Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pacyy

Ново дъно и процесор.

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си закупя ново дъно и процесор и съм се спрял за сега на два варианта, но не знам кое е най- добре да си взема. Ще ползвам вграденото видео!
Сегашната ми конфигурация е:
Дънна платка -ASRock N68-S3 UCC
Процесор - AMD Sempron 140 2.70 GHz
HDD- Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB 7200 16MB SATA 2
RAM Памет - 2 плочки Silicon Power 2GB DDR3 1333
Захранване - SEASONIC SS-620GB Bronze, 620W
Кутия- Thermaltake V3 Black Edition
Спрял съм се на тези 2 варианта

Интел
ASROCK B75 PRO3 /B75/1155
Или най- добре това дъно, защото имам само 2 плочки рам ASROCK B75M /B75/1155
I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155

АМД
ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+
AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

Дайте ми съвет кое дъно и процесор ще е най- добре да си взема.
Конфигурацията ще я използвам за интернет, филми, офис приложения, и някои по леки игри!
Може да давате и свои предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да си закупя ново дъно и процесор и съм се спрял за сега на два варианта, но не знам кое е най- добре да си взема. Ще ползвам вграденото видео! Сегашната ми конфигурация е: Дънна платка -ASRock N68-S3 UCC Процесор - AMD Sempron 140 2.70 GHz HDD- Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB 7200 16MB SATA 2 RAM Памет - 2 плочки Silicon Power 2GB DDR3 1333 Захранване - SEASONIC SS-620GB Bronze, 620W Кутия- Thermaltake V3 Black Edition Спрял съм се на тези 2 варианта

Интел ASROCK B75 PRO3 /B75/1155 Или най- добре това дъно, защото имам само 2 плочки рам ASROCK B75M /B75/1155 I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155 АМД ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+  

Дайте ми съвет кое дъно и процесор ще е най- добре да си взема. Конфигурацията ще я използвам за интернет, филми, офис приложения, и някои по леки игри! Може да давате и свои предложения!

Не сте уточнил добре,дали рамта е две плочки по 1 или по 2 ГБ ?

Ако ще плзвате за филми и офис приложения,е безсмислено да ъпгрейдвате.Отключвате процесора до двуядрен,и дано да стане и сте вие.

Дъното поддържа многоядрени Феном-и.Вземате си някой на старо и също свиркате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В АМД няма вградено видео. Ако ще караш на вградено по добре се насочи към Хасуел. Те са с по добро вградено от айви-то което си избрал.

Предполагайки че бюджета е около 450 кинта:

ASROCK H81M /1150

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност: 449.81 лв. с ДДС

Количка

Не сте уточнил добре,дали рамта е две плочки по 1 или по 2 ГБ ?

Ако ще плзвате за филми и офис приложения,е безсмислено да ъпгрейдвате.Отключвате процесора до двуядрен,и дано да стане и сте вие.

Паметта е 2 плочки по 2ГБ на 1333 :-)

Ако някои ден реши че иска да играе игри(процесора е достатъчно мощен) просто добавя една видео карта и машината е готова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В АМД няма вградено видео. Ако ще караш на вградено по добре се насочи към Хасуел. Те са с по добро вградено от айви-то което си избрал.

ASROCK H81M /1150

Количка

Паметта е 2 плочки по 2ГБ на 1333 :-)

Ако някои ден реши че иска да играе игри(процесора е достатъчно мощен) просто добавя една видео карта и машината е готова.

за целите ,които авторът преследва,тия двата компонента са овъркил.Даже и захранването му е излишно голямо.

А вие как разбрахте,че са 2х2 ГБ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за целите ,които авторът преследва,тия двата компонента са овъркил.Даже и захранването му е излишно голямо.

:offtopic_s: Никога мощен процесор не би бил излишен колега ако влиза в бюджета!

Паметта е 2 плочки от 2G DDR3 1333 SILICON POWER просто явно не е писал общо 4GB...

А ако въпроса е за овъркил то има вече закупени овъркил компоненти...

