Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Nemirko

Въпрос относно запалителна смес "напалм" и още една...

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди време, бях писал по форумите, с въпроси как точно се прави сместа, известна като напалм.

Много ми е интересно, как точно се прави и кои съставки влизат в нея?

С каква температура гори (колко градуса развива)? Повлиява ли се от някакви фактори?

Напишете ми малко по-подробно или моля дайте линкове, към техническото ѝ описание, ако някой знае нещо?

Наистина се интересувам!

Предварително благодаря на всички от Вас, които се отзоват!

Има още една запалителна смес, която ме интересува. Не ѝ помня името, но съм гледал игрални екшън филми с обири на трезор, в които слагат един керамичен съд с дупка отдолу, върху металния сейф и запалват сместа. Гори с много буен пламък в бяла светлина, с фучене. Беше някакъв вид химическа смес от два-три елемента. Разтопява за секунди всякакъв метал...

Някой знае ли каква е тази смес и как се казва?

Благодаря на всички Ви!...

/Сърцеводител/

Редактирано от Sarcevoditel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави и от отряда за борба с организираната престъпност и антитероризма!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Преди време, бях писал по форумите, с въпроси как точно се прави сместа, известна като напалм. Много ми е интересно, как точно се прави и кои съставки влизат в нея? С каква температура гори (колко градуса развива)? Повлиява ли се от някакви фактори? Напишете ми малко по-подробно или моля дайте линкове, към техническото ѝ описание, ако някой знае нещо? Наистина се интересувам! Предварително благодаря на всички от Вас, които се отзоват!

Ето - в уикито си пише всичко, което те интересува за напалма : http://bg.wikipedia.org/wiki/Напалм без рецепти как да си го правиш в къщи , разбира се.

Има още една запалителна смес, която ме интересува. Не ѝ помня името, но съм гледал игрални екшън филми с обири на трезор, в които слагат един керамичен съд с дупка отдолу, върху металния сейф и запалват сместа. Гори с много буен пламък в бяла светлина, с фучене. Беше някакъв вид химическа смес от два-три елемента. Разтопява за секунди всякакъв метал... Някой знае ли каква е тази смес и как се казва? Благодаря на всички Ви!...

Термитна смес се нарича

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Напишете ми малко по-подробно или моля дайте линкове, към техническото ѝ описание, ако някой знае нещо?

Наистина се интересувам!...

Сега остава да следим по-внимателно криминалната хроника...

П.П. Интересно защо въпросите за производството на напалм са в раздела за парно отопление.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пече лебедите от аватара си на парното си като ог подгрява с напалм или термит....Интересно е какво и защо не са му отговориле когато е:

Преди време, бях писал по форумите, с въпроси как точно се прави сместа, известна като напалм.

Може за известно време да не е имало възможност да следи темата. Възпрепятсван от непреодолими обстоятелства и вече да има зъб някому.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Прочетох всички отговори. На някои тъжно се усмихнах, а на други благодаря от Сърце...

Сместа е за мен... Лично... След като едно близко за мен Сърце умре...

Не се страхувайте... Не съм луд... Просто едно уморено, самотно и стиснато от Разума Сърце, оставящо по пътя си кървавочервена следа...

Не ме познавате... Нищо... Аз не бих наранил никого...

Никога...

Искам да угася само една последна искрица... но ме спира едно туптящо Сърце....

Когато то си иде... ще започне обратно броене за някой друг...

Има време... Години... Но ще трябва да се обмисли всичко с най-големи подробности, за да не се допускат грешки...

Благодаря на всичики Ви!!!

Приемете най-искреното ми уважение и респект към опита и знанията Ви!!!!

Винаги съм влизал тук с толкова внимание и уважение, колкото отдавам на дом, където отивам да науча всичко полезно за мен самия...

Силно ръкостискане и приятелски поклон на всички Ви!

Бог да Ви пази!

Благодаря за отговорите Ви!

Надявам се, че не съм Ви притеснил... Извинявайте за безпокойството!

Аз съм простичък човек... Ако сгреша нещо за в бъдеще Ви моля да ме коригирате...

Няма да Ви притеснявам повече... Надявам се...

:wors::handshake:

Благодаря!

Да отговоря и на Sliderum:

Написах въпросите си в няколко сайта... После се поколебах... И като всеки гнусен страхливец напуснах битката... от себе си... Избягах... Не пожелах да търся отговорите... Сърцето отново ме излъга и ме накара да помисля, че съм намерил друго добро, чисто и благородно сърце... Влюбих се... Затова прекратих всичко... Напразно... Загубих много време, което трябваше да прекарам в експерименти... Нищо... Ще имам време да наваксам...

Имам пред себе си цял един живот... Така, когато дойде времето, ще зная точната смес, точното количество и т.н.

Защо напалм?

Просто е... Има нещо... След малко това нещо изчезва без да остави следи...

Всичко изчезва... Никой и нищо няма те открият...

Към hlevoust: Извинявайте! Не можах да се ориентирам къде да пусна темата... Съжалявам!

За лебедите...

Лебедите...

Да, това са едни от любимите ми животни и символи...

Обичам ги,... защото най-често умират при загуба на партньора... Символизират безусловната вярност, върховната преданост... Нещо нечувано сред нас - най-висшите...

Неумиращата любов... Онова, за което никой, никога не е чувал... Онзи, тъй могъщ и болезнено-натрапчив копнеж, по-силен от всичко останало, който ни залепя пред екрана на телевизора или пред говорителите на касетофоните и CD-плеърите... пак и пак и пак.... Всяко поколение...

