Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Deadway

Проблем с видео карта.

Препоръчан отговор

Здравейте, докато бях във Chrome изведнъж забелязах че нещо много са шумни видео картите ми и пуснах GPU-Z да проверя. И просто гледката беше ужасна, картите бяха на 100% Load със по 50+ градуса и се увеличаваха. След малко се спряха ( не знам как ) и след това пък втората ми карта която е на PCI-E x4 почна да дигна температури и беше на 100% load докато не отидох във catalyst и махнах crossfire (сложих го на disable), след това се оправи. Някакви идеи от къде е проблема и как се оправя?

CrossFire configurations (when used in combination with Overdrive) can result in the secondary GPU usage running at 99% Стана ми ясно. Ще слагам 13.10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както е описано, не прилича на хардуерен проблем. Защо пишете тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих 13.10 обаче проблема продължава.  

Така както е описано, не прилича на хардуерен проблем. Защо пишете тук?

А къде трябва? На втората видео карта activity стои на 99% постоянно.. докато не махна crossfire от catalyst.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих 13.10 обаче проблема продължава.  

А къде трябва? На втората видео карта activity стои на 99% постоянно.. докато не махна crossfire от catalyst.

Омацани драйвери. Вирус миньор на биткойни. Who know?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Омацани драйвери. Вирус миньор на биткойни. Who know?!

Ми бях със 13.9 и сложих 13.10 обаче проблема продължава, проверих с една програма за такъв вирус но нищо не се намери. Ако може някой да предложи нещо с което може да се намери тоя вирус?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай в антивирусния отдел. Поне да си сигурен, че не е от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във regedit бутнах EnableUlps и се оправи, после реших да го пусна пак да видя дали ще има проблем и проблема го нямаше вече. За сега всичко е добре. Сложих EnableUlps на 1 (което значи пуснато) и рестартирах PC, и проблема отново го имаше. Сега обаче като го сложих на 0, нямаше промяна, втората картата продължи да дига градуси. Edit: Явно като се disable "EnableUlps" всичко се оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами както виждате проблема е софтуерен. С програми и инструменти, не е хардуерен. Освен да е станало някое събитие в ел.мрежата, което да е прецакало нещо, не виждам причина да не отворите тема там, където са по напред със знанията за софтеурната част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.