Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Обръщам се към вас с молба за помощ относно съставена от мен конфигурация. Ето я и нея: Процесор: AMD FX 6300 - Hexa core, 14 MB cache, AM3+ Дънна платка: Аsrock 970 Extreme 3 - ddr3, 1866mhz Видеокарта: Sapphire 7850 HD -2 gb, 256 bit ИЛИ powercolor 7850hd? Твърд диск: WESTERN DIGITAL 1 TB Caviar blue - 7200 rpm, 64 mb cache RAM: Geil evo legger 2x4 gb, 1866 mhz, 9-10-9-28 Coolermaster 600W Въпроси: Какво мислите за конфигурацията? Ще има ли нужда от ъпдейт на биоса? Има ли нужда от записвачка? Може ли да се инсталира ОС от флашка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Бива.

2. Вероятно да.

3. Сам ще прецениш за записвачка, но и от флашка ще може да се инсталира ОС.

Сега моите въпроси: 1. Какъв е бюджета с който разполагате ?

2. За какво ще се ползва машината ?

3. Монитора какъв е ?

4. Ще могат ли да се ползват части от стара машина ?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Подбери си добра кутия(с тия амд-та ще ти трябва хубав въздушен поток);другото е ОК

2.Ако нямаш проблеми изобщо не се и опитвай да ъпваш биоса,за да не ревеш после 

3.Може

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1200 лв. Ще се използва за гейминг, обработка на снимки/видео, програмиране. Мониторът е Philips 170C, vga. Смятам да използвам преходник. Няма да мога да добавя части от стара машина. Какво представлява този ъпдейт? Как се прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1200 лв. Ще се използва за гейминг, обработка на снимки/видео, програмиране. Мониторът е Philips 170C, vga. Смятам да използвам преходник. Няма да мога да добавя части от стара машина. Какво представлява този ъпдейт? Как се прави?

Смяташ ли да купуваш FULL HD монитор и кога?

Дъното най вероятно е с последната версия на BIOS.

ПП: Аз ако си купувах компютър то непрекъснато щях да следя форума... а не да си излизам, влизам и отговарям на един въпрос и пак шит за 20-30 мин...

Редактирано от НЛО (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам, но не веднага. Голяма ли е разликата? Значи няма да трябва ъпдейт?

Редактирано от DEJong (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам, но не веднага. Голяма ли е разликата?

За игри и видеобработка е доста по удобно с по-голям монитор.

Значи няма да трябва ъпдейт?

Не мога да кажа със сигурност, но според производителя на дъното FX-6300 ще тръгне с биос P1.50, докато заводския е P1.15

Та ето и конфигурацията:

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

2X4G DDR3 1600 A-DATA

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 OC

CM ELITE 431 SIDE WINDOW

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

Обща стойност - 1 070.86 лв. с ДДС

Количка.

Доста под бюджета, но ако желаеш можеш да си спестиш за по-голям монитор занапред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам, но не веднага. Голяма ли е разликата?

Значи няма да трябва ъпдейт?

Е, как да не е голяма... Ако ще си оставаш с 17 инчов то eдна HD7770,7790 би била достатъчна с 1GB памет...

Иначе това предлагам. По късно може си вземеш Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms - 357 лева:

Публикувано изображение

Общо с ДДС: 691.95 лв.

+ тези части от емаг които са с безплатна доставка:

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP 

Seagate 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3, ST1000DM003 

Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E 

Enermax UCMA12 Magma, 120 x 120 x 25мм 

Обща стойност: 1234.66 лв. с ДДС

Имай в предвид че ако останеш с този 17 инчов монитор GTX 660 е овъркил за резолюцията му. Гледай в най скоро време да смениш монитора с предложения Dell. За цената си няма конкурент - поне аз така мисля. Картата е с CUDA и ще е от полза при някои от програмите. В youtube и google пълно с информация за CUDA.

ПП: Дъното е с 8+2 Power Phase и ще лепнеш 4.5,4.6 GHz при клока с този охладител. А избраното от теб е с 4+1 и над 4.0,4.1 ме съмнява да иде а разликата е от порядъка на около 10 лв. за дъната между Extreme 4 и UD3. GB 970A-UD3 би трябва 98 % да е revision 3.0 и не иска update за да запали процесора.

