Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Бях писал преди около 2-3 седмици за проблем с звука.

Когато пусна музика и в комбинация с това още някаква програма, например "google chrome" или пусна видео чат в някой сайт се получава проблема - забива за 5-7 секунди лаптопа и така през няколко секунди-минути, освен ако не спра музиката.

Този проблем го има от 2-3 месеца. Вчера, като чели ми се стори, че като сложа слушалките и слушам от там музика не забива толкова, колкото, когато слушам музика директно от лаптопа, може да ми се е сторило.

Та какво стана днес. Пускам лаптопа и си пуснах музика директно от лаптопа. И стандартните проблеми, като в един момент лаптопа изписа съобщение "windows explorer спря да работи, проверява за проблеми" (нещо от този сорт), това е излизало понякога, когато лаптопа се натовари много. Но този път, когато се рестартира "windows explorer", пак се показа и така постоянно показва се рестартира се десктопа, показва се рестартира се и не спира, не мога да влезна никъде. Викам край .. Та, като изключих лаптопа и видях опцията "Safe mode with network", сега пиша от нея :Д.I

Нормално или не, забелязвам, че там където е иконата за звука има хикс и като натисна на нея пише "аудио услугата не работи". 

Какво да правя ? Не мога да инсталирам windows, нямам диск и не знам как става. Дори и да знам имам някой файлове на лаптопа и трябва по някакъв начин да ги прехвърля на дискове за да не се изгубят.

Някакви идеи как може да се реши проблемът ако има друг начин ?

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата уиндоус се е повредила по някаква причина.Както си в  "Safe mode with network",ще си прехвърлиш първо нужните файлове,за да не ги загубиш.После вариантите са:Поправка на системата,с инсталационен диск,но ти го нямаш или по добре нова инсталация на уиндоус,на чисто...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вероятно е да имаш вирусчета. И да, в Save Mode не работи звука. Ако не знаеш как да преинсталираш и да боравиш с Hiren's boot CD или LiveLinux дистрибуция - или сядаш на дупето си и яко четеш или си плащаш, защото тези две теми не се описват с по няколко реда, а ако тръгнем да правим подробни упътвания, ще са десетки страници.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи варианта е да си купя двд дискове, да прехвърля нужните файлове там и 1 диск да отделя на който да инсталирам windows-а, когото ще преинсталирам ? За да тръгне дискът за преинсталиране, трябва да се запише за boot, нали ?

Можете ли да ми дадете някаква тема с обяснения как се преинсталира windows, в интернет има много, но ако тръгна да го преинсталирам не знам коя да избера и кой windows да избера, ще ме посъветвате ли кой е най-удачен ? В момента съм с Windows 7 Home Premium и отдолу нещо пише Service Pack 1 ?

Ще чета колкото трябва, няма как ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми помогнете ли малко ? Реших за първи път да пробвам да инсталирам "windows".    

1.Мога ли да записвам дискове, докато лаптопът е на "Safe Mode Networink" ?

2. Вредно ли е да използвам "Safe Mode Networink" ? За повече от 1 седмица постоянно ?            

2.Има два начина за записване на дискове директно от лаптопа, без добавени програми специално за записване. Има един начин в които се обяснява, че мога да запиша файлове на даден диск и после ако реша мога да ги трия от диска след, като ги прехвърля на някой компютър. Не знам как се наричаше този начин на записване на диск, но ако запиша така файловете, след като преинсталирам лаптопа, ще има ли проблем да ги прехвърля отново на лаптопа, след, което да ги изтрия от дисковете за да имам място и друг път да записвам на тези дискове неща ?

3. Трябва да намеря някой windows от интернет и да го инсталирам направо или първо трябва да изтрия този windows с който съм в момента и след това да инсталирам другият ?    

4. Ако намеря някой "windows" и го инсталирам, нужно ли е в дискът с него да сложа и други файлове, като програми например или в самият "windows" се намира всичко нужно за нормално стартиране и после, като завърши инсталирането и тръгне "windows-a" на лаптопа само трябва да си изтегля програмите, които искам ?

5. С нормален DVD 4,7 gb става ли инсталирането на "windows" ?

6. Има ли нещо важно, което трябва да инсталирам веднага след като инсталирам "windows" ? Програми например. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Да

2. Защо ти е да ползваш Сейф Мод ?!? :ohmy:

3. Можеш да записваш и триеш само презаписваеми дискове - CD-RW и DVD-RW

4. Потърси си MSDN релийз ако искаш читав Windows и държиш да ползваш такава ОС

5. Програмите си ги сложи на флашка най-добре, че да не объркаш нещо

6. Да 4.7 GB е напълно достатъчно

7. Еми освен драйверите, другото вече е по твое усмотрение.

