Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся си 17'' инчов лаптоп до 1700 лв. Не съм запален толкова по игрите , но смятам като имам време да отделям по 2-3 часа на ден!

Спрял съм се на този : http://www.notebook.bg/laptopi/acer/aspire/772g-747a8g1tmamm . 

Не съм сигурен тези 4гб. на видеокартата нуждни ли са чак толкова. Лаптопа се предлага и с gtx760m - 2gb GDDR5 и предполагам това е по-добрият вариант , но е с около 200лв по скъп. 

Моля посъветвайте ме какво е най-добре за мен . 

поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли трябва да е лаптоп.? За тези пари колегите, ще ви създадат настолно чудовище, при него поне няма да се притеснявате дали, някоя игра няма да ви върви добре и т.н.  П.п. За "геймърски" лаптоп, поне отделете 2 бона

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо лаптоп?След година ще почне да загрява и да се задъхва.

А с тия пари ще си направите достатъчно силен настолен компютър ,и поне 2-3 години ще си се радвате на него.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли трябва да е лаптоп.? За тези пари колегите, ще ви създадат настолно чудовище, при него поне няма да се притеснявате дали, някоя игра няма да ви върви добре и т.н.  П.п. За "геймърски" лаптоп, поне отделете 2К

да , държа да е лаптоп колега! и съм решил този път да е 17 инча , тъй като до сега бях на 15,6

Защо лаптоп?След година ще почне да загрява и да се задъхва.

А с тия пари ще си направите достатъчно силен настолен компютър ,и поне 2-3 години ще си се радвате на него.

защото ми е такава работата и се налага да го ползвам извън къщи понякога .

искам да съчетая нещата

да , държа да е лаптоп колега! и съм решил този път да е 17 инча , тъй като до сега бях на 15,6

защото ми е такава работата и се налага да го ползвам извън къщи понякога .

искам да съчетая нещата

добре а логично ло е тогава щом по думитете ти всеки лаптоп почва да загрява и да се задъхва след година , да не отделям толкова пари за лаптоп тъй като така или иначе ще се случи?

Редактирано от dinque (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите са машини за мобилност, а не за игри. Машини с мобилни компоненти, които загряват, и не са предназначени за натоварването, създаващо се при игра.

Ако искате геймърски лаптоп с който да "съчетаете нещата", то ви се каза, че няма да минете с по-малко от 2 бона.

Иначе може да вземете всеки рандом мобилен компютър, който не е предназначен за игри с които ежедневно ще го мъчите, и след няколко годинки ще умре, тоест давате си парите на вятъра.

Помислете отново какво точно искате.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите са машини за мобилност, а не за игри. Машини с мобилни компоненти, които загряват, и не са предназначени за натоварването, създаващо се при игра.

Ако искате геймърски лаптоп с който да "съчетаете нещата", то ви се каза, че няма да минете с по-малко от 2 бона.

Иначе може да вземете всеки рандом мобилен компютър, който не е предназначен за игри с които ежедневно ще го мъчите, и след няколко годинки ще умре, тоест давате си парите на вятъра.

Помислете отново какво точно искате.

наясно съм че лаптопите не са машини предназначени за игри , но и както споменах ще играя може би максимум 2 часа на ден и то ако ми остава време за това , ще го ползвам предимно за други по леки неща , игрите ще са за междудругото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.п. За "геймърски" лаптоп, поне отделете 2 бона

Не съм по игрите ,ма мисля трябва да отдели поне 3 бона ;)

Asus и Lenovo  са твойте марки . Другите не струват

И Alienware ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

наясно съм че лаптопите не са машини предназначени за игри , но и както споменах ще играя може би максимум 2 часа на ден и то ако ми остава време за това , ще го ползвам предимно за други по леки неща , игрите ще са за междудругото

Искате лаптоп, на които да може да играете игри.? Ето едно удачно предложение, но е доста над дадения бюджет. На него може преспокойно да си играете, какви искате игри. Dell Alienware 17

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alienware  е бранд на Делл и не му е по джоба изобщо  :) Цената на такъв лаптоп е колкото къща в Родопите с 2 декара двор .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся сериозно пич--- с този бюджет няма да намериш лаптоп ,който да се справя с всички игри! За тази сума наистина е най-удачно да си направиш настолна конфигурация,която ще ти предложат тук колегите.Иначе ако наистина държиш на лаптоп ---то за тази цена няма да мине без компромиси.Успех!