ПП: Пък ако греша за паметта(и тя се окаже 1х1GB) нищо лошо една i3-ка - хасуел отново... След което пуска паметта за продажба и нещата които не му трябват.

ASROCK H81M /1150

I3-4340 3.6GHZ/4MB/LGA1150/BOX

4G DDR3 1600 SILICON POWER

Обща стойност: 436.01 лв. с ДДС

Количка

ПП 2: @ XECUTIONER за тоз дърт феном 256 лв... ужас...

с видео карта: 

GB B75M-D2V

I3-3240 3.4GHZ/3MB/LGA1155/BOX

TUL AX7770 1GBD5-HE

Обща стойност: 454.18 лв. с ДДС - [url=http://www.nikem-bg.net/cart/48825p1r46672p1r49114p1rf.html/]Количка]/url]

Дъното поддържа USB 3.0. Ако нямаш нужда заменяш с BIOSTAR H61MGV3 LGA1155 и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора съм пробвал да го отключа и не стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора съм пробвал да го отключа и не стана.

Ако добре сте следвал инструкциите,може просто да сте попаднал на куца бройка.

В крайна сметка,важното какви пари сте готов да похарчите.Ако вземете някой Феном на старо,ще има пари даже и за външна видеокарта.Но според мен само смяна на процесора ще е достатъчна.Интернет и някои офис дейности не изискват кой знае какви машини.Ако ви се доиграе,винаги можете да боднете някоя карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 457,97 лв.

Ето с карта! При това нови компоненти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M /1150

Количка

Ами точно толкова пари съм заделил 440-450лв За сега това ми се вижда най-добрия вариант. И след време да си взема видео карта за 300-400 лв и всичко ще е ОК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На брат ми взех i5 3570  точно за браузване с хиляда отворени прозореца и торенти на заден план. Пак е недоволен, но много по-недоволен бе с моя преден i3-3220. Казах му да си вземе и SSD,  защото виждам, че част от проблемите идват точно от там - стандартния хард диск, който всъщност си е и най-бързия на пазара в момента. Правихме трампа за една седмица и определено разлика има, особено при отваряне на прозорци с много флаш. А като взех Xeon-а, всичко е перфектно при браузване. Така, че тук процесор не е излишен. Имам и един клокнат P4, но с него повече от 480p.  клипчета от ютуб без насичане, трудна работа.  Да не подценяваме ролята на процесора точно в тия ситуации. 

Така, че правилно се е насочил към процесор с поне 4 ядра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На брат ми взех i5 3570  точно за браузване с хиляда отворени прозореца и торенти на заден план. Пак е недоволен, но много по-недоволен бе с моя преден i3-3220. Казах му да си вземе и SSD,  защото виждам, че част от проблемите идват точно от там - стандартния хард диск, който всъщност си е и най-бързия на пазара в момента. Правихме трампа за една седмица и определено разлика има, особено при отваряне на прозорци с много флаш. А като взех Xeon-а, всичко е перфектно при браузване. Така, че тук процесор не е излишен. Имам и един клокнат P4, но с него повече от 480p.  клипчета от ютуб без насичане, трудна работа.  Да не подценяваме ролята на процесора точно в тия ситуации. 

Така, че правилно се е насочил към процесор с поне 4 ядра.

Не знам какви са изискванията на брат ти, но аз с лаптоп в момента съм отворил 10 таба в Chrome(гледам 2 клипа в тубата, 1 клип във F1bg, играя една флаш игрица и още 6 различни таба и нямам никакви проблеми! Въпроса е по-скоро оптимизация на системата, а не излишно изхвърляне за хардуеър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава сборка каквато се гласи за ъпгрейда е престъпно да е с толкова малко и бавна памет. Като я направите, събирайте и за подмяна на оперативната памет парички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви са изискванията на брат ти, но аз с лаптоп в момента съм отворил 10 таба в Chrome(гледам 2 клипа в тубата, 1 клип във F1bg, играя една флаш игрица и още 6 различни таба и нямам никакви проблеми! Въпроса е по-скоро оптимизация на системата, а не излишно изхвърляне за хардуеър!

