Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Кое е по добро ще правя ъпгрейд на единия от компютрите ми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много несериозен въпрос, но ще ти отговоря така - ако въпросния i3 е от Ivy Bridge/Haswell поколението, то тогава това е възможно най-удачния вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От гледна точка на перспектива, i3 е по-изгоден вариант, предвид преминаване в по-късен етап към i5,i7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че въпросът ми не е точно за даден но ако бях дал точни модели щеше да стане много голям спор та по въпроса може ли да ми обясните защо Intel I3 който е двуядрен на 3 ГХз средно (зависи за кой модел говорим ) е по добър от 4 ядрените хайде от амд добре но от intel core 2 quad

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i3 е най добрият вариант, но зависи и от другите компоненти в системата. Научете се как правилно да задавате въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че въпросът ми не е точно за даден но ако бях дал точни модели щеше да стане много голям спор та по въпроса може ли да ми обясните защо Intel I3 който е двуядрен на 3 ГХз средно (зависи за кой модел говорим ) е по добър от 4 ядрените хайде от амд добре но от intel core 2 quad

Ново поколение, по-малък производствен процес, кеш, честота, поддържани технологии... Да не говорим пък за по-ниската консумация, топлоотделяне ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В i3,i5 и i7 процесорите има нови технологии и по добра микро архитектура, които ги провят по добрият избор. Също така както каза pataran i3 има по добра перспектива за в бъдеще заради по новият сокет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен основно ще ми трябва за игри да спомена

Може ли тогава да ми препоръчате процесор,дъно ако може и да е добро за клок и рам цената да е околко 400 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава трябва да наблегнеш на видео картата. Но за нея няма и ред...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри може да съберете още някой лев отгоре и да вземете

Intel® CoreTM i5 3350P

Както и колегата каза по-горе и видеото е важно. Но за новите игри ще се изисква процеоср с 4 ядра за това i5 е най-удачния избор. Не се знае обаче дали имате възможност за него

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов процесор core 2 quad да не мислиш че е евтин, за тея пари ще вземеш четириядрен i5. Ако махнеш старите процесори като Core 2 и AMD Phenom според мене трилемата би трябвало да бъде избор между i3, AMD FX или AMD A8?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен основно ще ми трябва за игри да спомена Може ли тогава да ми препоръчате процесор,дъно ако може и да е добро за клок и рам цената да е околко 400 лв

Забрави за сериозен клок с i3, тъй като в серията няма модел с отключен множител, а по шина почти не може да се клоква.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш три различни компютъра така ли? В такъв случай кажи какви са дънните платки за да се ориентираме какви процесори се поддържат.

Един четири-ядрен феном като 965 за стотина лева на старо не е лош вариант стига дъното да го поддържа.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам не е много ясно. В началото изглежда сякаш автора иска да набучи интел процесор на дъно предназначено за АМД процесори. Някои колеги сякаш не забелязват това и именно интелски процесор му препоръчват. По нататък все пак автора на темата му идва наум да каже бюджет, в чиято сума да има и качествена дънна платка и клокващ се процесор, вероятно интелски и оперативна памет, понеже може би се е доверил на колегите, писали горните постове...Но в тази сума 400лв. ,няма как да се съберат изисканите компоненти. Дъното трябва да е поне среден клас с поне Z77 чипсет, процесорите на интел, които се клокват, знаем че са прилично скъпи, впрочем те всичките започващи с "i5" и "i7"  и завършващи с "К"(пък и без "К"), не са евтини. После става на въпрос, че на автора му се играят игри и че трябва и някаква що годе приемлива видеокарта(и не казва с какъв захранващ блок разполага, вероятно куча марка или от тези които ядат кучета :D ) И темата става манджа с грозде :ohmy:

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам не е много ясно. В началото изглежда сякаш автора иска да набучи интел процесор на дъно предназначено за АМД процесори. Някои колеги сякаш не забелязват това и именно интелски процесор му препоръчват. По нататък все пак автора на темата му идва наум да каже бюджет, в чиято сума да има и качествена дънна платка и клокващ се процесор, вероятно интелски и оперативна памет, понеже може би се е доверил на колегите, писали горните постове...Но в тази сума 400лв. ,няма как да се съберат изисканите компоненти. Дъното трябва да е поне среден клас с поне Z77 чипсет, процесорите на интел, които се клокват, знаем че са прилично скъпи, впрочем те всичките започващи с "i5" и "i7"  и завършващи с "К"(пък и без "К"), не са евтини. После става на въпрос, че на автора му се играят игри и че трябва и някаква що годе приемлива видеокарта(и не казва с какъв захранващ блок разполага, вероятно куча марка или от тези които ядат кучета :D ) И темата става манджа с грозде :ohmy:

/offtopic Аз отначало щях да препоръчам i286, че да не грее много
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е Сокет АМ2 аз видео си имам захранването незнам колко точно вата е но храни  процесора и видеото от потписа ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е Сокет АМ2 аз видео си имам захранването незнам колко точно вата е но храни  процесора и видеото от потписа ми

Съответно, визирайки че става въпрос именно за машината от подписа, а не някоя от останалите, за които не знаем нищо..Вероятно захранването е някое слабосилно китайче. Не се надявай с него да запали щайгата, ако й се направи основен ъпгрейд със съвременни компоненти(или по-малък такъв, с някои от по-гладните за ток от него време които са съвместими с дънната платка), освен ако наистина не са някои евтини и с ниски изисквания бюджетни модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак не се даде никаква информация та спокойно може да се трие тая напълно безсмислена тема. 

Хем иска ъпгрейд хем го мързи да погледне какво му е дъното и захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак не се даде никаква информация та спокойно може да се трие тая напълно безсмислена тема. 

Хем иска ъпгрейд хем го мързи да погледне какво му е дъното и захранването.

Дъното е известно, не се безпокой :)  ALiveNF4G-DVI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина е това не виждам за какъв ъпгрейд говорим? http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF4G-DVI/?cat=CPU

Темата си остава безсмислена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина е това не виждам за какъв ъпгрейд говорим? http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF4G-DVI/?cat=CPU

Темата си остава безсмислена.

Ммм, тя не е единствената на автора й, която се върти около тази дънна платка. В онези теми също не се стигна до кой знае какъв напредък...В смисъл вземане на съвет предвид и изпълнението му. Иначе колегата вече нямаше да е с тази машина.

Не ми се рови да гледам твърде назад, за да гледам по-старите теми, така че не изказвам горното като твърдение. Но и да е имало време и възможност за ъпгрейд, който да е посъживил навремето въпросната конфигурация, ако и/или както това се е случвало, сега тя пак е стигнала до положението, да е явно недостатъчно адекватна на новите му нужди.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

единствения възможен ъпгрейд е дъно+памет и евентуално захранване и видео... ако ще се минава към i3, ako ще се минава към core2 quad дъно, а phenom x4 - дъно + памет... като за вариант 2 и 3 - късмет да намериш компоненитите (процесор и дъно)... лично според мен ти трябва нов компютър и си слагаш на него диска(ако е sata) и видеокартата (която пък е nvidia 8400 - много бавна)...

http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=46672 без ддс

http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=47478 без ддс

http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=43924 без ддс

като се сложи ддс ще излезе малко повече от 400, но това е минимума, който е най изгоден като цена за производителността си

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите са прави че от доста време се опитвам и се интересувам а пък нищо не правя но нямам пари оказа се че няма да мога да взема тези 800 лв за които говорех в другите си теми така разбрах каквото искаш I3 е най добрия варият благодаря на всички които си направиха труда да ми отговорят на неправилно зададения въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.