Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Реших да сложа още 512мб рам на 2рия компютър от подписа ми и имам 2х512 ECC ddr2, а тази в момента е 1gb ddr2 обикновена, опитах се да сложа едната ecc и тази обикновената 1гб и не иска да тръгне.. Когато сложа двете ECC тръгва, но тогава имам пак 1гб рам... Въпросът ми е прост - може ли да накарам обикновената рам и ecc рамта да работят едновременно (1гб обикновенна + 512мб ЕСС), например с настройка в биоса?

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи каква е марката на дъното, за да видим каква рам поддържа и колко максимална може да сложиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то е в подписа на човека.

Нещо да споделиш за честоти и латенции на въпросните памети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то е в подписа на човека.

Нещо да споделиш за честоти и латенции на въпросните памети?

Да ти кажа честно колега, тези подписи отдолу все не ги чета и не им обръщам внимание, но като гледам долу има изброени 5 модела.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно колега, тези подписи отдолу все не ги чета и не им обръщам внимание, но като гледам долу има изброени 5 модела.

Уточнено е кой ;)

Реших да сложа още 512мб рам на 2рия компютър от подписа ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточнено е кой ;)

Да, явно днес не съм в кондиция. Извинявам се на теб и на постващия.

Здравейте. Реших да сложа още 512мб рам на 2рия компютър от подписа ми и имам 2х512 ECC ddr2, а тази в момента е 1gb ddr2 обикновена, опитах се да сложа едната ecc и тази обикновената 1гб и не иска да тръгне.. Когато сложа двете ECC тръгва, но тогава имам пак 1гб рам... Въпросът ми е прост - може ли да накарам обикновената рам и ecc рамта да работят едновременно (1гб обикновенна + 512мб ЕСС), например с настройка в биоса?

След като прочетох внимателно поста, може ли да ми кажеш ако сложиш само 1 гигабайт РАМ паметта дали компютъра тръгва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прочетох внимателно поста, може ли да ми кажеш ако сложиш само 1 гигабайт РАМ паметта дали компютъра тръгва?

Той си го ползва в момента с 1GB! :D (доколкото разбрах)

П.П. Към автора - няма да стане!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той си го ползва в момента с 1GB! :D (доколкото разбрах)

Ами ако е така да си взема още една плочка 1 гигабайт и да приключва. А двете от по 512 рам може да ги продаде.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ECC паметите по принцип се ползват за сървъри, пък да не забравяме че някои дъна са капризни към паметта и не позволяват да се ползват едновременно две различни по марки плочки. Решението е да продадеш старата, и да си вземеш едно китче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. :) Ще послушам techmaniac и ще продам ЕСС рамта и ще си взема обикновенна. Лека вечер момчета. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ecc паметите са по бавни от нормалните памети, така че за да запали компа трябва да ги сложиш по близо до процесора (таймингите и честотата се вземат от паметта, която е най близо до процесора), и да забраниш опцията ecc в биосм понеже другата ти памет не е такава... ако нямаш такава опция, слагаш само паметта без ecc на най близкия слот на процесора, влизаш в биос и настройваш ръчно честотата на паметта да е на честотата на бавните ecc памети, после спираш компа и си ги добавяш на свободните слотове... ако не запали пускаш компа първо с едната памет и от уиндоус пускаш cpu-z и си записваш таймингите за различните честоти, после пускаш компа само с есс паметите и записваш и тяхните тайминги, гледаш кои са по големи и настройваш честотата и тях в биос, като влизаш само с не есс паметта, сейфаш и добавяш есс паметите... успех...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ecc паметите са по бавни от нормалните памети, така че за да запали компа трябва да ги сложиш по близо до процесора (таймингите и честотата се вземат от паметта, която е най близо до процесора), и да забраниш опцията ecc в биосм понеже другата ти памет не е такава... ако нямаш такава опция, слагаш само паметта без ecc на най близкия слот на процесора, влизаш в биос и настройваш ръчно честотата на паметта да е на честотата на бавните ecc памети, после спираш компа и си ги добавяш на свободните слотове... ако не запали пускаш компа първо с едната памет и от уиндоус пускаш cpu-z и си записваш таймингите за различните честоти, после пускаш компа само с есс паметите и записваш и тяхните тайминги, гледаш кои са по големи и настройваш честотата и тях в биос, като влизаш само с не есс паметта, сейфаш и добавяш есс паметите... успех...

Съжалявам, че толкова късно отговарям, но тези дни нямах никакво време да се занимавам с рамта... Честотата и на двете рам памети е настроена от биоса на 533мхз. Честотата на ЕСС рамта е 533мхз, а на другата обикновенната реално е 800мхз, но се ограничават до 533мхз което е максимумът на дъното. Нещо таймингите не разбрах как да ги настроя... В cpu-z не видях нагласяне на тайминги на паметта, в биоса също.

Съжалявам, че толкова късно отговарям, но тези дни нямах никакво време да се занимавам с рамта... Честотата и на двете рам памети е настроена от биоса на 533мхз. Честотата на ЕСС рамта е 533мхз, а на другата обикновенната реално е 800мхз, но се ограничават до 533мхз което е максимумът на дъното. Нещо таймингите не разбрах как да ги настроя... В cpu-z не видях нагласяне на тайминги на паметта, в биоса също.

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.