Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да попитам, някой ако може да предложи начин да я оправя....

Каквото и да правя, винаги ми дава, че е write protected.

Остана само възможността да пробвам с програмата на Apacer(Repair_Apacer_AH110_V1.65) за възтановяване на флаша... 

Но и там няма успех. Програмата не засича флашката и ми дава съобщението "Device not found, pleace insert device"

А флашката си е вкарана и си браузвам из нея в експлоръра. 

Видях, че на properties на флаша, не ми показва инфо за марката и модела, а само това "USB FLASH DRIVE USB Device" и на Производител: няма нищо.

Явно програмката сканира за истинското име на флаша и ако го намери "AH110", тогава го поправя. Иначе ще дава, че няма USB устройство. Та.. мисля, че трябва някак си да дам име на флаша, но не виждам как, като е заключена. 

или пък да преправя така тази програмка, че да не ми избира сама устройството, а аз да й покажа пътя.

Как според вас да се справя с този проблем? Пробвах всичко и със всякакви подобни програми за поправка или за force format и т.н. Няма успех.

Имам и друга флашка, но Trancent, но тя си има име и производител и се поправи след същия проблем, но с програмката на Transcent за поправка.

По-долу съм качил картинка, как изглежда инфото на едната и другата флашка. Едната си има всичко в инфото, а другата, само, че е USB flash. Файловата система е FAT32.

post-26897-0-55107700-1379748116_thumb.j

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте и на друг компютър, дали флашката се разпознава/разчита.

Със HP USB Disk Storage Format Tool, може да я форматирате (на ниско ниво), ако се вижда от компютъра.

Но, ще затрие информацията вътре.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте и на друг компютър, дали флашката се разпознава/разчита.

Със HP USB Disk Storage Format Tool, може да я форматирате (на ниско ниво), ако се вижда от компютъра.

Но, ще затрие информацията вътре.

Не може, с това съм пробвал вече. Дава: device media is write protected

Флашката се разпознава и разчита, но няма начин да се промени нещо в нея или изтрие. 

Единственото, което още не съм пробвал е да накарам програмата на Apacer да я форматира, но не иска да го направи, защото не я разпознава - програмата. А програмата е точно за AH110

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно флашката да има ключ за хардуерно заключване срещу писане? От съобщението което ти изписва се разбира че записа е забранен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно флашката да има ключ за хардуерно заключване срещу писане? От съобщението което ти изписва се разбира че записа е забранен.

Ако няма ключ, то на негово  място е запоен мост. Икономия един вид и подсигуряване срещу подобен род програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма ключ, то на негово  място е запоен мост. Икономия един вид и подсигуряване срещу подобен род програми.

И аз имам този проблем. Записвам се за да следя темата. При мен няма ключ, но флаша работи. Има няколко MP3-ки, които не може да се изтрият и не може да се форматира. И при мен записа е забранен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да кажа, аз също имах една безименна флашка 1GB, която по никакъв начин не можах да форматирам. Търсих тулчета, но така и успях да намеря за дадения чип и я хвърлих на боклука. Ето тука има база данни с повечето от използваните флаш чипове и тулчета за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това решава проблема с флашката  HDD Low Level Format Tool 4.30 ----ето например от де да го изтеглиш

http://www.softportal.com/software-4831-hdd-low-level-format-tool.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да форматираш флашката със HDD Low Level Format Tool

http://www.softportal.com/software-4831-hdd-low-level-format-tool.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво има в "свойствата" от снимката ?

Ако опреш до Gparted крайния резултат трябва да изглежда така Публикувано изображение

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен не помогна нито един инструмент. Разглобих флаша, няма мостчета и копчета. Работи, свири, но още е защитена срещу запис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не опиташ с едно Live CD под Линукс?

И с линукс съм пробвал и с какво ли не. Аз в Windows влизам само за да цъкна на някоя игра и за някоя програма, която я има само за него.

Аз точно с линукси я прецаках.

Само с това все още не съм пробвал: 

HDD Low Level Format Tool 4.30

Но едва ли и то ще помогне. Но вече не мога да опитвам, смених я, гаранционна беше.

Ето така се оправя :) Явно като се прецакат някои слаби флашове, им изчезват имената и това колко GB са.

На тези Trancent не им изчезва нищо, а и тула им работи добре, форматират се за сега, каквото и да ги правя.

Последно щях да я пробвам да я направя на HDD, но не ми се занимаваше да чета как и да си губя времето.

