Премини към съдържанието
Aumi

Кой е най-добрият обществено-политически и икономически строй ?

Препоръчан отговор

Според вас, кой е най-добрият обществено-политически и икономически строй за съвременното човечество ? Вие, при коя система на обществени взаимоотношения, бихте се чувствали най-удовлетворени и щастливи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След първобитно общинския, всички други са робски...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След първобитно общинския, всички други са робски...

Значи ли това, че хората трябва да се върнат назад към първобитния строй?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ли това, че хората трябва да се върнат назад към първобитния строй?

Не, но парите побъркаха хората и трябва да се измисли друг механизъм... Освен това военните командват света, т.е. вместо да се наливат средства за въоръжаване, трябва да се инвестира в хората, както за изхранване, здравеопазване, образование...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, но парите побъркаха хората и трябва да се измисли друг механизъм... Освен това военните командват света, т.е. вместо да се наливат средства за въоръжаване, трябва да се инвестира в хората, както за изхранване, здравеопазване, образование...

Напълно съм съгласна, че въоръжаването на държавите е напълно излишно и с тези средства може да се подобри много социалният живот на хората.

Утопичният комунизъм.

Какво представлява този строй и защо ти харесва като идея?

Редактирано от Aumi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключвам разни древни строеве и започвам от по-новите: 

Същинският капитализъм загива, бавно, но сигурно, а и го видяхме що за стока е - не става! 

Комунизма е утопия и е неприложим при сегашното развитие на човека. Следователно и той не става! 

Според мен нещо като либерален социализъм е единственото решение - не знам обаче дали такова животно съществува.

Не изключвам също и нещо като Държавен капитализъм - нещо подобно като в Китай.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утопичният комунизъм.

Присъединявам се! Всеки работи колкото и каквото му се ще, но му се заплаща според потребностите. Освен това брачната институция, както и наследяването е отпаднало поради липсата на частна собственост, което ще рече, че е сексът е съвсем free. Изобщо, ще цари мир, любов и свобода! :inlove1:

либерален социализъм е единственото решение - не знам обаче дали такова животно съществува.

Ми, не според мен. Има либерализъм/неолиберализъм, а има и социализъм. Комбинация от двете не знам да има.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Присъединявам се! Всеки работи колкото и каквото му се ще, но му се заплаща според потребностите. Освен това брачната институция, както и наследяването е отпаднало поради липсата на частна собственост, което ще рече, че е сексът е съвсем free. Изобщо, ще цари мир, любов и свобода! :inlove1:

Ми, не според мен. Има либерализъм/неолиберализъм, а има и социализъм. Комбинация от двете не знам да има.

А ако ти се ще да работиш малко, но пък потребностите ти са големи??? ;)

Изключвам разни древни строеве и започвам от по-новите: 

Същинският капитализъм загива, бавно, но сигурно, а и го видяхме що за стока е - не става! 

Комунизма е утопия и е неприложим при сегашното развитие на човека. Следователно и той не става! 

Според мен нещо като либерален социализъм е единственото решение - не знам обаче дали такова животно съществува.

Не изключвам също и нещо като Държавен капитализъм - нещо подобно като в Китай.

Недай, Боже! :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да оставим утопията и да се върнем в реалноста!

Социалният капитализъм. 

Наблюдава се в скандинавските страни, но американците също се стремят към него 

Реален строй, но приоритетен само за силните икономики и държави с име!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да оставим утопията и да се върнем в реалноста!

Социалният капитализъм. 

Наблюдава се в скандинавските страни, но американците също се стремят към него 

Реален строй, но приоритетен само за силните икономики и държави с име!

А не е ли възможно и у нас да се премине към такъв строй и защо? Как България може да се превърне в силна държава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не е ли възможно и у нас да се премине към такъв строй и защо? Как България може да се превърне в силна държава?

За съжаление ние никога няма да стигнем до там, защото сме продажници.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този тип строй е със силна социална политика, която обаче не вреди на капиталистическата идея. Както казах тази политика е приоритет на силни икономики и страни със име.

В близко бъдеще този модел е неприложим защото:

- Не сме силна икономика

- Силно податриви сме и се веем според вятъра подхванат от нечия Велика сила

- Манталитет

У нас все още вилнее дивият капитализъм - отречен отдавна. Трябва бая път да извървим

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сегашния си вариант, няма как да стане силна. Икономиката ни е стъпката и шанс да се преборим с всякаква конкуренция, би бил невъзможен, тъй като сме подлоги на големите и никой не иска да се обвързва с производство на каквото и да било.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако ти се ще да работиш малко, но пък потребностите ти са големи??? ;)

Всички индивиди ще бъдат осъзнати. ;)

Цитирам прозренията на свети Карл (Маркс) от неговото епохално прозведение "Критика на Готската програма":

Работата е там, че щом се появява разделението на труда, всеки придобива свой определен, изключителен кръг на дейност, който му се натрапва и от който той не може да излезе: той е ловец, рибар или овчар, или критически критик и трябва да си остава такъв, ако не иска да се лиши от средства за живот - докато в комунистическото общество, където никои не е ограничен от. изключителен кръг на дейност, всеки може да се усъвършенствува в който и да било отрасъл, а обществото регулира цялото производство и именно поради това ми създава възможност да правя днес едно, а утре - друго, сутрин да ходя на лов, следобед да ловя риба, вечер да се занимавам със скотовъдство, след вечеря да се отдавам на критика - както ми се иска, без да ме прави по силата на това ловец, рибар, овчар или критик.