Копнежът... да намериш своето Сърце сред студения мрак отвън... Своя пламък... на който да стоплиш премръзналите си надежди и мечти...

Казват... че няма такива Сърца... Които да обичат толкова силно... Така говорят...

Нещо...

Нещо, което за съжаление всички днес са забравили... Ценности, за които четем и се възхищаваме само по старите книги...

Затова, защото няма такива човешки Сърца, аз обожавам лебедите... И най-вече черните... Мой си каприз... Моя налудничава странност...

Това е...

Надявам се да съм Ви отговорил и на Вас.

Поклон и ръкостискане!

Благодаря!

Може и да напусна сега профила си... Като Ви отговорих така, аз самият се поизложих... И обмислям сега дали да не си изтрия/напусна профила...

Моля нека да забравим отговоря ми и той да си остане само за вас... Вече напуснах по собствено желание и от мъка едно "семейство", където ми беше добре... Не ме гонете и не ме притискайте и тук... Сайта ми е полезен с много неща.... Харесва ми... Много... Нека остана...

Да забравим всичко...

Благодаря! Останалото вече е моя грижа... Сам ще си намеря инфото...

Редактирано от Sarcevoditel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.10.2013 г. в 7:02, Nemirko написа:

Здравейте! Преди време, бях писал по форумите, с въпроси как точно се прави сместа, известна като напалм.

Много ми е интересно, как точно се прави и кои съставки влизат в нея?

С каква температура гори (колко градуса развива)? Повлиява ли се от някакви фактори?

Напишете ми малко по-подробно или моля дайте линкове, към техническото ѝ описание, ако някой знае нещо?

Наистина се интересувам!

Предварително благодаря на всички от Вас, които се отзоват!

Има още една запалителна смес, която ме интересува. Не ѝ помня името, но съм гледал игрални екшън филми с обири на трезор, в които слагат един керамичен съд с дупка отдолу, върху металния сейф и запалват сместа. Гори с много буен пламък в бяла светлина, с фучене. Беше някакъв вид химическа смес от два-три елемента. Разтопява за секунди всякакъв метал...

Някой знае ли каква е тази смес и как се казва?

Благодаря на всички Ви!...

/Сърцеводител/

Напалмът се използва като основно запалително вещество по време на война , защото може да има най-различни запалителни свойства , в зависимост от начина , по който се приготвя. Името напалм произлиза от състава на първите използвани напалми - те са съдържали алуминевите соли на НАфтеновата и ПАЛМитиновата киселина. Основен продък за приготвянето на напалма най-често е бензинът. В състава му и грес (не е проверено) , тъй като гресите са магнезиеви сапуни. Освен това в напалма може да има фосфор , алкални метали окислители и други. За повишаване на температурата на горене се добавят метални прахове (алуминий или магнезий)

Рецепти за напалм:

напалм-В

Състав - бензин 25% , бензол - 25% , полистирол - 50%.

Бензолът се използва поради по-добрата разтворимост на полистирола в него. Най-добре е да се използва пенополистирол (стиропор) , поради по-лесното приготвяне и по-бързото му разтваряне. Бензолът може да се замени с толуол (толуен) или ацетон. Също така може да се добавят алуминиев или магнезиев прах , тогава се получава пирогел , който освен способността на този тим напалм да прилепва към мокри повърхности има и много висока температура на горене. Това е един от най-добрите видове напалм. Понякога може да се замени полистирола с плексиглас , но не е за препоръчване , защото свойствата може да се влошат.

За да се направят алуминиевите соли на органичните киселини една рецепта е :

Al(NO3)3 или Al2(SO4)3 се смесват с равно количество настърган сапун и сместа се нагрява до кипене. Полученият твърд остатък са въпросните соли , които се поставят в бензин от 4 до 20 % , колкото повече , толкова по-гъст е напалма. Към всеки напалм могат да се добавят метални прахове. За сапун най-добре купете от най-евтиния , защото в него има минимално количество добавки , това което е най-добро за кожата е най-лошо за напалма. Към напалма също така могат да се добавят и окислители ( В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ИЗПОЗВАЙТЕ КАЛИЕВ ПЕРМАНГАНАТ , защото той се разпада при контакт с органични вещества , като често ги запалва. ) При добавяне на фосфор напалмът се самозапалва най-често при ниска температура , а при алкални метали - при навлажняване. По не особено сигурни данни добавката на калциев оксид (негасена вар) , особено в комбинация с фосфор прави угасянето с вода практически невъзможно , дори и без алкални метали. Добавките по принцип са до 20%. За гориво се използват всякакви органични горива , включително асфалт , керосин , нафта и т.н.

Напалм , по рецепта на VEGA

565 милилитра бензин се наливат в метален съд с капак , например стара тенджера. Загрява се на водна баня , до 50 - 60 градуса целзий , без присъствие на открит огън и се добавят 14 грама стеаринова киселина , по възможност по-ситна. Отделно в 42 милилитра етанол (етилов алкохол , спирт) се разтварят 2 грама натриев основа (сода каустик). След като стеариновата киселина се разтвори в бензина при разбъркване бързо се прибавя разтвора на содата. След една минута тенджерата се маха от водната баня , а разтвора се излива в подходящ съд. За около един час сместа се втвърдява и може да се реже с нож. Полученото твърдо гориво е лесно запалимо , топи се при около 60 градуса по Целзий , блокче от 100 грама изгаря за 1-2 минути , температура на пламъка около 850 градуса Целзий. Рецептата е изпратена от VEGA , източник е книгата лабораторни работи по ВВ , руска , 1954 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.