Alienware  е бранд на Делл и не му е по джоба изобщо  :) Цената на такъв лаптоп е колкото къща в Родопите с 2 декара двор .

Ами ,,качеството,,си има цена ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Една къща в Родопите, върви с 2 деекара двор най-малко 10 бона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви , но общо взето получих информация с която вече съм наясно .

Пак искам да спомена , че ще играя може би максимум 2 часа на ден и то ако ми остава време за това , ще го ползвам предимно за други по леки неща , игрите ще са за междудругото , а и не смятам да играя хитовите игри от последните месеци а неща от последните години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да се повторя от някои други теми: Аз бих взел Dell. Имам Inspiron 5010, 3 години вече нищо му няма. Предпочитам тази марка, най-вече заради дългите гаранции, които предлагат, а за мен това е важно. И ако покупката не е от днес за утре, до месец и половина някъде, трябва да се появят на Бг пазара нови Дел-чета, с Haswell процесори и по непроверена информация с шаси на XPS.  Иначе Acer-а е добър избор. Тук даже го има на промоция и излиза по-евтин: Acer Aspire v3-772g

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Една къща в Родопите, върви с 2 деекара двор най-малко 10 бона.

Войниче---де има такива евтини бе----дай инфо,ша си купя 2 поне ;)  :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Войниче---де има такива евтини бе----дай инфо,ша си купя 2 поне ;)  :offtopic_s:

После, трябва да ти е яко д*пето, ще хвърлиш поне още толкоз за ремонт/освежаване на къщата/вилата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте го плашили човека, че не може да се играе на лаптоп. Може, но трябва да се следят температурите и да се внимава. Той си казва човека, че няма да играе по 8-12 часа нонстоп последните игри, а по няколко часа. До 1700 лв. Acer-a, който си е харесал е най-доброто в BG. И много ми харесва като кажете, че след 2-3 години няма да става за нищо машината. Ами то така или иначе след като мине този период си е за смяна вече лаптопа.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Стига сте го плашили човека, че не може да се играе на лаптоп. Може, но трябва да се следят температурите и да се внимава. Той си казва човека, че няма да играе по 8-12 часа нонстоп последните игри, а по няколко часа. До 1700 лв. Acer-a, който си е харесал е най-доброто в BG. И много ми харесва като кажете, че след 2-3 години няма да става за нищо машината. Ами то така или иначе след като мине този период си е за смяна вече лаптопа.

Точно този модел на мен много ми допада, макар че са му сложили SSD диск за парлама  / 8 гигабайта/. Може да погледне същият но окончаващ на 1, който предполагам ще е значително по-евтин поради това, че е с i5, но за сметка е FullHD. При него има опция за поставяне на SSD диск!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........

Не съм сигурен тези 4гб. на видеокартата нуждни ли са чак толкова. Лаптопа се предлага и с gtx760m - 2gb GDDR5 и предполагам това е по-добрият вариант , но е с около 200лв по скъп. 

......

Количеството памет е последното, на което трябва човек да обръща внимание. Чиповете имат ядра, честота, пропускливост през интерфейса, все неща, които са решаващи за кадрите при игра.  GTX отнася тези с 4GB памет. Марките имат навика да орязват картите, защото хората се разболяха по манията да следят температури и т.н. Два еднакви модела карта при различни модели най-вероятно ще имат отклонения в резултатите. Дори Alienware модифицират, за да не вдигат температури.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.