Иди го обясни на някои хора ;) Особено на жени. Аз мога да карам и с P4,  но не е там проблема.

Колега, преди много години тук в тоя форум, бе станало въпрос за оптимизациите и това, че можело да върви системата, но не трябвало да има толкова много процеси. Тогава някой каза нещо много хубаво, което помня и до днес - Аз тоя компютър съм го взел за да върша работа и след като трябва да спирам всички процеси, за какво ми е изобщо? 

Предполагам твоят лаптоп наистина е златен, та затова и нямаш проблеми. Сигурно и ти си страшно спокоен. Е, някои хора пък нямат време да се занимават с глупости. Аз не съм срещал досега компютърна система, която да работи по-добре от моята. Вярно, попадал съм все на по-слаби, но като твоето злато не видях ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иди го обясни на някои хора ;) Особено на жени. Аз мога да карам и с P4,  но не е там проблема.

Колега, преди много години тук в тоя форум, бе станало въпрос за оптимизациите и това, че можело да върви системата, но не трябвало да има толкова много процеси. Тогава някой каза нещо много хубаво, което помня и до днес - Аз тоя компютър съм го взел за да върша работа и след като трябва да спирам всички процеси, за какво ми е изобщо? 

Предполагам твоят лаптоп наистина е златен, та затова и нямаш проблеми. Сигурно и ти си страшно спокоен. Е, някои хора пък нямат време да се занимават с глупости. Аз не съм срещал досега компютърна система, която да работи по-добре от моята. Вярно, попадал съм все на по-слаби, но като твоето злато не видях ;)

От оптимизация до оптимизация има огромна разлика! Всеки има различни изисквания към системата си и извършва разнообразни дейности! Аз държа всичко по машинките ми да е оптимално пригодено за работата, която върша(игри рядко играя) та този фактор отпада! Лаптопа ми е нисък клас, но след моя интервенция работи като висок такъв ;)! И не той е златото :P!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе знаем, че и с 256 РАМ тук подкарваха седмици, че и вървяха добре. На нищо не се учудвам. Но ми е интересно какво става, като отвориш сайтове като bet365 и някой голям тест в overclockers.ru. Особено последния си е живо мъчение със слаб процесор. Примерно тоя, движейки мишката по графиките:

http://www.overclockers.ru/lab/39817_2/Podvodim_itogi._Intel_Core_i7_i5_i3_Pentium_G_protiv_Core_2_Quad_Duo_Pentium_E_v_igrah.html#8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе знаем, че и с 256 РАМ тук подкарваха седмици, че и вървяха добре. На нищо не се учудвам. Но ми е интересно какво става, като отвориш сайтове като bet365 и някой голям тест в overclockers.ru. Особено последния си е живо мъчение със слаб процесор. Примерно тоя, движейки мишката по графиките:    http://www.overclockers.ru/lab/39817_2/Podvodim_itogi._Intel_Core_i7_i5_i3_Pentium_G_protiv_Core_2_Quad_Duo_Pentium_E_v_igrah.html#8

Untitled.png Пуснал съм всички клипчета от посочения от теб сайт+клип в тубата+бет365+скайп+2таба! Никакъв проблем! Е вярно, че е Атлон, но и за него казвате, че е дърт и немощен! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Untitled.png Пуснал съм всички клипчета от посочения от теб сайт+клип в тубата+бет365+скайп+2таба! Никакъв проблем! Е вярно, че е Атлон, но и за него казвате, че е дърт и немощен! :D