ПП 2: Ако не те бърка толкова CUDA може да вземеш тази карта: SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. А аз за ССД мислех да спестявам...

Трябваше да отбележиш че и SSD трябва... така нещата съвсем се променят...

Публикувано изображение

частите са от тук - Конфигуратор - процесора 4.0 + 1, 2 GHz се клоква с тази комбинация.

Другите неща са от em*g-a с включено SSD 120GB:

SSD Samsung 840 EVO Basic, 2.5", 120GB, SATA III 

Sapphire ATI Radeon HD 7850, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI 

Cooler Master Elite 334U, Черна 

Обща стойност за всичко: 1151.27 лв. с ДДС - и започни да спестяваш за монитор.

ПП: Трябва да рефрешнеш страницата ако не си че изображението не беше с правилен BB Код!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XEON E3-1230V2/QUAD/3.3/8MB

64GB SSD S50 SATA SILICON PWR

SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK

855лв. от никем

+

MSI B75MA-E33, socket 1155

WD Caviar Green, 1TB, 5400RPM, 64MB, SATA3

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

398лв за частите от емаг с безплатна доставка!

Обща цена 1253лв. с процесор , който ще ви предложи по-комфортна работа във видео обработката!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, как да не е голяма... Ако ще си оставаш с 17 инчов то eдна HD7770,7790 би била достатъчна с 1GB памет...

Иначе това предлагам. По късно може си вземеш Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms - 357 лева:

Публикувано изображение

Общо с ДДС: 691.95 лв.

+ тези части от емаг които са с безплатна доставка:

Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E 

Обща стойност: 1234.66 лв. с ДДС

Имай в предвид че ако останеш с този 17 инчов монитор GTX 660 е овъркил за резолюцията му. Гледай в най скоро време да смениш монитора с предложения Dell. За цената си няма конкурент - поне аз така мисля. Картата е с CUDA и ще е от полза при някои от програмите. В youtube и google пълно с информация за CUDA.

ПП: Дъното е с 8+2 Power Phase и ще лепнеш 4.5,4.6 GHz при клока с този охладител. А избраното от теб е с 4+1 и над 4.0,4.1 ме съмнява да иде а разликата е от порядъка на около 10 лв. за дъната между Extreme 4 и UD3. GB 970A-UD3 би трябва 98 % да е revision 3.0 и не иска update за да запали процесора.

ПП 2: Ако не те бърка толкова CUDA може да вземеш тази карта: SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK

Колега, искам да поспоря малко за овъркила и за това, че HD7770  е достатъчна. Ами не е, ако е решил на 1280х1024  да играе Crysis 3 на макс, дори без антиалайсинг. Има и други подобни игри, макар и не чак толкова взискателни, като да кажем Metro2033. Тя също не се играе добре на тая резолюция дори без включена теселация. Да не говорим, че за AA  не може и дума да става. Все пак нека се има предвид, че тая резолюция е 1280х1024, а не примерно както при 16:9 монитори 1280х720. Така, че GTX660  никак не е овъркил. Още повече, че има и друга, много по-важнма причина да се вземе по-бърза видеокарта. А именно възможността за включване на верттикална синхронизация. Ето, скоро ми се оплакват, как с GTX650Ti  не можели да играят GRID2,  дори с малко детайли. Е как да играят, като всички игри на Codemasters  искат и включване на вертикална синхронизация, за да не насича картината? А за да се постигне добра игра с вертикална синхронизация, кадрите не трябва да падат под 60 в случая, понеже монитора поддържа толкова. Това важи дори и за игри като Far Cry 3,  които се играят чудесно с вертикална синхронизация. Само дето трябват и 60 fps,  а те при максимални детайли при DX11,  не са толкова лесно постижими. Какво говоря, те са направо недостижими при максимални детайли! Дори след клок на HD7770! Просто, тук една мощна видеокарта никога не би била овъркил, защото ще даде възможност за включване на вертикална синхронизация. още повече, че и тоя процесор не е цвете за мирисане при някои специфични игри, та и на него ще трябва клок. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно това бях го казал за определени игри с които се занимавам на 4:3 - 1280x1024. Ти(кико) даде един чудесен пример и тогава по добре ще е ако купи GTX 660 или HD 7870 и за в бъдеще един Full HD и заспива...

