Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Нуждая се от съвет за покупка на отоплителен уред за стая 21 квадратни метра.  Да бъде възможно най-икономичен и да е в рамките на 200лв ( ако има такива).  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето една тема, която може да прочетеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, за този бюджет най-много си заслужават тези: http://www.el-otoplenie.com/konvektori

Вносни са от Франция или Германия, забравих вече, и бяха с безплатна доставка.

Успех в намирането на най-доброто :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата година си купих такъв конвектор:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/695017/P11120503/Konvektor-AIRELEC-TACTIC-2000W

Тогава беше на промоция за 198 лева. Мога да кажа, че изработката е перфектна и супер качествена. Марката е френска, а гаранцията е 7 години /84 месеца/, което не е никак малко. Моделите Tactic са с електронен терморегулатор, а Basic с механичен. Предимството на електронния е в по-прецизното регулиране /по-малки граници/ на температурата. При отопление през миналата есен /октомври, ноември и по-топлите дни на декември/ сметката за ток ми се увеличи с около 25-30 лева средно на месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на 3-ма ви за отговорите!  

Миналата година си купих такъв конвектор:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/695017/P11120503/Konvektor-AIRELEC-TACTIC-2000W

Тогава беше на промоция за 198 лева. Мога да кажа, че изработката е перфектна и супер качествена. Марката е френска, а гаранцията е 7 години /84 месеца/, което не е никак малко. Моделите Tactic са с електронен терморегулатор, а Basic с механичен. Предимството на електронния е в по-прецизното регулиране /по-малки граници/ на температурата. При отопление през миналата есен /октомври, ноември и по-топлите дни на декември/ сметката за ток ми се увеличи с около 25-30 лева средно на месец.

А по колко часа на ден, горе-долу работеше конвектора, когато Ви покачваше сметката с 30-тина лева? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на 3-ма ви за отговорите!  

А по колко часа на ден, горе-долу работеше конвектора, когато Ви покачваше сметката с 30-тина лева? 

Не съм го изключвал. Терморегулаторът е разграфен от 1 до 9. На 6 поддържа 25 градуса, а на 4 - 20 градуса. Правя така: През нощта и деня до 17 часа го поставям на 4, а вечер от 17 до 22 часа на 6. След 22 часа го слагам на 4, че иначе няма спане от топло. Стаята е с два прозореца от юг и от запад и през деня е доста топло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Нуждая се от съвет за покупка на отоплителен уред за стая 21 квадратни метра.  Да бъде възможно най-икономичен и да е в рамките на 200лв ( ако има такива).  

На вилата ми ползвам два конвектора в двете спални от най- евтините от 35 лева. Много съм доволен и не знам, защо хората се набутват с конвектори от по 200 и наголе лева!?!?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преместихме се в по-голямо жилище, с огормна всекидневна и се наложи да сменим радиатора. От 1 година сме на този модел: http://el-otoplenie.com/konvektori/euro-plus/euro-plus

Сметката е подобна -80-90 лв. през есента и 100-120 лв. тежка зима(както миналата).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Atlantic но за тая квадратура ще излезе над 200 лв. особено ако се слагат допълнителни екстри.

В момента най-евтините модели са на промоция в Зора. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Roujin Z написа:

В момента най-евтините модели са на промоция в Зора. 

Евтините модели излизат златни, повечето са по 2,5 киловата.

У дома имам два конвектора, стари са,нямат екстри, не знам точните модели, не са купувани в България.Донесох си ги от Норвегия.

На единия пише Нипро на другия Нобо.

Със 750W отоплявам 11,5 кв.м а с 1000W - 12,5кв.м Стените и таваните са изолирани с гипскартон и вата, пода 1см. фибран и ламинат. PVC дограма и санирани външни стени. Сметката за тока през миналата зима стигна максимум до 190-200лв. Имам и климатик в хола и нормалните за едно домакинство ел. уреди.

Минус е че бавно достигат зададената температура, но веднъж достигнат ли я работят не повече от 5-6 часа в денонощие..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не съм на правилният човек който да дава съвет, защото живея в голям блок и съм баш посредата на средата :) - посредата като височина и среден апартамент от общо 5 на етаж (да от най-големите блокове в София-та). И все пак да кажа, че с два стенни конвектора на ADAX (за мен по-добро няма), по 2 KW, се топлим. Като всички работещи хора през деня ни няма и не ми дреме каква е температурата в къщи, вечер като се приберем работят по час-два-три, зависи колко е студено и повече от 80-90 лева ток не съм плащал дори миналата зима, като беше -20 отвън. В момента давам по около 30 лева, за по около час-два вечер да работи само единият. Това ми е достатъчно, защото ги бримча на 30 градуса да работят за това време и те стоплят цялата стая (голяма стая, хол+бокс) достатъчно, за да ми е комфортно по къси гащенца и тениска. Но пак казвам не знам дали съм правилният човек, защото съм вътрешен апартамент и ми е топло по принцип.