Проблемът е лага при местене на мишката върху графиките. А ако нямаш Adblock,  е истински проблем. Но да го оставим тоя Adblock. Да кажем, че е активен. Разликата е огромна между две работещи ядра и 4 или повече. А ако вземеш някой C2D, нещата стават страшни.  Тук влияние предполагам има и браузера. С Опера нещата са тегави, докато се сещам навремето, че пробвах и с други браузери. Но не е необходимо да настройваме с месеци системата към процесора си и конфигурацията. Не е ли по-добре да избегнем тия проблеми с по-добър хардуер? И между другото потвърждавам горните неща, защото преди час си пуснах процесора с две ядра и 3 GHz.  Разликата е осезаема и хора с нерви могат да я изтърпят, но хора без нерви не. Просто ще теглят една майна на тоя, който им е предложил тая конфигурация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е лага при местене на мишката върху графиките. А ако нямаш Adblock,  е истински проблем. Но да го оставим тоя Adblock. Да кажем, че е активен. Разликата е огромна между две работещи ядра и 4 или повече. А ако вземеш някой C2D, нещата стават страшни.  Тук влияние предполагам има и браузера. С Опера нещата са тегави, докато се сещам навремето, че пробвах и с други браузери. Но не е необходимо да настройваме с месеци системата към процесора си и конфигурацията. Не е ли по-добре да избегнем тия проблеми с по-добър хардуер? И между другото потвърждавам горните неща, защото преди час си пуснах процесора с две ядра и 3 GHz.  Разликата е осезаема и хора с нерви могат да я изтърпят, но хора без нерви не. Просто ще теглят една майна на тоя, който им е предложил тая конфигурация. 

По темата: по-горе не виждам някой да е предложил чист двуядрен процесор! По твоя въпрос: Въобще не са нужни месеци за да си настроиш системата към хардуеъра! И не виждам как твоя Xeon макар и скопен от твоя страна ще изпитва трудности, освен ако проблема се крие някъде другаде! :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата: по-горе не виждам някой да е предложил чист двуядрен процесор! По твоя въпрос: Въобще не са нужни месеци за да си настроиш системата към хардуеъра! И не виждам как твоя Xeon макар и скопен от твоя страна ще изпитва трудности, освен ако проблема се крие някъде другаде! :)

Поздрави!

Сега изчезвам на работа, но довечера мога пак да го пусна, за да ти снимам натоварването на процесора с две ядра и при нормална работа. И пак казвам. Аз от години ползвам тоя браузер и нямам намерение да почвам всичко наново. Предполагам никой не обича така. Не е необходимо аз да се настройвам спрямо хардуера, щом като мога да настроя хардуера спрямо мен и то с не толкова големи средства.  Аз казах на човека, че правилно се е насочил към тия процесори. Нищо повече. Дадох примери, как със всеки по-бърз процесор, нещата вървят все по-гладко. Съжалявам, че все попадам на неоптимизирани сайтове, но няма как да ги зарежа, защото там има информация, която ме интересува. Лесно е да сложа едно XP,  да махна всякакви ефекти и да си браузвам до насита. Това обаче не е решение! 

Ти може и 30 годишна Жигула да караш и за теб това да е решение, но за мен е опасно, скъпо и идиотско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега изчезвам на работа, но довечера мога пак да го пусна, за да ти снимам натоварването на процесора с две ядра и при нормална работа. И пак казвам. Аз от години ползвам тоя браузер и нямам намерение да почвам всичко наново. Предполагам никой не обича така. Не е необходимо аз да се настройвам спрямо хардуера, щом като мога да настроя хардуера спрямо мен и то с не толкова големи средства.  Аз казах на човека, че правилно се е насочил към тия процесори. Нищо повече. Дадох примери, как със всеки по-бърз процесор, нещата вървят все по-гладко. Съжалявам, че все попадам на неоптимизирани сайтове, но няма как да ги зарежа, защото там има информация, която ме интересува. Лесно е да сложа едно XP,  да махна всякакви ефекти и да си браузвам до насита. Това обаче не е решение! 

Ти може и 30 годишна Жигула да караш и за теб това да е решение, но за мен е опасно, скъпо и идиотско.

Криви са ти разбиранията, ама хайде как да е! Всеки си преценява сам за себе си! Лека работа!

П.П. Това за Жигулата не е коректно сравнение!

П.П.П. Извинявам се на автора на темата за отклонението, но смятам, че може да е полезно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.