Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, можете ли да ми кажете кое от тези две дъна е по-доброто и кое да избера за новият си компютър? Избора е между тези 2 дъна: ASUS GRYPHON Z87 или GA-Z87X-UD3H

Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GA-Z87X-UD3H - изглежда ми "по-човешки". Асуското му липсват някои слотове. Аз съм с Z68X-UD3H, което реално е същото като функционалност, само сокета е друг....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

г-н млад Меринджей 24 се определяш ти :D

Което си избереш - и двете дъна са достатъчно добри. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се стигнe до такива високи суми, само фенщина и външен вид помагат :)

Редактирано от Тодор. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При разлика в цената от около 20 лв., Гигабайтското дъно е малко по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GA-Z87X-UD3H - изглежда ми "по-човешки". Асуското му липсват някои слотове. Аз съм с Z68X-UD3H, което реално е същото като функционалност, само сокета е друг....

Кои слотове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои слотове?

Гигабайта е с 2 слота повече PCI x1, и един PCI който липсва при Асуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко ? Не :D

Абе все може и да ти затрябват някога, но все тая. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тях и без това няма да ги ползвам. :D

Е нали питаш кое е по-добро? Хората ти отговарят, защо им се хилиш? Аз да ти кажа и още една разлика, която не е без значение. Дъното на GB  има и по-добра вградена аудио карта. Аз пък само за това бих избрал него, а не Asus. И като питаш кое е по-добро, уточнявай се за какво. Едно дъно не се ползва само за клок, но и за всичко, което върши човек на тоя компютър.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пий една студена водичка. Аудиото не знам дали ще усетя разлика тъй като няма да го ползвам за "професионални цели".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пий една студена водичка. Аудиото не знам дали ще усетя разлика тъй като няма да го ползвам за "професионални цели".

Странно свойски се държите спрямо непознати Ви хора?!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да се държите малко по културно спрямо колегите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре да, сложил съм едно ":D" и вече се подигравам на всички... Извинете за излючителното "грубо" отношение.

Редактирано от merindjei (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ти и за непрофесионални да го ползваш, пак ще усетиш разлика. Нали се сещаш, че никой не ползва вграденото аудио за професионални цели? Тук става въпрос за един по-качествен звук, примерно ако решиш да усилиш докрай слушалките си. А това няма нищо общо с професионализма. 

И не ми дръж такъв тон. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ти и за непрофесионални да го ползваш, пак ще усетиш разлика. Нали се сещаш, че никой не ползва вграденото аудио за професионални цели? Тук става въпрос за един по-качествен звук, примерно ако решиш да усилиш докрай слушалките си. А това няма нищо общо с професионализма. 

И не ми дръж такъв тон. 

Извинявай :) Ами ще слушам музика със слушалки, да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай :) Ами ще слушам музика със слушалки, да.

И ти извинявай от името на всички, дето се опитват да разберат какви са разликите между тия дъна и да ти кажат. Между другото, сам може да сравниш техническите им характеристики, за да прецениш кое е важно за теб и кое не. Не е необходимо да пускаш теми, в които не е ясно какво изобщо питаш. Аз те попитах, какво имаш пред вид под "по-добро дъно", но ти не ми отговори. Така всеки може да вижда по нещо добро в дадено дъно, да си пише и ти да му се подиграваш. Е, търси си тогава разликите сам. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, компютъра ще се ползва за игри и нормална работа - интернет, филми музика и т.н. Процесора ще е i5-4670K, а рамта Kingston HyperX Beast 2x4GB 1866 MHz. Въпроса ми е: Кое от двете дъна е по-подходящо?

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интернет темата е обсъждана вече, така че ще си позволя да копна едно мнение:

the z87x-d3h is what id get. the only thing better about the asus board is the software. everything else is either just as good or lower grade. the d3h has less sata ports than the ud3h. otherwise they are the same. pick one based on how many you need

източник

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен аудиото и слотовете ГБ има и два изхода (D-Sub и DisplayPort) повече за вгр. графика. Несъмнено още една екстра която няма да се ползва. Аз също бих избрал него заради по-доброто аудио.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че ще се спра на него, нeщо не ми хареса как всичко е нагъчкано на малкия Gryphon:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.