Успех !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Да

2. Защо ти е да ползваш Сейф Мод ?!? :ohmy:

3. Можеш да записваш и триеш само презаписваеми дискове - CD-RW и DVD-RW

4. Потърси си MSDN релийз ако искаш читав Windows и държиш да ползваш такава ОС

5. Програмите си ги сложи на флашка най-добре, че да не объркаш нещо

6. Да 4.7 GB е напълно достатъчно

7. Еми освен драйверите, другото вече е по твое усмотрение.

Успех !

2. В нормалния мод не мога понеже, ми изписва едно съобщение и се рестартира десктопа и така без да имам възможност да цъкна, където и да било. В която и папка да било.

3. Има ли разлика между DVD-R, DVD+R и DVD+RW ?

4. Сега ще видя дали могат по-долу потребителите да предложат някой конкретен "windows 7".

5. За кои програми точно имаш предвид, тоест не разбрах ако намеря "windows", той е достатъчен или отделно трябва тегля и други програми, които са нужни, докато инсталирам "windows-а" ?

7. Драйверите имаш предвид да ги инсталирам след като приключи инсталацията на "windows" и тръгне лаптопа или са нужни да бъдат записани на дискът заедно с "windows", докато го инсталирам ?

Димитър 59

simtech

Можете ли да ми дадете линк за точният "windows" нещо да не сгафа ? В обясненията как се инсталира "windows" видях, че има една част в която се въвежда ключ на "windows-а", активационен код или  както беше там. Такъв трябва ли да търся отнякъде ? Също в "zamunda" забелязах има някакви активатори за "windows", такова нещо нужно ли ми е и ако да за какво ?      

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. В нормалния мод не мога понеже, ми изписва едно съобщение и се рестартира десктопа и така без да имам възможност да цъкна, където и да било. В която и папка да било.

3. Има ли разлика между DVD-R, DVD+R и DVD+RW ?

4. Сега ще видя дали могат по-долу потребителите да предложат някой конкретен "windows 7".

5. За кои програми точно имаш предвид, тоест не разбрах ако намеря "windows", той е достатъчен или отделно трябва тегля и други програми, които са нужни, докато инсталирам "windows-а" ?

7. Драйверите имаш предвид да ги инсталирам след като приключи инсталацията на "windows" и тръгне лаптопа или са нужни да бъдат записани на дискът заедно с "windows", докато го инсталирам ?

1. Поправи си ОС ако разполагаш с копието/образа на ОС на носителя от който е инсталирана

2. Да, има. CD-R и DVD-R се пише веднъж, докато CD-RW и DVD-RW са презаписваеми носители.

3. Няма как да ти предложим версия на Windows ОС тъй като е платена, и противоречи с правилата на форума

4. Не ти трябва допълнителен софтуер за да си инсталираш Windows

5. Да, драйверите се инсталират след приключване на инсталацията на Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ще пиша след някой час да разгледам 1-2 часа за да номинирам 1-2 уиндоуса и ако не е против правилата на форума ще сложа линкове да ми препоръчате ако искате някой от тях и да ми кажете дали ще стане на моите лаптопни характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може по между другото да ви попитам - има ли начин на моят windows (който беше вграден при закупуването на лаптоп-а) да видя активационният код (ако има такъв) и евентуално да го използвам ?    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може по между другото да ви попитам - има ли начин на моят windows (който беше вграден при закупуването на лаптоп-а) да видя активационният код (ако има такъв) и евентуално да го използвам ?    

би трябвало да имаш лепенка отдолу на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

би трябвало да имаш лепенка отдолу на лаптопа.

Благодаря за информацията, да намерих "Product key". Моят уиндоус е windows 7 home premium в такъв случай активационният код за кои версии на уиндоус ще стане ?

Този ключ, като се използва от моят уиндоус, след като инсталирам друг уиндоус ще може ли пак да се използва, повторно ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какви дискове е за предпочитане да запиша файловете, който искам да върна обратно в лаптопа след, като го преинсталирам и "windows 7" файла за инсталиране - DVD-R или DVD+R ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този ключ, като се използва от моят уиндоус, след като инсталирам друг уиндоус ще може ли пак да се използва, повторно ?

Може да се активира само същата версия на Windows, каквато оригинално си закупил с лаптопа. Така че така и тегли. Няма значение дали е DVD-R или DVD+R - съвременните оптични устройства и двата формата оперират перфектно. Иначе - DVD-R е с по-голяма съвместимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това се оказа решението, да инсталирам същата версия. А да попитам има ли някаква по-детайлна част за избирането на версия. Или просто трябва да е windows 7 home premium (каквато е моята) ? В смисъл де да знам самият този вид уиндоус може би има различни подверсии ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това се оказа решението, да инсталирам същата версия. А да попитам има ли някаква по-детайлна част за избирането на версия. Или просто трябва да е windows 7 home premium (каквато е моята) ? В смисъл де да знам самият този вид уиндоус може би има различни подверсии ? 

