Премини към съдържанието
Mitsubishi Eclipse 2G

Андроид се рестартира по време на разговор

Препоръчан отговор

Хай, пичове и пички...имам SE ArcS, преди две седмици му врътнах един хард ресет, поради други проблеми. А сега, за втори път след тая операция, телефона ми се рестартира по време на разговор. Версията на телефона е 4.0.4 Не съм забелязал телефона да се нагрява, тъй като бях в стая с нормална температура.  Със старата версия(2.3.4) бях преди и мисля, че пак го имах тоя проблем. Няма определен период, просто нещо му теква и се рестартира, да го е*а в лайнарския андроид. :mad:  Та според вас, проблема хардуерен ли е или софтуерен?

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хай, пичове и пички...имам SE ArcS, преди две седмици му врътнах един хард ресет, поради други проблеми. А сега, за втори път след тая операция, телефона ми се рестартира по време на разговор. Версията на телефона е 4.0.4 Не съм забелязал телефона да се нагрява, тъй като бях в стая с нормална температура.  Със старата версия бях преди и мисля

Щом има и други проблеми, по-добрия вариант е сервиз. Моя по-същия начин започна с прекъсване на разговори, после почнаха и забивания, изключвания, докато тотално не отказа. Ако е в гаранция направо се възползвай.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има гаранция, карах го на скоро заради луфта около сензора. Ама тия само ше ми върнат старата версия на телефона и нищо, ама ще ги неза*ба, дадох 700 кинта за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, пич... :) Бих ти препоръчал освен връщане към фабрични настройки, също така да форматираш и картата памет. Ако телефона ти е рутнат, можеш да пробваш да изтриеш излишните ти системни приложения и/или да замразиш тези, които не ползваш, както и да изтриеш Далвик кеша, всичко това с Titanium Backup (платено приложение). Също така можеш да освободиш място, като интегрираш обновленията на системните приложения. Другото платено приложение което ползвам - SD Maid, освобождава телефона от излишни файлове, невалидни инсталационни файлове и т.н. 3,42 + 9,05 = 12,47, толкова струват двете приложения, които ти препоръчвам. Дори да не свършат нужното за този телефон, винаги ще са ти от полза, ако и за в бъдеще ще ползваш Андроид.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре да замълча :D да се успокоя и да подмина темата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре да замълча :D да се успокоя и да подмина темата.

;) видях ти мнението в темата за рингтоновете... Ами относно Андроид, не си прав... Реклами - спират се също толкова лесно, както ти си слагаш за 30 секунди рингтон. Забивания и рестарти - ами моя телефон нито забива, нито се рестартира. Рестартирам го профилактично, не защото има каквито и да е проблеми, веднъж седмично. Работи като пушка. И пак относно рекламите за които говореше в предната тема, ако се спазват елементарните правила, да не се инсталират откровено глупави, излишни и напълно безполезни приложения, като говорещи котки и приложения за гонене на комари и кучета, шанса да попаднеш на вредоносно приложение намалява значително... Ако четеш и мненията на потребителите и обръщаш внимание на permissions, шансовете да ти навреди приложение клони към нула.

djagi, идеята на телефона е да върви и без да се правят разни гиманстики.

Касперски, съгласен съм донякъде... Ама аз ти давам една идея как да си оправиш телефона и да ти спестя сервиз, защото ползвам и един Xperia Ray, който е със същия хардуер мисля, само размерите са му по-малки и телефончето работи повече от идеално... Какво да чистиш и да правиш с въпросните приложения аз не мога да ти кажа, въпрос на усещане... Факт е обаче, че при телефон със същия хардуер (почти), нямам никакви проблеми със забивания и рестарти, но не мога да съм сигурен, че е само заради оптимизацията с въпросните две приложения.

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

джаги, мерси, но не мисля, че с махането на някоко приложения, телефона ще спре да се рестартира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

джаги, мерси, но не мисля, че с махането на някоко приложения, телефона ще спре да се рестартира. 

Мисленето ти е в правилна посока. С някое друго приложение е абсурдно да оправиш нещата, особено при хардуерен проблем/дефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, това се пита, дали проблема е хардуерен?