Извод: флашове Apacer - никога :)

Имам и A-Data флашка, и тя се прецаква така от време на време, но се форматира с HP format tool. Не се запъва много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с линукс съм пробвал и с какво ли не. Аз в Windows влизам само за да цъкна на някоя игра и за някоя програма, която я има само за него.

Аз точно с линукси я прецаках.

Пробвал ли си да махнеш флаговете на здравата флашка , за да видиш дали няма да дава признаци като болната .

​Със dd ли успя да я прецакаш (или програма която го ползва за запис)? Ако е така - от графичните partitionmanager (http://sourceforge.net/projects/partitionman/) се справя по-добре от gparted ( има ги за всяка дистрибуция и като live-cd) , минаваш през триене и наново създаване на таблицата с дяловете . Общо взето , ако успееш да зададеш флага ''boot'' независимо на кой дял от нея - ще се види от Уйн( може да не се появява оповестяването в трея) , ще стане с HP USB Disk Storage Format Tool , другите не съм пробвал .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да махнеш флаговете на здравата флашка , за да видиш дали няма да дава признаци като болната .

​Със dd ли успя да я прецакаш (или програма която го ползва за запис)? Ако е така - от графичните partitionmanager се справя по-добре от gparted ( има ги за всяка дистрибуция и като live-cd) , минаваш през триене и наново създаване на таблицата с дяловете . Общо взето , ако успееш да зададеш флага ''boot'' независимо на кой дял от нея - ще се види от Уйн( може да не се появява оповестяването в трея) , ще стане с HP USB Disk Storage Format Tool , другите не съм пробвал .

Не е с dd. Прецакват се винаги след няколко инсталации/деинсталации на видео драйвери на лайв дистрибуция за флашка.

По един и същи начин вече 3 или 4 пъти се прецакват флашовете. Не става с gparted. Няма как да се промени нещо по нея- заключена е много яко. Единствено имаше шанс да се оправи с нейния специализиран софтуер, но и той не успя. 

Флаша, написах, че се вижда от всички OS. Просто ми е забранено всичко свързано със запис/триене/промяна.

Флаша няма никакви суичове. Проста флашка е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 Не става с gparted.

Нали и аз туй казвам - изтрий я с partitionmanager . Но не чрез форматиране , а напълно изтриване и следващо създаване на файловата система . Или хем не се трие , хем е (без)ценна :D  . Това с "шофьорите" не го разбрах - persistent-режим ли е флашката( да пази промените там ) , и от нея ли се опитваш да я оправиш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали и аз туй казвам - изтрий я с partitionmanager . Но не чрез форматиране , а напълно изтриване и следващо създаване на файловата система . Или хем не се трие , хем е (без)ценна :D  . Това с "шофьорите" не го разбрах - persistent-режим ли е флашката( да пази промените там ) , и от нея ли се опитваш да я оправиш .

Нямам думи....

Как трябва да напиша, че НЕ Може да се изтрива или променя с никаква програма, освен само с нейната от сайта?

По-добре заключете темата или я изтрийте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре младеж , карай по трудния начин http://www.tomshardware.co.uk/forum/284827-45-remove-write-protection-flash-drive

​но едва ли ще стане така .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре младеж , карай по трудния начин http://www.tomshardware.co.uk/forum/284827-45-remove-write-protection-flash-drive

​но едва ли ще стане така .

Няма да стане и така. Пробвал съм. Дори след подобни действия, не точно с това, пише, че защитата е махната, но въпреки това, запис или триене- не може да стане! Пак си изкача: write protected.

Няма смисъл. Вече съм сменил флаша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката е за кошчето - нищо не може да се направи!

Имах една флашка 8 ГБ на Transcened,която се прецака, и как ли не я мъчех,но не искаше да се форматира било под Линукс или Уйндоус.Пробвах де що имаше програма,но така и не успях да я форматирам.Купих си друга флашка

на Appacer, и ти казвам тази флашка що форматиране под Линукс и Уйндоус вижда,чак аз я съжалявам.Обаче - куче,майна флашката излезна драковоустойчива.Никакви проблеми с нея вече 2г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен една флашка така ми правеше и я форматирах с тази команда:

To format a USB flash drive from command prompt, follow the below procedure:

• Connect the USB flash drive to your PC.
  • Click on Start > Run > Type cmd and click on OK.
  • Assuming the letter of the USB flash drive is G.
  • Now enter this command.
  • format /q /x G: and press Enter.
  • Note: Don't forget to replace the letter "G" with your drive letter.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.