичните" неща, защото са по-сигурни и независими.

Ако кабела по никакъв начин не те ограничава като разстояние от конзолата до даден диван или нещо - жичен.

За телевизорите не е проблем, но си направи сметката, че ако използваш стар и некачествен телевизори, и съответно го "зяпаш" супер много време - как това ще се отрази на зрението ти и дали си заслужава..

Редактирано от An0n (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да използваш такива батерии :

Публикувано изображение

Иначе контролера може да използва "Rechargeable Battery Pack", което е една голяма батерия, която може да се презарежда (на теория lol). Тук може да видиш супер ламерско разопаковане на един такъв пакет: Xbox 360 Play and Charge Kit unboxing

Някой хора си правят и така нареченото "Super Capacitor Battery", където реално безжичния контролер става жичен, но не си свързан към Xbox'а с него, а към ел. мрежата. Това е в случай, че конзолата ти е далеч, а до теб в близост има контакт и не ти се занимава с батерии и презареждане постоянно.

Но това са вече някакви алтернативни неща, които знам само на теория. Лично аз харесвам "жичните" неща, защото са по-сигурни и независими.

Ако кабела по никакъв начин не те ограничава като разстояние от конзолата до даден диван или нещо - жичен.

За телевизорите не е проблем, но си направи сметката, че ако използваш стар и некачествен телевизори, и съответно го "зяпаш" супер много време - как това ще се отрази на зрението ти и дали си заслужава.

Ами аз предпочитам PS3 щото имам безжичен controller и е без батерии , но пък гледах един клип в който се сравняваха двете конзоли(Xbox360 и PS3) и видях че много трудно се играят racing игри с PS3 controller, като цяло Xbox360 controller-a явно е по удобен за всякакви игри. А и какво имаш предвид под ''стар и некачествен''? И гледах клип в Тубата как един пич си включва PS3-то в монитора на компютъра чрез някакъв HDMI кабел и искам да попита какъв е този HDMI кабел и с него може ли да се включи по този начин и Xbox-a като PS3-то в монитора на компютър? Извинявам се за тъпите въпроси но изобщо не съм запознат се тези неща! :D  :D  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от PigManu
      Безплатно изтегляне на играта за членове на PS Plus!!!
      https://store.playstation.com/en-bg/product/EP0002-CUSA02624_00-BLACKOPS3GAME000
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.