Симптомите, които описваш на такива приличат... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се проблема да е хардуерен, а замразяването на системни приложения, които не се ползват, а заемат памет определено би облекчило телефона, особено този, тъй като паметта му и без това е малко. Рестартите само по време на разговор ли се случват или и при други дейности?... Също така изобщо успяваш ли да проведеш някакъв разговор или рестартира веднага? Имам някакъв бегъл спомен, че и аз съм имал подобен проблем с Ray преди да му кача последния Андроид, а телефончето го ползвах наскоро и не съм забелязал подобни проблеми. Пробвай със спиране на синхронизацията на контактите (ще синхронизираш ръчно). Имам спомен, че това оправяше проблем със забиванията при вдигане на някои от Xperia телефоните и въпреки че твоя проблем не е точно същия, може и да помогне. Телефона в какъв режим работи - WCDMA (preferred)/GSM или GSM only?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само по време на разговор се рестартира.... е и като пусна GPS-a, ама там му пречи жегата и направо се гасеше. Телефона работи  WCDMA (preferred)/GSM.

ПП: Имах и проблем със забиването на телефона, когато се опитвах да приема обаждане. Нито затваряне, нито приемане. Тогава цъках бутона за включване за да млъкне телефона. За това и правех фактори рисет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай Trust - Event Logger, приложението е безплатно... Може да ти даде някаква представа какво се случва в телефона. Пробвай също така да го оставиш на GSM only и да видиш дали ще се повторят рестартите, също така и това със синхронизацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има гаранция, карах го на скоро заради луфта около сензора. Ама тия само ше ми върнат старата версия на телефона и нищо, ама ще ги неза*ба, дадох 700 кинта за него.

Луфт около сезнора? Какво си го правил този телефон? При положение, че има хардуерни проблеми, как искаш да работи телефона нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Едва ли има хардуерни проблеми, а и най-вероятно в сервиза ще направят точно това, което Касперски каза - ще му върнат старата версия на телефона. А че проблема е със софтуера а не с хардуера съдя по това, че рестартите са почнали да се случват след ъпдейта и хард ресета. Едва ли даване в сервиз е най-удачно в случая, за да не направят нищо, само да му държат телефона... Проблема обаче сигурно ще остане, както не е хардуерен проблем и проблема при входящите обаждания, които Касперски е имал (както и доста голям процент ползващи Xperia телефони...). И ако това е хардуерен проблем, то всички в един или друг момент сме били за сервиз и сервизите щяха да са затрупани с Xperia телефони от 2011 и 2012 година моделите... Понеже и аз го имах този проблем с телефон от 2012 година, Xperia Go. Да чукам на дърво, след ъпдейта този проблем го нямам, но колеги продължават да се оплакват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехе, това с луфта беше преувеличение. Имах пукнатинката над сензора, както и на още 1-2 места, които се появяват след няколко месеца от покупката на апарата. Това е световно признат проблем. Джаги, значи проблема е в калпавата поддръжка на Сони? А те до колкото четох, няма да пускат нова версия или поне нов фърм, за да си оправят багиите. Галакси 2ката й пуснаха ъпдейт до 4.1, значи хардуера не е пробем, а просто сони искат да си продават новите серии и да оте*ват старите. :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехе, това с луфта беше преувеличение. Имах пукнатинката над сензора, както и на още 1-2 места, които се появяват след няколко месеца от покупката на апарата. Това е световно признат проблем. Джаги, значи проблема е в калпавата поддръжка на Сони? А те до колкото четох, няма да пускат нова версия или поне нов фърм, за да си оправят багиите. Галакси 2ката й пуснаха ъпдейт до 4.1, значи хардуера не е пробем, а просто сони искат да си продават новите серии и да оте*ват старите. :mad:

За голямо съжаление, има нещо такова, да... За Xperia Go последната версия е 4.1.2 и телефона ми работи отлично, а колеги се оплакват от проблеми... Аз обаче на Go съм махнал над 350!!! мб. софтуер, предимно този на Sony, който съм преценил че не ми е нужен... Моя Ray както казах се държи отлично, ама и там съм чистил. Спрял съм / премахнал съм сума приложения и сервизи, на Google и Sony. Не казвам, че така е редно, просто аз така съм си решил и при мен бъгове няма... Колеги от форума на Android казват, че премахването на Viber, Skype и т.н., както и спирането на синхронизацията оправяло при тях проблема с входящите обаждания, ама аз ако тръгна да трия приложения, които активно ползвам, за какво по дяволите ми е смартфон... И един Tipo ползвам, сега съм го дал на близък, при него също е 4.0.4 и повече няма да получи, а телефона е от 2012 година... При Tipo-то същите проблеми... аз обаче отново ги нямам. Е... Не може на всички да са дефектни телефоните, а аз все читави бройки да съм купувал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За голямо съжаление, има нещо такова, да... За Xperia Go последната версия е 4.1.2 и телефона ми работи отлично, а колеги се оплакват от проблеми... Аз обаче на Go съм махнал над 350!!! мб. софтуер, предимно този на Sony, който съм преценил че не ми е нужен... Моя Ray както казах се държи отлично, ама и там съм чистил. Спрял съм / премахнал съм сума приложения и сервизи, на Google и Sony. Не казвам, че така е редно, просто аз така съм си решил и при мен бъгове няма... Колеги от форума на Android казват, че премахването на Viber, Skype и т.н., както и спирането на синхронизацията оправяло при тях проблема с входящите обаждания, ама аз ако тръгна да трия приложения, които активно ползвам, за какво по дяволите ми е смартфон... И един Tipo ползвам, сега съм го дал на близък, при него също е 4.0.4 и повече няма да получи, а телефона е от 2012 година... При Tipo-то същите проблеми... аз обаче отново ги нямам. Е... Не може на всички да са дефектни телефоните, а аз все читави бройки да съм купувал...

