Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Предполагам, че говорим за памет за видеоконтролери. QDR срещу DDR, т.е. четири срещу две ефективни операции за един такт. В общия случай при една и съща базова честота и еднакви други условия (ширина на шината) DDR5 е два пъти по-бърза.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре обяснявам подробно...ще си поръчвам компютър, обаче в сервиза в който отидох ми предлагат някаква Nvidia 2 гб дд3, та питам ако сложа 1 гб ддр5 по-добре ли ще е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре обяснявам подробно...ще си поръчвам компютър

Аааа могло бе...

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре обяснявам подробно...ще си поръчвам компютър, обаче в сервиза в който отидох ми предлагат някаква Nvidia 2 гб дд3, та питам ако сложа 1 гб ддр5 по-добре ли ще е ?

По-добре ще е, но все пак е доста относително, а и попитайте в сервиза да ви обяснят. Все пак не знаем за какво ще се ползва машината, пък и монитора също... Иначе да GDDR5 е два пъти по-бърза, както е казал колегата преди мен.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.videocardbenchmark.com  общо взето тук ги сравнявай твойте видеокарти,не се гледа отделна част на видеокартата,а общата производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та много съм объркан...ще се ползва за всичко, включително и игри затова и такъв ще сглабям. А разлика между DDR и GDDR има ли и каква е тя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уно моменто!...Компютрите не се купуват в сервизи, дори принципно не се и поръчват там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал кой са видеокартите но ако е една и съща тая с gddr5 е по-добрата въпреки по-малкото количество памет. Така или иначе нисък клас видео до 150 лв. няма нужда от толкова памет особено като е ddr3.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общи линии на ГДДР3 и 4ГБ врам да сложат няма да може да ги използва,така че е по-добре ГДДР5 1ГБ врам,а ако ще играеш на висока резолюция ГДДР5 с 2 и повече врам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля, че с това се изчерпва темата...

Това, което ти поддържа дъното.

Абе аз до сега дъно с DDR4 не съм видял, камо ли с DDR5... Трябва да говори за видеокарти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.