:lol6:

–––––––––––––––––––––

Мерси за темата Ауми. Бях забравил това пророчество, което е на път да се осъществи, както гледам.

ПП Всеки с вкуса си. Някой ще се отдава след вечеря на критика, а друг на по-различни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички индивиди ще бъдат осъзнати. ;)

Цитирам прозренията на свети Карл (Маркс) от неговото епохално прозведение "Критика на Готската програма":

Работата е там, че щом се появява разделението на труда, всеки придобива свой определен, изключителен кръг на дейност, който му се натрапва и от който той не може да излезе: той е ловец, рибар или овчар, или критически критик и трябва да си остава такъв, ако не иска да се лиши от средства за живот - докато в комунистическото общество, където никои не е ограничен от. изключителен кръг на дейност, всеки може да се усъвършенствува в който и да било отрасъл, а обществото регулира цялото производство и именно поради това ми създава възможност да правя днес едно, а утре - друго, сутрин да ходя на лов, следобед да ловя риба, вечер да се занимавам със скотовъдство, след вечеря да се отдавам на критика - както ми се иска, без да ме прави по силата на това ловец, рибар, овчар или критик.

:lol6:

–––––––––––––––––––––

Мерси за темата Ауми. Бях забравил това пророчество, което е на път да се осъществи, както гледам.

ПП Всеки с вкуса си. Някой ще се отдава след вечеря на критика, а друг на по-различни неща.

Мисля, че този строй учи хората на безотговорност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но няма страшно, защото е напълно неосъществим на този етап. Хората трябва да са някакви ангели небесни, които да са свободни от всякакви емоционални отрови като завист, алчност или гняв, за да могат да живеят в такова общество.

––––––––––––––––––––––––––––

Другарки и другари,

Разсеях се и пропуснах, че днес е светла дата, светъл празник, когато празнуваме една епохална историческа дата. Поздрав за всички:

http://www.youtube.com/watch?v=Xz_c8hqKQBs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но няма страшно, защото е напълно неосъществим на този етап. Хората трябва да са някакви ангели небесни, които да са свободни от всякакви емоционални отрови като завист, алчност или гняв, за да могат да живеят в такова общество.

Първо, това не е справедлива обществена система. Справедливо е всеки да получава според заслугите, а не едни да лежат на гърба на други.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, това не е справедлива обществена система. Справедливо е всеки да получава според заслугите, а не едни да лежат на гърба на други.

Капиталистка, както каза Слайд. Буржоазка и интригантка. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А-а-а, недей така! Почти го бяхме посторили ;):D  почти... но взе че се срина пущината. Социалистическите ни капиталисти се нуждаеха от още, и още...

Партията(БКП) за съжаление се провали в отглеждането на ангелоподобните и...

ей го на... на всеки километър социалист :)(социал капиталист, де - те на такова животно се правят, че даже им минава номера пред горките ангелчета-бабки и дядовци, все още вярващи в една напълно омаскарена идея)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капиталистка, както каза Слайд. Буржоазка и интригантка. :D

Нито съм интригантка, нито буржоазка, а съм за справедливост. Никой не е длъжен да се грижи за живота на тези на които не им се работи. Справедливост означава, да бъдеш отговорен за своите действия и да не бъдеш паразит за обществото в което живееш. Никой не е длъжен да храни този, който не работи. Народът е казал : Който не работи, не трябва да яде! Или всеки един човек трябва да заслужи това, което получава.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак се почна?

Ето за това никога няма да видим Социалния капитализъм. Манталитет - какво да се прави.

Ма така е! Тез скандинавци и пустите му американци да вземат да се заемат със социален капитализъм, та то си е почти като комунизъм. Сламота :lol6:  :)  :lol6:

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито съм интригантка, нито буржоазка, а съм за справедливост.

Майтапя се бе, човек. Да не ми се вържеш на глупостите. :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майтапя се бе, човек. Да не ми се вържеш на глупостите. :tongue2:

Споко, не съм тънкообидна. :magnifier:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пустите му американци да вземат да се заемат със социален капитализъм

Това и др. Станишев не би го казал. Да не си се почерпил по случай празника, че ги пишеш такива? ;). В САЩ има неолиберализъм, а не "социален капитализъм", каквото и да означава това словосъчетание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.