Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ComerciaL

Въпрос за рам паметите

Препоръчан отговор

Здравейте. Реших да сложа още 512мб рам на 2рия компютър от подписа ми и имам 2х512 ECC ddr2, а тази в момента е 1gb ddr2 обикновена, опитах се да сложа едната ecc и тази обикновената 1гб и не иска да тръгне.. Когато сложа двете ECC тръгва, но тогава имам пак 1гб рам... Въпросът ми е прост - може ли да накарам обикновената рам и ecc рамта да работят едновременно (1гб обикновенна + 512мб ЕСС), например с настройка в биоса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи каква е марката на дъното, за да видим каква рам поддържа и колко максимална може да сложиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то е в подписа на човека.

Нещо да споделиш за честоти и латенции на въпросните памети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то е в подписа на човека.

Нещо да споделиш за честоти и латенции на въпросните памети?

Да ти кажа честно колега, тези подписи отдолу все не ги чета и не им обръщам внимание, но като гледам долу има изброени 5 модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно колега, тези подписи отдолу все не ги чета и не им обръщам внимание, но като гледам долу има изброени 5 модела.

Уточнено е кой ;)

Реших да сложа още 512мб рам на 2рия компютър от подписа ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточнено е кой ;)

Да, явно днес не съм в кондиция. Извинявам се на теб и на постващия.

Здравейте. Реших да сложа още 512мб рам на 2рия компютър от подписа ми и имам 2х512 ECC ddr2, а тази в момента е 1gb ddr2 обикновена, опитах се да сложа едната ecc и тази обикновената 1гб и не иска да тръгне.. Когато сложа двете ECC тръгва, но тогава имам пак 1гб рам... Въпросът ми е прост - може ли да накарам обикновената рам и ecc рамта да работят едновременно (1гб обикновенна + 512мб ЕСС), например с настройка в биоса?

След като прочетох внимателно поста, може ли да ми кажеш ако сложиш само 1 гигабайт РАМ паметта дали компютъра тръгва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прочетох внимателно поста, може ли да ми кажеш ако сложиш само 1 гигабайт РАМ паметта дали компютъра тръгва?

Той си го ползва в момента с 1GB! :D (доколкото разбрах)

П.П. Към автора - няма да стане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той си го ползва в момента с 1GB! :D (доколкото разбрах)

Ами ако е така да си взема още една плочка 1 гигабайт и да приключва. А двете от по 512 рам може да ги продаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ECC паметите по принцип се ползват за сървъри, пък да не забравяме че някои дъна са капризни към паметта и не позволяват да се ползват едновременно две различни по марки плочки. Решението е да продадеш старата, и да си вземеш едно китче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. :) Ще послушам techmaniac и ще продам ЕСС рамта и ще си взема обикновенна. Лека вечер момчета. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ecc паметите са по бавни от нормалните памети, така че за да запали компа трябва да ги сложиш по близо до процесора (таймингите и честотата се вземат от паметта, която е най близо до процесора), и да забраниш опцията ecc в биосм понеже другата ти памет не е такава... ако нямаш такава опция, слагаш само паметта без ecc на най близкия слот на процесора, влизаш в биос и настройваш ръчно честотата на паметта да е на честотата на бавните ecc памети, после спираш компа и си ги добавяш на свободните слотове... ако не запали пускаш компа първо с едната памет и от уиндоус пускаш cpu-z и си записваш таймингите за различните честоти, после пускаш компа само с есс паметите и записваш и тяхните тайминги, гледаш кои са по големи и настройваш честотата и тях в биос, като влизаш само с не есс паметта, сейфаш и добавяш есс паметите... успех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ecc паметите са по бавни от нормалните памети, така че за да запали компа трябва да ги сложиш по близо до процесора (таймингите и честотата се вземат от паметта, която е най близо до процесора), и да забраниш опцията ecc в биосм понеже другата ти памет не е такава... ако нямаш такава опция, слагаш само паметта без ecc на най близкия слот на процесора, влизаш в биос и настройваш ръчно честотата на паметта да е на честотата на бавните ecc памети, после спираш компа и си ги добавяш на свободните слотове... ако не запали пускаш компа първо с едната памет и от уиндоус пускаш cpu-z и си записваш таймингите за различните честоти, после пускаш компа само с есс паметите и записваш и тяхните тайминги, гледаш кои са по големи и настройваш честотата и тях в биос, като влизаш само с не есс паметта, сейфаш и добавяш есс паметите... успех...

Съжалявам, че толкова късно отговарям, но тези дни нямах никакво време да се занимавам с рамта... Честотата и на двете рам памети е настроена от биоса на 533мхз. Честотата на ЕСС рамта е 533мхз, а на другата обикновенната реално е 800мхз, но се ограничават до 533мхз което е максимумът на дъното. Нещо таймингите не разбрах как да ги настроя... В cpu-z не видях нагласяне на тайминги на паметта, в биоса също.

Съжалявам, че толкова късно отговарям, но тези дни нямах никакво време да се занимавам с рамта... Честотата и на двете рам памети е настроена от биоса на 533мхз. Честотата на ЕСС рамта е 533мхз, а на другата обикновенната реално е 800мхз, но се ограничават до 533мхз което е максимумът на дъното. Нещо таймингите не разбрах как да ги настроя... В cpu-z не видях нагласяне на тайминги на паметта, в биоса също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.