Няма подразновидности. 

Инсталирането на Windows е най лесната част от цялата процедура правят се 4-5 неща всичко на всичко. по трудното е след това ако се окаже, че версията която сте инсталирали не е качила драйвери за мрежа и не можете да стигнете до нет за да си дръпнете нужните драйвери.

Не е необходимо да прехвърляте на дискове достатъчно е да си прехвърлите важните неща на втория дял на диска ако имате такъв изобщо. дори и да нямате можете да си създадете стига да имате празно място на диска. Но от това какви познания имате риска да изгубите всичко е съществен.

Преди да преинсталирате могат да се опитат няколко неща.

- Да стартирате системата в

Публикувано изображение

- Ако горното не помогне в safe mod можете да върнете системата към версия от по задна дата с Restor point. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма подразновидности. 

Инсталирането на Windows е най лесната част от цялата процедура правят се 4-5 неща всичко на всичко. по трудното е след това ако се окаже, че версията която сте инсталирали не е качила драйвери за мрежа и не можете да стигнете до нет за да си дръпнете нужните драйвери.

Не е необходимо да прехвърляте на дискове достатъчно е да си прехвърлите важните неща на втория дял на диска ако имате такъв изобщо. дори и да нямате можете да си създадете стига да имате празно място на диска. Но от това какви познания имате риска да изгубите всичко е съществен.

Преди да преинсталирате могат да се опитат няколко неща.

- Да стартирате системата в

Публикувано изображение

- Ако горното не помогне в safe mod можете да върнете системата към версия от по задна дата с Restor point. 

1. Вие много добре обяснявате, но аз съм индианец.

Под да прехвърля важните неща на ВТОРИЯТ ДЯЛ, имахте предвид, ДИСК D: ли ? Понеже аз имам C: и D:.

Ако правилно съм разбрал, то тогава при инсталиране на нов уиндоус не е ли по-добре да се нулира и Ц и Д, така няма ли да е по-ефективна инсталацията или греша и Ц е напълно достатъчен да бъде нулиран (инсталиран наново) ?

Понеже не знам при инсталиране на нов уиндоус и Ц и Д ли се правят наново от начало или само Ц ?

Защото ако е по-ефективно така, по-добре първо да прехвърля всичко важно на дискове и да нулирам цялата система и Ц и Д. Но ако няма значение, по-добре да го направя, както вие написахте. Предполагам просто трябва да преместя важните файлове от :Ц в :Д през сейф мод.

2. Тази команда до която сте стигнали как се използва.

Това "Last Know Good Configuration (advanced)" се избира преди да инсталирам уиндоус, след което рестартирам компютъра, наново го включвам и инсталирам уиндоуса или не е правилният начин това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Няма нужда от триене на дял D при преинсталация, освен ако някой не е направил там самата инсталация. На втория дял няма файлове отнасящи се до работата на операционната система. За това можете да прехвърлите важните неща на дял D и при преинсталацията него не го пипате.

Винаги има риск при слаби познания по време на инсталацията без да искате да затриете и дял който не е бил вашата цел.

2. Last Know Good Configuration няма отношение към инсталацията. При възникване на проблем посредством нея се прави опит да върнете системата в предишен момент когато всичко е било ОК, в случая с цел да избегнете преинсталацията.

Вероятно не сте обърнали внимание и на последния ред от предишният ми пост за System Restore. 

Преди всяка по-сериозна промяна на софтуера на едно РС Windows си прави такава точка за възстановяване и при проблем вие можете да се върнете към такива точки (освен ако не са били забранени).

До тази опция се достига от старт менюто>All Programs>Accessories>System Tools>System Restore. Когато стартирате приложението то ще ви покаже точките към който е възможно да се върнете. Избирате се точка. Настройките от нея се зареждат и РСто се рестартира само.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pconline

Благодаря ти, че ми пишеш в учтива форма, но нали сме дружки дай ако искаш на Ти, бро ;p, че се чувствам твърде специален. 1. Наистина. Макар, че гледах клипчета и обяснения в интернет, не разбрах как точно се правят дяловете. 

Мога ли да те помоля да ми обясниш след, като се стигне до http://pics.softvisia.com/design/pics/8793/12.png какво се прави за да се изтрие само :C диск, а : D да остане непроменен ?      

2. Ясно, а за "Last Know Good Configuration" трябва ли да се прави някаква настройка, да речем "point" или тази опция си е такава, че помни стари данни и само като се избере лаптопа може да се върне в по-ранен етап ? И ако да от къде се прави тази точка за запаметяване ?

Да, аз забелязах за точката, която си написал относно System Restore, обаче малко се обърках и нещо ги смешах двете операции "Last Know Good Configuration" и "System Restore", понеже доколкото разбрах и двете имат функция да връщат компютърът на по-ранен етап на работа.  