Но определено за марка мога и аз да препоръчам ADAX заслужава си инвестицията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой наясно ли е крачетата на Елдом универсални ли са за техните конвектори?

https://www.zora.bg/Елдом/ЕЛДОМ-КРАЧЕТА-ЗА-КОНВЕКТОР/23631

Гледам не пише че са за определен модел...

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да попитам, ако си сложа конвектори вкъщи, много ли ще ми се вдигне сметката за тока и откъде мога да си купя хубави и качествени конвектори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От март миналата година ползваме конвекторна печка на елдом (https://zora.bg/%D0%95%D0%BB%D0%B4%D0%BE%D0%BC/cw-2000/21363)с електронен термостат. Работи постоянно на 20-21 градуса. До сега сметките са доста добри, ( 90 лв. ) при положение че имаме 1 бойлер и едно малко бойлерче 5л. в кухнята и другите му уреди (готварски печки хладилници и т.н.), но и трябва да се отбележи че до ноември температурите бяха високи. Преди ползвахме печки с механичен термостат и вентилатор. При тях сметките бяха по-високи понеже печката или работи или не ( настройката на автоматично включване и изключване е почти невъзможна).

Най-добрите конвектори са на АДАКС, но разликата в цената с елдом е доста голяма и не знам дали би се избила по-някакъв начин, дори и да харчат 50% по-малко ток.

ПС: Конвектора ми е 2KW и отоплявам само спалнията, другите стаи се отопляват от готварската печка и конвектор с перка. Спомням си че по сметки за стаят трябваше печка 1,5KW.

Редактирано от BANKATA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майка и татко също използват конвектори. Взехме им ги тази година от Гауди Ди Ес даже им ги закараха до Доспат безплатно. Миналата седмица като се чух с тях, казаха, че е много топло и сметката им не се е покачила много. Ето ти един номер 35928601599, ако и ти решиш да си взимаш от там. Като цяло е много удобно с конвекторите, особено за възрастни хора като тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко темата с въпрос за да не отварям нова.

Става въпрос за тристаен панелен апартамент, етаж 3-ти, топъл като цяло, целият блок е тъкмо саниран с 10 см. EPS, ако има някакво значение. От много години се живее в жилището и без изолацията, съответно не е първа зима в него, сметките са поносими, а в стаите е топло, всичко е задоволително.

Идеята на питането ми е следната:

Двете спални са основните помещения, които се отопляват - едната почти постоянно заради дете, другата след работа - все със стенни конвекторни радиатори Airelec Tactic, в по - малката 2000w, в по голямата 2500w. Има и климатик в едната, но се ползва за по - малките студове или когато се стои в жилището по - дълго и е затоплено. Много години това е основното отопление и семейството е доволно, сметките не са някакви страшни, а в стаите е топло. Донякъде проблем са другите две стаи - хол и кухня. В кухнята през седмицата се влиза и се ползва най - дълго вечер, през деня почти не се ползва, съответно не са отоплява. В хола положението е същото, освен на някое семейно събиране или за гости не се ползва. За тях има духалка уж 2000w на rowenta която крета доста години и се справя задоволително. Идеята ми е, че искам да помисля за някакво друго отопление в тези две стаи, за моментите, когато се налага да бъдат ползвани, т.е. да заменя духалката с нещо друго. Мислех за още два, макар и по - слабички Airlec-a във всяка от тях, но при положение, че няма да се ползват постоянно според мен няма смисъл. 
Така ми щукна идеята за конвекторен радиатор, който да може да се пренася - съответно между кухнята и в хола при нужда. Разгледах и се чудя за Елдом, видях моделите CF2000 и CFV2000, които са по 2400w и поне на хартия според мен ще ми свършат работа, разликата е че вторият има вентилатор, мисля, че на мен точно той ми трябва, тъй като помещенията няма да се ползват постоянно, няма голяма разлика в цената, а и мисля, че има копче за изключване на вентилатора. Според вас по - добра работа ли ще върши от духалката, при положение, че  нея я пишат 2400w, бях дал доста пари за нея преди бая години. Според вас в конкретната ситуация този елдом ще свърши ли работа и дали ще остана доволен, някой ползва ли такъв? Как са като качество на изработка и ефективност, нямам кой знае какви претенции.. най - лесно е да купя радиатора, просто искам да събера някое друго мнение според вас дали си струва цялата работа или да си карам така!
Благодаря ви предварително!  

Редактирано от Камен Тодоров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом с духалката ти е добре и нямаш оплаквания няма причина да я сменяш. Ако е същия модел духалаката за която си мисля има доста тих режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.