Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !!!
Случайно попаднах на тема за Windows XP във интернет....изтеглих я ,но oчаквах да бъде .exe тя се оказа някакъв "Windows Visual Style File" !!!
Явно това са основните формати за темите на ОС xp не съм сигурен,но проблемът е че нз. къде точно се поставя и откъде да я задам (приложа) ако някой е наясно моля да помогне,Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запазваш я в C:WindowsResourcesThemes и цъкаш върху визуалният стил. За да можеш да го използваш преди това трябва да си направил пач на Uxtheme, в интернет има по този въпрос писано, инструментът е UxthemePatcher, като след употребата му рестартираш системата и чак след това можеш да приложиш новият стил. Не можеш да го приложиш иначе, защото Windows не приема неподписани стилове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото Windows не приема неподписани стилове.

И има защо :) и после ще почне да реве че нещо му се е бъгнала системата и че това ХР е голем боклук .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И има защо :) и после ще почне да реве че нещо му се е бъгнала системата и че това ХР е голем боклук .

Аха. Само да не е поради същата причина, поради която не можеш да пращаш файлове по Bluetooth с iPhone или поради същата причина, поради която те лимитират в Win Phone.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

:(

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей обижда!

Аз не го разбрах :) ако е някаква обида , не му отива , ако приемем че е 69 набор , на правописа :no-no: той е на детската градина , като се има на в предвид и как иска да си омаже системата с разни стилове :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във този сайт,форум или каквото е там ,редовни съвестни и отзивчиви хора се броят на една ръка останалите са ей такива психично неуравновесени елементи като вас ..... гн.Жонов

Абе ти пиян ли си, дрогиран ли си, какъв ли си? Още с първият отговор в темата разбра това, което те интересуваше. jonov не го виждам психично неуравновесен, а системата може да има проблеми, но за това не сме виновни всички!

... как иска да си омаже системата с разни стилове

Стиловете не предразполагат към особено омазване. Ползвал съм най-различни безпроблемно. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стиловете не предразполагат към особено омазване. Ползвал съм най-различни безпроблемно.

За една стара щайга с малко рам са убийствени :(

А относно пича с обидите - ами силата на виртуалния свят :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За една стара щайга с малко рам са убийствени

Колко? 64MB RAM ли? На всичко над 256 няма да има сериозно забележимо забавяне. Аз лично съм спрял услугата за темите и съм орязал визуалните ефекти, понеже не съм чак толкова много по шаренийките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко под 512 , макар че днешните браузъри ще изнемогват , а да не говорим пък за прословутия феис като се отвори  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Не можах да разгледам всичко, което е дал колегата над мен.

За това ако се повтарям сори.

Искам да ти предложа две теми.

Не им трябва пач. Инсталират се като софтуер. Нали Next,Next, Next и си готов

Ето я първата. Можеш първо да я разгледаш и ако ти хареса теглиш и инсталираш:

http://www.askvg.com/microsoft-zune-desktop-theme-for-windows-xp/

Втората съм си я сложил на един от мойте компютри. Тя е:

http://www.softpedia.com/get/Desktop-Enhancements/Themes/Universal-Vista-Inspirat-Brico-Pack.shtml

Но трябва да знаеш че малко е тежичка. Не знам със колко рам си. Ето как изглежда:

http://prikachi.com/images.php?images/120/6430120J.jpg

ПП: Моля те да не обиждаш колегите.Аз страшмо много ги уважавам.Не вярвам да са искали по какъвто и да е начин да те обидят.

Поздрави.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

НИкой не ви е освободил от спазване на добрия тон!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така първо искам да благодаря на хората които ми помогнаха със линкове и второ аз съм страшен тъпир и съм се заянатил за точно определената тема а етоя и нея http://www.belchfire.net/index.php?automodule=downloads&showfile=9376

от горните постове ,както и от линковете във форума ми стана ясно че трябва да променя "пач" на ОС така че да приема нелицензирани теми !?

Бихте ли обяснили малко по-подробно като за старец как става това подменяне и какви са рисковете (темата която съм си избрал е изключително СЕМПЛА и изчистена от почти всякакви ефекти именно за да не товари)

П.П. 

ba4o_kiro64 благодаря ти за предложението бил съм вече със Zone Desctop и темата е много яка !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пачва се некритичен системен файл и като цяло рисковете нещо да се обърка сериозно са малки. Програмата е UxthemePatcher и ето това е версията за WindowsXP SP3 SP3 UxTheme Patcher 1.3 Стартира се програмата, пачва се uxtheme.dll и след това като кликнеш на някой визуален стил - отваря ти се Display Properties и можеш да я приложиш темата. Най-добре да си я прехвърлиш в C:Windowsresources и да НЕ триеш приложен визуален стил, защото след рестарт ще останеш без елементи на визуалният интерфейс, ако не може да намери стила и ще стане много неприятно. п.п Внимавай с езика и тона. Не обичаме да се използват вулгарни изрази и обиди към потребители.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хммм...интересно,защо аваста отчита пача като вирус ????

Защото пачва системен файл, а Аваст е една от най-параноичните антивирусни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има подобни подписани теми....zune  и  royale noir

Редактирано от nikolaijelev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хмммм във нета прочетох че за най-голяма производителност се препоръчва темата "класически стил на windows" ....... доколкото знам нея си я има,така че няма да я тегля!?

А ако някой ми каже откъде мога да си изтегля още цветови схеми за нея ще съм му много благодарен !!!

П.П. Отказвам се от старата тема......може би няма смисъл да прилагам нещо което ще ми радва окото не повече от 2 седмици !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хмммм във нета прочетох че за най-голяма производителност се препоръчва темата "класически стил на windows" ....... доколкото знам нея си я има,така че няма да я тегля!? А ако някой ми каже откъде мога да си изтегля още цветови схеми за нея ще съм му много благодарен !!! П.П. Отказвам се от старата тема......може би няма смисъл да прилагам нещо което ще ми радва окото не повече от 2 седмици !

Че ти цветовите схеми сам можеш да си ги конфигурираш и ако искаш, можеш да направиш прозорците и пембяни. Десен бутон на десктопа - Properties. В новият прозорец Desktop Properties отиваш в таб Appearance, цъкваш на Advanced и за класическата тема можеш да настроиш цветовата схема и цветовете на всеки отделен елемент.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.