Влезнах там, където си ми казал, но в "System Restore" излиза съобщение "Защитата на системата е изключена, За да я включите отново за да може да използвате "Възстановяване на системата" виж "Включване или изключване на "Възстановяване на системата".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това място, където е "Last Know Good Configuration" не мога да го намеря, може би го няма на лаптопът ми.  
Като включа лаптопа, в началото, където се цъка f2, delete и така нататък за Boot-а например, една от опциите е F3 Recovery. Цъкнах f3, зареди малко, след това избрах System Recovery Manager и излезе следното съобщение: "This action will  get your system bach to default settings. All files and settings on C drive will be lost."
Дали ще изтрие само файловете от Ц диск, страх ме е да не изтрие и Д, да преместя ли важните неща от Ц в Д и да рискувам ? Струва ли си ? Или да направя опит да инсталирам нов уиндоус вместо това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, инсталирах успешно уиндоуса, проблемът с звука го няма, ще видим как се справя обаче, като цяло.

Благодаря ви за цялата помощ, задължен съм ви брота :) !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, инсталирах успешно уиндоуса, проблемът с звука го няма, ще видим как се справя обаче, като цяло.

Благодаря ви за цялата помощ, задължен съм ви брота :) !!!

Хубаво е че си се оправил. дано сме били полезни.

Не съм  забелязал поста ти от 12ти и за в бъдеще ако цитираш мой пост аз ще получа известие а така не съм и за това съм пропуснал да влезна в темата ти. 

Хубаво е систем рестора да не го спираш за в такива случаи за да можеш да се върнеш към точка от по-предна дата.

Това което не си открил "Last Know Good Configuration" се появява в сервизното меню на самия Windows кото се извиква с F8 преди да се заредил. Там най отгоре на шота виждаш са Safe mod и т.н. 

Относно това за дяловете предполагам си се справил.

на шота който си дал се вижда само един неформатиран дял. Ако са повече ще ги видиш като списък и като избереш долу в дясно Drive optoins ти дава опции за триене, форматиране и т.н. В случая маркираш дял С даваш му формат и даваш нататък така дял Д остава незасегнат. 

А относно обръщението няма никакъв проблем да сме на ти, но като начало е редно да спазвам учтивата форма:) Освен ако ответната страна не го заслужава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е че си се оправил. дано сме били полезни.

Не съм  забелязал поста ти от 12ти и за в бъдеще ако цитираш мой пост аз ще получа известие а така не съм и за това съм пропуснал да влезна в темата ти. 

Хубаво е систем рестора да не го спираш за в такива случаи за да можеш да се върнеш към точка от по-предна дата.

Това което не си открил "Last Know Good Configuration" се появява в сервизното меню на самия Windows кото се извиква с F8 преди да се заредил. Там най отгоре на шота виждаш са Safe mod и т.н. 

Относно това за дяловете предполагам си се справил.

на шота който си дал се вижда само един неформатиран дял. Ако са повече ще ги видиш като списък и като избереш долу в дясно Drive optoins ти дава опции за триене, форматиране и т.н. В случая маркираш дял С даваш му формат и даваш нататък така дял Д остава незасегнат. 

А относно обръщението няма никакъв проблем да сме на ти, но като начало е редно да спазвам учтивата форма :) Освен ако ответната страна не го заслужава :)

Охо помогнахте и още как :) !!!

Тази опция с F8 след, като ти писа я открих (търсих в интернет, че с ф8).

А относно форматирането точно така го направих - форматирах Ц и после го маркирах и цъкнах некст.

Систем ресторе ще го оставя пуснат вече.

Би ли препоръчал как да си набавя драйверите, тъй като не съм много запознат кой за какво трябва да инсталирам, че да ги тегля 1 по 1 как е по-добре - да търся някакви програми, които сканират кои драйвери са подходящи или да изпълня актуализациите на уиндоус и да ги оставя пуснати, като има нови да се теглят ?

И не знам с това "Service pack" какво трябва да се прави. Трябва ли да търся да го инсталирам от някъде, защото, като прегледам свойствата на уиндоус не ми излиза да има "Service pack" ?

Понеже аз като завърши инсталацията направих това:

- от сайта на производителя на лаптоп-а ми - изтеглих/инсталирах програма Live Update 5 и инсталирах драйверите, които откри, че са нужни

- изтеглих/инсталирах програмата Slim Drivers - и инсталирах тези драйвери, които и тази програма откри, че са нужни

-пуснах windows update изтеглих/инсталирах актуализациите, които изписа, че са нужни

-другото не съм инсталирал , е и инсталирах нормални програми, като скайп и уинамп де

дали не сгафих

Занапред ще цитирам даден пост ако търся отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.