Добре де ... след този прочит следва логичен въпрос ! Тия телефони само за напреднали потребители ли са или са за всички останали ? Ще си купя аз телефон и ще почна да му трия приложения и спирам сервизи за да му подобря работа на 4 ядрения процесор ! Честно казано странна работа. А после ще обяснявам че андройд ти давал пълна свобода и нямал ограничения. Обаче явно не виждате предимствата на затворените системи. Излезе ли ъпдейт е за всички а не само за някой и устройствата и се поддържат по 3-4 години софтуерно. Сега ще тупаме топката между google и Sony .

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и ти за съжаление си прав, но също така е вярно и това, че Андроид ти дава пълна свобода, и това е така. Има го обаче и това, че ако си малко по на "ти" с телефона, можеш да получиш много повече. А тези проблеми (със забивания при входящо обаждане, примерно) не са само при Sony телефоните, четейки андроид форума имам впечатления че се среща при почти всички. Конкретно за Sony, много им харесвам телефоните, но е факт, че поддръжката им не е на ниво и за по-старите модели не излизат последните Андроиди. А относно свободата, ами да, има я, ето наскоро си купих ето това приложение, което ми позволява да слушам радио без да съм включил слушалки към апарата, със стоковото приложение няма как това да стане... И пак за проблемите, ще кажа и това, че много често и самите потребители си правят телефоните проблемни. Не говоря за този случай, а по принцип. Виж на някоя жена телефона и какви приложения слагат... То не са говорещи животинки, то не са безполезни приложения.

Добре де ... след този прочит следва логичен въпрос ! Тия телефони само за напреднали потребители ли са или са за всички останали ? Ще си купя аз телефон и ще почна да му трия приложения и спирам сервизи за да му подобря работа на 4 ядрения процесор ! Честно казано странна работа. А после ще обяснявам че андройд ти давал пълна свобода и нямал ограничения. Обаче явно не виждате предимствата на затворените системи. Излезе ли ъпдейт е за всички а не само за някой и устройствата се поддържат по 3-4 години софтуерно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари, трябваше някой айфон да си взема, макар и втора употреба,  поне проблемите щяха да са по-малко,ама взех арката заради уникалния му дизайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и ти за съжаление си прав, но също така е вярно и това, че Андроид ти дава пълна свобода, и това е така. Има го обаче и това, че ако си малко по на "ти" с телефона, можеш да получиш много повече. А тези проблеми (със забивания при входящо обаждане, примерно) не са само при Sony телефоните, четейки андроид форума имам впечатления че се среща при почти всички. Конкретно за Sony, много им харесвам телефоните, но е факт, че поддръжката им не е на ниво и за по-старите модели не излизат последните Андроиди. А относно свободата, ами да, има я, ето наскоро си купих ето това приложение, което ми позволява да слушам радио без да съм включил слушалки към апарата, със стоковото приложение няма как това да стане... И пак за проблемите, ще кажа и това, че много често и самите потребители си правят телефоните проблемни. Не говоря за този случай, а по принцип. Виж на някоя жена телефона и какви приложения слагат... То не са говорещи животинки, то не са безполезни приложения.

Колкото по голяма свобода имаш да теглиш неща от нета и да се ровиш в дълбоките настройки на телефона заложени от производителя толкова вероятността да се омажат нещата е по голяма. Всички които имат проблеми с iOS са на 95% с джелбрекнати устройства търсещи свободата.

В интерес на истината и аз съм с джейл но слагам само изпитани работи и не си играя да експериментирам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари, трябваше някой айфон да си взема, макар и втора употреба,  поне проблемите щяха да са по-малко,ама взех арката заради уникалния му дизайн.

