Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^__^

Лаптоп за около 900 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте, тази есен ще съм студент и ще ми трябва лаптоп. Това ще ми бъде първия и нямам никакви наблюдения към дадена марка. Ще го използвам предимно за интернет, филми, музика, MS Office и AutoCAD, като няма да ми се налага да чертая 3Д. За игри, може би ще се ползва малко като няма да са много тежки. Смятам да го закупя до средата на месеца. Размера да е 15,6 инча, матов, процесора i3 (за i5 сигурно няма в този ценови диапазон). Да е поне 3 поколение (за 4 не знам дали ще излезнат по-евтини). За видео картата не съм сигурен дали да е външна или само с вградената - посъветвайте ме. Мога да дам 900 лв като не е задължително да е точно толкова сумата.

Разглеждал съм на Леново и на Асус. Препоръчаха ми HP Probook 4540s, но и за него има различни коментари и не мога да преценя. Не е задължително лаптопа да е точно на тези марки.

Благодаря предварително на отзовалите се!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако, може да заделите още 99 лв. вземете този, ще останете приятно изненадан. Acer Aspire E1-571G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1, 2, 3

Възможно е от други магазини да се намерят на по ниски цени. Принципно надвишавам малко бюджета, но се изпълнява условието да са с i5 и като за цената, са с не лоши видеокарти. Но все пак играенето на игри в никакъв случай не трябва да е продължително, защото тези машини не са предназначени за целта. Едното предложение е с матов дисплей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sliderum, не съм казал че е задължително да е с и5, а просто да ми върши работа. Наясно съм, че не може да става въпрос за продължителна игра, но имате ли представа как е охлаждането им, защото това е от нещата които ме притеснява. А може би ще е нужна и поставка за допълнително охлаждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм i3 процесор и ползвам Аутокад. Ако ще ползваш последните версии от 2012, 2013 и т.н. насам. Ще имаш проблеми с по-тежките чертежи, дори 2D. Не знам какво точно ще учиш, на мен ми прави проблеми преди всичко на големи градоустройствени планове, ако това помага като ориентир за обема. Затова бих препоръчал i5. Лаптоп  Dell е удачен избор с оглед на това че може да се намери с по-дълга от 2 години гаранция (моя беше 3). Предложения от sliderum Дел, обаче е с 2 години гаранция и U- серия процесор. Те са "енергоспестяващи" и с доста занижена честота. Това е убиец на Аутокада. 80-90% от операциите извършвани в Аутокад са еднонишкови и е доста важна производителността на едно ядро. Точно затова е по-добре да вземете i5. Другите предложени лаптопи са добри и ще ви свършат работа.   Бих предложил тяхна алтернатива от Dell, с оглед на идеята за гаранцията, но в момента ги няма много на пазара (освен тази серия с U процесори) в този ценови диапазон, защото ще изкарват септември/октомври новите си серии лаптопи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм i3 процесор и ползвам Аутокад. Ако ще ползваш последните версии от 2012, 2013 и т.н. насам. Ще имаш проблеми с по-тежките чертежи, дори 2D. Не знам какво точно ще учиш, на мен ми прави проблеми преди всичко на големи градоустройствени планове, ако това помага като ориентир за обема. Затова бих препоръчал i5. Лаптоп  Dell е удачен избор с оглед на това че може да се намери с по-дълга от 2 години гаранция (моя беше 3). Предложения от sliderum Дел, обаче е с 2 години гаранция и U- серия процесор. Те са "енергоспестяващи" и с доста занижена честота. Това е убиец на Аутокада. 80-90% от операциите извършвани в Аутокад са еднонишкови и е доста важна производителността на едно ядро. Точно затова е по-добре да вземете i5. Другите предложени лаптопи са добри и ще ви свършат работа.   Бих предложил тяхна алтернатива от Dell, с оглед на идеята за гаранцията, но в момента ги няма много на пазара (освен тази серия с U процесори) в този ценови диапазон, защото ще изкарват септември/октомври новите си серии лаптопи.

Ще уча геодезия, но не знам колко тежки ще са чертежите, които ще отварям на него. А как се разбира производителността на едно ядро?  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще уча геодезия, но не знам колко тежки ще са чертежите, които ще отварям на него. А как се разбира производителността на едно ядро?  :D

Предполагам че са достатъчно кофти, за да имаш нужда в един момент от i5. Често се работи с голям брой слоеве, които съдържат доста информация. Случвало ми се е да ми се налага да си пренасям информация от геодезически чертежи, за да си ги ползвам за сградите. :Д Има процеси, който могат да вървят едновременно на няколко ядра. Т.е. няколко ядра едновременно могат да обработват информацията. С AutoCAD не е така. Ако ти е интересно мога да пусна по-късно, картинка от таск мениджъра за натоварването. Ясно се вижда, че само едно ядро на процесора изчислява големите задачи, които поставяш пред програмата. Точно заради това ти трябва висок Single Core Performance. Ако се разровиш в интернет ще намериш достатъчно инфо.  Разбира се за много други програми, колкото повече ядра имаш толкова по-добре. i5 процесор ще ти донесе комфортна работа в AutoCAD дори с по-големи файлове и стабилна производителност като цяло на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента съм се спрял на НР-то, но понеже надвишава бюджета намерих друг вариант - с вградена http://hpshop.cnsys.bg/product_details/15,6_112/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF_HP_ProBook_4540s_H0V53ES_15,6_i5-3230M_4GB_750GB_Linux_2347/H0V53ES. Та става ли за ли за игри като NFS, GTA, Minecraft и други подобни :)

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента съм се спрял на НР-то, но понеже надвишава бюджета намерих друг вариант - с вградена http://hpshop.cnsys.bg/product_details/15,6_112/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF_HP_ProBook_4540s_H0V53ES_15,6_i5-3230M_4GB_750GB_Linux_2347/H0V53ES. Та става ли за ли за игри като NFS, GTA, Minecraft и други подобни :)

Благодаря предварително.

http://www.youtube.com/results?search_query=i5+3230m+hd+4000&oq=i5+3230m&gs_l=youtube.3.2.0l8j0i5l2.341.3046.0.5504.8.8.0.0.0.0.287.956.5j2j1.8.0...0.0...1ac.1.11.youtube.asQ0egg5w4A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.