Ако иска SSD му предложих такъв вариант.

Също Xeona който е предложил playalistic е добра идея!

Благодаря ти че малко ни "светна" по темата с овъркила! :P:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разколебах се за дъното. Extreme 3 или ud3? Кой от производителите на тези две дъна е по-признат? Какви са отзивите? Кои са по-здрави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разколебах се за дъното. Extreme 3 или ud3? Кой от производителите на тези две дъна е по-признат? Какви са отзивите? Кои са по-здрави?

Ти кажи като финал какво избра... Иначе UD3 естествено... Той предоставя по голям овърклок... и е с 8+2 Powe Phase и Extreme4 4+1... За овърклока са важни phasite...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първоначалната конфигурация, но с дъно на ГБ. За другите части имам добри отзиви от познати и ще ги запазя. Дъното на стария ми компютър беше Asrock и съм доволен. Смятам Ссд-то да го запазя за по-нататък, а сега да мисля за монитор. Захранването достатъчно ли е? Също и как стои въпросът с охлаждането? Трябва допълнително охлаждане при овърклок или сега? Не съм се занимавал с овърклок. Предполагам ще пробвам първо на стария компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва охлаждане. И като го избираш внимавай събира ли се в кутията (не е ясно каква е) и ще пречи ли паметта (LEGGERA не е проблем).

Захранването не е ясно какво е. КМ е просто лепенчица и има от китайски боклуци до добри захранвания. Та кажи точния модел.

При клок е важно захранването да е стабилно та не гледай само мощността дето я пишат с големи букви.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията върви с два вида захранване та зависи с кой модел е. Също така е с една перка та реално няма да има въздушен поток.

За клок с тия горещи части не е добра комбинация. За нормална работа минаваш с добавянето на един 120 мм вентилатор.

За клок трябва да смениш и охлаждането на процесора и да се увериш че захранването е RS-600-ACAB-D3 а не RS-600-ACAB-M2.

CM GEMINII M4 се събира без проблеми която и кутия да вземеш и не е много скъпо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече ти казах. Взимаш още един 120 мм вентилатор за 8 лв. Това ти е достатъчно за нормална работа.

За да се охлажда ти трябват два вентилатора. Един отпред да вкарва (кутията си идва с такъв) и един отзад да изкарва.

Без тоя отзад че духа на харда а останалото ще се пече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи просто още един вентилатор. Ясно. За захранването не успях да разбера. Кутията идва с два вида? Трябва да избера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да с два вида е. Не лотария е. 

Добре е - http://www.coolermaster.com/upload/product_feature/thunder_600w.jpg

Лошо е - http://i.imgur.com/RpVx4.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от spectralnine12
      Предполагам поредния скучен въпрос, но все пак бих искал да се консултирам така да се каже. Набелязал съм си гейминг конфигурация до 1700 лева и бих искал мнения дали е достатъчно солидна. Горе-долу съм наясно с цените на видео картите в момента и поради тази причина съм подбрал нещо окей. Евентуално ще се забавя с закупуването ама така или иначе е добре да питам. Приемам всякъкви критики и съвети.
      https://desktop.bg/desktop_cpus-amd-Ryzen_5-amd_ryzen_5_1600x
      Ryzen 5 1600x
      GeForce GTX 1050Ti G1
      ASRock A320M-DGS
      128GB ADATA SU800 SSD
      8GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX FURY
      be quiet! SYSTEM POWER 8 600W
      2TB SEAGATE Barracuda Guardian
      Избрал съм си и една кутия с 5 вентилаторчета и общо ми излиза някъде към 1600-1700лв. Реално според мен не мога да си направя нещо по-добро и затова реших да попитам. Благодаря предварително.

• от Kanchor
      Имам слушалки Trust GHS-306 USB 7.1, които имат микрофон, който засича звука от слушалките и например когато говоря с приятели по дискорд, те чуват звука ( само силна музика или силно говорене чуват те ). Не искам да е така, идеи ?
    • от Cvetelin Evtimov
      Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.