Според мен трябва да отидеш в сервиз, както писаха по-назад в темата. След като веднъж си ходил при "майсторите" в сервиза те съветвам да продадеш този телефон и да си вземеш нещо друго. Мани го дизайна. Аз не мога да разбера как може да се прехласваш по едно устройство, което всъщност е екран, снабден с изключително слаб компютър и страшно окастрена операционна система (няма значение дали е Андроид/Линукс, iOS, WP и пр.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да отидеш в сервиз, както писаха по-назад в темата. След като веднъж си ходил при "майсторите" в сервиза те съветвам да продадеш този телефон и да си вземеш нещо друго. Мани го дизайна. Аз не мога да разбера как може да се прехласваш по едно устройство, което всъщност е екран, снабден с изключително слаб компютър и страшно окастрена операционна система (няма значение дали е Андроид/Линукс, iOS, WP и пр.).

Не искам да съм контра на всяко (или на една част) от мненията в темата, но "изключително слабия компютър" е двигател на множество устройства, които си вършат работата по своето предназначение, че и в много от случаите дори по-добре от мощните настолни компютри, за определени задачи. Да оставим екрана настрана, и изключим специализирана професионална работа - тези устройства се доказаха и не само се доказаха, по-удобни са за много от ежедневните дейноисти, които вършим. Видео, музика и интернет; поща, офис, отдалечен контрол, задачи, бизнес приложения, борсови приложения, органайзер, бележки, облачни услуги, четец за PDF, DOC i т.н. Дори мобилен скенер, рекордер, календар, браузър за снимки, мобилна телевизия, радио, елементарна обработка на снимки; четец за новини, клиент за Poket (и подобни), клиент за социалните мрежи, безплатни разговори; качественни игри, форум приложения. За това ли говориш, че е един "изключително слаб компютър"?... И страшно "окастрената операционна система" ти позволява да правиш почти всичко, дори да не включим Linux в схемата, дори само до единия Андроид да се ограничим... Не съм програмист, не ползвам сигурно и 1% от потенциала, а виждам как се развиват светкавично нещата. Ами че аз каквато игра си купих и играх на Nexus 7, от години не бях попадал на нещо, което така да ме завладее, при положение, че не съм геймър, ама от време на време съм играл за разнообразие някоя игра от сорта на CoD, Crysis и т.н. Играта е Bard's Tale, RPG е, направена и изпипана перфектно. Перфектна графика, скриншотовете не дават никаква представа... Фен съм на Baldur's Bate ToB и цялата серия изобщо... Цените за мобилните приложения са в десетки и м/би в някои случаи дори стотици пъти по-ниски. Ето, сега се сещам, че преди малко като се прибрах, се задейства още едно полезно приложение - Tasker може да ти пусне и пуканките в къщи, да ти светне лампата и да поеме до голяма степен контрол над досадни дейности... Прибирам се в нас, при наличие на определени клетки на GSM оператора ми се задействат поредица от събития, например ми се пуска Wi-Fi, изключвам Data, променям времето за изключван на дисплея и т.н. Въпрос на свободно време, желание и много малка сума пари е да си направя елементарна електронна къща, която ще ме разпознае кой ми е на гости, как да ми е музиката и т.н. С една дума, само липсата на въображение може да ви попречи да си ползвате телефона на едно съвсем друго ниво...  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да оставим екрана настрана, и изключим специализирана професионална работа - тези устройства се доказаха

....

Не бива да оставяме минатюрния екран. Освен това смартфоните не се доказаха за професионална работа. Стават само за забавления.

Видео, музика и интернет; поща, офис, отдалечен контрол, задачи, бизнес приложения, борсови приложения, органайзер, бележки, облачни услуги, четец за PDF, DOC i т.н. Дори мобилен скенер, рекордер, календар, браузър за снимки, мобилна телевизия, радио, елементарна обработка на снимки; четец за новини, клиент за Poket (и подобни), клиент за социалните мрежи, безплатни разговори; качественни игри, форум приложения. За това ли говориш, че е един "изключително слаб компютър"?

Мне. Бизнес приложения? Борсови приложения, четци и пр. глупости на търкалета. Няма такива филми, човече. За простолюдието има само залъгалки. Знаеш ли защо няма пълноценна операционна система за смартфони? Защото има само един отговор.

P.S. Андроид и и пр. много скъпи устройства са много бледо копие на IBM 386 отпреди двадесет години.

Малко опции вместо лопата:

1. Винаги може да се си купи един нормален телефон за стотина лева, един комп за 400-500 лева и като компромис Андроид конзола за 100 лева. Или само гейм конзола + телефона.

2. Още един вариант: телефон за 50 лева, телевизор за 500 и 100% SPA за 200 кинта (два дни). Наместо Sony Zxxx, HTC (100% счупен директно от производителя) или Гнусмас (обратно на Самсунг) натресен с намсикви дивотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.